آزمایش خون جدید می تواند زمان بارداری زنان باردار را تشخیص دهد

[ad_1]

آیا روزهای انتظار صبر و شکیبایی برای مشخص شدن ظاهر نوزاد می تواند از گذشته گذشته باشد؟ این ممکن است به این دلیل باشد که دانشمندان اخیراً آزمایش خون ایجاد کرده اند که می تواند تاریخ تولد دقیق تری را به والدین باردار بدهد.

در حال حاضر ، موعد مقرر حدوداً پس از اسکن 12 هفته ای تأیید می شود ، بیشتر زنان در هفته های 37 تا 42 بارداری به دنیا می آورند ، که بسیاری از مواقع موعد مقرر اغلب هفته ها از حد مجاز خارج می شوند.

با این حال ، یک آزمایش خون ساده که توانایی نشان دادن مرحله “قبل از زایمان” را از دو تا چهار هفته قبل از تولد نوزاد دارد ، توسط دانشمندان در ایالات متحده ایجاد شده است. این تجزیه و تحلیل قادر است هورمونهای قبل از زایمان را که در هنگام آماده شدن جفت برای جدا شدن از رحم و سلولهای ایمنی و پروتئین های مختلف ، کاهش تشکیل سلول های خونی را مشاهده می کند ، تشخیص دهد.

در این آزمایش ، آزمایش خون بر روی 63 زن انجام شده و می تواند روزی را که یک زن تمام مدت در طی 17 روز زایمان می کند ، پیش بینی کند. محققان امیدوارند که اگر آزمایش خون به تعداد بیشتری انجام شود ، دقت بهبود یابد و امیدوارند که طی دو سال به طور گسترده برای زنان باردار در دسترس باشد.

دکتر ویرجینیا وین ، یکی از نویسندگان این مطالعه و دانشیار زنان و زایمان در دانشگاه استنفورد ، گفت: “بدن و فیزیولوژی مادر حدود سه هفته قبل از شروع واقعی زایمان تغییر می کند.

“این یک سوئیچ نیست – این آماده سازی وجود دارد که بدن باید از طریق آن انجام شود.”

مقیاس واقعی سقط در انگلیس مشخص شده و بسیار تکان دهنده است

محققان با استفاده از نمونه خون 63 زن باردار که همگی به طور طبیعی و بدون القاically شیمیایی به دنیا آمده اند ، توانستند بیش از 7000 نشانگر بیولوژیکی را تجزیه و تحلیل کنند که ممکن است به پیش بینی موعد آنها کمک کند.

آنها توانستند 45 مورد از اهمیت حیاتی را شناسایی کنند ، از جمله افزایش پروژسترون. این مطالعه همچنین نشان داد که یک پروتئین ایمنی نظارتی ، IL-1R4 ، در طی 30 روز قبل از زایمان افزایش می یابد ، و همچنین کاهش پروتئین های خاصی که به جفت کمک می کند با شروع جدا کردن خونرس از رحم ، تشکیل شود.

این مطالعه که در ژورنال منتشر شده است علم پزشکی ترجمه، همچنین دانشمندان پیش بینی موعد مقرر برای پنج زن را که به طور غیر منتظره زودهنگام قبل از هفته 37 به دنیا آوردند ، پیش بینی کردند ، این چیزی است که می تواند به متخصصان پزشکی کمک کند تا زایمان زودرس را کنترل کنند.

من 5 ماهه باردار هستم و به همین دلیل است که من در صف واکسن Covid اولین هستم

دکتر اینا استلزر ، نویسنده اصلی مطالعه از دانشگاه استنفورد ، گفت: “ما متوجه شدیم که از” پیشرفت بارداری “به مرحله” قبل از زایمان “انتقال می یابد که دو تا چهار هفته قبل از زایمان مادر اتفاق می افتد.

“ما یک روش جدید برای استفاده از خون مادر برای پیش بینی زمان زایمان مادر شناسایی کرده ایم.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>