آلرژی به واژن: ده مورد غیرمعمول باعث تحریک واژن و ناراحتی ولو

[ad_1]

اگر تا به حال احساس ناراحتی واژن کرده اید ، می دانید که چقدر می تواند نگران کننده باشد. به ویژه در مواردی که قادر به شناسایی دلیل دقیق آن نیستید.

این می تواند از غذاهای مصرفی گرفته تا لباسی که می پوشید باشد. در واقع ، ممکن است تعجب آور باشد اما برخی از افراد حتی به اسپرم همسر خود حساسیت دارند.

ما برای کسب اطلاعات بیشتر با دکتر شیرین لاخانی از Elite Aesthetics صحبت کردیم.

وی گفت: “واژن شما ناحیه ای بسیار ظریف و دارای سطح PH طبیعی و مقدار مشخصی باکتری برای سالم ماندن است.”

“چندین چیز شگفت آور وجود دارد که می تواند باعث واکنش آلرژیک در واژن و اطراف آن شود و این می تواند منجر به طیف وسیعی از علائم از درد ، تورم ، خارش ، قرمزی ، احساس سوزش و ترشح شود.”

20 واقعیت شگفت انگیز در مورد واژن ما شرط می بندیم که شما نمی دانید

در اینجا دکتر لاخانی نشان می دهد که چه چیزی ممکن است باعث تحریک واژن شما شود.

دستمال کاغذی کثیف

پوشیدن لباس زیر کثیف عرق ، خاک و باکتری را به دام می اندازد و آنها را نزدیک به پوست نگه می دارد. همچنین هنگام پوشیدن لباس زیر برای مدت طولانی در معرض خطر افزایش تحریک دستگاه تناسلی و عفونت قرار دارید. بنابراین توصیه می شود برای جلوگیری از واکنش و عفونت احتمالی ، لباس زیر یا لباس شنای روزانه را عوض کنید.

آب و سرکه

استفاده از مخلوط آب و سرکه برای دفع واژن دوش واژن نامیده می شود و محبوبیت آن بیش از هر زمان دیگری است. برخی می گویند این باعث تازه تر شدن احساس و از بین رفتن بوی نامطبوع می شود. با این حال دوش گرفتن همه چیزهایی را که در داخل واژن شما قرار دارد از بین می برد – از جمله باکتری های خوبی که باعث سلامت آن می شوند. بدون آن باکتری در معرض خطر عفونت است. نه تنها شواهد علمی کمی وجود دارد که ثابت کند دوش گرفتن واژن را تمیزتر می کند ، بلکه تعادل طبیعی باکتری های واژن را نیز بر هم می زند و باعث حساسیت بیشتر در برابر واکنش آلرژیک و عفونت می شود.

عطرها

پاشیدن عطر ، دئودورانت ، خوشبو کننده هوا یا هر چیز دیگری که بوی شیرینی به واژن می دهد واقعاً نباید مورد تشویق قرار گیرد. شما به هیچ وجه به محصولات خاصی برای پاکسازی واژن از جمله صابون نیاز ندارید ، مگر اینکه پزشک خلاف این را به شما بگوید. مواد شیمیایی موجود در این عطرها می توانند باعث تحریک و عفونت در ناحیه حساس واژن شوند.

آیا شما واژن دهیدراته دارید؟ نشانه های ظریفی که انجام می دهید – و اینکه چگونه بدون اینکه حتی خودتان متوجه شوید بر زندگی شما تأثیر می گذارد

اشیاء خارجی

تامپون ، انگشتان ، آلت تناسلی مرد ، لیوان های قاعدگی و مواردی از این دست خوب هستند ، به شرطی که تمیز باشند. سایر اجسام خارجی قطعاً نیستند. خیار و موز را به عنوان مثال در نظر بگیرید – حتی فقط بافت و پوست آنها می تواند باعث تحریک و واکنش آلرژیک شود و منجر به درد و ناراحتی شود.

قند

یک رژیم غذایی متعادل به نفع ناحیه صمیمی شماست و احتمال برفک شما را کاهش می دهد. شکر تصفیه شده موجود در شیرینی ها و نوشیدنی های گازدار ثابت شده است که باکتری های بد را تغذیه می کند ، تعادل ظریف بدن شما را برهم زده و خطر ابتلا به برفک را افزایش می دهد. سطح بالای قند همچنین می تواند شرایط مناسب تری برای رشد باکتری های قارچی ایجاد کند و احتمال بروز برفک را بیشتر کند.

شلوار جین لاغر یا شلوارک تنگ

شلوار جین لاغر و شلوارک تنگ البته پوشیدن بعضی اوقات مناسب است ، اما پوشیدن شلوار جین خیلی تنگ هر روز باعث ایجاد عفونت در مخمر و ایجاد پارگی می شود. برای جلوگیری از تجمع عرق و باکتری در اطراف مناطق صمیمی ، مهم است كه به آن ناحیه فضای تنفس بدهید. بنابراین شلوار جین بزرگتر باعث جریان بهتر هوا در مناطق صمیمی می شود ، به این معنی که کمتر در معرض عفونت مخمری هستید و یا در آنجا احساس درد خواهید کرد.

یک متخصص زنان توضیح می دهد که چه چیزهایی در لباس زیر شما در پایان روز در مورد سلامتی شما نشان می دهد

اسپرم

باور کنید یا نکنید واقعاً می توانید به اسپرم همسرتان حساسیت داشته باشید! این حساسیت بیش از حد در پلاسمای منی نامیده می شود و معمولاً در هرجایی که با اسپرم از جمله واژن تماس پیدا کنید ، دچار خارش و تورم شدید می شود. در موارد بسیار نادر می تواند به یک واکنش آنافیلاکسی افزایش یابد.

کاندوم

بسیاری از کاندوم ها از لاتکس ساخته شده اند که از مایعات درختان لاستیک ساخته شده اند و می توانند حاوی پروتئین هایی باشند که برخی از افراد به آن حساسیت دارند. واکنش آلرژیک به لاتکس منجر به خارش موضعی ، بثورات پوستی یا کهیر می شود. خوشبختانه این بسیار نادر است اما در حال حاضر کاندوم های فاقد لاتکس در دسترس است اگر این را تجربه کنید اما همچنان می خواهید از خود در برابر عفونت های مقاربتی محافظت کنید.

رنگهای شیمیایی

روند مرگ موهای شرمگاهی مطمئنا چیز جدیدی نیست اما در حالی که مدهای این ناحیه تغییر می کنند ، مهم است که بخاطر داشته باشید که همیشه باید قبل از استفاده از رنگ مو روی هر قسمت از بدن ، به خصوص ناحیه شرمگاه ، تست پچ را انجام دهید. این بدان دلیل است که بسیاری از رنگهای موی دائمی و برخی نیمه دائمی حاوی ماده شیمیایی به نام پارافنیلن دی آمین (PPD) هستند که ماده آلرژی زایی است. این می تواند پوست را تحریک کرده و منجر به تورم ، قرمزی و درد شود.

واژالینگ

واژازل واژه ای است که برای توصیف نوعی تزئین واژن استفاده می شود و شامل کریستال های تزئینی یا سنگ های قیمتی در ناحیه شرمگاه اصلاح می شود. گرچه این یک روند ظاهراً بی ضرر است ، اما باید توجه داشته باشید که چسب مورد استفاده برای استفاده از وازل می تواند یک ماده حساسیت زا باشد که منجر به خارش ، بثورات و ناراحتی می شود. همیشه مطمئن شوید که هیچ واکنش آلرژیک نداشته باشید ، ابتدا ابتدا تست پچ را انجام دهید.

چگونه می توانیم با اثرات آن کنار بیاییم؟

“من همیشه توصیه می کنم که ابتدا ماده حساسیت زا را از ناحیه آسیب دیده خارج کنید و سپس با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا اقدامات بیشتری مانند آنتی هیستامین ها یا استروئیدها برای کاهش التهاب مورد نیاز است. به این دلیل که واژن یک منطقه حساس است من توصیه نمی کنم از کرم در آنجا استفاده کنید ، مگر اینکه توسط پزشک خود به طور خاص به شما توصیه شده باشد. ”

“به منظور حفظ سلامت واژن ، توصیه می کنم سعی کنید یک رژیم غذایی سالم متعادل داشته باشید ، از مصرف زیاد الکل و شکر پرهیز کنید ، که هر دو می توانند بر روی سطح pH طبیعی واژن تأثیر بگذارند. انتخاب مواد مغذی ساخته شده از الیاف طبیعی به جای مواد مصنوعی باعث بهتر شدن جریان هوا به منطقه و اطمینان از شستشوی منظم لباس هایی که برای مدت طولانی با واژن تماس می گیرند نیز می تواند کمک کند. من از لباس زیر یا لباس هایی که خیلی تنگ هستند و می توانند به هم بریزند و باعث تحریک شوند جلوگیری می کنم و از ایجاد عطرها و عطرها جلوگیری می کنم. دوش واژن. “

آیا این اشتباه معمول حمام را مرتکب می شوید؟ روش پاک کردن سلامت واژن شما بستگی دارد

برای به حداقل رساندن احتمال ابتلا به آلرژی چه کاری می توانید انجام دهید:

  • بعد از رفتن به توالت از پشت به جلو پاک نکنید ، زیرا این امر می تواند باکتری ها را از مقعد به ناحیه واژن منتقل کرده و منجر به عفونت شود.
  • برای مدت طولانی از یک تامپون یکسان استفاده نکنید ، زیرا این امر می تواند منجر به عفونت و همچنین موارد جدی تری مانند سندرم شوک سمی شود.
  • موهای شرمگاهی را از بین نبرید. این یک دلیل خوب وجود دارد ، به طور عمده از واژن محافظت می کند. از بین بردن آن می تواند منجر به رشد مو ، تحریک و بثورات شود.
  • از آزمایش اسمیر خودداری نکنید. حتی اگر احساس خوبی دارید و مشکلی ندارید ، سلول های داخل واژن را بررسی می کند و از سالم بودن آنها اطمینان می یابد.
  • واژن را با صابون بشویید. این می تواند باکتری های سالم را از بین ببرد و بر روی سطح PH طبیعی و در نتیجه عفونت تأثیر بگذارد.
  • پس از برقراری رابطه جنسی به توالت بروید ، جریان ادرار به شما کمک می کند تا باکتری های منطقه را بشویید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>