آنچه آرزو می کنم قبل از ترک قرص ضد بارداری می دانستم

[ad_1]

من 12 ساله بودم که اولین پریود شدم. من در اواسط ماه اوت به همراه خانواده ام در مصر به تعطیلات رفتیم و منطقه موج گرما را تجربه کرد. به طور معمول ، مردم در اواسط ماه اوت به مصر سفر نمی کنند زیرا در یک سال عادی هوا بسیار گرم است. برای دو هفته ای که آنجا بودیم ، میانگین آن 45 درجه سانتیگراد بود و من یک دختر 12 ساله بودم که برای اولین بار پریود شدم و چاره ای جز پوشیدن بیکینی نداشتم تا در آب ذوب شود. کف.

کافی است بگویم که برداشت اولیه من از دوره ها برداشت بدی بود. اما اوضاع فقط بدتر شد. بعد از یک سال دوره های جدی و سنگین ، پزشک عمومی من برای کنترل بیشتر قاعدگی من قرص ضد بارداری ترکیبی تجویز کرد. “پیشگیری از بارداری خوراکی (COP) اغلب برای دوره ها تجویز می شود. این به آنها کمک می کند تا منظم تر ، کمتر دردناک و سنگین تر شوند. ”

با پیشگیری از بارداری خود مبارزه می کنید؟ 78٪ ما نیز هستیم و این زن برای بهتر کردن اوضاع ماموریت دارد

و از آن روز به بعد ، 21 ماه در هر ماه از زندگی قرص خود را مصرف کردم. من هرگز مجبور به انجام آزمایش بارداری نبوده ام و هیچ وقت نگران این نبودم که چه موقع پریود می شود و با دوره های نوری که بیش از سه یا چهار روز طول نمی کشد ، برکت می خورم. با شناختن دوستانی که در تلاش برای یافتن نوع ایده آل جلوگیری از بارداری چندان آسان نبوده اند ، هر بار که برای نسخه جدید خود به پزشک عمومی مراجعه می کردم ، با افتخار می گفتم که هیچگونه عوارض جانبی را تجربه نکردم. تا آنجا که به من مربوط بود ، هورمونهایی که وارد بدنم می کردم به اندازه اعضای بدن من بودند و دیگر نیازی به س toال از آنها نداشتم.

اما پس از آن ، سال گذشته من دچار آکنه کیستیک بسیار شدید روی چانه ام شدم. من به عنوان یک روزنامه نگار زیبایی که وظیفه آن شناخت پوست از بیرون است ، ناامید شدم که هیچ یک از قهرمانان معمول مراقبت از پوست من کمکی نکردند.

برای من غیرقابل توصیف بود که همان قرصی که در بیشتر زندگی ام مصرف می کردم می تواند ناگهان شروع به مخالفت با بدن من کند ، اما بعد از آن خواندم که در حقیقت ، با افزایش سن بدن ، بدن نیز می تواند واکنش نشان دهد پلیس. دکتر لئونارد نشان می دهد: “با افزایش سن ، خطرات عوارض جانبی ناشی از مصرف COP افزایش می یابد ، بنابراین احتمال بروز جنبه های منفی مصرف آن افزایش می یابد.”

دستورالعمل های جدید می گوید شما می توانید قرص را بدون قاعدگی مصرف کنید. من 10 سال است که آن را پشت سر هم مصرف می کنم و نمی توانم آن را به اندازه کافی توصیه کنم

من ماهها بود که می خواستم از قرص خود بیایم ، بیشتر به دلیل علاقه به اینکه بدون آن خودم را بشناسم. بعلاوه ، دسته ای از دوستان من اخیراً اشکال غیر هورمونی پیشگیری از بارداری را انتخاب کرده و در مورد آن شعر مومی زده اند. من فهمیدم که پوستم درحال بازی است ، اکنون زمان مناسب تری برای غوطه ور شدن است.

اکنون سه ماه بعد است و من آماده ام اعتراف کنم که به طور جدی نسبت به همه چیز ساده لوح هستم. من به عنوان کسی که در صنعت بهداشت و زیبایی فعالیت می کند ، واقعاً نمی دانستم که COP در واقع چگونه کار می کند.

“COP از دو هورمون مصنوعی ساخته شده است که برای تقلید از هورمون های طبیعی استروژن و پروژسترون زنانه تقلید می شود. با جلوگیری از تخمک گذاری کار می کند. اگر هر ماه تخمک از تخمدان خارج نشود ، زن نمی تواند باردار شود. همچنین باعث ایجاد خصومت در مخاط دهانه رحم نسبت به اسپرم شده و از رشد پوشش آندومتر می کاهد. این دارو به صورت خوراکی مصرف می شود ، هر روز در هر زمان به مدت 21 روز و با هفت روز وقفه ، هنگامی که خونریزی خارج می شود و پوشش آندومتر از بین می رود. “

قبل از تصمیم به قطع مصرف قرص ، بزرگترین نگرانی من باردار شدن بود که نمی خواستم و این بیشتر فکر من را به خود جلب کرد. من با دوست پسرم نشستم و توضیح دادم که همه چیز از نظر کنترل بارداری تغییر می کند. او کاملاً حمایت می کرد و ما توافق کردیم که کاندوم راه پیش رو باشد. با این حال ، آنچه که من حتی اندکی به آن فکر نکرده بودم این بود که همه راههای دیگر عدم مصرف قرص در زندگی روزمره من تأثیر می گذارد.

به نظر احمقانه است ، می دانم ، اما بعد از 14 سال که دیگر نگران پریود نبودم ، ناگهان همه این مزاحمت های اضافی را برای مقابله با آنها داشتم. قبلاً ، اگر هوا گرم بود یا من به جایی می رفتم ، به راحتی از استراحت خود صرف نظر می کردم و قرص خود را به پشت و رو می کردم تا از خونریزی قاعدگی یا ترک آن جلوگیری کنم. تا اینکه یک تعطیلات آخر هفته در ساحل همزمان با اولین دوره پس از قرص خوردن من بود که کاملاً فهمیدم این چیزی است که من قصد داشتم با آن کنار بیایم.

تمام گزینه های پیشگیری از بارداری و پیشگیری از بارداری که زنان باید بدانند

اضافه بر این ، دوره های من سنگین است. منطقی است با توجه به این واقعیت که من 12 ساله در وهله اول برای دوره های سنگین به COP می رفتم ، اما بعد از 14 سال تصور می کردم همه چیز خودش مرتب شده باشد – اما این کار را نکرده اند.

علاوه بر همه اینها ، من به شدت احساساتی شده ام. من فکر کردم که اوقات سختی را سپری می کنم ، اما پس از صحبت با دکتر لئونارد ، معلوم می شود که این نیز هورمونی است. “وقتی از COP خارج می شوید ، سطح استروژن مصنوعی و پروژسترون به تدریج کاهش می یابد. مغز کاهش این “هورمونهای جایگزین” را تشخیص داده و تخمدانهای شما را تحریک می کند تا دوباره تولید استروژن طبیعی و پروژسترون را شروع کنند. پس از سالها استفاده از COP ، احیا مجدد چرخه طبیعی شما زمان می برد. این ممکن است از 1-6 ماه طول بکشد. “

خبر خوب این است که بعد از سه ماه من احساس آرامش بیشتری با خودم می کنم. احساساتم کمی پایدارتر احساس می شوند و من کم کم شروع به چرخه قاعدگی جدید می کنم (که برای من تاکنون منظم بوده است ، گرچه می دانم این برای همه صدق نمی کند).

من ده سال است که می خواهم آکنه های هورمونی خود را درمان کنم ، در اینجا نحوه انجام این کار در بالا آمده است …

جالب ترین نکته این است که به نظر می رسد آکنه کیستیک هورمونی من پاک شده است. من در جاهای دیگر صورت خود جوش های بیشتری را تجربه می کنم ، که این برای پوست من غیر طبیعی است ، اما لکه ها کوچک و قابل کنترل هستند و آنها را به دوره تنظیم هورمون کاهش می دهم. بعد از اینکه فهمیدم که در واقع این قرص باید به پاکسازی آکنه کمک کند (باعث تشدید آن نشود) ، من از دکتر لئونارد پرسیدم که آیا پاکسازی کیستیک من فقط می تواند یک اتفاق باشد.

“وقتی صحبت از آکنه و بیماری COP می شود ، همیشه کمی قرعه کشی است. گاهی اوقات می تواند آن را برطرف کند و در برخی شرایط باعث شعله ور شدن می شود. آکنه توسط تستوسترون هدایت می شود که هیچ ماده موادی برای COP نیست ، اما با مصرف آن می توان سطح طبیعی تستوسترون را کم یا زیاد کرد. “

در حالی که من دوستانی دارم که می گویند آمدن قرص بهترین کاری است که آنها انجام داده اند ، اما باید اعتراف کنم که هنوز آنجا نیستم. بله ، خوب است که بالاخره بدون هورمون ها خودم را بشناسم ، اما اگر بگویم که هدیه ها را از دست نمی دهم دروغ می گویم. بیشتر از همه ، فقط آرزو می کنم قبل از اینکه مرتکب شوم تمام موارد بالا را به درستی در نظر بگیرم تا بتوانم کمی بیشتر خودم را آماده کنم.

این همان چیزی است که قاعدگی شما به شدت می خواهد در مورد سلامتی شما بگوید

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>