آنچه دختران ادویه برای من ، در 25 امین سالگرد Wannabee ، معنی می کنند

[ad_1]

“من می خواهم واقعاً ، واقعاً ، واقعاً می خواهم زیگازیگ آه.” هر بخشی از این جمله را به یکی از هم نسلان من بگویید و آنها بلافاصله به زمین بازی مدرسه منتقل می شوند ، و شعرهای Spice Girls را در بالای ریه های خود می خوانند و هیچ ایده ای از معنای آن ندارند.

دشوار است باور کنیم که امروز به طور رسمی 25 سال از آن می گذرد Wannabe بیرون آمد ، اما در عین حال ، کاملاً منطقی است. چون به عنوان کسی که در دهه 90 متولد شد ، Wannabe در بیشتر زندگی من وجود داشته است و اکنون یکی از وحدترین عوامل خاطرات مبتنی بر دوستی من است.

وقتی به دبستان می رفتم ، بیشتر وقت های ناهار من را می گرفت ، زیرا من و دوستانم با زحمت متن ترانه های گروه ادای احترام Spice Girls (من پشت بودم) را تمرین می کردیم. در نوجوانی ، من و دوست دخترانم قبل از برپایی WKD ها ، در مهمانی های خانه Spice Girls را کمربند می زدیم و در بیست سالگی ، به طور فعال بدنبال کلوپ های بازی می گشتیم Wannabe ساعت 2 بامداد ، بنابراین ما می توانیم با موسیقی که همه شعرهای آن را می دانستیم برقصیم.

ویدیوی جدید Mel B یک ساعت سخت است اما واقعیت هولناک سو abuse استفاده در خانه را نشان می دهد

اکنون اوایل 30 سالگی ام ، Spice Girls حتی به من کمک کرده تا دوستان جدیدی پیدا کنم. وقتی چند سال پیش شنیدم که یکی از همکارانم سعی در خرید بلیط کنفرانس تجدید دیدار خود دارد ، فهمیدم که باید بیشتر از این جا بگذریم. او اکنون یکی از بهترین دوستان من است.

Spice Girls اساساً در بیشتر زندگی من وجود داشته است ، از طریقی که حتی متوجه آن نبودم و بر من تأثیر می گذارد و عشق من نسبت به آنها اکنون شبیه عشقی است که نسبت به یکی از اعضای خانواده دارم: من آنها را آزار می دهم ، اما هرگز باعث نخواهد شد که عاشق آنها شوم؟ به علاوه ، من تنها شخصی هستم که می توانم از آنها انتقاد کنم. بنابراین اگر شخص دیگری جرات گفتن سخنی رکیک علیه آنها را داشته باشد ، مجبور می شود با آنها کنار بیایم ، خوب؟

و حقیقت این است که Spice Girls عالی نیستند. آنها در دهه 90 با جنبش “قدرت دختر” خود ، که برای جذابیت دختران جوان طراحی شده بود – دقیقاً همان کاری بود که به صحنه آمدند. اما همه چیز توسط مردان ساخته شده است. به طور مشخص باب و کریس هربرت ، پدر و پسری که مدیریت قلب را بر عهده دارند ، که تصمیم گرفتند گروهی از “پنج دختر کاملا متفاوت” ایجاد کنند تا مخاطبان گسترده ای را به خود جلب کنند. کودک Cue ، پوش ، اسپرت ، ترسناک و زنجبیل.

“مردم واقعاً در گروه شرکت کردند ، اما من خجالت کشیدم ، نمی خواستم آن را بپذیرم”: ملانی سی در مورد غلبه بر افسردگی و یک اختلال خوردن

با نگاهی به اسپایس گرلز از طریق این لنز ، به راحتی می توان آنها را به عنوان یکی از اولین نمونه های فمینیسم تجاری مشاهده کرد. هدف آنها اساساً بدست آوردن پول زیاد بود و قدرت دختران فقط مجرای آنها برای انجام این کار بود. این همان نوع انتقادی است که امروزه امثال تیلور سویفت دریافت می کنند و تا زمانی که نیازی به فمینیسم به عنوان یک جنبش نباشد زیرا برابری واقعی حاصل نشده است ، ادامه خواهد یافت.

اما ، برای من ، این واقعا مهم نیست. از آنجا که اسپایس گرلز هنوز هم برای میلیون ها نفر – نه فقط دختران – بسیار خوب بود. همانطور که از نظر تجاری برای مدیریت رکورد یافتن این پنج “دختر کاملاً متفاوت” بود ، از تنوع و نمایندگی در عمل نیز برخوردار است (دو کلمه ای که بیشتر شرکت ها در حال تلاش برای ادغام آنها در سال 2022 هستند). اسپایس گرلز با تلاش عمدی برای نمایندگی از نسلی از دختران در دهه 90 ، به آن افراد کمک کرد تا احساس دیده شوند. همانطور که یکی از دوستان قرمزپوش من می گوید ، ‘Ginger Spice زندگی من را تغییر داد. من قبلاً هيچ کسي را ديدم که موهايش مثل موهاي من روي صحنه باشد. “

من همچنین معتقدم پیام آنها درباره قدرت دختر واقعی بود. این گری هورنر بود که با نام “Spice Girls” روبرو شد ، و او در آن زمان معروف صحبت کرد در مورد اینکه می خواهد به فمینیسم “لگد بزن”. مل سی “قدرت دختر” را چنین توصیف کرد: “توانایی انجام کارها به همان خوبی – یا حتی بهتر از – پسران ، و همان چیزی است که می خواهیم باشیم” ، در حالی که مل بی آن را “گسترش یک فضای مثبت ، لگد زدن به آن” توصیف کرد. برای دختران … این در مورد جمع کردن بچه ها نیست. ما برای کنترل زندگی خود نیازی به مردان نداریم. به هر حال ما زندگی خود را کنترل می کنیم. ‘

حتی وقتی که من در اکثر متن های Spice Girls وقتی در مدرسه ابتدایی آنها را شنیدم ، درک نکردم ، اما این احساس مثبت بودن هنوز مرا پیدا کرد. چطور ممکن است که شعر ادویه زندگی خود را شروع شده با:

“When you feelin ‘sad and low /
ما شما را به جایی که باید بروید می بریم /
Smilin ‘، dancin’ ، همه چیز رایگان است /
آنچه شما نیاز دارید مثبت اندیشی است.

با وجود تأکید بر دوستی در موسیقی آنها ، فیلم Spice World (هرگز ذره ای را فراموش نمی کنم که زنجبیل پسری را با ذکر فمینیسم ترساند و همه به او می خندند) ، و بدیهی است که در Wannabe، همه این ایده را تقویت کردند که مهمترین رابطه دوستی با دختران از تعقیب پسران است.

آنها ممکن است تنها با انگیزه نوع دوستانه کمک به نسلهای جوان قدم در نیاورده باشند – چند سال پیش مل سی اعتراف کرد که گروه هرگز قدرت دختران را “در نظر نگرفته” است و اهداف اولیه آنها “خوانندگی و مشهور بودن و سفر به جهان” بوده است – اما وقتی آنها بزرگ شدند و از نزدیک با جنسیت برخورد کردند ، اوضاع تغییر کرد.

آه خدای من! Spice Girls به تازگی برای برگزاری 25 سالگرد ‘Wannabe’ یک EP جدید اعلام کرد

وی در یک مراسم زنان در موسیقی گفت: “به ما گفته شد دختران فروش نمی گذارند.” “ما وارد مجلات می شدیم و سردبیران به ما می گفتند:” ما نمی توانیم شما را روی جلد خود بگذاریم زیرا در آن هفته به میزان کافی مجله نمی فروشیم. ” این واقعاً باعث شد که یک زنبور عسل در کلاه خود داشته باشیم ، و این همان زمانی بود که شروع به صحبت درباره “قدرت دختر” کردیم. فهمیدیم که حرف خیلی مهمی برای گفتن داریم. این حتی عزم بیشتری برای موفقیت به ما می دهد زیرا ما خیلی زود متوجه شدیم ، ما فقط این کار را برای خود و یکدیگر نمی کردیم ، بلکه این کار را برای دختران انجام می دادیم. ‘

و این دقیقاً همان کاری است که آنها انجام دادند. آنها به من و میلیون ها دختر دیگر کمک کردند که احساس کنیم می توانیم قدرتمند ، موفق و قوی باشیم. آنها ممکن است الگوهای کاملی نباشند ، و بله پیام قدرت دخترانشان یک نسخه کاملاً سالم و تجاری شده از فمینیسم است ، اما هنوز هم یکی از نسل های کامل است. به همین دلیل من بسیار سپاسگزارم که توانستم در دهه 90 بزرگ شوم ، زنانی مانند Spice Girls بر رسانه ها مسلط شوند و به ما یادآوری کنند – به قول اما بونتون – فقط به این دلیل که دامن و یک جفت جوانان ، شما هنوز هم می توانید می خواهید می خواهید بگویید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>