آیا باید دو بار موهای خود را شامپو بزنید؟

[ad_1]

به طور جدی ، روش صحیح شامپو زدن مو چیست؟ احساس می شود که روشهای جدیدی به ما آموخته و به روشهای مختلف برای دستیابی به موهای سالن تازه به صورت هفتگی توصیه شده است. بسیار زیاد ، به سختی می توان دانست که روش بهینه برای شستن مو دقیقاً چیست. با این حال ، طبق TikTok ویروسی جدید ، فقط یک روال وجود دارد که همه باید دنبال کنیم.

زنی به نام ایمی ، که در TikTok به عنوان @ amy.does.some.hair شناخته می شود ، بیش از 1.5 میلیون پسندیدن را در ویدیویی که ساخته است به دست آورده و نشان می دهد که چگونه بهترین حالت شستن موهای شما را انجام می دهد. در کلیپ ، وی توضیح داده است که بر خلاف توصیه هایی که ما اغلب در مورد شستشوی بیش از حد شامپو با روغن های طبیعی در مو می شنویم ، باید هر زمان که آنها را شستشو دو بار شامپو بزنید.

وی با قدم به قدم طی مراحل شستشوی مو ، ما را راهنمایی می کند و توضیح می دهد: “اولین شستشو ، آلودگی و روغن پوست سر شما را پاک می کند. شامپو دوم پاک کننده و تغذیه می کند. ”

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های Targeting را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

وی افزود: “برخی از افراد استدلال می كنند كه شامپو را دو بار نكنند زیرا این روغن های طبیعی را از بین می برد. با تمرکز بر روی پوست سر ، پوست سبوم ایجاد شده توسط پوست را پاک می کنید. این به نوبه خود منجر به پوست سر سالم و در نهایت موهای سالم می شود. ” او اضافه می کند.

بنابراین ، آیا این درست است؟ به گفته آنابل کینگزلی ، متخصص مغز و اعصاب در فیلیپ کینگزلی ، این به میزان شستشوی موهای شما بستگی دارد. آنابل می گوید: “اگر روزانه شستشو می کنید ، دیگر نیازی به دوبار تمیز کردن نیست (شامپوی AKA دو بار)”. وی گفت: “من فقط دو بار بعد از استفاده از الاستایزر یا بسیاری از محصولات مو شامپو می گویم و فقط اگر موهای خوبی دارید یا موهای خود را كمتر از یك روز دیگر می شوید ، در این صورت باید دو بار نیز شامپو بزنید.”

این به این دلیل است که همه اینها به میزان محصول ، سبوم و آلودگی محیطی است که در موهای خود جمع کرده اید. این را به این فکر کنید ، اگر آرایش صورت کامل داشته اید ، احتمالاً دو مرتبه صورت خود را می شوید تا مطمئن شوید همه آن را از روی پوست خود شستشو داده اید ، همان مورد موهای شماست.

به گفته یک آرایشگر برتر ، این یک اشتباه است که همه ما هنگام سشوار زدن موهای خود مرتکب می شویم

“ای کاش اصطلاح” شستشوی مو “به” پاک سازی پوست سر “تغییر می یافت. او می گوید: “نه این که موهای شما هنگام شامپو کردن باید بیشتر روی آن تمرکز کنید ، بلکه پوست سر شماست – که یک بافت زنده ، عرق کردن ، روغن و سلول های پوستی است.”

بنابراین ، روش صحیح شستشوی مو چیست؟ در اینجا راهنمای گام به گام آنابل در مورد نحوه شامپو زدن به قفل ها آورده شده است تا اطمینان حاصل شود که موهای خود را تا آنجا که ممکن است تمیز و سالم نگه دارید.

  1. وقتی شامپو می زنید ، موهایتان را کاملاً مرطوب کنید و مقدار کمی شامپو را روی ناحیه ریشه ، و همچنین در قسمت زیرین پوست سر ، نزدیک گردن گردن صاف کنید.
  2. سپس ، به آرامی و در عین حال محکم پوست سر خود را به مدت تقریبا 1 دقیقه ماساژ دهید.
  3. در حین رفتن رشته ها را به آرامی چند بار از طول رشته های خود له کنید ، برای پاک شدن آنها کافی است. نیازی به مالش مو نیست ، زیرا این امر می تواند به آن آسیب برساند.
  4. خوب آبکشی کنید تا آب آن شفاف شود و سپس یک نرم کننده مناسب برای بافت موهای خود را به طول و انتهای آن بمالید. همچنین هنگام شامپو موهای خود را بالای سر خود انباشته نکنید. این می تواند رشته های شما را گره زده و باعث شکستگی شود. در عوض ، بگذارید موهایتان از پشت شما بیفتد.

چه مقدار شامپو باید استفاده کنید؟

دانستن اینکه هر بار که موهای خود را بشویید چه مقدار از بطری را باید بیرون بکشید دشوار است و آنابل توضیح می دهد که این بسته به نوع شامپویی که استفاده می کنید متفاوت است. او می گوید: “این به فرمول و میزان غلظت آن بستگی دارد.” “فرمول های ما [at Philip Kingsley] متمرکز هستند ، بنابراین شما فقط به مقدار 10p نیاز دارید. با این حال ، هنگامی که از محصولاتی استفاده می کنید که فرمولاسیون و رقیق سازی آنها به خوبی صورت نگرفته است ، باید بیشتر استفاده کنید. ”

شما همچنین باید طول و ضخامت موهای خود را در نظر بگیرید. وی می افزاید: “اگر موهای کوتاه و ریز دارید ، کمتر از فردی با موهای بلند و بلند به شامپو نیاز خواهید داشت.”

به چه ترتیب باید موهای خود را بشویید؟

ابتدا شامپو و سپس حالت به روش سنتی و صحیح است مگر اینکه از درمان تهویه عمیق قبل از شامپو استفاده کنید. چرا؟ زیرا این نرم کننده های خاص فرمول بندی شده اند تا قبل از شامپو زدن از آنها استفاده کنید. Anabel توصیه می کند: “تقریباً یک ساعت قبل از شستشو از یک روش تهویه مطبوع قبل از شامپو استفاده کنید. سپس دو بار شامپو بزنید و مطابق معمول حالت دهید.”

چند بار باید موهای خود را بشویید؟

این بسیار به بافت مو شما بستگی دارد و بنابراین در افراد مختلف متفاوت است.

او توضیح می دهد: “هیچ چیز” طبیعی “در مورد مو وجود ندارد. حالت طبیعی من با حالت طبیعی شما متفاوت است.” “همچنین ، برچسب” خشک “و” روغنی “معنای زیادی ندارد. شما می توانید موهای خشک خوبی داشته باشید ، و دوست شما ممکن است موهای خشک داشته باشد – محصولات مورد نیاز کاملا متفاوت است. داشتن” موهای چرب “نیست یک نوع مو یا نوع مو – این یک وضعیت پوست سر است. ”

وی اضافه می کند: “هر زمان که در مورد آنچه برای پوست سر شما مناسب است شک کردید ، بین آن و پوست صورت ارتباط برقرار کنید. اگر صورت شما چرب بود – می توانستید آن را بشویید. همین منطق را برای مراقبت از موهای خود اعمال کنید. قاعده کلی ، شامپوی خود را بر اساس بافت مو (به عنوان مثال خوب ، متوسط ​​، درشت ، موج دار / کلاف) و نرم کننده ای که استفاده می کنید هم بر روی بافت و وضعیت مو قرار دهید. ”

کسانی که موهای ریز دارند باید شستن موهای خود را به صورت روزانه انجام دهند. این به این دلیل است که غدد چربی بیشتری در پوست سر خود خواهید داشت ، به این معنی که موهای شما به سرعت چرب می شوند در حالی که از ریشه وزن می شوند. در همین حال ، بافت موهای آفریقایی و کسانی که فر یا کلاف دارند مجبور نیستند آن را به همان دفعات شستشو دهند.

این ابزارهای بی سیم مو با یک ظاهر طراحی شده شما را به سطح جدیدی از راحتی می رسانند

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>