آیا بعد از استحمام باید واقعاً دوش بگیرید؟

[ad_1]

اگر آنقدر خوش شانس باشید که می توانید حمام کنید ، از احساس آرامش و آرامشی که می تواند ناشی از خیساندن طولانی در مقابل دوش سریع باشد ، لذت می برید. شما می توانید نمک ، روغن و کف به آن اضافه کنید تا آن را به تجربه ای لوکس و هیجان انگیز تبدیل کنید.

اما بعد از آن از حمام خارج می شوید و تکه های آلودگی را مشاهده می کنید که در ابتدا در آب نبوده … این که از مو ، پاها یا بدن شما بیرون آمده باشد حدس کسی است ، اما در این صورت ممکن است تمایل به ادامه کار داشته باشید قبل از بیرون آمدن ، آبکشی نهایی کنید.

11 بهترین بمب حمام برای ادویه دادن به زمان حمام

و این جایی است که ممکن است برخی از مردم اختلاف نظر داشته باشند ، و فکر می کنند پس از استحمام مستحکم دوش گرفتن ، کار بیهوده ای است. دیگران معتقدند که برای تمیز شدن کامل آن ضروری است.

همانطور که دکتر راس پری ، مدیر پزشکی کلینیک های پوست Cosmedics ، به ما گفت ، در اینجا درست و غلطی وجود ندارد.

او می گوید حمام ها فواید زیادی دارد که فراتر از شستشوی روزانه است. “حمام راهی عالی برای سرنوشت پس از یک روز طولانی است و می تواند به نوعی از مشکلات پوستی کمک کند ، به ویژه برای کسانی که بیماری پوستی مانند اگزما یا پسوریازیس دارند.

“دلیل این امر این است که شما می توانید موادی مانند روغن های آروماتراپی ، بلغور جو دوسر و نمک های اپسوم را به حمام اضافه کنید که در حمام می تواند به پوست نفوذ کند. حمام ها همچنین می توانند سطح کورتیزون را کاهش دهند که می تواند از استرس جلوگیری کند.”

اما دوش گرفتن چطور؟ دکتر پری می گوید: “واقعاً همه چیز به ترجیح شخصی بستگی دارد.” “اگر کسی هستید که به طور کلی روزانه حمام می کند یا صبح یا شب دوش می گیرد ، بعید به نظر می رسد بسیار کثیف باشید ، بنابراین جای نگرانی در مورد دوش گرفتن بعد از حمام نیست.”

25 نمک حمام برای بالا بردن زمان حمام و کمک به آرامش شما

مواردی وجود دارد که دوش گرفتن بعد از حمام می تواند بهداشت بیشتری داشته باشد.

“وقتی در حمام می نشینیم ، آلودگی ها به دور از پوست و بدن قرار می گیرند و در آب حمام رقیق می شوند. اگر روغن را به آب حمام اضافه می کنید ، ممکن است بعد از آن دوش بگیرید تا پوست شستشو شود. به همین ترتیب اگر او می گوید: “شما ورزش کرده اید و گرم و عرق کرده اید و یا دوش زیادی آرایش می کنید ، بهداشت بیشتری دارد زیرا به جای اینکه در آن بنشینید ، عرق ، کثیفی و آرایش را از بین می برید.”

از قضاوت شخصی خود استفاده کنید – اگر احساس می کنید بیشتر به یک شستشوی کامل نیاز دارید ، دوش بگیرید.

دکتر پری می افزاید: “من توصیه نمی کنم موها را در حمام بشویید و در آب حمام بنشینید زیرا می تواند بدن را از روغن های طبیعی سلب کند. توصیه من این است که روزانه دوش بگیرید تا از شر آلودگی ها و آلودگی ها خلاص شوید و بچسبید. هفته ای یک یا دو بار به حمام بروید تا پوست را خیس کنید ، آرام شوید و از بین ببرید. “

بنابراین حمام خود را برای مواقعی که واقعاً به استراحت نیاز دارید ، نگه دارید. آنها به شما کمک می کنند تا آرام شوید ، و بدین معنی است که شما با معمای روزانه بعد از دوش روبرو نیستید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>