آیا بعد از واکسن HPV به غربالگری سرطان دهانه رحم نیاز دارید؟

[ad_1]

من اخیراً 25 ساله شدم و وقت آن بود که اولین آزمایش غربالگری سرطان دهانه رحم انجام شود. من همه داستان های ترسناک درباره دردناک بودن آن را شنیده ام – حتی از مادر خودم. و رزرو قرار ملاقات آزار دهنده بود ، با توجه به اینکه مجبور شدم روز کارم را تکه تکه کنم تا در آن جا بیفتم. اما وقت آن بود که من این کار را انجام دهم و بعد از سه نامه یادآوری ، آن را رزرو کردم. (در صورت عصبی بودن – تجربه شخصی من: بدون درد). حدود شش هفته دیگر ، نتایج را خواهم گرفت.

اکنون همه چیزهایی که باید در مورد غربالگری دهانه رحم بدانید ، راحت تر می توانید رزرو کنید

وقتی با دوستان در سنین مشابه صحبت می کنم ، بعضی از آنها در آن حضور دارند ، برخی دیگر بی عیب هستند. دلایل ذکر شده عبارتند از: ما در یک بیماری همه گیر هستیم و این یک اولویت نیست ، در یک زمان مناسب قرار ملاقات سخت است ، من نمی توانم اذیت شوم ، و شاید بیمارترین آنها از همه آنها مطلع باشد ، من این کار را نمی کنم باید نگران باشم زیرا من واکسن HPV داشتم. در اینجا آموزش بهتر در حدود محدودیت واکسن مورد نیاز است.

Eve Appeal ، یک موسسه خیریه سرطان زنان ، نشان داد که در طول سال 2020 تقریباً از هر سه زن یکبار قرار ملاقات خود را برای غربالگری از دست داده اند. چرا؟ خوب ، نگاهی به لیست بالا بیندازید و اضافه کنید که 17٪ از کسانی که توسط موسسه خیریه مورد بررسی قرار گرفته اند گفته اند که در آخرین نمایش خود تجربه بدی داشته اند و 17٪ بیشتر نمی خواهند بروند و 15٪ فکر می کنند که در میان همه گیری بسیار دشوار باشد.

به دلایل زیادی ، نمایش ها از نظر بسیاری از افراد نیازمند به پایین تنزل یافته است. اما یک واقعیت واضح است: داشتن واکسن HPV به معنای ابتلا به ویروس نیست.

آیا هنوز می توانید در زمان شیوع ویروس کرونا ویروس آزمایش اسمیر انجام دهید؟

جین * ، 26 ساله ، به GLAMOR می گوید که زمانی این ذهنیت را داشته است. وی توضیح می دهد: “من فکر می کنم که اولویت دادن به آن را اولویت بندی نکردم ، خوب است که واقعاً مهم نیست – آنها به هر حال به من خواهند گفت که همه چیز خوب است.”

وی که واکسن را به عنوان دانش آموز دبیرستان دریافت کرده بود ، گفت که “تصور می کرد این بدان معناست که من در سطح دیگری محافظت شده ام ، به این معنی که احتمال اینکه اشتباهی رخ دهد حتی کمتر است”.

“آنها به شما می گویند این را بگیر ، آن را بگیر و تو فقط اعتماد داری که واکسن هایی که به شما تزریق می شود در واقع شما را از آنچه که می گویند محافظت می کند. من همچنین تصور کردم این مادام العمر بوده است ، اکنون فقط برای من خبر است که اینطور نیست” اضافه می کند.

در طی مکالمه ما به جین اطلاع دادم که علی رغم باور عمومی ، واکسن HPV به شما ایمنی مادام العمر نمی دهد.

وب سایت های مختلف از 6 سالگی زمان بندی متفاوتی را به شما ارائه می دهند ، اما دکتر الیز دالاس ، دکتر بابل ، می گوید: “مطالعات نشان داده است که این واکسن حداقل 10 سال در برابر عفونت HPV محافظت می کند ، اگرچه کارشناسان انتظار دارند این محافظت برای مدت زمان طولانی تری ادامه یابد.”

بنابراین اگر در سن 12 یا 13 سالگی واکسن زده اید ، می توانید حساب کنید که چند سال از زمان رسیدن شما به 25 سال گذشته است. و البته فراخوان های زیادی برای در دسترس بودن غربالگری در سنین پایین وجود دارد ، که به خودی خود یک مسئله کاملاً جداگانه است.

البته ، واکسن از اهمیت بالایی برخوردار است – به ویژه در برابر چهار سویه رایج HPV (نوع 6 ، 11 ، 16 و 18) ، که بیش از 70٪ موارد سرطان دهانه رحم را ایجاد می کند.

با این حال ، این شامل همه انواع و کامل نیست (که بیش از 100 و 40 مورد وجود دارد که بر ناحیه دستگاه تناسلی تأثیر می گذارد) ، بنابراین نباید دلیل آن را از دست دادن غربالگری در زمان مناسب دانست. به گفته The Eve Appeal ، به عنوان مثال انواع 33 و 45 نیز خطر بالایی دارند.

جین اظهار می دارد که در سن 25 سالگی هیچ گونه نگرانی و علائمی نداشته و بنابراین اولین غربالگری خود را به تأخیر انداخت ، اما پس از اینکه نتایج نشان داد وی HPV دارد ، دیگر هرگز این کار را انجام نمی دهد.

“من به اولین غربالگری خود فکر کردم و از این بابت فکر کردم که واکسینه شده ام ، بنابراین فرض می کنم که خوب شده ام. اما معلوم شد که ویروس HPV دارم و پزشکان از آنچه در هنگام غربالگری من پیدا کرده اند راضی نیستند. از نظر سلولهای دهانه رحم من.

“بنابراین من مجبور شدم برای غربالگری دوم برگردم و آنها مجبور شدند از سلول ها بیوپسی بگیرند تا بررسی کنند که آیا اتفاق خطرناکی وجود دارد یا نه.

او می گوید: “نتایج به لطف خدا واضح است ، اما به دلیل ابتلا به HPV در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به این سلول های سرطانی هستم ، بنابراین اکنون مجبورم هر سال یک غربالگری انجام دهم تا بتوانم بالای سر آن بمانم.”

20 واقعیت شگفت انگیز در مورد واژن ما شرط می بندیم که شما نمی دانید

HPV بسیار شایع است و می تواند از طریق هر نوع تماس جنسی ، از جمله لمس ، به آن مبتلا شود. دکتر دالاس توضیح می دهد ، به همین دلیل ، بیشتر افراد در مرحله ای با ویروس روبرو می شوند.

وی می گوید: “اکثر افراد نمی دانند که آلوده شده اند و بدن آنها بدون درمان از HPV به طور طبیعی خلاص می شود ، اما برخی از افراد آلوده به نوع HPV با خطر بالا قادر به پاک سازی آن نیستند و با گذشت زمان می تواند باعث شود رشد غیر طبیعی بافت ، که می تواند منجر به سرطان شود. “

بنابراین غربالگری در واقع به دنبال چه چیزی است؟

کارن هابز از The Eve Appeal به ما می گوید: “برنامه غربالگری سرطان دهانه رحم بیشتر از آنکه درمان شود ، پیشگیری است.

“به دنبال دو چیز است: HPV پرخطر و سلولهای غیر طبیعی دهانه رحم.

“HPV با ریسک بالا تقریباً مسئول تمام تغییرات سلولهای دهانه رحم است و برنامه غربالگری برای اولین بار آزمایش می کند. اگر HPV با ریسک بالا پیدا شود ،” نمونه “آن شخص از نظر سلولهای غیرطبیعی بررسی می شود.

“اگر HPV با ریسک بالا پیدا شود اما هیچ تغییری در سلول ایجاد نشود ، از آنها 12 ماه دیگر دعوت می شود تا آزمایش HPV پر خطر را انجام دهند که اغلب به خودی خود از بین می رود.

“اگر سلولهای غیرطبیعی پیدا شود ، سپس فرد برای کولپوسکوپی اعزام می شود – روشی که اجازه می دهد با بزرگنمایی به دهانه رحم – این تغییرات سلول را در چه سطح / درجه ای بررسی می کند و آیا می توان آنها را از بین برد یا آنها را کنترل کرد و دید اگر آنها دوباره به سلولهای “طبیعی” بازگردند. “

وقتی لیدیا * ، که اولین نمایش خود را به تأخیر انداخت و تنها پس از تشویق دوستانش به آنجا رفت ، متوجه شد که به کولپوسکوپی احتیاج دارد و شوکه شد.

چرا این TikTok ویروسی درباره لابی های مجلسی و مجلسی بسیار مهم است

بعد از اینکه گفته شد احتمال دارد سلولهای غیرطبیعی خود به خود از بین بروند ، او آرام شد ، اما یک سال بعد فهمید که آنها ترمیم نشده اند و به کولپوسکوپی دوم احتیاج دارد – تجربه ای که باعث “تخلیه” وی شد.

“من انتظار داشتم همه چیز خوب باشد ، با استفاده از واکسن و به من گفته شود که در یک سال این مشکل پاک می شود – امیدوارم که مشکلی نداشته باشد.

“هنگامی که كوید چند هفته بعد برخورد كرد ، من می دانستم كه باید منتظر كولپوسكوپی باشم ، نگران این بودم كه وقت تلف كنم كه ممكن است به فوریت توجه نیاز داشته باشند ، اما در میان همه گیرها چیزی وجود ندارد كه می توانست انجام شود

“به دلایلی در اواسط کووید وقتی همه نگران سلامتی خود بودند ، احساس خیلی جدی تری نسبت به سال قبل داشت.”

با این حال ، تا حدودی نگران کننده ، یک متخصص مراقبت های بهداشتی این جوان 28 ساله را مطمئن کرد که چون وی واکسن HPV گرفته است – او جز part اولین گروه دختران است که به او پیشنهاد شده است – همه چیز “باید” خوب باشد. این نگرش دوسوگرایانه غالب است و لیدیا ادعا می کند که “هیچ سرنخی” ندارد که چرا این موضوع را به او گفته اند.

وی در طی دومین کولپوسکوپی خود اظهار داشت: “دکتر مجبور شد بیش از گذشته سلولها را برای معاینه بگیرد و روزی به من گفتند که برای آینده قابل پیش بینی نیاز به چک آپ سالانه دارم ، حداقل تا زمانی که بچه دار شوم یا تغییراتی در سلامتی من.”

واکسن HPV به طور معمول در سال 8 در مدرسه به کودکان ارائه می شود ، سپس آنها بعداً دوز دوم می گیرند ، یا اگر این واکسن در سنین بالاتر از مدرسه وجود دارد ، سه دوز لازم است.

به گفته دکتر دالاس ، اگر واکسن را به طور کامل فراموش کرده اید ، دریافت آن هنوز در دسترس است – اما باید هزینه آن را پرداخت کنید و هزینه هر دوز می تواند حدود 150 پوند باشد ، بدون احتساب هزینه دولت در صورت نیاز به دو دوز ، کسی می تواند حدود 500 پوند را برای کل دوره جستجو کند.

اگرچه بیشتر موارد HPV نگران کننده نیست ، اما نمی توان گفت در کدام طرف سکه قرار می گیرید.

این واکسن ، با تمام فوایدی که دارد ، نمی تواند جایگزینی برای نظارت بر سلامت دهانه رحم شما باشد – این دو مورد به راحتی قابل مبادله نیستند.

Eve Appeal یک سرویس اطلاعاتی تحت هدایت پرستار ، Ask Eve را اجرا می کند. هر کسی می تواند با مشاوره و اطلاعات رایگان ، محرمانه و تخصصی درمورد هرگونه نگرانی در مورد سلامت غدد ، با [email protected] یا 0808 802 0019 در ارتباط باشد.

* نامها تغییر کرده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>