آیا تیک توک شیوه جدایی ما از مردم را تغییر می دهد؟

[ad_1]

ساوانا بروک بانک می دانست که رابطه سه و نیم ساله او رو به پایان است. این جوان 25 ساله ، که در شبکه های اجتماعی کار می کند ، گفت که این “شهود” او است که به او می گوید همه چیز بین او و “عشق اول” او کاملا درست نبود. اما حتی وقتی سرانجام این زوج تقسیم خود را رسمی کردند ، ساوانا در حالی که سعی در مقابله با چنین تجزیه روده ای داشت ، کاملاً احساس ضعف کرد – و کاملاً منزوی.

TikTok چگونه زیبایی ‘Millennial’ را تحت تأثیر قرار داده است؟

او توضیح می دهد: “ناگهان واقعیت تنها ماندن واقعاً رقم خورد.” “من تلفنم را برداشتم و یک فیلم گرفتم ، به عنوان پیامی برای خودم که می گویم ،” شما تا ابد چنین احساسی نخواهید داشت. ” به نظر می رسید یک ظرف غذا کاملا مطلوب است و می خواهم نوعی تقویت را داشته باشم که گرچه احساس چنین احساسی خوب نیست ، اما نمی توانم اجازه دهم خودم آن طور بمانم.

“بنابراین من آن را در TikTok خود قرار دادم ، که دارای صفر پیرو بود ، و بقیه تاریخ بود.”

ساواناب تنها نیست. همانطور که محبوبیت TikTok طی سال گذشته منفجر شد (این برنامه در حال حاضر 689 میلیون کاربر فعال در سراسر جهان دارد ، با 315 میلیون بارگیری در سه ماهه اول سال 2020) ، بسیاری از کاربران از این پلتفرم برای فیلمبرداری از مجموعه متنوعی از روزمره خود استفاده می کنند زندگی می کند از چالش های رقص ، مشاوره زندگی ، بررسی آرایش و حتی به اشتراک گذاشتن پیچ و تاب ، هیچ چیز در TikTok ممنوع نیست – حتی شکستن قلب به طور معمول خصوصی.

از آوریل 2021 ، TikTok بیش از 10 میلیارد فیلم تحت برچسب # breakakup دارد. – ساخته شده از سخنرانی های احساسی ، عقب نشینی های وحشیانه و فروپاشی های سبک انتقام. با این حال ، برخی از TikToker فراتر از ایجاد یک فیلم شصت ثانیه نرم و صاف برای تهیه یک عکس فوری در دلشکستگی آنها هستند ، در عوض تصمیم به نشان دادن واقعیت صادقانه یک جدایی – اغلب نامرتب ، دشوار و پریشان.

37 هدیه رابطه از راه دور برای ارسال به نیمه دیگر دور خود

تجزیه TikTok یک حرکت غیرمعمول از هنجارهای معمول مرتبط با رسانه های اجتماعی است. با اینستاگرام که اغلب به عنوان “حلقه برجسته” لقب می گیرد ، جایی که پست های بسیار منظم و فیلتر شده ناپسند اغلب برای انتقال زندگی یک شخص مورد استفاده قرار می گیرد ، به نظر می رسد این عکس مصنوعی قابل تشخیص از بین رفته است. به نظر می رسد که مردم اکنون تشنه یک اصالت قابل رویت هستند.

کارولینا سوزا ، 26 ساله ، هنگامی که شروع به مستند سازی ارتباط از راه دور با سابق خود در TikTok کرد ، برای نفوذ آنلاین در آن حضور نداشت. با این حال ، پس از اینکه وی ویدیوی احساسی خود را از گریه در حالی که به پیام صوتی شریک قبلی خود گوش می داد (که باعث خیره کننده 16 میلیون بازدید شد) قرار داد ، کارولینا توانست 100000 پیرو کسب کند – بسیاری از آنها با وضعیت او شناخته می شوند.

او می گوید: “من فقط می خواستم احساسم را در آن لحظه بیان کنم.” “من احساسات یا چیزهای دیگری را جعل نکردم – این احساس من کاملاً و واقعی بود.

“من هزاران نفر در صندوق ورودی خود داشتم ، که در مورد چگونگی برخورد با یک جدایی مشاوره می خواستند. من شروع کردم به برنامه ریزی یک ساعت در روز برای پاسخ دادن به مردم در مورد روابطشان. “

سالی بیکر ، روان درمانگر توضیح می دهد ، نیاز نسبتاً جدیدی که افراد به خصوصی ترین جنبه های زندگی خود دارند ، بخشی از “فرهنگ افشاگری” در حال افزایش است.

او می گوید: “TikTok” افشای بیش از حد “در مقیاس جهانی را ارائه می دهد. “به نوعی ، درد و غم حلقه های برجسته جدید است. تقریباً یک رقابت در افرادی وجود دارد که غم و اندوه خود را به صورت آنلاین به اشتراک می گذارند ، این شروع به “بازی های المپیک درد” می شود و قالب TikTok از طریق لایک ، بازدید و اشتراک از آن پشتیبانی می کند.

“TikTok همچنین به افراد اجازه می دهد تا روایت شکست خود را کنترل کنند. با همه گیر شدن جدید در دوستیابی ، با شبح گرفتن افراد یا متلک شدن به متن ، به برخی از افراد فرصت پاسخ دادن داده نمی شود. TikTok سپس آن صدا را به شما می دهد و شما می توانید دستور کار را تنظیم کرده و داستان را در مقابل مخاطبان گسترده شکل دهید. “

چرا رفتن به یک مدرسه دخترانه برای زندگی دوستانه و روابط من با مردان مضر است

وقتی ما بررسی می کنیم که چرا مردم تصمیم گرفته اند غم و اندوه شکستن خود را علنا ​​به اشتراک بگذارند ، باید شرایط فعلی را نیز در نظر گرفت. ویروس کرونا ویروس ، که سال گذشته به طور گسترده در موفقیت پررونق TikTok نقش داشته است ، ما را از عزیزان جدا کرده است – با اهمیت یافتن برنامه برای افراد منزوی و به دنبال برقراری ارتباط با مردم.

ساوانا گفت یکی از دلایلی که او به TikTok برد دلیل جدا شدن وی از دوستان نزدیکش بود که معمولاً در هنگام جدایی به آنها رجوع می کرد.

“هیچ نزدیکی از دوستان خانواده نداشتم که در مورد مراحل بعدی صحبت کنم [of a split]، “او توضیح می دهد. “من در روستای ولز زندگی می کنم ، و بهترین دوست من در منچستر زندگی می کند ، بنابراین من کاملا تنها بودم.

“در شرایط عادی معمولاً دوست شما پیش می آید و در مورد آن گریه می کنید و همه برای اینکه حال شما بهتر شود مسخره می کنند. من هیچ کدام از آن را نداشتم.

“TikTok تقریباً به مکان امن من تبدیل شد ، زیرا کسی نداشتم که بتواند من را آرام کند.”

در حالی که ساوانا احساس می کرد که به اشتراک گذاشتن داستانش کاتارتیک است ، استدلال سالی این است که ممانعت از روح شما در شبکه های اجتماعی ممکن است در دراز مدت برای سلامت روان ما مضر باشد.

او می گوید: “در طول موج اول همه گیری ، ما برای معاشرت به زوم روی آوردیم – و گرچه این کمک کرد ، اما هیچ جایگزینی واقعی برای تعامل بدنی نبود.” “اگر آسیب پذیری های خود را در TikTok نشان می دهیم ، به دنبال اعتبار خارجی برای راحتی هستیم. و گرچه کاربران برخی از اعتبار سنجی را که به صورت آنلاین پیدا می کنند ، پیدا می کنند ، آنها همچنین خود را در معرض مخاطبی قرار می دهند که ممکن است بسیار قضاوت گر و منفی باشد – و این می تواند برای برخی به شدت تحریک کننده باشد. “

این چیزی است که ساوانا مجبور شد دست اول آن را تجربه کند. وی و همچنین تعدادی اظهار نظر تعارف آمیز و حمایتی از طرف 820000 فالوئر خود ، وی همچنین با انتقادات و انتقادات روبرو شد.

“من به طور ناگهانی موجی از حمایت را دریافت كردم كه از غریبه های كاملاً مشابهی انجام می شد ، اما از طرف دیگر ، دوستان قبلی خود را به دست می آوردم او می گفت: “من نیاز به” زندگی پیدا کردم “.

“من برای آنها می دانستم که با فیلم های من روبرو شده ام که در مورد آنها صحبت می کردند و اضطراب من را بسیار بد می کرد ، خصوصاً قبل از بارگذاری در TikTok بعدی.”

آیا عشق * واقعاً * کور است؟ چرا جذابیت جسمی دیگر همه نیست و تمام روابط را خاتمه می دهد

سابق ساوانا سپس فیلم های TikTok خود را پیدا کرد – و تحت تأثیر قرار نگرفت.

“او اساساً به من گفت كه” ارسال پست TikTok در مورد اوضاع را متوقف كن “. و هنگامی که سعی کردم پاسخ دهم جلوی من گرفته شده است. ” “ناگهان TikTok من شروع به گزارش تصادفی کرد. در ابتدا این کار من را مایل به ادامه کار مستند کردن سفر خود کرد و این باعث شد که من کاملاً گیج و مضطرب شوم ، زیرا واقعاً به کسی آسیب نمی رسانم ، من به راحتی از این سیستم عامل به عنوان فضای امن خود استفاده می کردم.

“و سپس من تصمیم گرفتم که در واقع این به من و هزاران نفر دیگر کمک می کند تا بهبود یابند ، بنابراین من اجازه نمی دادم این از من گرفته شود.”

کارولینا همچنین به دلیل به اشتراک گذاشتن داستان خود در TikTok ترال شد. او می گوید: “من نظرات بسیار زیادی دریافت کردم.” “مردم گفتند من تقلبی یا” بازیگر زن بدی “هستم.

“من بیش از دو هفته سعی کردم به آنها توضیح دهم که تقلب نمی کنم ، سپس متوقف شدم زیرا چرا لازم است برای کسانی که اهمیتی نمی دهند توضیح دهم؟”

این چیزی است که سالی برای کسانی که فکر می کنند شکستن قلب خود را در TikTok بسته بندی کنند ، تأکید می کند.

او می گوید: “TikTok اگر آسیب پذیر باشید لزوماً فضای امنی نیست.” “برخی از افراد به همان روشی که شما با درمان رفتار می کنید ، برخورد می کنند – مردم داستان آنها هستند و مخاطبان شاهد آن هستند. اما این یک مخاطب خوش خیم نیست – اغلب یک جامعه بی رحم و نامهربان است.

“نظرات تعدیل نمی شوند و می توانند طیف وسیعی از پاسخ ها را داشته باشند. حتی برای مقاوم ترین فرد ، که می تواند حتی شدیدترین انتقادات را نیز داشته باشد ، داشتن یک انباشت مداوم از نظرات منفی می تواند به طرز باورنکردنی مضر باشد.

“با توجه به اینکه بسیاری از کاربران TikTok جوان هستند ، ما می توانیم جوانان آسیب پذیر را حتی بیشتر آسیب پذیر ببینیم.”

TikTik Tok ربات شکسته یا رمانتیک گوشه گیر؟ شما در کدام قبیله پس از قفل قرار می گیرید؟

از زمان ساخت ساوانا اولین ویدیوی TikTok هشت ماه می گذرد و وقتی به جدایی خود نگاه می کند ، “100 برابر بهتر” می شود.

در حالی که از استفاده از این برنامه برای مستند کردن جدایی خود پشیمان نیست ، اما آرزو می کند که کاش کمی برای محبوبیت فیلم هایش آماده تر بود.

او می گوید: “من حتی نمی توانم پشت چند TikTok پشت خودم را تماشا کنم زیرا که آن دختر چقدر غمگین و شکسته است.” “من واقعاً اعتقاد داشتم که دیگر لبخند نخواهم زد.

“من به این نابینا رفتم ، زیرا انتظار نداشتم که حساب من به سرعت رشد کند. اما من از طریق TikTok با افراد شگفت انگیز بسیاری روبرو شده ام که از هم گسیختگی های دردناکی را پشت سر می گذارند یا از آن عبور کرده اند. همه ما احساسات و تجربیات مشابهی داریم و قطعاً فایده ای دارد که می دانید همه از یکدیگر حمایت می کنید تا در آن احساس تنهایی کمتری داشته باشید.

“اما تجربیات همه متفاوت است. قطعاً هیچ یک از اندازه های مناسب در مورد جدایی وجود ندارد. “

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>