آیا روند گرفتگی بینی سیر TikTok جواب می دهد؟

[ad_1]

TikTok آخرین ترفند مرسوم و مرسوم بهداشتی این است که سیر را در بینی خود بچسبانید تا گرفتگی سینوس را کاهش دهد. و اگر تا به حال چنین نوع گرفتگی را تجربه کرده اید ، پس احتمالاً می توانید با تلاش برای امتحان هر کاری برای تسکین احساس راحتی کنید. اما روند جدید رسانه های اجتماعی برخی افراد این نگرش را امتحان می کنند که به ارتفاعات جدید – احتمالاً خطرناک – بپردازند.

شواهد ویدئویی به همان اندازه ناخوشایند است که جذاب است: بسیاری از فیلم ها هزاران بار به اشتراک گذاشته شده اند که در آن کاربران TikTok حبه های کامل سیر را در سوراخ های بینی خود قرار می دهند ، کمی صبر می کنند و سپس آبشارهای خرطوم را نشان می دهند بعد از برداشتن میخک از سوراخ های بینی خارج شوند. اما واقعاً در آنجا چه می گذرد؟ آیا واقعاً چنین ترفند عجیبی می تواند کارساز باشد؟ و آیا ارزش آن را دارد که دفعه بعدی که سینوس های شما مسدود شد سیر را در بینی خود قرار دهید؟

آنتونی دل سیگنور ، MD ، استادیار گوش و حلق و بینی و مدیر جراحی بینی و جراحی پایه جمجمه آندوسکوپی در کوه سینا بت اسرائیل ، به خود می گوید: “من فکر می کنم این یک روند وحشتناک است.” “این فقط یک فکر بد است در اطراف … و اگر هر چیزی ، آن را به ایجاد یک مسئله بیشتر.”

در اینجا نحوه تشخیص تفاوت بین تب یونجه و علائم ویروس کرونا وجود دارد (به علاوه 26 هک نابغه برای غلبه بر وضعیت تابستان)

برای یادآوری ، کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده توضیح می دهد که سینوس ها حفره های توخالی کوچکی در استخوان های صورت اطراف بینی هستند. آنها در پشت چشم ها ، گونه ها و پیشانی قرار دارند. به طور معمول ، هوا و مخاط از طریق لوله های کوچک متصل به مجاری بینی از سینوس های شما خارج می شوند. سینوزیت نوعی التهاب در بافت پوششی سینوس های شما است و معمولاً به دلیل عفونت یا آلرژی در کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده است. این تورم باعث ایجاد احساس آشنا (و ناخوشایند) فشار سینوس می شود. و هنگامی که بینی شما متورم یا پر شده است ، می تواند باعث تخلیه صحیح مخاط در سینوس ها شود ، حتی باعث گرفتگی و درد بیشتر می شود.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های Targeting را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

اما نه ، قرار دادن سیر در بینی راه حل مناسبی برای این مشکل نیست. دکتر Del Signore چندین مورد مهم را با قرار دادن حبه های سیر در سوراخ های بینی شما برای پاکسازی سینوس ها می بیند – اولین مورد این است که به سادگی کار نمی کند. آن همه چرت و پرت که می بینی چکه می کند؟ این مخاط بینی شما دارای واکنش التهابی به چیزی است که واقعاً نباید وجود داشته باشد.

مجاری بینی شما مملو از مخاط یا غشای مخاطی است که به عوامل بیماری زا و تحریک کننده مانند آلرژن ها یا ویروس ها حساس هستند. این مهاجمان می توانند تورم و تولید مخاط ایجاد کنند ، که تلاش بدن شما برای دفع آنها و محافظت از خود و ایجاد آبریزش بینی است. دکتر دل سیگنور توضیح می دهد که سیر خام ، که حاوی روغن ها و ترکیباتی است که به طور بالقوه برای مخاط تحریک کننده هستند ، می تواند باعث ایجاد مقدار زیادی غبغب شود.

“شما واقعاً حفره بینی را پاک نمی کنید. اساساً آنچه اتفاق می افتد باعث تحریک سوزاننده در حفره بینی است. “دکتر دل سیگنور می گوید. اگرچه ممکن است به نظر برسد که سیر مسئول دفع مخاط و ترشحات از مجاری بینی و سینوس ها است ، “این فقط باعث می شود که مخاط که حبه های سیر در تماس است باعث تولید بسیاری از ترشحات شود.”

به عبارت دیگر ، شما واقعاً چیزی را تمیز نمی کنید یا به حفره های سینوس خود نمی رسید – فقط مخاط بینی شما را هوس می کند ، به خصوص اگر سیر را برای چند دقیقه در آنجا بگذارید. دکتر دل سیگنور می گوید: “این هیچ فایده ای ندارد.”

آیا سرماخوردگی است یا ویروس کرونا؟ یک پزشک عمومی نحوه تفاوت را توضیح می دهد

فقط این نیست که پر کردن دستکش سیر در سوراخ بینی مفید نیست: انجام این کار همچنین خطرات واقعی سلامتی را به همراه دارد. یک چیز ، یک حبه سیر کاملاً به اندازه و شکل مناسبی است که در حفره بینی قرار بگیرد. دکتر دل سیگنور می گوید: “مشکل این است که اگر در حفره بینی گیر کند ، می تواند مقدار زیادی از احتقان ایجاد کند.” همچنین می توانید از راه انسداد بینی دچار مشکل تنفس شوید. و ممکن است شما به طور تصادفی میخک را در مجاری تنفسی خود استنشاق کنید ، یا هنگام تلاش برای بیرون آوردن آن ، آن را حتی بیشتر فشار دهید ، که این یک وضعیت بسیار خطرناک است که نیاز به مراقبت های پزشکی فوری دارد.

یک میخک گیر نیز می تواند خطری برای عفونت باشد. دکتر دل سیگنور توضیح می دهد ، به طور معمول ، باکتری های زیادی در بینی شما وجود دارد – حتی وقتی بیمار نیستید (یا به دلیل عفونت ویروسی بیمار نیستید). و اگر قبلاً به دلیل عفونت باکتریایی بیمار هستید ، مقدار زیادی باکتری در بینی شما آویزان است. دکتر Del Signore می گوید: ورود یک جسم خارجی مانند یک حبه سیر به آن محیط می تواند باعث تکثیر و شکوفایی آن باکتری ها شود.

میخک سیر ماده آلی است و دکتر دل سیگنور می گوید: “باکتری ها چیزهای ارگانیک را دوست دارند.” دکتر Del Signore می گوید: “اساساً باکتری رشد کرده و سعی در تجزیه هر آنچه در حفره بینی است می کند.” دکتر Del Signore می گوید ، نتیجه این رشد بیش از حد باکتری است که می تواند باعث ایجاد یا بدتر شدن یک عفونت شود – بله ، از جمله عفونت سینوس باکتریایی – و منجر به علائمی مانند ترشحات بدبو ، گرفتگی و درد می شود.

دکتر دل سیگنوره مردم را تشویق می کند که به روش های سنتی تر برای درمان گرفتگی سینوس خود مانند شستشوی نمکی بینی و گلدان های نتی پایبند باشند. هنگام استفاده از این محصولات حتماً از آب مقطر ، بطری ، استریل یا آب پز – هرگز از آب شیر مستقیم – استفاده کنید. شما همچنین می توانید اسپری های ضد احتقان بینی را امتحان کنید. فقط بیش از دو روز از آنها استفاده نکنید ، در غیر این صورت ممکن است اوضاع را بدتر کنید.

بالش های ضد حساسیت پاسخی برای یک خواب راحت در شب است – از نظر سردبیران مبتلا به آلرژی ، این بهترین ها هستند

دکتر Del Signore می گوید: داروهای بدون نسخه برای سرماخوردگی و آنفلوانزا یا آلرژی (بسته به علت احتقان سینوس شما) نیز می توانند به کاهش علائم کمک کنند. و کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده نوشیدن آب فراوان را برای کمک به رقیق شدن مخاط شما برای تخلیه راحت تر ، و همچنین استفاده از مرطوب کننده هوا ، تنفس بخار در دوش یا استفاده از یک پارچه گرم و مرطوب روی صورت خود چند بار در روز توصیه می کند. برای کمک به کاهش فشار

طبق کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده ، بیشتر موارد گرفتگی سینوس در طی چند هفته و بدون درمان به خودی خود برطرف می شود. اما اگر مشکلات سینوس شما بیش از این طول بکشد ، می توانید با یک عفونت باکتریایی روبرو شوید که به آنتی بیوتیک یا سینوزیت مزمن نیاز دارد (که می تواند ناشی از چندین مسئله پزشکی رسوب آور یا زمینه ای باشد). اگر فکر می کنید این ممکن است همان چیزی باشد که اتفاق می افتد ، قطعاً می خواهید به دکتر مراقبت های اولیه خود و یا یک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا به شما کمک کند تا آسایش لازم را داشته باشید.

و مطمئناً ، اگر به شما یا کسی که می شناسید یک حبه سیر (یا هر چیز دیگری) بینی او را گرفته و نمی توانید آن را بیرون بیاورید ، به دنبال کمک پزشکی باشید. کلینیک مایو توصیه می کند از طریق دهان نفس بکشید و از استنشاق شدید اجتناب کنید تا جسم را بیشتر در آن قرار ندهید و آن را به مجرای تنفسی خود وارد هوا نکنید. کلینیک مایو می گوید ، شما می توانید به آرامی از سوراخ بینی آسیب دیده خارج شوید (اما نه به زور یا به طور مکرر) یا کسی به شما کمک کند تا با استفاده از موچین شی object را بازیابی کنید (اما فقط در صورت مشاهده و درک آسان آن). از چیزی مانند یک سواب پنبه استفاده نکنید ، زیرا ممکن است در نهایت جسم را به حفره بالاتر برسانید. و اگر نمی توانید هرچه هست را حذف کنید ، از خدمات پزشکی – و نه نکاتی از TikTok – استفاده کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>