آیا شما از این لاف زدن نه چندان فروتن مقصر هستید؟ یک روانشناس دلیل آن را توضیح می دهد

[ad_1]

اگر در اینستاگرام نباشد ، این اتفاق نیفتاده است ، درست است؟ حداقل این همان چیزی است که هنگام آپلود عکسی از آخرین دستاوردم (اولین بسته روابط عمومی: مقداری ماکارونی و شراب فانتزی) در Instagram Stories خود به خودم می گویم. من عکس را با یک توضیح کنایه آمیز در مورد اینکه چگونه بالاخره “آن را به عنوان یک تأثیرگذار ساخته ام” عنوان کردم. مسئله این است که من می خواهم خودنمایی کنم اما همچنین نمی خواهم مردم بدانند که من خودنمایی می کنم.

لافهای متواضعانه (نه چندان) را وارد کنید: تلاشی ظاهراً بی گناه برای جلب توجه به دستاوردهای ما ، معمولاً به دنبال اظهارات خودپسندانه ای برای اطمینان به همسالانمان که اجازه نداده ایم شهرت به سرمان برسد. جز در بیشتر مواقع ، احتمالاً داریم.

برای روزنامه نگاران ، این می تواند یک خط مقدماتی در یک نشریه مهم باشد ، و ضمانت این عنوان تحقیرآمیز “من یک کار کردم” است. برای دانشجویان ، این یک تصویر نزدیک از پایان نامه آنها با عنوان “چه کسی جدا می شود؟” توجه داشته باشید ، من احتمالاً همه این کارها را انجام داده ام.

اما واقعاً دیدن دستاوردهای دیگران به صورت آنلاین چه احساسی در ما ایجاد می کند؟

دوستی های پس از همه گیری: آیا خوشبختی ما در کنار هم بودن می تواند در کنار غم و اندوه و عدم اطمینان وجود داشته باشد؟

چمن اثر سبزتر است

رسانه های اجتماعی شرایط کاملی را برای مقایسه اجتماعی ایجاد می کنند ، که اساساً روندی است که در آن ما خود را با افرادی مقایسه می کنیم که فقط یک نسخه ایده آل از زندگی خود را به صورت آنلاین به اشتراک می گذارند. این امر می تواند این احساس را ایجاد کند که در زندگی ما مشکلی وجود دارد ، زیرا ما واقعیت خود را با پروفایل های رسانه های اجتماعی بسیار فیلتر شده همسالان مقایسه می کنیم.

آیا ارسال مطالب درمورد مبارزات بهداشت روان ما در اینستاگرام فقط مشکل را برای همه بدتر می کند؟

گزارشی در شخصیت و تفاوت های فردی در سال 2019 نشان داد که این احساس می تواند به عنوان شرم و حسادت و همچنین آسیب رساندن به سلامت روانشناختی ما ظاهر شود. بنابراین این احساس بیمارگونه در سینه شما را توضیح می دهد که می بینید همه افراد در توییتر به غیر از شما ، یک تیک آبی (و مدرک Sally Rooney) دارند.

پیدا کردن دوستان جدید در 20 و 30 سالگی کار سخت خونین است ، در اینجا 5 روش برای انجام آن آورده شده است (و در نتیجه از تنهایی کمتری برخوردار باشید)

به گفته مارک سیلورت ، مدیر پزشکی کلینیک Blue Tree ، “تحقیقات نشان می دهد که برای بسیاری از افراد مقابله با داستان های موفقیت دیگران دشوار است ، که منجر به احساس شادنفرید یا حسادت ، بدتر شدن افسردگی و کاهش عزت نفس می شود. وقتی دائماً خود را با یکدیگر مقایسه می کنیم. “

اگر وقتی احساس می کنیم دیگران متواضعانه جلوه می کنند ، این احساسی است که باعث می شود خودمان این کار را بکنیم؟

این باعث می شود احساس خوبی داشته باشیم

نیما پاتل ، بنیانگذار ذهن آگاه ، می گوید: “هنگامی که در شبکه های اجتماعی پست می گذاریم ، بسیاری از ما مشتاقانه منتظر دریافت بازخورد مثبت هستیم ، به عنوان مثال در قالب نظرات یا لایک ها ، زیرا این تصدیق باعث می شود مغز ما ماده شیمیایی آزاد کند دوپامین (که بیشتر به عنوان “هورمون شاد” شناخته می شود.) اساساً ، بازخورد مثبتی مانند این باعث خوشحالی ما می شود. “

آیا ما توسط اینستاگرام مغز جک خورده ایم؟ همانطور که به ما گزینه پنهان کردن لایک ها داده شده است ، ما بررسی می کنیم که چگونه گرم مغز ما را برای همیشه سیمی کرده است …

نیما همچنین توضیح می دهد که چگونه شبکه های اجتماعی می توانند ما را درگیر بازخورد مثبت کنند:

“به عنوان انسان ، ما یک نیاز اساسی برای احساس دوست داشتن داریم. به همین دلیل است که اگر پستی عملکرد خوبی داشته باشد ، احساس سرخوشی ، اعتبار و ارزشیابی می کنیم. در حالی که اگر چنین نشود ، این کمبود لایک / نظر اعتماد به نفس و عزت نفس ما را تشکر می کند “

آیا وقتی مردم به لطف شبکه های اجتماعی زندگی خود را به عنوان یک فیلم خودشیفته نگاه می کنند ، “سندرم شخصیت اصلی” ، وضعیت نگران کننده هزاره را دارید؟

قبل از اینکه من را بخاطر لطیف بودن بیش از حد درمورد افرادی که از طریق اینترنت دستاوردهای خود را به اشتراک می گذارند ، قضاوت کنید ، من همچنین با نویسنده و پادکستر ، ربکا لاک وود ، که دیدگاه بسیار تازه تری نسبت به این موضوع دارد ، صحبت کردم.

وی خاطرنشان کرد که هنوز برخی از دستاوردهای خود را از طریق شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارد زیرا “عاشق تجلیل از زنانی است که کارهای شگفت انگیزی انجام می دهند و این باعث می شود زنان دیگر کارهای شگفت انگیز انجام دهند و به موفقیت های زیادی دست یابند.”

وی ادامه داد: “گاهی اوقات اگر دستاوردی را که به من الهام می شود ببینم با کسی تماس می گیرم و از او برای به اشتراک گذاشتن آن تشکر می کنم زیرا انگیزه من بوده است. به همین دلیل است که برخی از دستاوردهایم را تقسیم می کنم.”

در کنترل در خارج ، درگیر نگرانی در داخل؟ شما ممکن است اضطراب با عملکرد بالا داشته باشید ، به خصوص که زندگی به حالت عادی برگردد

فروتنانه یا نه چندان متواضعانه ، مهم است که تشخیص دهیم که رجزخوانی در اینترنت اغلب به جای استکبارستیزی ناشی از یک مکان ناامنی است. و سرانجام ، رسانه های اجتماعی مسئول تداوم این احساس ناامنی هستند – نه تبلیغات آنلاین ما.

تنها پیشنهاد من برای رفتن به جلو این است که “رجز خواری” را جایگزین “رجز خواری” کنیم. بالاخره چرا باید از شکوفایی خود عذرخواهی کنیم؟

از آنجا که بیش از هر زمان دیگری برای ما ضد افسردگی تجویز می شود ، سردبیر زیبایی GLAMOUR نشان می دهد زندگی در داروهای بهداشت روان واقعاً چگونه است

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>