آیا می توانید علائم آسیب خورشید را معکوس کنید؟ خبر خوب از یک متخصص پوست و مو …

[ad_1]

تخمین زده می شود که 90 درصد از پیری پوست توسط آفتاب ایجاد می شود ، بنابراین جای تعجب نیست که وقتی صحبت از مراقبت از پوست ما می شود ، مهمترین نگرانی در اثر آفتاب است.

اینها حقایق است: به گفته skincancer.org ، افرادی که روزانه از ضد آفتاب با SPF 15 یا بالاتر استفاده می کنند ، نسبت به افرادی که این کار را نمی کنند ، 24 درصد پیری پوست را نشان می دهند. اما ، اگر قبلاً در معرض آفتاب سوخته باشید – به عبارت بهتر – چه کارهایی می توانیم انجام دهیم تا خسارتی را که قبلاً رخ داده است برطرف کنیم؟

دکتر دنی انگلمن ، متخصص ارشد مراقبت از پوست و مشاور الیزابت آردن متخصص پوست نیویورک می گوید: “این موارد وجود دارد.”

در اینجا * دقیقاً * نحوه کار در صورت آسیب دیدگی در برابر آفتاب ، به گفته یک متخصص پوست عالی ، در اینجا آمده است

آسیب خورشید بر روی پوست ما چیست؟

دکتر دندی می گوید: “در بدترین حالت ، آسیب به خورشید به عنوان سرطان پوست ظاهر می شود.” “اما قبل از آن ، به عنوان لکه های آفتاب ، افزایش چین و چروک و چیزی به نام poikiloderma (که تغییراتی در پوست در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب مزمن است) ظاهر می شود.”

چگونه می توان آسیب خورشید را معکوس کرد؟

دکتر دني توضيح مي دهد: “رتينوئيدها واقعاً كار خوبي در جبران آسيب خورشيد دارند.” وی می گوید: “آنها در سطح سلولی به بهبود برخی از آسیب DNA و عدم تطابق که هنگام آسیب ناشی از اشعه ماورا vio بنفش در اثر نور خورشید رخ می دهد کمک می کنند.” از نظر مزایای قابل مشاهده ، “ما می توانیم پوست را روشن کنیم ، پوست را ضخیم کنیم و از طریق رتینوئیدها به سفت شدن بافت پوست کمک کنیم. دکتر دندی کپسول های رتینول سرامید الیزابت آردن (52.50 پوند) را توصیه می کند ، زیرا رتینول با سرامیدهای تسکین دهنده برای فرمول ملایم تری روی پوست است. ما همچنین برخی از رتینول های مورد علاقه ویرایشگر خود را گرد آورده ایم.

کتاب قانون رتینول: این یکی از موادی است که می تواند پوست شما را تغییر دهد بنابراین در اینجا راهنمای ساده شما برای یافتن ماده مناسب است

دکتر دنی اضافه می کند: “برای رنگدانه سازی روی سطح ، اسیدهای مراقبت از پوست مانند آلفا هیدروکسی اسیدها (AHAs) و بتا هیدروکسی اسیدها (BHAs) واقعاً خوب هستند – این بستگی به عمق محل قرار گرفتن رنگدانه دارد.” او می گوید: “بسیاری از بیماران به راحتی با لایه برداری شیمیایی یا محصولاتی كه حاوی AHA ، BHA یا PHA لایه بردار هستند (اسیدهای پلی هیدروكسی ، كه تحریك كمتری دارند) عمل می كنند. اینها روشهای اصلی انجام این كار به صورت موضعی هستند.”

یک راهنمای آسان برای اسیدهای مراقبت از پوست ، از جمله AHA ها ، BHA ها و PHA ها

دکتر دنی می گوید: “از دیدگاه خانه در مورد آنچه می توانید خودتان انجام دهید ، این مواد موادی هستند که واقعاً کمک می کنند.” و اگر می خواهید یک چیز را بالا ببرید ، “روشهای مختلفی در محل کار وجود دارد – مانند لیزر – که می تواند به شما کمک کند.”

چگونه می توان از آسیب بیشتر در برابر آفتاب جلوگیری کرد؟

این یک مورد واضح است ، اما SPF! این بنابراین مهم. دکتر دندی می گوید: “این کار مانند ترک سیگار است. ما قبلاً فکر می کردیم اگر شما بیست سال سیگار کشیده اید ، قطع کردن چه فایده ای دارد؟ صدمه وارد شده درست است. اما بدن در ترمیم خود شگفت انگیز است.” “با این وجود ، ابتدا مجرم را باید بردارید. اگر مرتباً برنزه شوید ، ترمیم آسیب دیدگی در برابر آفتاب واقعاً دشوار است. اگر از ضد آفتاب استفاده می کنید ، به بدن اجازه می دهید تا روی ترمیم تمرکز کند. “

اینها بهترین ضد آفتاب های SPF صورت برای استفاده در طول سال هستند

بدن ما باورنکردنی است – “این ژن های ترمیم کننده DNA دارد ، تقریباً مانند پلیس های کوچک ، که در امتداد DNA قرار می گیرند و به آن مارپیچ مضاعف نگاه می کنند. اغلب این جفت ها با هم مطابقت ندارند ، که می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد. این ژن ها ظاهر می شوند و آنها دکتر دني توضيح مي دهد: “مثل” راست شو. تو بايد با اين پسر باشي “و آنها آنها را به طور مناسب در صف قرار مي دهند.” “این یک فرایند بیولوژیکی طبیعی است که ما به طور ذاتی داریم ، اما اگر در معرض آفتاب قرار گرفتن در معرض آفتاب هستیم – به عنوان مثال ، ما آفتاب سوختیم – تقریباً مانند این است که شما اعتراضی داشته باشید و همه پلیس ها مجبور به انجام این کار شوند. سپس تنظیم روزمره ژن ها نادیده گرفته می شود زیرا شما همه این افراد را فقط برای کمک به آسیب های حاد استخدام کرده اید. ”

“نقش مراقبت از پوست ، معمولاً کمک به حمایت از پوست برای انجام کاری است که به طرز شگفت انگیزی انجام می دهد. وقتی ما دائما به آن آسیب می رسانیم ، بدن بیش از حد تحت فشار قرار می گیرد و نمی تواند آسیب ها را ترمیم کند ، فقط با استرس حاد همراه است. ، “دکتر دني مي گويد. به همین دلیل پیشگیری و درمان دست به دست هم می دهند و به همین دلیل مواد هوشمند می توانند سهم بزرگی در کمک به سلامت پوست داشته باشند.

برای اطلاعات بیشتر از معاون ویرایشگر زیبایی GLAMOUR ، اِل ترنر او را در Instagramelleturneruk دنبال کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>