آیا Sexsomnia ، انجام اعمال جنسی در خواب ، در واقع یک چیز است؟

[ad_1]

برای بسیاری از ما ، مواردی که خواب ما را به هم می زند کاملاً استاندارد هستند. رابطه جنسی هنگام خواب معمولاً واجد شرایط نیست. در عوض ، ممکن است با چراغ های چشمک زن که از طریق پرده های بسته یا گربه هایی که از پذیرفتن این واقعیت که صبحانه هرگز در 4:15 صبح سرو نمی شود و هرگز سرو نمی شود ، سرقت کنند ، سر و کار داشته باشید.

اما برای کسانی که دارای جنس سکونیا هستند ، وضعیتی که افراد هنگام چرت زدن رفتارهای جنسی انجام می دهند (فکر کنید: مقاربت ، استمنا، ، شکم پرانی و موارد دیگر) ، این وقفه ها می تواند دارای درجه X باشد. بله ، این یک چیز واقعی است. و حتی اگر فکر در مورد آن ممکن است خنده هایی را ایجاد کند ، برای افراد مبتلا به جنس سکونیا ، این مسئله سلامتی به دلایل مختلف یک نگرانی عمده است – خصوصاً به دلیل اینکه می تواند منجر به احساس نقض یا نقض شخص دیگری شود.

آیا آنچه در خواب می گوییم واقعاً معنایی دارد؟

هیچ تعداد سریع و سریع برای تعداد افراد مبتلا به خواب جنسی وجود ندارد. تعیین دقیق شیوع کار سختی است زیرا مردم اغلب در مورد آن صحبت نمی کنند. آنها معمولاً به کلینیک خواب مراجعه نمی کنند و به دنبال کمک برای سکسومنیا می روند ، به عنوان مثال ، گای لشزینر ، MA ، دکتر ، متخصص مغز و اعصاب در بیمارستان Bridge London و نویسنده مغز شبانه، به خود گفت. “اما در واقع ، اگر از افرادی که در یک کلینیک خواب هستند به طور منظم بپرسید ،” آیا تا به حال رفتارهای جنسی در خواب خود نشان داده اید؟ ” مردم خیلی بیشتر آن را گزارش می کنند … احتمالاً به نادری که فکر می کنیم نیست. “

گرچه چیزهای زیادی در مورد جنس سونیا نمی دانیم ، ما از متخصصان خواب خواسته ایم توضیح دهند که چرا آنها فکر می کنند این اتفاق می افتد ، چه عواملی باعث می شود افراد هنگام خواب رابطه جنسی برقرار کنند و اگر فکر می کنید ممکن است نمایشگاه داشته باشید چه کاری می توانید انجام دهید علائم.

به نظر می رسد Sexsomnia زمانی اتفاق می افتد که مغز تا حدی خوابیده و تا حدی بیدار باشد

چرخه خواب شما می تواند به مراحل مشخصی تقسیم شود. خواب REM یا خواب سریع حرکت چشم وجود دارد که هنگام خواب است. سپس خواب NREM (حرکت غیر سریع چشم) وجود دارد که طبق گفته بنیاد ملی خواب ، حدود 75 درصد از ساعات غیر بیداری ما را تشکیل می دهد.

خواب NREM را می توان به سه مرحله تقسیم کرد. در طی دو مرحله اول ، N1 و N2 ، شما اساساً به خواب می روید (تنفس و ضربان قلب منظم است ، اما از محیط اطراف خود خارج می شوید و دمای بدن شما کمی پایین می آید). N3 ، آخرین مرحله خواب NREM است که به دلیل خواب موج آهسته به دلیل تغییر موج مغز شما در این زمان شناخته می شود. معمولاً عمیق ترین و ترمیم کننده ترین مرحله خواب است.

هک 5 خواب ناامن که یک متخصص هیپنوتیزم وعده می دهد به شما در درمان بی خوابی کمک می کند

افراد می توانند در هنگام خواب REM یا NREM پاراسمونیا (اختلالات خواب که شامل رفتارهای عجیبی است) را تجربه کنند. با اولی ، کاملاً ناک اوت می شوید و خواب می بینید ، اما قسمت هایی از مغز شما که به طور معمول مانع از حرکت شما می شود تا به نوعی عملکرد نامناسب رویاهایتان را از بین ببرد. فلج خواب نمونه ای از پارازومنیای REM است. لشزینر می گوید ، پارازومنیای NREM هنگامی رخ می دهد که برخی از مغز شما خواب است در حالی که برخی از مغز شما بیدار است ، معمولاً در هنگام خواب موج آهسته. به عنوان مثال می توان به خواب گفتن ، راه رفتن در خواب و ، به طور اتفاقی ، سکسومنیا اشاره کرد.

جسی میندل ، پزشک متخصص مغز و اعصاب و متخصص طب خواب در مرکز پزشکی وکسنر دانشگاه ایالتی اوهایو ، به خود می گوید ، بسیاری از پارازومنی های NREM مانند جنس سکومنیا دارای رفتارهایی به نام خودکاری هستند. اتوماسیون می تواند بدون استدلال و هماهنگی پیچیده رخ دهد. “یک راهپیمای خواب فقط دور می زند و در را باز می کند [or] بنشینید ، اما آنها کارهای پیچیده ای انجام نمی دهند ، “دکتر میندل می گوید. رفتارهای جنسی مانند رانش ، خودارضایی و حتی مقاربت تحت این نوع فعالیت قرار می گیرند. همچنین لازم به ذکر است که دکتر میندل توضیح می دهد ، در بیشتر موارد ، افرادی که با پارازومنیای NREM سر و کار دارند اقدامات خود را به خاطر نمی آورند.

محققان دقیقاً نمی دانند چه عواملی باعث سکسومنیا می شود

با این حال ، نظریه هایی در مورد علل بالقوه وجود دارد. طبق انجمن بین المللی پزشکی جنسی (ISSM) ، افرادی که دارای خواب جنسی هستند اغلب مشکلات خواب دیگری نیز دارند. در یک بررسی ادبیات و مطالعه 2016 که در نظرات فعلی در پزشکی ریوی منتشر شده است ، محققان دریافتند که 73 درصد از 41 بیمار مبتلا به سکسومنیا بین سالهای 2008 و 2014 در مرکز اختلالات خواب گای و سنت توماس در انگلیس سابقه پاراسومنیای دیگر مانند راه رفتن در خواب یا تحریکات گیج کننده (هنگام بیدار شدن ، افراد به طرز عجیبی عمل می کنند یا فعالیت های عجیبی را انجام می دهند – مانند رابطه جنسی).

همانطور که در بررسی اشاره شد ، همچنین به نظر می رسد ارتباطی بین سکسنومنیا و آپنه خواب وجود دارد ، اختلالی که هنگامی رخ می دهد که فرد مرتباً هنگام خواب متوقف شده و شروع به تنفس می کند. همانطور که در بررسی توضیح داده شده است ، آپنه خواب باعث بیدار شدن مغز در هنگام خواب موج آهسته می شود. این وقفه های ریز خواب ، محیط مناسبی را برای تحریکات گیج کننده ایجاد می کند.

همچنین مسئله کمبود خواب وجود دارد. هنگامی که خواب کافی ندارید یا خواب شما بسیار پراکنده است ، انتقال موثر از چرخه خواب-بیداری برای شما دشوارتر است. طبق تحقیق سال 2018 منتشر شده در مجله انجمن پزشکی ایالتی میسوری ، این کمبود خواب با کیفیت می تواند به پاراسمونی NREM مانند sexsomnia کمک کند.

آنچه در واقع بی خوابی با بدن شما انجام می دهد – و این بسیار وحشتناک است

مصرف الکل همچنین ممکن است باعث بروز وقایع جنسی در افراد مبتلا به اختلالات خواب موج آهسته شود. در یک نظرسنجی در سال 2017 که در مجله پزشکی بالینی خواب منتشر شد و 126 بیمار کلینیک خواب را مورد بررسی قرار داد ، محققان دریافتند که 91.7 درصد از پاسخ دهندگانی که به طور منظم نوشیده بودند اظهار داشتند که الکل باعث ایجاد پاراسمونیا در آنها بیشتر می شود. در حالی که الکل به عنوان محرک یک موضوع بحث برانگیز در بین متخصصان اختلال خواب است ، محققان معتقدند که الکل تمایل به افزایش میزان خواب موج آهسته و تعداد تحریکات در فرد دارد (این موارد از خواب بیدار شدن اما از نظر شناختی کاملاً وجود ندارد). علاوه بر این ، تحقیقات نشان می دهد که داروهایی مانند مهارکننده های انتخابی جذب مجدد سروتونین (SSRI) ، که میزان سروتونین را در مغز تنظیم می کنند ، نیز ممکن است از عوامل موثر در این امر باشند. SSRI ها خواب REM را مهار می کنند و ممکن است باعث تکه تکه شدن خواب شوند.

لشزینر می گوید ، سرانجام ، پارازومنیا در خانواده ها ایجاد می شود ، بنابراین افرادی که دارای خواب هستند مانند جنس سکومنیا گاهی اوقات از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به آنها هستند.

اکثر مردم هنگام شکایت شریک زندگی در بستر خود متوجه می شوند که جنس سکومنیا دارند

دکتر میندل می گوید ، از آنجا که افرادی که دارای اختلالات خواب NREM هستند ، معمولاً قسمت های خود را به خاطر نمی آورند ، بنابراین آنها معمولاً متوجه می شوند که پارازومنیا را از طریق برخی علائم قابل گفتن دارند. به عنوان مثال ، او توضیح می دهد ، افرادی که در خواب غذا می خورند ممکن است متوجه افزایش وزن یا خرابکاری های مرموز شوند. افراد خواب آلود ممکن است بفهمند که آنها در حال راه رفتن در خواب هستند زیرا افراد دیگر آن را می بینند یا زخمی می شوند. دکتر میندل توضیح می دهد ، وقتی نوبت به سکسومنیا می رسد ، بیشتر افراد فقط متوجه می شوند که آن را دارند.

این ما را به نکته اصلی ما در مورد sexsomnia می رساند: حتی اگر به نظر شوخی برسد ، اما در واقع می تواند یک نگرانی جدی باشد. برای مثال در نظر بگیرید که شرکت در فعالیت های جنسی در حالی که کاملاً بیدار نیستید ، شما را در معرض آسیب قرار می دهد. علاوه بر این ، بنیاد خواب ملی می گوید ، علاوه بر این ، افرادی که دارای دوره های جنسی هستند ممکن است در نتیجه احساس گناه ، شرمندگی یا افسردگی کنند. و در یک یادداشت فوق العاده مهم ، اگر خواب هستید ، در صورت درگیر شدن شخص دیگری در رابطه جنسی با شما ، نمی توانید رضایت مشتاقانه بدهید. گزارش هایی از تجاوز جنسی گزارش شده است که سسومونی را دلیلی بر آن می داند.

“طرف پزشکی وجود دارد [to this condition]، اما یک جنبه حقوقی جدی نیز در این زمینه وجود دارد. “دکتر میندل می گوید.

Sexsomnia اغلب قابل درمان است

دکتر میندل می گوید: “این چیزها بدون دلیل شروع نمی شوند.” “شما فقط باید بفهمید که این چیست و آن را اصلاح کنید.”

گفتن این مسئله آسانتر از انجام است ، اما نکته این است که اگر فکر می کنید جنسیت دارید ، بسیار ارزش دارد که به دنبال کمک باشید. اگر هنوز متخصص خواب ندارید می توانید با صحبت با پزشک مراقبت های اولیه خود شروع کنید – آنها ممکن است بتوانند یکی از آنها را توصیه کنند. در هر صورت ، دکتر میندل توضیح می دهد ، پزشک شما می تواند یک آزمایش کامل برای رفع عوامل محرک جنسی (مانند کمبود خواب) ، شرایط زمینه ای ، داروها یا عوامل سبک زندگی را انجام دهد. همچنین ممکن است به شما کمک کند با پزشک خود در مورد دارویی مانند کلونازپام صحبت کنید ، که می تواند سیستم عصبی مرکزی شما را آرام کند و مدت زمانی را که در مرحله خواب می گذرانید و بیشتر اوقات اختلالات NREM اتفاق می افتد ، کاهش می دهد.

همچنین ممکن است تدابیری را برای تغییر بهداشت کلی خواب خود در نظر بگیرید. ISSM می گوید ، این شامل محدود کردن مصرف الکل و اطمینان از اینکه شما یک برنامه ثابت خواب و بیداری دارید. ISSM همچنین پیشنهاد می کند یک مراسم عصر آرام ، مانند حمام گرم یا مطالعه را اتخاذ کنید. طبق این بنیاد ملی خواب ، همه این اقدامات برای بهبود کیفیت خواب کلی شما توصیه می شود ، که می تواند به کاهش اغتشاشاتی که اغلب منجر به قطع خواب می شوند ، کمک کند.

در اینجا به معنای واقعی کلمه تمام مواردی است که شما باید در مورد خواب بدانید (و چگونه می توانید بیشتر از آن بخوابید)

دکتر میندل در حالی که برای رفع عوامل اساسی (و حتی بعد از پرداختن به آنها) تلاش می کند ، تقسیم رختخواب خود را به افرادی که از شرایط آگاه و پذیرفته اند محدود کنید. اگر دلیل کل شما در مورد داشتن جنس سنیا این بوده است که همسرتان شما را در این مورد هشدار داده است ، دریافت تشخیص به این معنی است که می توانید درباره نحوه کنترل وضعیت خود گفتگوی آگاهانه و دقیق تری داشته باشید. بعلاوه ، هر شریک خواب ممکن است بخواهد در یک اتاق خواب جداگانه بخوابد (در صورت لزوم با درهای قفل شده ، از آنجا که افراد دارای جنس خواب احتمال بیشتری برای خواب رفتن دارند) تا از موارد تماس ناخواسته یا تعرض جلوگیری کند.

گرچه sexsomnia خیلی ترسناک به نظر می رسد ، مهم است که به یاد داشته باشید که اغلب با دوره درمانی مناسب قابل کنترل است. اگر به کمک نیاز دارید شرم آور نیست.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>