از کجا می دانید که تخمک گذاری می کنید؟

[ad_1]

من در مورد شما نمی دانم ، اما تجربه من از تحصیل در چرخه ماهانه در مدرسه این بود که معلم PE من به ما گفت که وقتی دوره های خود را شروع کردیم بهانه ای نبود که از انجام دویدن در سراسر کشور خارج شویم.

من به یاد می آورم که از زمان اولین خونریزی من بسیار هیجان زده و عصبی بوده ام ، و هنگامی که آنها شروع به کار می کردند ، من همیشه سعی می کردم از علائم قبل از قاعدگی خود آگاه باشم ، اما فقط برای جلوگیری از اتفاقات شرم آور و غیر قابل تصور در آن زمان – فشارهای خون قابل مشاهده روی لباسهای من (آه شرمساری ناشی از زن بودن!). این در حدود آن چیزی بود که من می دانستم هر ماه در بدنم چه اتفاقی می افتد تا زمانی که من فعال جنسی شدم و به مادرم اعتماد کردم در مورد آن که به سرعت فریاد زد “خوب ، پس ما باید شما را قرص بدهیم!” ، و در مورد قرص من در بهترین قسمت یک دهه باقی ماندم.

بعداً ، هنگامی که شروع به تلاش (و عدم موفقیت) برای باردار شدن کردم ، در مورد چرخه خود در مورد هورمون ها و همه تخمک گذاری های مهم اطلاعات زیادی کسب کردم. چرخه قاعدگی یک زن به عنوان شاخص سلامت کلی آنقدر مهم است که توسط بسیاری از پزشکان دارویی کاربردی “پنجمین” علامت حیاتی لقب گرفته است.

WTF یک ماشین حساب تخمک گذاری است و آیا می تواند به شما در باردار شدن کمک کند؟

فقط می توانم امیدوارم که آموزش جنسی از دوران تاریکی آشکاری که من در مدرسه بودم بهتر شده است ، اما اگر دوست دارید بدن خود را کمی بهتر بشناسید ، 101 مورد از موارد اصلی را باید بدانید در مورد تخمک گذاری (خواه قصد باردار شدن دارید یا مانند آفت از آن جلوگیری می کنید).

در زمان تخمک گذاری چه اتفاقی می افتد؟

چرخه قاعدگی زنان رقص ظریف هورمون ها و پیام رسان های دیگر است. این به سلامت مغز ، سلامت سلول خوب و عناصر ریز مغذی مهم و سایر موارد مانند کلسترول نیاز دارد. اگر چیزی در هر مرحله از چرخه کاملا درست پیش نرود ، می تواند اثر آبشار داشته باشد.

ما بزرگ شدیم و فکر کردیم که همه ما این چرخه استاندارد 28 روزه استاندارد را داریم و تخمک گذاری در اواسط روز در روز 14 اتفاق می افتد ، اما در واقع از یک زن به زن دیگر تفاوت قابل توجهی وجود دارد ، و حتی به چرخه چرخه نیز بستگی دارد در آن زمان برای آن زن در جریان است. از این نظر ، تخمک گذاری بهتر است در متن گسترده تر چرخه قاعدگی درک شود.

در اینجا باید بگویید:

چند روز اول چرخه ما خونریزی می کند و این به مغز ما می گوید که هیچ بارداری رخ نداده است و بنابراین هورمون تحریک کننده فولیکول (FSH) آزاد می شود تا تخمدان ها بدانند که برای شروع بلوغ تخمک جدید نیاز دارند. این مرحله فولیکولی شناخته می شود. با گذشت روزها ، یک (از چند) فولیکول به اندازه کافی بزرگ می شوند تا تولید استروژن خود را شروع کنند.

هنگامی که استروژن برای چند روز زیاد باشد ، هورمون لوتئینیزه (LH) را تحریک می کند که به فولیکول می گوید تخم مرغ بالغ را با کمک پروستاگلاندین ها بیرون می اندازد. پس از آزاد شدن تخمک در لوله رحمی ، فولیکولی که آن را در خود نگه داشته است ، در خود غوطه ور می شود و به جسم زرد (از این رو فاز لوتئال) تبدیل می شود که پروژسترون و مقداری استروژن تولید می کند. اگر تخمک در این مرحله لقاح یا کاشت نکند ، پروژسترون و استروژن به تدریج برای باقی مانده چرخه کاهش می یابد زیرا جسم زرد به تخمدان تبدیل می شود. کاهش این هورمون ها همراه با کمک پروستاگلاندین ها در رحم باعث شروع دوره قاعدگی می شود و چرخه دوباره شروع می شود.

چگونه اضطراب باروری می تواند مانع باردار شدن شما شود – و چگونه می توانید به آن کمک کنید

از کجا بفهمم تخمک گذاری می کنم؟

تعدادی روش وجود دارد که ما می توانیم برای شناخت بهتر بدن خود و تعیین زمان تخمک گذاری ، از آنها استفاده کنیم و من به همه خانمها بدون در نظر گرفتن اینکه آیا برای یک کودک تلاش می کنید یا از بارداری جلوگیری می کنید ، توصیه می کنم مدتی طول بکشد تا واقعاً با چرخه های خود آشنا شوید.

نظارت بر مخاط دهانه رحم یک روش واقعاً ساده برای تشخیص زمان تخمک گذاری یا عدم تخمک گذاری است. بعد از پریود ، مخاط دهانه رحم شما کاملاً خشک است یا وجود ندارد و پس از چند روز ، ممکن است سفید و چسبناک / کدر باشد. بلافاصله قبل و در طی تخمک گذاری ، مخاط دهانه رحم شما افزایش می یابد و بیشتر به یک قوام سفید تخم مرغ تبدیل می شود ، فکر می کنید آبکی و کش دار است. بعد از این (اگر لقاح / لانه گزینی اتفاق نیفتاده باشد) ، ممکن است قبل از شروع قاعدگی دوباره سفید و چسبناک شود.

نمودار دما روشی برای ردیابی دمای پایه بدن شما است (باید قبل از خواب از صبح بخوابید) و وقتی می بینید از حد نرمال افزایش می یابد علامت تخمک گذاری است. برنامه های زیادی وجود دارد که می توانند به شما در گرفتن صحیح این نمودار کمک کنند.

از کیت های پیش بینی کننده تخمک گذاری (OPK) نیز می توان برای کمک به ردیابی تخمک گذاری استفاده کرد. این جایی است که شما صبح روی یک چوب کنده می شوید و هورمون لوتئینزان (LH) در ادرار شما را اندازه می گیرد ، هورمونی که به تخمک گذاری کمک می کند. این موارد ممکن است در زنان مبتلا به PCOS شاخص قابل اعتمادی نباشد زیرا می توانند سطح کلی بالاتر LH داشته باشند.

برخی از خانمها هنگام تخمک گذاری علائمی مانند لکه بینی یا گرفتگی سبک از یک طرف دارند ، ممکن است در برخی دیگر مشاهده شود که میل جنسی را افزایش می دهند ، تغییر روحیه یا تمرکز و میگرن ایجاد می کنند ، اما این علائم از زن به زن دیگر بسیار متفاوت است. آنها به خودی خود یک شاخص قابل اعتماد نیستند ، اما می توانند به ایجاد یک تصویر کلی کمک کنند.

استفاده از ترکیبی از این موارد باید به شما حس خوبی در مورد تخمک گذاری یا تخمک گذاری ، بلکه در چه زمانی بدهد! همچنین می توانید هورمون های خود را با استفاده از انواع مختلف آزمایشات آزمایش کنید.

اینگونه رژیم غذایی می تواند روی باروری شما تأثیر بگذارد

نتیجه نهایی:

موارد اصلی که باید در مورد تخمک گذاری به یاد داشته باشید این است که بهتر است در چارچوب گسترده تری از چرخه قاعدگی درک شود. همه ما متفاوت هستیم و بسته به مواردی مانند سلامت عمومی و وضعیت مواد مغذی ، سطح استرس و غیره می توانیم در دوره های مختلف زندگی متفاوت باشیم.

برخلاف تصور عمومی ، همه ما چرخه 28 روزه نداریم و همگی در روز 14 چرخه تخمک گذاری نداریم. همچنین ممکن است پریود شویم و تخمک گذاری نکنیم.

بهترین روش برای دیدن زمان و تخمک گذاری این است که با استفاده از ترکیبی از روش های فوق در بدن مرتب با بدن خود چک کنید. اگر هنوز مطمئن نیستید ، یا احساس می کنید می توانید از تخمک گذاری یا هورمون های خود در حین چرخه خود از پشتیبانی استفاده کنید ، کار با یک متخصص تغذیه باروری می تواند به شما کمک کند تا آنچه را که اتفاق می افتد کشف کنید و از طریق انجام آزمایش های آزمایشگاهی و تهیه سفارش از شما حمایت کنید توصیه های مربوط به رژیم غذایی و سبک زندگی.

مرکز تغذیه باروری یک فضای امن برای زوجین برای بازدید و جستجوی یک متخصص تغذیه معتمد است که با Sandra Greenbank در زمینه باروری برای تغذیه fertilitynutritioncentre.org آموزش داده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>