استرس چگونه می تواند بر روی پوست شما تأثیر بگذارد و در مورد آن چه باید کرد

[ad_1]

همه ما ، شاید ناخودآگاه می دانیم که استرس می تواند بر ظاهر ما تأثیر بگذارد. چه به نظر می رسد که چشمان شما تیره است و پس از یک هفته پرتنش در محل کار خود دچار مشکل می شود و یا در اثر ایجاد اضطراب در اثر اگزما خارش دار ، بخشی از ما وجود دارد که فقط می داند چه زمانی استرس بازی می کند. پس چرا وقتی صحبت از کارهای روزمره زیبایی ما می شود ، اعتبار استحقاق ویرانگری که شایسته آن است را نمی دهیم؟

در واقع ، کارشناسان هشدار می دهند که در دنیای کنونی که ما در آن زندگی می کنیم ، استرس می تواند یکی از دلایل اصلی سکسکه زیبایی باشد. از استراحت و علائم پیری زودرس گرفته تا مشکلات شدیدتر مانند پسوریازیس و ریزش مو ، استرس مزمن یکی از عوامل اصلی در برخوردهای جدید و تشدید اختلالات پوستی و مو است. دکتر لوسیون روانپزشکی LOUM ، دکتر فرانسیسکو تاوسک توضیح می دهد: “استرس زمانی تعریف می شود که تقاضاهای محیطی بیش از انتظار شما از توانایی کنار آمدن باشد و این امر از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. هیچ بیماری واحدی وجود ندارد (و این شامل موارد پوستی نیز می شود) که با استرس بهتر می شود. “

کاربران TikTok بهترین هک های تنش زا خود را از قرار دادن نمک بر روی زبان تا نگه داشتن یخ به اشتراک می گذارند

و خبر بد این است که در حال حاضر همه ما دچار استرس شده ایم. در واقع تحت فشار قرار گرفته است. “استرس یک واکنش عاطفی طبیعی به غیر قابل پیش بینی بودن وضعیتی است که هم اکنون در آن قرار داریم. من شاهد بدتر شدن شرایط پوستی موجود ، و همچنین افرادی با بیماری پوستی جدید هستم. مشکل این است که ، استرس مربوط به پوست و پوست سر به یک چرخه معیوب تبدیل می شود. “دکتر آلیا احمد ، روانشناس پوست برای Head & Shoulders می گوید.

اگر از ما س askال کنید ، فکر می کنیم زمان آن فرا رسیده است که دیگر خود را به خاطر قطع شدن زیبایی خود متهم نکنیم و در عوض به استرس اعتبار بیشتری بدهیم که باعث می شود روال زیبایی ما به خطر بیفتد. برای کمک به دانستن مشکلات زیبایی مرتبط با استرس ، این همان چیزی است که شما باید در مورد تأثیر استرس بر بدن ما بدانید و از نظر مشکلات پوست و مو می توانید در مورد آن انجام دهید.

در واقع چه چیزی استرس را تعریف می کند؟

اگر همه ما الان خیلی استرس داریم و استرس به روشی که علم می گوید روی پوست ما تأثیر منفی می گذارد ، چرا همه ما دچار مشکلات شدید پوستی نیستیم؟ خوب ، این به انواع استرس و سطح نسبی استرس که ما به صورت جداگانه تجربه می کنیم برمی گردد.

آسان است که فکر کنیم دلیل بدتر شدن ما از نوع نگاه هنگام استرس ، عدم تلاش است. ما به خود می گوییم وقت نکرده ایم که موهای خود را بشوییم یا هر مرحله از مراحل معمول مراقبت از پوست خود را انجام دهیم. ما فقط دوست داریم راهی پیدا کنیم که خودمان را سرزنش کنیم. اما حقیقت این است که استرس در حال انجام کارهای کثیف خود در داخل است. در واقع ، عملکردهای مربوط به استرس از جمله واکنش های بسیار خوبی هستند که در بدن انسان ایجاد می شوند.

آکنه ویژه GLAMOUR: راهنمای * نهایی * شما در مورد علل ، علائم و درمانها

تاوسک می گوید: “استرس حاد طی صدها هزار سال تکامل ایجاد شده است.” “اجداد ما برای زنده ماندن به راهی نیاز داشتند تا وقتی با یک شکارچی روبرو می شوند ، یک واکنش جنگ یا پرواز داشته باشند. استرس حاد باعث افزایش ضربان قلب ، بالا رفتن فشار خون ، هدایت خون به اندام ها به منظور فرار و تحریک انرژی از چربی می شود تا سایر عملکردهای بدن متوقف شود. اجداد ما اینگونه زنده مانده اند. ” و معلوم می شود که این نوع استرس در واقع برای حفظ عملکرد سیستم ایمنی بدن بسیار مهم است.

این در حالی است که وقتی احساس تسکین پس از استرس پیدا نمی کنیم ، تغییر می کند. “در دنیای مدرن ، عوامل استرس زا به گونه ای که استرس حاد باید پایان یابد ، ناگهان پایان نمی یابند. اجداد ما یا زنده ماندند یا مردند و استرس به یک روش یا دیگری به پایان رسید. اکنون ما در حال توسعه یک مفهوم استرس مزمن هستیم. ممکن است بیش از حد کار کنید ، سوزانده شوید ، مهلت مقرر یا مشکلات زناشویی داشته باشید ، فقط می توانید در مورد بیماری همه گیر استرس داشته باشید. اگر یک چیز باعث استرس مزمن شما شود ، سطح استرس شما کامل است. ” و در این دوره از استرس مزمن است که احتمالاً مسائل پوستی و سلامتی بوجود می آیند.

بنابراین ، استرس دقیقاً چه کاری با پوست ما انجام می دهد؟

به طور خلاصه ، استرس مزمن منجر به التهاب در کل بدن می شود. هنگام صحبت در مورد بدن ، به راحتی می توان فراموش کرد که پوست بزرگترین عضو ما است ، بنابراین احساس می کنیم تأثیر هر آنچه در داخل بدن رخ می دهد ، است. “هورمون هایی مانند کورتیزول و آدرنالین در گردش خون ما ترشح می شوند. اعصاب ما همچنین آدرنالین را به همراه ماده نوروپپتیدی P یا CGRP ترشح می کنند که باعث التهابات زیادی می شوند. همه اینها باعث ایجاد قرمزی ، درد ، سوزش و آسیب اکسیداتیو می شود. “

راهنمای سپر برای تأثیر هورمون های مختلف بر روی همه چیز * از پوست تا میل جنسی شما

به همین دلیل ، استرس می تواند در شکستگی و پیری زودرس (آسیب اکسیداتیو به تولید کلاژن حمله کند) و همچنین قرمزی و افزایش حساسیت ظاهر شود. کسانی که قبلاً مستعد بیماری های التهابی مانند آکنه ، پسوریازیس و اگزما هستند نیز احتمالاً در زمان استرس دچار شعله ور می شوند.

همچنین لازم به یادآوری است که پوست سر نیز تحت تأثیر تغییرات پوستی قرار می گیرد. دکتر احمد می گوید: “در زمان استرس ، افراد ممکن است دچار ریزش مو شوند و حتی به آلوپسی آره آتا مبتلا شوند.” “پوست سر شما بسیار استرس پذیر است. این می تواند پوست را چرب ، پوسته پوسته و خارش بیشتری بخشد. علاوه بر این ، عاداتی مانند کشیدن مو نیز می توانند در اثر استرس تشدید شوند. “

در مورد آن جه می توانیم انجام دهیم؟

از همه مهمتر ، مقابله با نگرانی های پوستی مرتبط با استرس با تأیید علت شروع می شود. دکتر احمد می گوید: “همه اینها به آگاهی از سلامت روان برمی گردد.” اگر متوجه شده اید کسی که با او زندگی می کنید یا می دانید با استرس دست و پنجه نرم می کند و علائم فیزیکی آن را از طریق پوست یا موهای خود نشان می دهد ، ارزش گفتگو دارد. “زبان بسیار مهم است. به جای اینکه بگویید “شما واقعاً لکه دار شده اید” یا “شما یک پچ کچل دارید” ، حال او را بپرسید و در صورت نیاز به آنها بگویید که شما برای آنها آنجا هستید. نتیجه گیری مثبت از نظرات منفی دشوار است. ”

اگر ظاهراً با سطح استرس خود کنار آمده اید اما نگرانید که این می تواند در ایجاد مشکلات پوستی مثر باشد ، دکتر تاوسک توصیه می کند در صورت امکان آنتی اکسیدان ها را در برنامه مراقبت از پوست خود قرار دهید و همچنین مواد ترمیمی را برای به حداقل رساندن علائم التهاب در خود جای دهید. “بیشتر بیماری های التهابی مانند آکنه ، پسوریازیس و اگزما سیستم شما را از طریق آسیب اکسیداتیو مختل می کنند ، بنابراین حتما از آنتی اکسیدان های قابل توجه استفاده کنید. وقتی ماده P هنگام استرس به داخل پوست ترشح می شود ، ممکن است بسیار تحریک کننده باشد. “بنابراین او حتماً از محصولاتی استفاده کنید که التهاب را آرام می کنند.

پوست حساس 60٪ از ما را تحت تأثیر قرار می دهد ، بنابراین در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد التهاب و نحوه مقابله با آن بدانید آورده شده است

سرم LOUM Pure Serenity Golden C ، 90 پوند ، حاوی ویتامین C برای ارائه فواید آنتی اکسیدانی و همچنین مجتمع Tri-Serene با نام تجاری است که به حداقل رساندن اثرات التهابی ماده P کمک می کند. اگر استرس اگزما یا پسوریازیس شما را تشدید می کند ، CeraVe مرطوب کننده است کرم ، 10 پوندی ، حاوی سرامیدهای اساسی است که به تقویت سد پوست ضعیف شده در نتیجه التهاب کمک می کند.

برای پوست سر ، التهاب می تواند منجر به افزایش خارش و پوسته پوسته شدن شود ، بنابراین مطمئن شوید که معمولاً شستشوی مو را در این زمینه تنظیم کنید. شامپو ضد شوره سر و خارش سر و شانه ها ، 5 پوند ، گزینه ای مقرون به صرفه برای دستیابی به مواردی است که پوست سر شما به دلیل استرس بد رفتار می کند.

و اگر جدی تر باشد چه؟

مشکلات پوستی مربوط به استرس می تواند واقعاً بر سلامت روان ما تأثیر بگذارد و مهم است که بدانیم کمک پزشکی در دسترس است. دکتر احمد می گوید: “ما باید این شرایط را عادی کنیم و نشان دهیم که آنها منعکس کننده بی نظمی نیستند.” اگر احساس می کنید سطح استرس شما غیرقابل کنترل شده و بر ظاهر شما تأثیر می گذارد ، مهم است که به مشاوره پزشکی مراجعه کنید. دکتر احمد می افزاید: “یک روانپزشک می تواند ضمن درمان ناراحتی روانشناختی از طریق مواردی مانند گفتار درمانی و درمان شناختی رفتاری ، به درمان پزشکی کمک کند.”

همه ما بیش از هر زمان دیگری احساس اضطراب می کنیم اما در اینجا نحوه تعیین زمان اضطراب به عنوان یک مشکل مشخص شده است

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>