اسکراب پوست چیست و آیا می تواند منافذ بزرگ پوست را از بین ببرد؟

[ad_1]

درماسکرپینگ یا خراشیدن صوتی پوست یا همان اسکراب پوست ممکن است آن چیزی که فکر می کنید باشد باشد. با درماپلانینگ اشتباه گرفته نشود ، که به معنای تراشیدن نزدیک با چاقوی چربی برای از بین بردن موهای زائد و سلولهای مرده پوست است ، یا میکرودرم ابریژن ، که سطح پوست را با ذرات کریستال منفجر می کند تا صاف شود ، یا اسکراب های خوب و قدیمی صورت ، عمل پوست انجام می شود نوعی کفگیر ارتعاشی که آوار را شل می کند و اسلحه را به آرامی از منافذ خارج می کند.

برای مقابله با آن جوش های سرسیاه جهنمی که دچار لک و لک و بینی می شوند بسیار راضی کننده و بالقوه مفید است ، این فناوری را در دستان کوچک حریص ما فقط در دسترس چهره پردازان قرار می دهد. اما مانند هر ابزار و معجون قدرتمند مراقبت از پوست ، آن را به اشتباه یا با اشتیاق بیش از حد استفاده کنید ، و این می تواند بیش از سود آن آسیب برساند. بنابراین ما از دکتر زیبایی شناسی جامع ، رابعه مالک خواستیم که ما را در مورد بایدها و نبایدهای م effectiveثر در پاک سازی منافذ – با یا بدون یک وسیله پرهیزکار ، بررسی کند.

ارتعاشات صوتی همه کارها را انجام می دهد

این “دستگاه های شستشو” به امواج صوتی فراصوت و با فرکانس بالا متکی هستند تا منافذ شما را “تکان دهند و به هم بزنند” ، خاک و سبوم را سست کنند. این اساساً روشی ملایم اما م toثر برای لایه برداری است که علی رغم نام ، ارتباط کمی با “اسکراب” دارد. برس های پاک کننده صورت مانند Foreo (249 پوند ، FOREO) و Clarisonic مدت زیادی است که به ارتعاشات صوتی کمک می کنند تا به روند تمیز کردن عمیق کمک کنند ، بنابراین دستگاه های شستشوی پوست کمی شبیه برس های تمیز کننده بدون برس هستند ، و بجای آن کفگیر را با کفگیر جمع می کنند.

مالک می گوید: “اما نکته اصلی این است که ارتعاشات باعث ایجاد اختلال در جوش های سرسیاه و سایر ناخالصی ها می شود ، بنابراین شما باید اجازه دهید که این عنصر دستگاه بیشتر کار را انجام دهد.” “استفاده از آن برای تراشیدن تهاجمی روغن یا پوسته پوسته می تواند مانع پوست را ایجاد کند ، در نتیجه پوست خشک و تحریک پذیر است.”

15 مورد از بهترین ابزارهای زیبایی در آمازون که صادقانه زندگی شما را برای همیشه تغییر می دهد

این برای فشار دادن لکه ها نیست

کشیدن اسکرابر در امتداد بینی یا سایر مناطق سنگین جوش سرسیاه می تواند منجر به پاکسازی تعداد رضایت بخشی از آنها شود ، اما در تلاش برای جستجوی آخرین جوش های سرسیاه کوچک یا لکه های پوستی وسواس ندارید. مالک می گوید: “فشار زیاد و فشار دادن با لبه دستگاه می تواند منجر به التهاب یا رنگ آمیزی پس از التهاب (لکه های قهوه ای) شود.”

باز هم ، اسکرابرها عمدتا دستگاه های لایه برداری هستند که طبق دستورالعمل ، نرم تر از اسکراب های خشن صورت یا میکرودرم ابریژن هستند (که باید از افرادی که دارای پوست فوق العاده حساس ، روزاسه یا آکنه هستند از آن اجتناب کنند). مالک هشدار می دهد ، مانند هر لایه بردار ، “بیش از سه بار در هفته از آن استفاده نکنید.”

از آن روی پوست خشک استفاده نکنید

مالک می گوید ، م wayثرترین روش برای تمیز کردن پوست با استفاده از اسکرابر پوست این است که “یک پاک کننده صورت بدون سولفات انتخاب کنید ، آن را مانند آب هنگام شستن صورت با آب به پوست بمالید ، از دستگاه استفاده کنید و سپس بشویید.” . قبل از اینکه تراشنده را از روی آن صاف کنید ، پاک کننده شسته و رفته و رقیق نشده ای روی صورت خود قرار ندهید ، همانطور که به نظر می رسد برخی از دستگاه ها پیشنهاد می کنند: مگر اینکه روغن پاک کننده یا مرهم باشد ، این می تواند پوست را خشک کند. و هرگز از این وسیله بر روی پوست خشک استفاده نکنید: آب اجازه می دهد ارتعاشات صوتی شکل گرفته و ساخته شود. بدون آن ، پوست را می کشید و از مزاحم انسداد لرزش ها استفاده نمی کنید.

بهترین بخارشوی صورت برای رفع خلل و فرج منافذ و لطافت پوست از راحتی خانه خود

کمک می کند تا فعالان نفوذ کنند – کمی

این دستگاه ها حالت “تزریق” یا “تقویت” دارند که می تواند هر روز مورد استفاده قرار گیرد ، در جایی که قسمت عقب اسپاتول به عنوان یک دستگاه ماساژ ملایم برای کار با سرم و کرم های عمیق تر در پوست تبدیل می شود ، مزایای آنها را افزایش می دهد. اما آیا این ادعایی قابل اثبات است؟ اندکی می گوید ، مالک: “نوسان دستگاه به از بین بردن زباله های سطحی از سطح پوست کمک می کند و این باعث می شود مواد فعال موجود در محصولات به طور مساوی نفوذ کنند.

بعلاوه ، یک مطالعه وجود دارد (که توسط L’Oreal برای حمایت از دستگاههای Clarisonic آنها تأمین شده است) که نشان می دهد گجت های ماساژ در فرکانس های خاص می توانند اثر ضد چروک محصولاتی را که با آنها ترکیب شده اند تقویت کنند. ” بنابراین بله ، اسکرابرها ممکن است مراقبت از پوست شما را تا حدودی تقویت کنند ، اگرچه مالک هشدار می دهد که برای بررسی کارآیی آنها به تحقیقات و داده های بیشتری نیاز است.

پاکسازی آرام منافذ کلیدی در “کوچک” نگه داشتن آنها است

نمی توانید منافذ را “کوچک” کنید: اندازه آنها از نظر ژنتیکی تعیین می شود. اما اگر آنها به طور مداوم مقدار زیادی روغن از بدن خارج کنند (که اگر شما پوستی چرب یا ترکیبی داشته باشید) ، به راحتی مسدود می شوند و باعث گشاد شدن آنها می شوند و بزرگتر به نظر می رسند. اسکرابرهای پوستی به شرط تمیز نگه داشتن آنها می توانند این انسدادها را از بین ببرند. روش دیگر ، اسید سالیسیلیک آرام کننده پوست ، حل کننده پوست ، آرام کننده پوست ، یک ماده تمیز کننده منافذ برای متخصصان مراقبت از پوست است. مالک می گوید: “منافذ متراکم قطعاً به خوبی به یک پاک کننده مبتنی بر اسید سالیسیلیک پاسخ می دهند.

“شما می توانید آن را با لایه برداری منظم (یک یا دو بار در هفته) با یک آنزیم میوه (مشتق شده از پاپایا ، آناناس یا انار) یا ماسک آلفا هیدروکسی اسید ترکیب کنید. اسید لاکتیک مورد علاقه من است زیرا ملایم است و پوست را خیلی خشک نمی کند. ” لایه برداری بر پایه اسید و استفاده مرتب از اسکرابر این کار را بیش از حد انجام می دهد – اما شما می توانید دستگاه خود را با محصولات حاوی 2٪ نیاسینامید ترکیب کنید که ، به گفته مالک ، “برخی تحقیقات نشان می دهد که می تواند به کاهش تولید سبوم کمک کند ، که می تواند منجر به منافذ متراکم

اسید آزالیک ، مقیاس ماهی و خاک (!): مواد عجیب و شگفت انگیز مراقبت از پوست که باید در لیست محبوبیتان در سال 2021 وجود داشته باشد

مواد لازم برای سفت شدن منافذ پوست

افزایش سن و کاهش کلاژن دیواره های منافذ را سست کرده و باعث می شود با گذشت زمان گشادتر شوند. مالک می گوید: “منافذ بزرگ شده به خوبی به محصولات رتینول پاسخ می دهند: آنها باعث تحریک گردش سلول های پوستی می شوند و به کاهش احتقان و تجمع کمک می کنند.” آنها همچنین به تحریک کلاژن و الاستین در پایه غدد چربی کمک می کنند ، که به نوبه خود به آنها کمک می کند تا ظاهر شوند کوچکتر.” متناوباً ، نیاسینامید با غلظت زیاد می تواند در سفت شدن منافذ شل و به حداقل رساندن آنها – بدون تحریک – بسیار موثر باشد.

گشت منفذ

این قسمت باعث تهیه گوشت چرخ کرده منافذ قابل مشاهده شما می شود.

در اینجا برخی از محصولات و ابزارهایی است که شما برای تهیه پوست تراشیدن پوست خود نیاز دارید …

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>