اسید آزلاییک چیست و مزایای مراقبت از پوست چیست؟

[ad_1]

درست زمانی که فکر می کنید در هنر اسیدهای مراقبت از پوست تسلط دارید ، یکی دیگر از این موارد برای س comesال از همه آنچه فکر می کردید می دانید ، وجود دارد. در کنار محبوب ترین اسیدها از جمله اسید گلیکولیک ، اسید هیالورونیک و اسید سالیسیلیک ، گزینه های کمتر شناخته شده اما موثر کمتر از جمله اسید ماندلیک و اسیدهای پلی هیدروکسی وجود دارد که می تواند گزینه بهتری برای برخی شرایط پوستی باشد.

اسید آزالیک جایی در این بین است. این ماده به اندازه کافی یک ماده رایج است که در بسیاری از محصولات اصلی مراقبت از پوست یافت می شود. اما به اندازه مثلا اسید هیالورونیک در کانون توجه نیست ، یعنی بسیاری از ما گیج می شویم که دقیقاً چیست و چرا باید آن را در رژیم های خود بگنجانیم. در اینجا ، ما از دکتر Ifeoma Ejikeme MD MBChB MSc ، بنیانگذار و مدیر پزشکی کلینیک پزشکی آدونیا و پزشک باتجربه پزشکی زیبایی ، خواستیم تا به همه سوالات ما پاسخ دهد و همه آنچه را که باید در مورد اسید آزلاییک بدانیم پاک کند.

اکنون زمان ایده آل برای آزمایش اسیدهای مراقبت از پوست است و در اینجا آنچه که هرکدام برای پوست شما انجام می دهد آورده شده است

آزلائیک اسید چیست؟

آزلائیک اسید یک اسید دی کربوکسیلیک است که از مخمر درون گندم و جو تولید می شود. با این حال ، وقتی صحبت از محصولات مراقبت از پوست می شود ، اسید آزلائیک معمولاً در آزمایشگاه برای اطمینان از پایداری و تا حد ممکن م effectiveثر آن ، مهندسی شیمی می شود.

مزایای اسید آزلائیک چیست؟

به گفته دکتر Ejikeme ، آزلائیک اسید لایه بردار ملایم تری نسبت به سایر اسیدهای هیدروکسی آلفا (AHA) ، از جمله اسیدهای گلیکولیک ، لاکتیک و ماندلیک است که باعث می شود انتخاب خوبی برای پوست های خشک یا حساس باشد. وی توضیح می دهد: “این یکی از معدود موضوعاتی است که در دوران بارداری و شیردهی استفاده از آن بی خطر است و به زنان این امکان را می دهد که آکنه یا روزاسه خود را که ممکن است در این دوره شعله ور شود ادامه دهند.”

اسید آزلاییک علاوه بر مزایای لایه برداری ، دارای خواص ضد باکتری و ضد التهابی است و همچنین یک مهار کننده تیروزیناز است ، به این معنی که تولید ملانین را در پوست کاهش می دهد.

با طلسم های آفتابی پیش رو ، در اینجا راهنمای تایید شده توسط متخصص برای درمان رنگدانه های شما وجود دارد

چه شرایط پوستی می تواند از اسید آزلائیک بهره مند شود؟

دکتر Ejikeme توصیه می کند: “به دلیل خواص ضد باکتری و ضد التهابی ، در درمان آکنه و روزاسه مفید است.” “به علاوه ، به عنوان یک مهار کننده تیروزیناز ، می توان از آن برای درمان هایپرپیگمانتاسیون و لکه های تیره نیز استفاده کرد.”

اسید آزلائیک به عنوان جایگزینی ملایم برای سایر اسیدها ، گزینه مناسبی برای مبتلایان به آکنه یا هر کسی است که رنگدانه هایی را تجربه می کند و همچنین پوست حساسی دارد. با این حال ، به دلیل نرمتر بودن ، ممکن است بهترین گزینه در صورت بروز آکنه نباشد و متخصص پوست شما می تواند از اسید مراقبت از پوست قوی یا درمان موضعی قوی تری استفاده کند.

آیا می توانید از سایر مواد مراقبت از پوست هنگام استفاده از محصولات حاوی آزلائیک اسید استفاده کنید؟

با وجود استفاده از بسیاری از مواد م inثر در فرمول های مراقبت از پوست و همچنین فراگیر شدن رژیم مراقبت از پوست در چند مرحله ، هرگز بررسی این مسئله که آیا استفاده از برخی مواد به طور همزمان با دیگران بی خطر است ، اینقدر مهم نبوده است. به هر حال ، مخلوط کردن یا لایه بندی مواد اشتباه ممکن است منجر به قرمزی ، تحریک یا لایه برداری پوست شود.

دکتر Ejikeme هشدار می دهد: “اسید آزالیک به خوبی با بسیاری از مواد دیگر پوست ترکیب می شود اما لایه بردار است بنابراین اگر از اسیدهای دیگر استفاده می کنید مراقبت کنید.” “برای جلوگیری از لایه برداری بیش از حد پوست ، به یکی از مواد لایه بردار بچسبید و به آرامی افزایش دهید ، مگر اینکه توسط پزشک متفاوت توصیه شود.”

وی گفت: “همچنین ترکیب اسید آزلائیک با سایر مواد تسکین دهنده و روشن کننده مانند نیاسینامید یا آنتی اکسیدان ها خوب است” ، که به ویژه برای هر کسی که دچار مناطق hyperpigmentation باشد بسیار مفید است.

تمام دلایلی که شما باید به طور حتم نیاسینامید را به رژیم مراقبت از پوست خود اضافه کنید

در حالی که SPF باید از قبل بخشی جدایی ناپذیر از رژیم مراقبت از پوست روزمره ما باشد ، دکتر Ejikeme توضیح می دهد که حتی اگر از اسید آزلائیک – یا هر نوع اسید مخصوص مراقبت از پوست استفاده می کنید ، یادآوری استفاده از آن حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

“اگرچه SPF باید بخشی از برنامه های مراقبت از پوست باشد ، اما هنگام استفاده از اسیدهایی مانند اسید آزلائیک ، پوست بسیار حساس است زیرا پوست می تواند به آفتاب حساس تر باشد.”

آیا عوارض جانبی دارد؟

مانند هر ماده لایه بردار ، این احتمال وجود دارد که پوست تحریک یا قرمز شود. دکتر Ejikeme توصیه می کند: “هنگام شروع اسید ، من معمولاً توصیه می کنم که آهسته پیش بروید و فقط یک بار فعال را شروع کنید تا از تحریک پوست جلوگیری کند.” “با این حال ، از بین تمام اسیدها ، اسید آزلاییک معمولاً با حداقل اثرات جانبی به خوبی تحمل می شود.”

درباره اسیدهای مختلف مراقبت از پوست و اینکه آیا آنها برای پوست شما مناسب هستند یا خیر اطلاعات بیشتری کسب کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>