اسید پلی گلوتامیک چیست؟ | Glamour UK

[ad_1]

هر کسی که دچار خشکی پوست شود با مزایای آبرسانی اسید هیالورونیک آشنا خواهد شد. مولکول رطوبت معجزه آسا ، ماده سازنده مراقبت از پوست تا 1000 وزن خود را در آب نگه می دارد ، به تجمع پوست و جلوگیری از خشکی و کمبود آب کمک می کند. این استاندارد به عنوان استاندارد طلا در نظر گرفته می شود ، اما اکنون ماده جدیدی در سراسر جهان زیبایی وجود دارد که تهدید به از بین بردن اسید هیالورونیک از سطح آن است.

معرفی اسید پلی گلوتامیک (پلی چسب-تا-میکروفن تلفظ شده) یا PGA ، که اسید هیالورونیک جدید لقب گرفته و قادر است 5000 وزن خود را در آب نگه دارد (پنج برابر ظرفیت نمونه قبلی آن. در اینجا همه مواردی را که باید در مورد ماده جدید بدانید آورده شده است تا بفهمید آیا برای شما و پوست شما مناسب است …

پلی گلوتامیک اسید چیست؟

پلی گلوتامیک اسید یک پپتید طبیعی است. دکتر کریستینا پسوماداکیس (معروف به دکتر سوما) می گوید: “این ماده در اثر تخمیر ناشی از باکتری Bacillus subtilis تولید می شود.” “این فرآیند تخمیر کاملاً شناخته شده است زیرا در گذشته ناتو ، یک غذای سنتی ژاپنی درست می شد که با دانه های سویا درست می شود. در حقیقت PGA گاهی اوقات به عنوان آدامس ناتو ذکر می شود.”

اسید هیالورونیک معادل یک لیوان بزرگ آب برای پوست شسته شده است. ما بهترین ها را برای امتحان کردن انتخاب کرده ایم

مزایای اسید پلی گلوتامیک چیست؟

پلی گلوتامیک اسید علاوه بر اینکه در دنیای پزشکی در سیستم های انتقال دارو و چسب بیولوژیکی مورد استفاده قرار می گیرد ، یک ماده مفید در صنعت لوازم آرایشی است. دکتر سوما توضیح می دهد: “این ماده به عنوان یک ماده مرطوب کننده عمل می کند و از جو به داخل بدن آبرسانی می کند و می تواند تولید برخی از عوامل مرطوب کننده طبیعی (NMF) ما را افزایش دهد.”

“همچنین گزارش شده است که PGA همچنین می تواند از تجزیه اسید هیالورونیک طبیعی بدن ما جلوگیری کند.” به طور کلی ، PGA اثر صاف کننده و آبرسانی بر روی پوست دارد و حتی می تواند به بهبود زخم کمک کند.

آیا اسید پلی گلوتامیک بهتر از اسید هیالورونیک (HA) است؟

در حالی که این دو غالباً در برابر یکدیگر قرار می گیرند ، اما در واقع بهتر است به طور همزمان استفاده شوند. دکتر سوما توصیه می کند: “لازم نیست یکی یا دیگری را انتخاب کنید ، آنها می توانند برای یکدیگر تعریف کنند.” “برخی مطالعات نشان می دهد PGA ماده معدنی قوی تری نسبت به اسید هیالورونیک است که 5000 برابر وزن مولکولی خود را در آب نگه می دارد ، اما به دلیل ایجاد یک فیلم در سراسر پوست در مقابل نفوذ به راحتی شناخته شده است.”

اسید هیالورونیک در اندازه های مختلف مولکولی موجود است ، به این معنی که برخی از اندازه های کوچکتر قادر به نفوذ به عمق لایه های پوست هستند و از درون هیدراته می شوند. تحقیقات نشان داده است که به دست آوردن وزن مولکولی ثابت PGA دشوارتر است ، به این معنی که تصور کنید که به عنوان یک مانع محافظتی در بالای پوست نشسته باشد ، اطمینان بیشتری دارد. هنگامی که به طور همزمان با یکدیگر استفاده می شود ، اسید هیالورونیک هیدراتاسیون عمیق را تضمین می کند ، و PGA آن را قفل می کند و به جلوگیری از خراب شدن آن نیز کمک می کند. به عبارت دیگر ، آنها یک دوتایی رویایی هستند.

آیا عوارض جانبی دارد؟

به طور کلی استفاده از PGA در کمترین عارضه برای پوست ایمن تلقی می شود. مانند تمام مواد مراقبت از پوست ، امکان واکنش نیز وجود دارد ، بنابراین اگر برای اولین بار از آن استفاده می کنید ، تست پچ را انجام دهید ، مخصوصاً اگر پوست حساسی دارید.

در مورد دلایل شگفت آور خشکی پوست و همچنین بهترین محصولات برای درمان پوست خشک و دهیدراته بیشتر بدانید

8 * بسیار * دلایل شگفت آور احساس خشکی پوست در RN (و چه کاری باید در مورد آن انجام دهید)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>