اشک ریختن در هنگام زایمان: هر آنچه باید بدانید

[ad_1]

پارگی در هنگام زایمان تصویری است که ترس و وحشت را از طریق تمام زنان و افراد واژن ، بدون توجه به باردار بودن یا نبودن ، منتقل می کند. اما ناراحتی پیرامون این مسئله بدان معناست که ما به اندازه کافی در مورد آن صحبت نمی کنیم – علی رغم میزان شایع بودن آن – و بنابراین کارهایی که می توانید انجام دهید تا احتمال تجربه آن را کاهش دهید به طور گسترده ای شناخته شده نیستند.

ما از متخصصان بهداشت و زایمان خواسته ایم آنچه شما باید بدانید را توضیح دهند …

چرا اشک در هنگام زایمان اتفاق می افتد؟

پروفسور استلیوس دوموختسیس ، مشاور متخصص زنان و زایمان به ما می گوید: “اشک های پرینه در هنگام زایمان واژینال رایج است. پارگی پرینه پارگی خود به خودی پوست پرینه و گاهی اوقات عضلات هنگام تولد است.

“در هنگام زایمان واژینال ، ناحیه بین واژن و مقعد (پرینه) گسترش می یابد تا تولد کودک از طریق دهانه واژن امکان پذیر شود. گاهی اوقات ممکن است بافت های واژن یا پرینه در هنگام تولد کودک پاره شود. بیشتر اغلب اشک های پرینه در زنانی اتفاق می افتد که برای اولین بار از طریق واژن زایمان می کنند. ”

وی توضیح می دهد که شما ممکن است یک اپیزیوتومی نیز انجام دهید ، این برشی است که به عمد توسط یک پزشک یا ماما انجام شده است. آنها این کار را برای کمک به زایمان کودک و جلوگیری از پارگی عضلات و پوست انجام می دهند. این روزها کار آنها خیلی زیاد نشده است و فقط در صورت لزوم مورد استفاده قرار می گیرد.

ماساژ پرینه چه جهنمی است و آیا واقعاً تولد شما را آسان می کند؟

لسلی گیلچریست ، مامای ثبت شده و بنیانگذار My Expert Midwife به ما می گوید: “در هنگام زایمان واژینال ، حدود 9 از 10 مادر برای اولین بار و 7 از 10 مادر با تولد بعدی ، نوعی آسیب به پرینه آنها خواهد داشت. پرینه پوست است. و ناحیه عضلانی بین واژن و مقعد که هنگام زایمان کشیده می شود. برخی از خطرات پارگی توسط ژنتیک ، موقعیت کودک در هنگام تولد و موقعیتی که هنگام زایمان در آن قرار دارید ، از قبل تعیین می شود.

“مفید است که بدانید پرینه ، که بخشی از کف لگن است ، عضله ای ضخیم است که هنگام تاج گذاری برای تولد باید به کاغذ نازک شود. ماساژ منظم پرینه به این بافت ها کمک می کند تا در آماده سازی تولد ، بنابراین کمتر احتمال دارد که پارگی شدیدتری داشته باشد. “

چگونه می توانید خطر پاره شدن را کاهش دهید؟

لسلی موارد زیر را توصیه می کند:

  • از فشار دادن فعال یا مانور “والسالوا” ، جایی که نفس خود را نگه داشته و در مرحله فشار دادن فشار می آورید ، خودداری کنید. در صورت تمایل فشار دهید و از نگه داشتن نفس خودداری کنید. در مورد نحوه تنفس آرام و آرام کودک ، به خصوص هنگام تاج زدن سر ، به بدن و مامای خود گوش فرا دهید.
  • در هر وضعیتی غیر از پشت خود به دنیا بیاورید. حالت های ایستاده صحیح توصیه می شود اما اگر روی تخت خوابیده اید ، خوابیدن به پهلوی چپ یا راست نیز موقعیت های خوبی است ، زیرا فشار سر کودک را به طور مساوی گسترش می دهد.
  • یک تکنیک ساده به نام ماساژ پرینه را تمرین کنید، از 34 هفتگی بارداری ، که از نظر بالینی ثابت شده است که به کشش بیشتر پروینوم و کشش بهتر در هنگام زایمان کمک می کند ، بنابراین خطر پاره شدن و نیاز به اپیزیوتومی (برش در پروینوم را کاهش می دهد ، که ممکن است برای به دلایل پزشکی و فقط باید با رضایت آگاهانه شما انجام شود).

این ویدئو در TikTok به صورت آزمایشی در مورد نحوه انجام روش ماساژ ارائه می دهد.

برای دیدن این جاسازی شده ، باید کوکی های هدف را موافقت کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

دکتر زنان و بنیانگذار The Maternity Collective ، دکتر الی رینر توصیه می کند این کار را اینگونه انجام دهید:

  • دهانه واژن را به آرامی با استفاده از هر دو شست و کشیدن این وضعیت به مدت تقریبی یک دقیقه کشش دهید.
  • سپس نیمه نرمه واژن خود را به آرامی با استفاده از حرکتی U شکل ، برای حدود 2-3 دقیقه ماساژ دهید تا پوست و بافت این ناحیه نرم و کشیده شود.
  • از یک روان کننده مانند روغن ویتامین E ، روغن بادام یا روغن زیتون استفاده کنید و موقعیت مناسبی برای خود پیدا کنید.
  • باید این کار را 2-3 بار تکرار کنید.
  • شما می توانید این کار را خودتان انجام دهید یا با کمک شریک زندگی خود و حداکثر سود حاصل از این کار روزانه است.

چه مدت طول می کشد تا اشک ها بهبود یابد؟

شدت پارگی در مدت زمان بهبودی از چند هفته تا خیلی بیشتر تأثیر می گذارد.

“اگر نگران هستید که زخم شما به درستی بهبود نیافته ، دردناک تر است ، ترشح ترشح می کند ، بو می دهد یا احساس ناراحتی می کنید ، اطمینان حاصل کنید که برای ارزیابی ، با ماما یا پزشک خود تماس گرفته اید ، زیرا این می تواند نشان دهد که منطقه در حال توسعه است عفونت و درمان بیشتر ممکن است مناسب باشد “، لسلی اضافه می کند.

آیا اثرات ماندگاری وجود خواهد داشت؟

دکتر زیبایی و متخصص بهداشت صمیمی ، دکتر شیرین لاخانی ، از Elite Aesthetics می گوید: “پارگی واژن می تواند زنان را در مناطق صمیمی خود بسیار متفاوت کند و برخی از آنها از بی اختیاری و سستی واژن رنج می برند که می تواند زندگی را تغییر دهد و از همه به یک زن آسیب برساند زندگی جنسی به سلامت روانی او منجر می شود ، و بنابراین حیاتی است که ما در مورد صحبت در مورد موضوعاتی از این دست تابو را بشکنیم تا زنان بیشتری از کمک های موجود آگاه شوند.

“علاوه بر تمرینات کف لگن که می تواند به کاهش بی اختیاری و سستی کمک کند ، یک درمان غیر جراحی به نام Ultra Femme 360 ​​وجود دارد که می تواند به کاهش علائم کمک کند.” انرژی ساطع می کند و فقط بصورت خصوصی در دسترس است. وی همچنین توصیه می کند به دنبال درمان PRP یا Platelet Rich Plasma باشید.

دکتر الی می گوید: “از هر 10 مادر یا 90٪ مادرانی که برای اولین بار زایمان واژینال دارند ، حداکثر 9 نفر دچار نوعی پارگی ، چرای چربی یا اپیزیوتومی می شوند” ، بنابراین اگر این اتفاق افتاد ، بدانید که این امری عادی و طبیعی است. معمولاً همه چیز بدون نیاز به پشتیبانی اضافی بهبود می یابد – اگرچه بدانید که آنجاست.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>