اینها بهترین دستگاه های تصفیه هوا برای از بین بردن کپک ، گرد و غبار و آلودگی هستند

[ad_1]

همه ما در مورد سلامتی خود باهوش تر می شویم. فراتر از آنچه که در بدن خود قرار می دهیم ، بیشتر به قرار گرفتن در معرض نامرئی که روزانه با آن تماس داریم توجه می کنیم. الکسیا اینگه ، بنیانگذار Cult Beauty ، در حقیقت ، “ما بیش از حد تمیز شده ایم”. “و هنگامی که ما به دنبال موارد کاربردی برای پاسخگویی به نیازهای جدید – پاکیزگی ، ایمنی ، حفاظت – این دسته های بدون شور و شوق توجه جدیدی را به خود جلب می کنیم.”

بهداشت به عنوان یک ماده لوکس جدید است زیرا ما به دنبال فیلتر کردن سمیت هستیم. اکنون ، بیش از هر زمان دیگر ، این امر در مورد خانه های ما و به ویژه هوای داخل آن صدق می کند. الکسیا می گوید: “خانه برای حداکثر سلامتی دوباره ساخته شده است.” “تنظیم پد خود به عنوان محلی برای فرار ساکن ، پرورش رحم مانند و ایمنی ، روند جدید” خوب “و مشغله در حال رشد Pinterest است.”

ظهور فن آوری هوشمند ، مانند دستگاه های تصفیه هوا را نشانه بگیرید تا راه های ملموسی برای تقویت ایمنی به ما ارائه دهد. قبل از سرمایه گذاری ، این همان چیزی است که باید در مورد تصفیه هوا بدانید …

از پوستی گرایی گرفته تا داروهای دیجیتال ، اینها عمده ترین روندهای زیبایی و سلامتی هستند که بر سال 2021 تسلط دارند

چرا به دستگاه تصفیه هوا نیاز داریم؟

وقتی به هوای آلوده فکر می کنیم اولین چیزی که معمولاً به ذهن خطور می کند آلودگی است. فضای باز – به ویژه جاده های پرتردد و مناطق پرتردد – دارای کیفیت مطلوبی برای کیفیت هوا است ، در حالی که خانه های ما به ما امکان می دهند در را از روی همه اینها ببندیم ، درست است؟ در حقیقت ، اینطور نیست. یک مطالعه به سفارش کمپین روز هوای پاک در سال 2019 نشان داد که آلودگی هوای داخل خانه بیش از سه برابر آلودگی هوای خارج است. پخت و پز ، اجاق های چوبی ، گرد و غبار ، شوره حیوانات خانگی و آلودگی در فضای باز (که به داخل راه پیدا می کند) تجمع بسیار ریز در داخل خانه های ما را ایجاد می کند که از آنجا که تهویه بسیار کمتری وجود دارد ، پراکنده شدن آنها بسیار بیشتر طول می کشد.

دستگاه تصفیه هوا چه کاری انجام می دهد؟

دستگاه های تصفیه هوا با به دام انداختن ذرات فوق ریز موجود در هوا مانند آلاینده ها ، مواد آلرژی زا و سموم که باعث آلرژی ، بو و تحریک می شوند ، ضمن عبور از هوای تمیز ، هوا را سالم تر می کنند و تنفس را سالم تر می کنند.

دستگاه تصفیه هوا چگونه کار می کند؟

دستگاه های تصفیه هوا معمولاً یک فیلتر را با یک فن ترکیب می کنند تا هوای آلوده را مکش کنند ، آن را از طریق فیلترهایی که ذرات آلوده را به دام می اندازند و قبل از اینکه به داخل اتاق رانده شوند ، از آلاینده ها و بوها پاک می کنند. سایر دستگاه های تصفیه هوا بدون استفاده از فیلتر با انتشار یونهایی که ذرات آلودگی را جذب و از بین می برند ، ذرات موجود در هوا را خنثی می کنند.

چه تفاوتی بین یک دستگاه تصفیه هوا و یک دستگاه مرطوب کننده وجود دارد؟

فیلترهای هوا در مقابل رطوبت سازهایی هستند که ذرات (به عنوان مثال مولکول های آب) را به هوا اضافه می کنند. در عوض ، دستگاه های تصفیه هوا ذرات را از هوا خارج می کنند.

قرار دادن یک مرطوب کننده در اتاق خواب می تواند پوست شما را بهبود بخشد ، آن خارش گلو را از بین ببرد و کیفیت هوا را در هنگام خواب بهبود بخشد

دستگاه های تصفیه هوا چه فایده ای دارند و چه فایده ای ندارند؟

اکثر دستگاه های تصفیه هوا در از بین بردن ذرات تحریک کننده مانند آلودگی ، دود ، گرد و غبار ، گرده و شوره حیوانات خانگی تبحر دارند ، اما تمایل به گرفتن گازهای خاصی ندارند ، مانند رادون و VOC (ترکیبات آلی فرار) که از رنگ ها و محصولات تمیز کننده منتشر می شود. آنها همچنین نمی توانند مواد حساسیت زا را که روی سطح سخت یا وسایل نرم مانند تختخواب ، فرش و پرده ما قرار می گیرند ، از بین ببرند ، مواد حساسیت زا باید به هوا بسته شوند.

آیا دستگاه تصفیه هوا می تواند به کپک ، آلرژی و سرفه کمک کند؟

آره. به ویژه هنگامی که با فیلتر ترکیب شوند ، می توانند به حذف ذراتی که باعث ایجاد مشکلاتی مانند آسم ، تحریک و کپک می شوند ، کمک کنند. به هر حال پیشگیری بهتر از درمان است. گفته شد ، آنها نمی توانند همه را حل کنند – برخی از ذرات و مواد آلرژی زا وجود دارد که نمی توانند حذف کنند (در بالا ذکر شد). همچنین ، مدارک پزشکی محدودی وجود دارد که مستقیماً فواید سلامتی آنها را اثبات می کند ، زیرا جدا کردن اثر فیلترهای هوا در میان سایر عوامل محیطی و ژنتیکی دشوار است. اما ، اگر از آلرژی و آسم رنج می برید ، یک دستگاه تصفیه هوا با فیلتر HEPA می تواند بسیار مفید باشد.

فیلتر HEPA چیست؟

فیلترهای HEPA (یا ذرات معلق با کارایی بالا) از هزاران الیاف ریز تشکیل شده اند که برای ایجاد یک شبکه با هم می بافند. فاصله متفاوت درون شبکه آنها را قادر می سازد ذرات بزرگتر و میکروسکوپی را نیز بگیرند. این امر باعث می شود فیلترهای HEPA بتوانند نزدیک به 100٪ ذرات هوا را بگیرند.

19 مورد از بهترین پخش کننده های اسانس برای کاهش اضطراب و ایجاد بوی * جدی * در خانه

در دستگاه تصفیه هوا به دنبال چه چیزی باشم؟

بررسی کنید دستگاه تصفیه هوا از چه نوع سیستم تصفیه هوا استفاده می کند. اگر از فیلتر استفاده می کند ، ارزش بررسی مجدد فیلترها را دارد. اگر آنها قابل استفاده مجدد نیستند ، باید جایگزین هایی را خریداری کنید که ممکن است گران تمام شوند. اگر قابل استفاده مجدد هستند ، ممکن است مجبور شوید مرتباً آنها را بشویید تا از عملکرد صحیح آنها که وقت گیر است اطمینان حاصل کنید.

اگر آنها از فیلتر استفاده می کنند ، بررسی کنید از کدام نوع فیلتر استفاده می کنند. برای گرفتن ذرات ریز مطمئن شوید که یک دستگاه تصفیه هوا با فیلتر HEPA را انتخاب کرده اید.

اگر یک دستگاه تصفیه هوا خنثی کننده است ، که از یون ها برای از بین بردن ذرات آلاینده استفاده می کند ، اطمینان حاصل کنید که سیستم یونی ازن تولید نمی کند (این باید روی بسته بندی و توضیحات ذکر شود) زیرا ازن می تواند شرایط ریه و آسم را تشدید کند.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

به دنبال رتبه بندی CADR باشید که میزان تحویل هوای پاک را اندازه گیری می کند (ذرات با سرعت و کارآیی از هوا خارج می شوند). هرچه درجه بندی بالاتر باشد ، در حذف ذرات بهتر است. رتبه بندی خوب CADR هر چیزی در بالا است

در آخر اطمینان حاصل کنید که دستگاه تصفیه هوا اندازه مناسبی برای فضای شماست. یک دستگاه تصفیه هوا کوچک کل خانه یا یک اتاق بسیار بزرگ را پوشش نمی دهد بنابراین ممکن است به بیش از یک مورد نیاز داشته باشید یا ممکن است لازم باشد که آن را بچرخانید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از معاون ویرایشگر زیبایی ما ، Elle ، وی را درelleturneruk دنبال کنید.

برای دریافت راهنمایی خرید ، فروش انحصاری و جزئیات جدیدترین نسخه های زیبایی در ایمیلی که واقعاً می خواهید باز کنید ، در خبرنامه هفتگی GLAMOR Shopping Edit ثبت نام کنید.

5 بهترین دستگاه تصفیه هوا برای امتحان …

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>