این چند وقت یکبار باید لباس خواب خود را بشویید

[ad_1]

ما درمورد اینکه هر چند وقت یکبار باید موها ، ملحفه ها ، حوله ها و حتی برس های خود را بشویید ، نوشتیم ، اما به دنبال روز جهانی خواب ، این فکر به ذهن ما خطور کرد: چند بار باید لباس خواب خود را بشویید؟

همانطور که هارپا گرتاردسدوتیر ، متخصص بازاریابی مد در برند مد ایسلندی ، IceWear ، توضیح می دهد: «لباس خواب تنها لباسی صمیمی است که تمایل داریم چندین مرتبه به صورت استاندارد بپوشیم ، در حالی که بسیاری از آنها لباس خواب می پوشند و تنها لباس زیر ندارند. این صمیمیت علیه پوست و قسمتهای بدن ما ، به مدت 6 تا 8 ساعت در شب زیر تختخواب ، آنها را به مکانی مناسب برای تولید باکتریها و سایر میکروب ها تبدیل می کند. “

تا اینجا ، خیلی ناخالص اما صبر کن بدتر میشود…

وی اضافه می کند: “به این اضافه کنید که بدن انسان در هر ساعت حدود 30،000-40،000 سلول پوستی می ریزد ، لباس خواب اغلب مملو از مواد تحریک کننده احتمالی و انسداد منافذ است.”

آن یکی.

بنابراین چند بار باید pjs خود را بشویم؟

هارپا توصیه می کند لباس خواب را بعد از سه تا چهار شب پوشیدن شستشو دهید – اما اگر قبل از خواب استحمام کنید یا دوش بگیرید ، می توانید این مدت پوشیدن را بدون شستشو حداکثر تا 5-7 شب ادامه دهید.

در حالی که برای بیشتر افراد سه تا چهار شب حداکثر است ، اگر شما مستعد تعریق شبانه هستید یا به خصوص پوست عرق کرده و یا چربی دارید ، هارپا به شما توصیه می کند که لباس خواب خود را حتی با تکرار بیشتر و در بعضی موارد روزانه بشویید.

این چند وقت است که باید حوله های خود را بشویید (و این خیلی بیشتر از احتمالاً شستن حوله های خود است)

“توصیه کلی ما به کسانی که بیشتر تعریق می کنند این است که لباس خواب خود را هر روز در میان عوض کنند (اگر نه روزانه). وی گفت: “این به شما کمک می کند تا از بو و تجمع آلودگی جلوگیری کرده و همچنین هنگام تازه پوشیدن لباس خواب احساس تمیزتر و تمیزتری ایجاد کنید.”

برای تمیز کردن پارچه ها ، همیشه باید لباس خواب را با شستشوی “گرم” – 60 درجه سانتیگراد یا بالاتر بشویید. با این حال ، اگر شستشوی خنک را ترجیح می دهید (که می تواند احساس لطیف تری به لباس ها بدهد) حتماً یک لباسشویی اضافه کنید که ضد عفونی کننده داشته باشد تا 99.9٪ باکتری های مضر را از بین ببرد.

چرا مهم است که pjs خود را بشویید؟

شستن منظم لباس خواب و لباس شب علاوه بر جلوگیری از باکتری های بد و تحریک کننده ها ، برای کسانی که زندگی می کنید نیز مفید است – از گسترش اشکالات ، بوی بد و علائم ناخوشایند جلوگیری می کند.

هارپا می گوید: “به طور خلاصه ، لباس خواب محل پرورش میکروب ها و سایر اشکالات ، قارچ ها و مخلوقات” کابوس زیر میکروسکوپ “است. نشانه های قصه ، تجمع بوها و علائم روی پارچه است ، هرچه بیشتر آنها را در طی یک شب شب بپوشید.

این چند وقت است که شما باید ملحفه های خود را بشویید

“وقتی ظاهر ، احساس و بوی لباس خود را بعد از یک روز در محل کار یا (در رابطه با تعریق شبانه) لباس فعال خود را بعد از دویدن در نظر می گیرید ، این همان آلودگی و تجمع است که به طور منظم در آن استراحت می کنیم و می خوابیم.

“نه تنها لباسشویی و تعویض لباس خواب باعث ایجاد محیطی کثیف و بدبو می شود ، بلکه می تواند باعث شود که عفونت و تحریک باعث تماس میکروب و” تجمع “با زخم ها یا سایر قسمت های بدن شود که می تواند ما را ایجاد کند. بیمار ، یا منجر به شیوع آکنه و سایر موارد پوستی شود. “

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>