بالاترین تراکم کاشت مو – کلینیک رویان سلامت

[ad_1]

تراکم کاشت مو : همان طور که می دانید موهای زیبا و پرپشت نقش بسزایی در زیبایی صورت فرد دارد. از این رو، بسیاری از افرادی که موهای کم پشت و کم تراکم  دارند و گاها طاس هستند به فکر کاشت یا پیوند مو می افتند. اما یکی از موضوعاتی که همیشه ذهن این افراد را درگیر می کند این است که بالاترین تراکم کاشت مو چقدر است؟ نمی توان برای این سول پاسخ قطعی داد چرا که پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما در کل؛ بیشترین تعداد گرافت در روش ترکیبی استفاده می شود و حدود 4500 گرافت است. در واقع به واحدهای فولیکولی مو گرافت گفته می شود که به طور کلی شامل 2 یا 3 و در برخی از موارد شامل 4 یا 5 مو است. بنابراین با یک ضرب ساده می توان نتیجه گرفت که بالاترین تراکم کاشت مو بین ده تا چهارده هزار مو است.

قبل از اینکه بخواهیم در مورد کاشت مو و تراکم مو در روش جراحی صحبت کنیم باید در ابتدا در مورد تراکم مو و نقش مهم آن در بدن شما بحث کنیم تا درک بهتری از این موضوع داشته باشید و ببینید که تراکم مو چقدر در زیبایی و اعتماد به نفس تاثیر گذار است؟

 تراکم مو چیست و چرا اهمیت دارد

شما می توانید موهای خود را از بسیاری جهات طبقه بندی کنید – از نظر طول ، رنگ ، بافت ، زبری یا تراکم. تراکم موی شما به تعداد رشته های مو در هر اینچ مربع از پوست سر شما اشاره دارد.

تراکم مو یکی از عواملی است که تعیین می کند چگونه موهای خود را به بهترین شکل آرایش کنید .

خارج شدن از میکروسکوپ و شروع به شمارش رشته های جداگانه ضروری نیست. صرف داشتن یک ایده کلی در مورد ضخیم یا محکم بودن ضخامت مو می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید از چه نوع محصولات مویی استفاده می کنید.

بیایید بررسی کنیم که چگونه می توانید تراکم موهای خود را بدانید. همچنین نگاهی خواهیم انداخت که مناسب ترین نوع برش ها و محصولات برای نوع تراکم مو که برای شما مناسب است.

تراکم موی معمولی چیست؟

ما به طور معمول 80،000 تا120،000 داریم .تراکم مو به طور کلی در راس سر شما بیشتر است ، همان ناحیه پشت سر که به آن تاج نیز گفته می شود.

تراکم مو در افراد مختلف بسیار متفاوت است و از نظر قومیت هم می تواند تاثیرپذیر باشد.

چیزی به نام تراکم مو خیلی زیاد یا خیلی کم وجود ندارد و همچنین گفتنی است که تراکم مو نمی تواند نشان دهنده سلامت کلی شما باشد. با این حال ، افرادی که دچار کمبود تغذیه هستند ممکن است ریزش مو را تجربه کنند که تراکم کلی مو را کاهش می دهد.

تعیین تراکم مو

دقیق ترین اما حداقل کاربردی ترین روش برای اندازه‌گیری تراکم موی شما با شمارش رشته‌های منفرد در یک ناحیه نیم اینچی پوست سر است .

محققان برای دستیابی به این هدف معمولاً از یک روش تصویر برداری به نام تریکوسکوپی در محیط آزمایشگاه استفاده می کنند.

روش استاندارد طلایی برای اندازه گیری تراکم مو با استفاده از یک فوتوتریشیوگرام ، یک روش تصویر برداری است که به محققان امکان اندازه گیری تراکم مو و مرحله رشد هر مو را می دهد.

اگر هنوز در تعیین تراکم موهای خود مشکل دارید ، می توانید از یک آرایشگر بپرسید.

چگونه ضخامت موهای خود را اندازه گیری کنیم؟

دو راه برای این کار وجود دارد. اولین گزینه این است که یک تار مو از سر خود جدا کنید که ما توصیه می کنیم یکی را از پشت سر خود بکشید. اکنون رشته را با یک تکه نخ مقایسه کنید. اگر رشته نازک تر از نخ است ، موهای نازکی دارید. اگر موهای شما به اندازه نخ است ، موهای شما متوسط است. اگر رشته شما از نخ بازتر است ، موهای ضخیمی دارید.

روش دیگر برای آزمایش ضخامت مو (که اگر موهای بلندتری داشته باشید راحت تر است) این است که یک رشته را بین انگشتان خود بگیرید و آن را احساس کنید. اگر به سختی می توانید چیزی را احساس کنید ، موهای نازکی دارید. این روش دارای دقت کمتری نسبت به روش قبلی است ، اما ایده کلی به شما می دهد.

منظور از تراکم مو برای مراقبت از موهای شما چیست؟

دانستن تراکم مو می تواند به شما ایده ای بدهد که چه نوع مدل و محصولاتی برای نوع مو شما مناسب ترند. به خاطر بسپارید که طول و بافت مو و همچنین سبک فردی شما نیز در این امر نقش دارند.

تراکم کم

اگر تراکم مو شما کم است ، باید از مصرف محصولات سنگین مانند روغن ها و نرم…

منبع اصلی

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>