با هم: مروری بر درام Lockdown BBC با بازی Sharon Horgan و James McAvoy

[ad_1]

همه چیزهایی که باید درباره آخرین نقش خالق برنده جایزه شارون هورگانت بدانید فاجعه، طلاق و سرزمین مادری در BBC2 امشب ، ساعت 9 شب.

*** هشدار ، هشدارهای اسپویلر ***


چیه؟

واقع در منطقه آشنا هورگان – طبقه متوسط ​​، مسکونی لندن ، احتمالاً هاکنی – این مراکز پیرامون یک زن و شوهر (هورگان و جیمز مک آویو) و پسر کوچک آنها ، آرتور / آرتی است که در مارس 2020 در آستانه جدایی قرار گرفتند. به قفل شدن هیچ یک از شخصیت ها نامگذاری نشده است ، که در تیتراژ به سادگی “او” و “او” نامیده می شود ، اما در عرض چند دقیقه از شروع فیلم ، شما احساس می کنید که هر شخصیت را از نزدیک می شناسید: سیاست آنها ، احساسات آنها ، ترس آنها و به ویژه به خصوص و نسبت به یکدیگر کاملاً تحقیر کنند. او به او گفت: “من از چهره تو متنفرم.” او به بینندگان می گوید: “من فکر می کنم که او سرطان است ، سرطانی که پدرم را کشت”. یکی از عناصر قابل توجه این فیلم این است که شخصیت ها از همان ابتدا دیوار چهارم را می شکنند ، مستقیماً با دوربین صحبت می کنند انگار که یک دفتر خاطرات ویدئویی را ضبط می کنند که به تماشای گاهی اوقات کلاستروفوبیک و ناخوشایند می افزاید ، و باعث می شود بیننده احساس کند واسطه است استدلال های پر از سم گرم در مقابل مگس های روی دیوار. این همچنین به کار می گیرد برای بازپس گرفتن روزهای اولیه قفل بسته و ناخوشایند. همچنین ممکن است خنده دار خونین باشد.

شارون هورگان در مورد نمایش جدید خود از طلاق و اینکه واقعاً کار با SJP چگونه است صحبت می کند

طرح

این اقدام هرگز از خانه خانوادگی نیمه جدا و تزئین شده با سلیقه زوجین دور نمی شود. همانطور که بیماری همه گیر آشکار می شود ، با تاریخ های روی صفحه نمایش و افزایش تعداد مرگ و میرهای انگلیس Covid-19 ، می بینیم که “او” و “او” از ویژگی های شناخته شده واکنش انگلیس به بیماری همه گیر عبور می کنند: کنسروهای مختلف و ویسکی و پخش اخبار مربوط به شورش در تسکو ، پرورش سبزیجات (و مو!) ، رنگین کمان و کف زدن برای NHS به سیاست آغوش و ژل دست. منتقدان به عنوان “یک پروژه پرستاره و معتبر” توصیف می کنند ، این یک هیجان عظیم احساسات شدید و مونولوگ های پرشور است که از هر دو مک آوی و هورگان در حالی که با روابط مشتعلانه خود مبارزه می کنند ، دوربین می رود ، در حالی که پسر ناجوان آنها ، که به سختی صحبت می کند ، اغلب در حالی که مشغول ساخت کار است ، استراق سمع را نشان می دهد ماسک های موقت PPE وقتی مادر شخصیت هورگان در یک خانه مراقبت پذیرفته می شود ، داستان به نوعی ویرانگر می شود. حوادث و احساسات به شدت در بسیاری از مناطق پایین و پایین کشور طنین انداز می شود. اما در نهایت با یکدیگر یک داستان عاشقانه قدرتمند – و مهیج است که زوجی را آزمایش می کند که در حد و اندازه خود قرار دارند.


تولید

این فیلم – در قفل زندگی واقعی فیلمبرداری شده است – در اواخر آوریل و اوایل ماه مه سال جاری و در حالی که بازیگران و عوامل فیلم در خانه ای که در آن قرار دارد حباب زده اند ، بیش از 10 روز در شرایط امن Covid فیلمبرداری شده است. نوشته شده توسط دنیس کلی ، که نویسنده اصلی اولین هورگان است کشیدن و به کارگردانی استفان دالدری ، این فیلم همانطور که تایمز از تئاترهای بزرگ هورگان بیشتر “تئاتری” یادداشت می کند فاجعه و سرزمین مادری.

Coronacoaster: آیا قفل شدن (1 و 2) شخص دیگری را به یک ماشین غلتکی احساسی مطلق فرستاده است؟

آیا پیام های سیاسی وجود دارد؟

در حالی که جیمز مک آویو سیاسی بودن این فیلم را انکار کرده است ، نمی توان از شدت خشم و ناامیدی و احساس ناامیدی هر دو شخصیت در برخورد شیوع آمیز دولت همه چیز با انگلیس فرار کرد. با بازگو شدن واقعیت های ناخوشایند بحران و زندگی های بی شماری که هزینه های آن اغلب غیرضرور است ، بینندگان می توانند سر خود را تکان دهند. هورگان هنگامی که جزئیات دقیق خرابی های فاجعه بار در خانه های مراقبتی را که به کوید اجازه داد بی نظیر باشد ، توضیح می دهد ، احتمالاً جدی ترین مونولوگ کل فیلم را ارائه می دهد. شما مانده اید که ناامیدانه سرتان را تکان دهید و از بی کفایتی فاحش این همه وزیر و تصمیم متعجب شوید. بله ، کاملا ناامیدانه است. اما در نهایت ، همانطور که مک آویو در مصاحبه ای در تایمز اظهار داشت ، “[Together] زندگی ما را بررسی می کند آنچه اتفاق افتاده بسیار شدید بود ، بنابراین اگر ما آن را ایمن بازی کنیم ، چگونه می توانیم از نظر مخاطب یکپارچگی داشته باشیم؟ آنها به مزخرف خواهان خواهند شد ، زیرا همه آنها آن را زندگی کرده اند. “

اینها درسهای حیاتی است که ما در حین قفل کردن آموخته ایم و باید همه آنها را ادامه دهیم

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>