با وراثت پول چه باید کرد: آیا باید آن را به سمت وام بگذارم؟

[ad_1]

برخلاف سایر موج های مالی ، مانند پاداش ها یا برنده های رقابت ، ارث می تواند به طور عادی با چمدان های احساسی همراه باشد و دانستن اینکه چه کاری باید انجام دهید دشوار است. به خصوص اگر خیلی واضح فکر نمی کنید ، یا همزمان در غم و اندوه حرکت می کنید ، ممکن است وسوسه شوید که عجله کنید و آن را خرج کنید ، یا اینکه از لمس آن وحشت کنید.

وقتی من 20 ساله بودم ، پدرم پس از یک بیماری کوتاه درگذشت و یک ارث برای من به ارمغان آورد ، که بلافاصله آن را صرف سفر و زندگی دانشگاه کردم و چیزی برایم باقی نگذاشت که واقعاً نشان دهم. من مدتها با این حسرت زندگی کردم ، خصوصاً وقتی بعداً در یک وضعیت مالی دشوار قرار گرفتم ، بنابراین فرصت زیادی داشتم تا فکر کنم که چگونه می توانم با ارث روبرو شوم ، این همه سال بعد.

فاکتورهای زیادی حکم می کند که چه کاری ممکن است دوست داشته باشید با ارث خود انجام دهید و انتخاب مناسب شما به شرایط ، اولویت ها و اهداف شما بستگی دارد – و میزان وراثت چقدر بزرگ است – اما در اینجا یک طرح اصلی از گزینه های استفاده از این پول وجود دارد عاقلانه:

غرق شدن وراثت برای پرداخت وام یا کارت اعتباری ممکن است یک معامله خام به حساب بیاید و آسان است که تصور کنید در صورت تصمیم به قرار دادن بدهی ، سود آن پول را احساس نخواهید کرد. اما اگر بدهی دارید که گران یا استرس زا است ، قرار دادن وراثت برای تسویه حساب می تواند به شما کمک کند شروع تازه ای در امور مالی خود داشته باشید و کمی سریعتر شما را به سمت اهداف مالی سوق دهد.

هنگامی که شما 20 درصد APR + کارت اعتباری خود را پرداخت می کنید ، هیچ منفجر شده ای در یک حساب پس انداز کم بهره ذخیره نمی شود – این روش در واقع برای شما هزینه دارد ، و شما هنوز هم استرس ناشی از این بدهی را ندارید شما. اگر بدهی شما قابل کنترل است و دارای 0٪ کارت یا وام کم بهره است ، ممکن است احساس نکنید که پرداخت آن خیلی فوری است و ممکن است استفاده از ارث خود را برای چیز دیگری انتخاب کنید.

* راهنمای نهایی * پرداخت بدهی از شخصی که ارزش 27 هزار پوند را پرداخت کرده است

بیماری همه گیر باعث شده است که بسیاری از ما از نظر اقتصادی با خطر بیشتری روبرو شویم ، به ویژه آنهایی که در صنایع خاصی کار می کنیم یا افراد خود اشتغالی. یک استفاده عالی برای ارث خود ، اگر قبلاً آن را ندارید ، ایجاد یک شبکه ایمنی کوچک است – مثلاً هزینه های زندگی به ارزش 3-6 ماه – که به شما آرامش خاطر و قدرت دشواری می دهد. در صورت عدم موفقیت در شغل یا رابطه ، گزینه هایی را انتخاب کنید ، بدون اینکه سلامت مالی شما را به خطر بیندازد.

پس انداز کنید برای یک خانه یا آن را وام خود را پرداخت کنید

سرمایه گذاری میراث خود در املاک ، به خصوص اگر شما در تلاش برای پس انداز سپرده بزرگ مورد نیاز بوده اید و در حال حاضر اجاره می کنید ، دلیل خوبی انتخاب محبوب است. سوار شدن به نردبان ملک بسیار دشوارتر از نسل های قبلی است و خرید خانه به شما امکان می دهد در یک دارایی سرمایه گذاری کنید و نه پرداخت اجاره ماهانه برای یک محل زندگی ، که پس از آن برای شما ضرر می کند – احتمالاً بازپرداخت کس دیگری وام دیگر. اگر از قبل صاحب خانه خود هستید و وام مسکن دارید ، ممکن است بتوانید در پایان مدت معین خود مبلغی را یکجا پرداخت کنید و پرداخت ماهانه و میزان بهره پرداختی خود را واقعاً کاهش دهید. این امر باعث می شود که گزینه ای هوشمندانه برای جریان نقدینگی ماهانه و امنیت مالی بلند مدت شما نیز باشد.

فرآیند ثروت سازی 3 مرحله ای که شما * باید بدانید تا مغز خود را دوباره آموزش دهید تا ثروتمندتر شود (بله ، واقعاً)

در بورس سرمایه گذاری کنید

در سال های اخیر سرمایه گذاری در نگاه عمومی کمی تغییر شکل داده است و برای عموم مردم بسیار قابل دسترسی و قابل فهم شده است. سرمایه گذاری در برنامه ها و سیستم عامل های سرمایه گذاری روبو امکان سرمایه گذاری در صندوق های مختلف ، کاهش ریسک و ایجاد یک پرتفوی سرمایه گذاری قوی را به راحتی فراهم کرده است ، اما اگر به فکر سرمایه گذاری مبلغ زیادی هستید ، بهتر است با یک مالی صحبت کنید برنامه ریز یا مشاور برای اطمینان از اینکه سرمایه خود را در معرض خطر غیر ضروری قرار نمی دهید. همچنین لازم به ذکر است که سرمایه گذاری باید طولانی مدت باشد ، بنابراین آنچه را که قصد دارید در مدت 5 سال هزینه کنید ، سرمایه گذاری نکنید. و شاید آن را در بیت کوین سرمایه گذاری نکنید – بسیار خطرناک.

آن را در حقوق بازنشستگی خود قرار دهید

یک پیشنهاد واقعاً منطقی دیگر ، به ویژه برای افرادی که در حرفه خود هستند یا کسانی که فکر بازنشستگی زودتر را دارند. برنامه ریزی برای بازنشستگی خصوصاً پر زرق و برق نیست ، اما فکر کنید که خریدن وقت اضافی برای خود در شرایطی که مجبور به کار نیستید ، و اطمینان حاصل کنید که پس از اینکه دنیای کار را پشت سر گذاشتید ، در واقع مقداری پول برای صرف زندگی دارید. از آنجا که بیشتر پس اندازهای بازنشستگی اساساً با یک تخفیف مالیاتی مفید سرمایه گذاری می کنند ، شما واقعاً می توانید ببینید که پول شما تا زمان بازنشستگی به یک مبلغ سالم تبدیل می شود.

چرا مادران تنها از شکاف بازنشستگی جنسیتی بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند – و چگونه می توانیم از پس آن برآییم

کمی از آن را خرج کنید!

مطلقا چیزی برای گفتن وجود ندارد که شما نباید مقداری ، یا حتی کل ، ارث خود را خرج کنید. اگر درآمد خوبی دارید و از قبل اهداف مالی خود را دنبال می کنید ، شاید خوب باشد که به سادگی با یک سفر باورنکردنی یا چیزی که واقعاً زندگی شما را ارتقا می بخشد ، پذیرایی کنید. همچنین می توانید بخشی را برای خرج كردن در چیزی اختصاص دهید كه شما را به یاد شخص گم شده خود بیندازد و بقیه را برای یك هدف بلند مدت استفاده كنید.

تصمیم گیری برای گذراندن یک وراثت مثال خوبی است برای زمانی که بهتر است برخی از مشاوره های مالی حرفه ای و محکم را دریافت کنید. این احتمال وجود دارد که شما بخواهید میراث خود را بین چند گزینه مختلف بالا تقسیم کنید ، و یک مشاور یا برنامه ریز می تواند به شما بگوید که چگونه بهترین کار را انجام دهید ، تا از این طریق بیشترین استفاده را از پول خود ببرید.

ستون Money Matters را دوست دارید؟ آیا نگران امور مالی خود هستید؟ یا فقط می خواهید در زمینه دستیابی به اهداف مالی خود به کمک متخصص کمک کنید؟ با ما در تماس باشید [email protected] دفترچه یادداشت پول خود را ارائه دهید و به مشاوره متخصص ما که متناسب با امور مالی شماست دسترسی پیدا کنید! این ارسال ها می توانند ناشناس باشند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>