بحث در مورد غربالگری دهانه رحم دقت تقاضا

[ad_1]

هنگامی که ابتکار جدیدی در آزمایش HPV در این هفته آغاز شد ، شاید خوش بینانه باشد که امیدوار باشیم مردی که آن را به 400000 دنبال کننده خود در توییتر اعلام می کند ، در واقع این کار را درست تشخیص دهد. اما انتظار بیش از حد از وزیر بهداشت ما ، مت هانکوک ، بیش از حد بود.

هنکاک در 24 فوریه در توییت خود نوشت: “به بیش از 31000 زن کیت برای آزمایش اسمیر در حریم خصوصی و راحتی خانه های خود در یک آزمایش ارائه می شود. غربالگری دهانه رحم نجات دهنده زندگی است ، بنابراین این یک گام بزرگ به جلو است. ”

با این حال ، همانطور که بسیاری از مردم اظهار نظر کردند ، آنچه او باید می گفت “آزمایش خود HPV” است ، نه “آزمایش اسمیر”. مورد اول شامل استفاده از یک جوانه پنبه بلند برای پاک کردن واژن برای HPV (ویروس بسیار رایجی است که باعث 99.7٪ سرطان های دهانه رحم می شود) ، در حالی که غربالگری دهانه رحم شامل یک اسپکولوم در واژن شما و یک نمونه کوچک از سلول ها از شما گرفته می شود. دهانه رحم با برس برای آزمایش HPV و تجزیه و تحلیل بیشتر احتمالی. یکی آزمایشی است که می توانید در خانه انجام دهید ، دیگری ارزیابی است که فقط توسط یک پزشک پزشکی انجام می شود.

ما از یک دکتر خواستیم که هر آنچه در مورد سرطان دهانه رحم می دانیم را برای ما بازگو کند

“وقتی توییت او را دیدم ، واکنش من” اوه FSS “بود. هیچ کس برای انجام آزمایش اسمیر در خانه کیت ارائه نمی دهد زیرا این امر از نظر جسمی غیرممکن است! “کارن هابز ، مبارز مبارزات سرطان دهانه رحم که شش سال پیش در سن 24 سالگی به این بیماری مبتلا شده بود ، می گوید:” لازم است پیشرفت های پیشگیری از سرطان اطلاع داده شود. اگر اینگونه نباشد ، مردم را گیج و استرس می کند. دیدن اینکه وزیر بهداشت ما به دنبال یک چیز کاملاً نادرست به پیام او می فرستد بسیار ناراحت کننده بود. “

هزاران نفر دیگر خشم یکسانی را ابراز داشتند. اما اگرچه این واقعیت است که توییتر عاشق یک انباشت است ، اما این مسئله صرفاً معناشناسی نبود. مکالمه در مورد HPV و غربالگری دهانه رحم یک گفتگوی حیاتی است – نحوه صحبت ما در مورد آن موجب نجات جان افراد می شود. حتی قبل از همه گیری ، از هر چهار زن یک نفر هنگام دعوت از غربالگری دهانه رحم شرکت نمی کرد. موسسه خیریه Jo’s Cervical Cancer Trust ، که به دلیل عقب ماندگی 1.5 میلیون غربالگری سالانه از دست رفته است ، می گوید: این در میان زنان جوان به یک سوم می رسد.

“متأسفانه ، این روند نزولی حضور در چند دهه گذشته را نشان می دهد ، و ما هنوز نمی دانیم تأثیر کامل Covid در حضور یا موارد سرطان دهانه رحم چه خواهد بود. اما رقم واقعی حتی پایین تر است و متأسفانه احتمالاً شاهد افزایش تشخیص ها نیز خواهیم بود. “کیت سنگر ، رئیس سیاست و ارتباطات Jo’s Cervical Cancer Trust می گوید.

ما از یک دکتر خواستیم که هر آنچه در مورد سرطان دهانه رحم می دانیم را برای ما بازگو کند

هر روز در انگلستان ، 9 زن مبتلا به سرطان دهانه رحم تشخیص داده می شوند که حدود 3000 مورد در سال است و بیشتر در زنان 30-34 ساله دیده می شود. سالانه بیش از دو نفر در انگلیس در اثر آن می میرند. کیت اضافه می کند: “علاوه بر جلوگیری از پیشرفت آن ، تشخیص به موقع در تشخیص سرطان دهانه رحم در مرحله ای که درمان می تواند تهاجمی باشد و پیامدهای مادام العمر کمتری داشته باشد ، امری حیاتی است.”

به همین دلیل این آزمایش جدید برای خودآزمایی HPV تغییر دهنده بازی است. دادگاه YouScreen که توسط NHS England ، Public Health England و King’s College London اجرا می شود ، آزمایشات خانگی را در پنج بخش لندن برای زنان 25 تا 64 ساله که تاریخ تأخیر چک دارند ارائه می دهد.

در حالی که “خجالت” اغلب به عنوان دلیل بسیاری از زنان و افراد مبتلا به دهانه رحم برای شرکت در غربالگری آنها اجتناب می شود ، در واقع موانع بی شماری وجود دارد که ممکن است با آنها روبرو شود ، مانند ضربه های جنسی قبلی ، بدشکلی بدن ، واژینیسموس یا ناتوانی. نمونه گیری از خود اجازه می دهد تا افراد در خلوت خانه خود به آزمایش پیشگیری از سرطان دسترسی پیدا کنند.

من از 24 سالگی به سرطان دهانه رحم مبتلا شدم و اکنون استندآپ کمدی درباره آن انجام داده ام

آتنا لامنیسوس ، مدیرعامل The Eve Appeal ، که تحقیقات مربوط به سرطان های زنان را انجام می دهد و بودجه می دهد ، می گوید: “شواهد نشان می دهد که 99٪ از مردم می توانند به درستی نمونه گیری خود را انجام دهند.” “اگر HPV پیدا شود ، از شما خواسته می شود برای انجام آزمایش غربالگری دهانه رحم به پزشک عمومی خود مراجعه کنید تا آنها بتوانند سلول ها را از دهانه رحم شما جمع کنند تا ناهنجاری ها را بررسی کنند. برای اینکه روشن شود ، غربالگری فعلی دهانه رحم NHS یک فرآیند دو مرحله ای است: ابتدا آزمایش HPV با ریسک بالا و سپس در صورت یافت شدن ، آزمایش تغییرات سلول پیش سرطانی. ‘

بنابراین HPV واقعاً چیست؟ این یک ویروس رایج است که از طریق تماس جنسی منتشر می شود و 80٪ افراد در برخی از مراحل زندگی خود به آن مبتلا می شوند. برای انتقال آن نیازی به رابطه جنسی نفوذی ندارید – هرجایی که انگشت بگذارید ، آلت تناسلی مرد یا اسباب بازی جنسی می تواند HPV را بدست آورد. اغلب اوقات ، بدن شما به خودی خود آن را پاک می کند (به عنوان مثال آنفولانزا) ، اما اگر اینگونه نشود ، بدون درمان ، می تواند منجر به سرطان شود (از جمله گردن ، مقعد ، آلت تناسلی و گلو ، اگرچه دهانه رحم شایع ترین است) ) اگر مشخص شد که HPV دارید اما سلول غیرطبیعی ندارید ، برای غربالگری بعدی زودتر فراخوانی می شوید و مرتباً چک می کنید. در زمان قرار بعدی شما ممکن است از بین رفته باشد.

انگلیس برای کودکان بین 11 تا 13 سال برنامه واکسیناسیون HPV را اجرا می کند. بیش از صد سویه مختلف HPV وجود دارد و واکسن فعلی از چهار سویه اصلی محافظت می کند. اما از آنجا که واکسن HPV در برابر انواع HPV که می تواند باعث سرطان دهانه رحم شود ، محافظت نمی کند ، مهم است که همه زنانی که این واکسن را دریافت می کنند ، پس از رسیدن به سن 25 سالگی نیز مرتباً غربالگری کنند.]

“من حتی در مورد HPV چیزی نشنیده بودم تا اینکه سرطان ناشی از آن تشخیص داده شد. کارن می گوید ، من چیزهای زیادی برای یادگیری داشتم. وی افزود: “و ننگ و مفروضات زیادی پیرامون HPV وجود دارد. اما این فقط مشکل یک زن نیست. این مشکل همه است. “

از نظر کارن ، علائم وی بعد از رابطه جنسی و بین دوره های قاعدگی خونریزی داشت ، اگرچه این علائم می تواند شامل تغییر در ترشحات واژن ، ناراحتی در هنگام رابطه جنسی و درد غیر قابل توضیح در کمر یا بین استخوان های ران باشد.

“من برای آزمایش غربالگری دهانه رحم خیلی جوان بودم و چند ماه بود که واکسن HPV را در مدرسه از دست داده بودم. من از دکترم راهنمایی گرفتم و برای یک کولپوسکوپی ارجاع شدم ، که شامل یک بررسی دقیق از دهانه رحم است و همچنین اگر کسی در نتیجه غربالگری دهانه رحم سلولهای غیر طبیعی نشان دهد ، برای آن مراجعه می شود.

“کل برنامه غربالگری دهانه رحم باید با وضوح بیشتری برقرار شود. نیمی از جهان دهانه رحم دارد و هنوز بسیاری از افراد هنوز کاملاً مطمئن نیستند که غربالگری برای چیست ، در طی آن چه اتفاقی می افتد و نتایج مختلف به چه معناست. “

اکنون همه چیزهایی که باید در مورد غربالگری دهانه رحم بدانید ، راحت تر می توانید رزرو کنید

که ما را به مت هنکوک برمی گرداند. دقت كنوني كنوني ، اين واقعيت كه او در وهله اول آن را “آزمايش لك” ناميد نااميدكننده است ، انگلستان سعي كرده است از سال 2019 اين اصطلاح را حذف كند و به دليل تحقيقاتي كه در مورد واژه ” smear “جایگزین نیست (شوخی ندارد). علاوه بر این ، توییت او همچنین احساس می کرد لحظه ای از دست رفته است تا در مورد HPV مستقیم تر باشد.

آتنا ، از The Eve Appeal ، می گوید: “اخبار این هفته فرصتی عالی برای پاکسازی برخی از اطلاعات غلط و ننگ در مورد HPV و افزایش آگاهی از غربالگری دهانه رحم و اینکه چرا ممکن است خودآزمایی در خانه کمک کند باشد.” “پیام های مخلوط و اصطلاحات قدیمی فقط به سو mis تفاهم می افزایند – با چیزی به عنوان مهم پیشگیری از سرطان ، ما باید این مسئله را درست کنیم.”

همه اینها به نگرانی بیشتر درباره تصمیماتی که درباره زندگی ما و افرادی که تصمیم می گیرند گرفته می شود. در ماه نوامبر گذشته ، نخست وزیر بوریس جانسون به دلیل نداشتن زنان کافی در کابینه خود مورد انتقاد قرار گرفت. از 21 وزیر کابینه جانسون ، فقط پنج نفر از آنها زن هستند و تقریباً همه ادارات دولتی توسط مردان هدایت و تحت سلطه قرار می گیرند. در آن زمان ، امبر رود ، وزیر داخله سابق ، برای روزنامه Evening Standard گفت: “نبود صدای زنان ناشنوا است.”

آیا هنوز می توانید در زمان شیوع ویروس کرونا ویروس آزمایش اسمیر انجام دهید؟

کارن می گوید: “برای من مهم نیست که اندام تناسلی بین پاهای شما قرار دارد ، تا زمانی که بتوانید کار خود را به درستی انجام دهید.” وی گفت: “اما من تعجب می كنم كه اگر زنی یا فردی كه گردن رحم آن را در دست گرفته بود ، اعلامیه های این دادگاه چگونه اتفاق می افتاد. شخصی که یک غربالگری را تجربه کرده است ، که می داند این فرآیند شامل چه مواردی است و تفاوت های ظریف این آزمایش را درک می کند. “

با تشکر از کار پزشکان ، فعالان و مبارزان ، سرانجام جزئیات این دادگاه جدید پاک شد ، اما اگر این اقتدار از بالا به دست می آمد ، خوب نبود – چه رسد به یک انتظار اساسی؟

بیایید فقط امیدوار باشیم که دفعه بعد ، مت – مانند بسیاری دیگر – قبل از اینکه توییت کند ، فکر کند. یا حداقل ، برای شفافیت به یک متخصص موکول می شود. او نباید دوباره زنان را ناامید کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>