بر اساس مطالعه کمبریج ، انگلیس تصمیم دارد تا سال 2030 انتقال HIV را از بین ببرد

[ad_1]

یک مطالعه جدید از دانشگاه کمبریج نشان داده است که انگلیس قرار است تا سال 2030 HIV را در مردان همجنسگرایانه به طور کامل ریشه کن کند.

عفونت که در دهه هشتاد افزایش یافت ، در حال کاهش سریع است ، حتی قبل از عرضه PrEP در سال 2016 – دارویی که باعث می شود افراد مبتلا به ویروس نشوند.

داده های اخیر نشان می دهد که تعداد سالانه عفونت های جدید اچ آی وی در میان مردانی که در انگلیس با مردان رابطه جنسی برقرار می کنند از 2770 در سال 2013 به 854 در سال 2018 کاهش یافته است. دانشمندان معتقدند که این روند امیدوار است که انگلیس به هدف سازمان ملل متحد برای از بین بردن انتقال HIV در میان “مردان” برسد. که با مردان رابطه جنسی برقرار می کنند “تا سال 2030.

این همان چیزی است که واقعاً مثل قرار گذاشتن با شخصی است که HIV مثبت دارد

از بین بردن انتقال ویروسی اصطلاحی است که سالانه کمتر از یک عفونت تازه به دست آمده از هر 10 هزار مرد همجنس وجود دارد.

دانشمندان واحد MRC Biostatistics University در دانشگاه کمبریج ، در کنار بهداشت عمومی انگلستان ، با ترکیب موارد گزارش شده در سیستم گزارشگری HIV و AIDS در انگلیس که روندهای شناخته شده و پیشرفت بیماری را نیز در نظر می گیرد ، میزان عفونت را تجزیه و تحلیل کردند.

یافته های مطالعه آنها که در ژورنال منتشر شده است HIV Lancet، مراجعه کنید دانشمندان تخمین می زنند که اوج عفونت های اچ آی وی از سال 2011 بین سال های 2012 و 2013 بوده است. موارد جدید هر ساله از 2770 عفونت جدید در سال 2013 به 1740 مورد در سال 2015 کاهش یافته و سپس به 854 در سال 2018 کاهش یافته است.

طبق این تحقیق ، کاهش موارد در بین افراد 25 تا 34 ساله بیشتر بود در حالی که مردان بالای 45 سال گروه سنی بودند که کمترین میزان انتقال را داشتند.

نویسنده ارشد ، پروفسور دانیلا د آنجلیس ، معاون مدیر واحد آمار زیستی MRC ، گفت: “این خبر بسیار خوبی است و نشان می دهد اقدامات پیشگیری که از سال 2011 در انگلستان اتخاذ شده ، مثر بوده است.

به همین دلیل است که می خواهم ببینم زنان بیشتری – و سیاه پوستان – روایتگر HIV هستند

“همراه با عرضه PrEP ، انگلیس به دنبال دستیابی به هدف انتقال صفر تا سال 2030 است.

“مطالعه ما همچنین ارزش تخمین منظم میزان HIV را برای شناسایی و پاسخ مناسب به تغییرات روند نزولی فعلی نشان می دهد. اکنون چالش دستیابی به این کاهش ها در همه گروه های در معرض خطر ابتلا به HIV است. “

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>