به همین دلیل است که شما در دوران قاعدگی خود دچار گرفتگی مقعدی می شوید

[ad_1]

درد دوره واقعی است. با در نظر گرفتن همه چیز از نفخ شکم گرفته تا آکنه ، همه ما با درد ناشی از آن زمان از ماه بسیار آشنا هستیم. و اکنون ، به لطف TikTok ویروسی ، می دانیم که دوره قاعدگی نیز می تواند باعث گرفتگی مقعد شود. کسی از این خبر به طرز عجیبی راحت شده است؟

یکی از نکات جالب توجه در مورد TikTok این است که از یک برنامه عمدتا متشکل از روال های رقص ، به یک برنامه متشکل از روال های رقص ، شوخ طبعی جایگزین و محتوای آموزشی حیاتی تبدیل شده است. این به ویژه در مورد مسائلی مانند بهداشت باروری بسیار آموزنده است ، که بیایید قبول کنیم ، همه ما می توانیم کمی تازه سازی کنیم.

این کمپین دوره “واقعیت حمام” که جنبه واقعی قاعدگی را نشان می دهد بسیار با طراوت است

کاربران TikTok که هرگز از گفتگوهای صریح گریزان نیستند ، تجربه های خود را در مورد گرفتگی مقعدی یا همان “دردناک بودن دردناک” به اشتراک گذاشته اند. یکی از کاربران TikTok ، جالیکا اسمیت ، ویدئویی را با عنوان “وقتی روی تن خود هستی” به اشتراک گذاشت و “چاقوی غنیمت را احساس کرد.” تاکنون 3 میلیون بازدید داشته است و این نشان می دهد که او در تجربه خود بسیار دور از دسترس نیست.

دکتر کاران راج ، یک پزشک جراحی NHS ، فیلم اسمیت را ویرایش و به اشتراک گذاشت تا توضیحی در مورد علت واقعی این گرفتگی های نگران کننده ارائه دهد. به گفته دکتر راج ، به همین دلیل است که می توانید در قاعدگی خود گرفتگی مقعدی داشته باشید …

“این به عنوان proctalgia fugax شناخته می شود – درد مقعدی زودگذر. در طول دوره شما ، هورمونهایی به نام پروستاگلاندین آزاد می شوند ، که باعث انقباض عضلات رحم می شود ، باعث از بین رفتن پوشش داخلی رحم و ایجاد درد و گرفتگی می شود.

“پروستاگلاندین ها همچنین باعث انقباضات راست روده و عضلات کف لگن در اطراف کانال مقعد می شوند. این انقباضات شدید می تواند باعث اسپاسم عضلات و گرفتگی عضلات مقعد شود.”

آیا واژن شما استرس دارد؟ علائمی که می تواند وجود داشته باشد – از خشکی تا درد در هنگام رابطه جنسی ، و چگونگی رفع آن

دکتر راج همچنین فیلم توضیح دهنده خود را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت ، با عنوان ، “” دردناک بودن درد. ”

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

نظرات در مورد ویدئوی ویروسی نشان می دهد که مردم تا چه اندازه خیال خود را از اینکه تنها درگیر گرفتگی مقعدی در دوران پریود نیستند ، راحت می کنند. یکی از کاربران اینستاگرام اظهار نظر کرد ، “متشکرم فکر کردم فقط من هستم” ، در حالی که دیگری نوشت: “این احساس غلغلک شیطان می کند …” ، که در واقع همان چیزی است که همه فکر می کنیم.

NHS پروکتالژیا فوگاکس را چنین تعریف می کند: “وضعیتی که باعث بروز قسمت هایی از درد ناگهانی و شدید مقعدی می شود که هر بار چند دقیقه طول می کشد.”

NHS همچنین توصیه می کند که این کار را نکنید ، “از دیدن پزشک عمومی خود خجالت بکشید – درد مقعدی یک مشکل رایج است که آنها عادت دارند آن را ببینند.”

غالباً ، افرادی که قاعدگی دارند هنگام صحبت در مورد علائم خود دچار لکه می شوند. به همین دلیل دیدن کاربران TikTok و پزشکان حرفه ای که از سیستم عامل خود برای عادی سازی این مسائل استفاده می کنند بسیار آزاد کننده است.

اساساً ، ما باید بیشتر در مورد دوره ها (و ناهنجارهایمان) صحبت کنیم.

این محدوده مراقبت از دوره جدید با هدف ترویج فراگیری دوره در جامعه ترانس و غیر باینری انجام می شود ، و این کمپین بسیار توانمند است

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>