به همین دلیل است که شما موهای شرمگاهی دارید

[ad_1]

آیا تا به حال متوقف شده اید ، به پایین نگاه می کنید و از خود می پرسید ، “چرا ما موهای شرمگاهی داریم؟” تعجب اینکه آیا هدف بزرگی از موی عانه وجود دارد ، منطقی است زیرا وقتی به آن فکر می کنید ، موی عانه یکی از مواردی است که بیشتر انسان را متحد می کند. مهم نیست که کسی چه کسی باشد و از کجا آمده است ، احتمال این که او پس از رسیدن به سن خاصی موی ناحیه عمومی داشته باشد (مگر اینکه به موازات موهای زائد پرش کرده باشد یا به دلیل بیماری مانند آلوپسی موی عرم رشد نکند) . بنابراین ، به طور جدی ، چرا ما در وهله اول موهای عانه داریم؟ هدف از موی عانه چیست؟ آیا دلایل پزشکی برای نظافت آن وجود دارد؟ در زیر ، نتایج یک تحقیق دیگر متمرکز بر واژن.

برای اینکه خیلی واضح و روشن باشم: موهای عانه چیست؟

این ممکن است واضح به نظر برسد ، اما موهای شرمگاهی ، موهایی هستند که در اطراف دستگاه تناسلی شما رشد می کنند. رشد موهای شرمگاهی علامت بارز بلوغ برای اکثر افراد است ، اگرچه میزان آنها در افراد مختلف متفاوت است. در دوران بلوغ ، بدن شما از نظر جنسی بالغ می شود و نوسانات هورمونی منجر به تغییرات جسمی مانند بیشتر موهای بدن (موهای زیر بغل ، موهای صورت و موهای عمومی) و همچنین تغییرات دیگری مانند رشد پستان ، پریود شدن ، بیضه های بزرگتر ، عضله می شود. رشد ، تعمیق صدا و آکنه ، کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده توضیح می دهد.

بسیار خوب ، اما هدف از موی عانه چیست؟

تصور می شود که مانند اکثر موهای بدن شما ، موهای عمومی نیز از برخی مزایای محافظتی برخوردار هستند. “آی تی [may act] مانند [a] دروازه بان برای جلوگیری از ورود آلودگی به واژن ، “شری راس ، MD ، یک پزشک در مرکز بهداشت Providence Saint John در سانتا مونیکا ، کالیفرنیا ، به خود می گوید. وی می افزاید که این ممکن است به عنوان یک بالش از انواع مختلف برای محافظت در برابر اصطکاک ناشی از رابطه جنسی یا سایر اشکال ورزش یا حتی پوششی برای گرم نگه داشتن آن قسمتها (مانند سایر موهای بدن ما) باشد. هیچ یک از اینها به این معنی نیست که انتخاب موهای زائد یا اصلاح موهای زناشویی شما لزوماً مشکلی دارد. این به سادگی نشان می دهد که هیچ بحث پزشکی قوی برای از بین بردن آن وجود ندارد.

نامه ای عاشقانه به میخانه های من: چرا وقت آن رسیده است که ما موهای بدن خود را با شکوه تمام در آغوش بگیریم

نظریه دیگری در مورد هدف از موی عانه مربوط به فرمون ها یا مواد شیمیایی تولید شده در بدن است که پیام های ناخودآگاه را به سایر حیوانات انسانی از جمله همسران بالقوه می فرستد. وی گفت: “یك نظریه این است كه شما فرمونهایی تولید می كنید كه موهای عرفی آنها را به دام می اندازد. منطقی است که بوی موی عمومی می تواند همسرتان را فریب دهد. “

علاوه بر این ، بسیاری از دانشمندان فکر می کنند غدد عرق آپوکرین ، که در مناطقی که فولیکول های موی زیادی دارند ، مانند ناحیه شرمگاه ، فراوان است ، می توانند فرمون ایجاد کنند و جالب اینکه ، این غدد تا قبل از بلوغ واقعا شروع به کار نمی کنند ، مقاله ژانویه 2012 در مجله تحقیقات پیشرفته. این به خوبی با نظریه دیگری در مورد هدف از موی جنس موج می زند: این که به همسران احتمالی نشان می دهد که شما بلوغ را پشت سر گذاشته اید و ممکن است قادر به تولید فرزندان باشید. “برای اهداف ابتدایی ، شاید موهای عرفی یک روش خاص جنسیتی برای شناسایی زنان بود [of reproductive age]، “دکتر راس می گوید.

با این اوصاف ، در مورد فرمون ها ، علم تقسیم می شود. در مورد اینکه واقعاً چه کاری انجام می دهند یا چه کاری انجام می دهند بحث شده است و همچنین هیچ مدرک قطعی مبنی بر وجود حتی وجود آن در انسان وجود ندارد.

چرا برخی افراد موهای ناحیه تناسلی خود را پاک می کنند؟

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا مردم ممکن است تصمیم بگیرند موهای عمومی خود را از بین ببرند ، اما بسیاری از آنها ریشه در افسانه های سلامت جنسی دارند.

چرا میخانه ها هنوز هم چنین مسئله فمینیستی هستند؟

“برای بسیاری از [of my patients]، داشتن موی عانه کمتر ، به معنی تمیز و تمیز بودن است [vulva]، “دکتر راس می گوید. در واقع ، یک مطالعه در سال 2015 که در مجله پزشکی جنسی منتشر شد ، از 1110 نفر مورد بررسی قرار گرفت و نشان داد که “زنان احتمالاً ارتباط قوی تر با احساس تمیزی ، راحتی ، جذابیت جنسی ، هنجارهای اجتماعی گروه همسالان خود و مقرون به صرفه بودن را به عنوان دلایل انتخاب خود گزارش می دهند. مدل موی عامیانه. “

گوش کنید ، من قصد ندارم به شما بگویم که با بدن خود چه کار کنید – اگر از بین بردن فرش جادویی احساس بهتری به شما دست می دهد ، دنبال آن بروید. اما بدانید که داشتن موی عانه به طور خودکار با یک واله “کثیف” برابری نمی کند! دکتر راس می گوید: “از آنجا که موهای بیشتری وجود دارد ، ناحیه شرمگاه می تواند گرمای بیشتری تولید کند ، اما اگر با آب و صابون بشویید ، هیچ تفاوتی نخواهد داشت.” (فقط به یاد داشته باشید که هیچ یک از آن صابون ها را داخل واژن واقعی خود قرار ندهید ، زیرا این امر می تواند بافت ظریف آن را به راحتی تحریک کند.) اگر شخصاً وقتی موهای عمومی خود را از بین می برید احساس بهداشت بیشتری دارید اما خوب احساس نمی کنید احساس خوبی دارید دوباره کثیف شوید فقط به این دلیل که موم را رد می کنید

اکنون ، در مورد دلایل “جذابیت جنسی” و “هنجارهای اجتماعی گروه همسالان”. در مطالعه ای که در سال 2015 در ژورنال پزشکی جنسی منتشر شد ، 60٪ از 439 مرد مورد بررسی گفتند که آنها بیشتر به شرکای جنسی “بدون مو” علاقه دارند.

در صورت کنجکاوی چگونه موهای عرفی خود را مانند یک حرفه ای اصلاح کنید

همه افراد ترجیحات خود را دارند ، اما تلاش برای تغییر شخص دیگری هرگز نباید مورد توجه قرار گیرد. متأسفانه اینگونه است.

“گاهی اوقات فشار از طرف شرکا وجود دارد [for women] موهای ناحیه خود را کوتاه یا کاملاً از بین ببرند ، “می گوید دکتر راس. هیچ کس نباید شخص دیگری را تحت فشار قرار دهد تا با موهای شرمگاهی خود کارهایی انجام دهد فقط به این دلیل که این کار را بیشتر دوست دارد. “آیا شما بد نیست کمی اصلاح کنید تا من بتوانم به کلیتور شما دسترسی بیشتری داشته باشم و چندین بار سعی کنم ارگاسم کنم؟” تفاوت زیادی با “او ، شما آنجا مو دارید ، ناخالص است.”

در واقع فقط یک دلیل خوب برای از بین بردن موهای شرمگاهی شما وجود دارد

تنها دلیل خوب برای از بین بردن موهای خود در آنجا این است که بخواهید به هر دلیلی این کار را برای خود انجام دهید. اگر می خواهید موهای عمومی را از بین ببرید زیرا باعث می شود احساس خوبی داشته باشید ، دنبال آنها بروید. دکتر راس می گوید: “بسیاری از خانم ها دقیقاً احساس آن را دوست دارند و از نظر زیبایی شناسی در مورد آن چیز دلپذیری می یابند.” هر چیزی که باعث می شود احساس خوبی داشته باشید عالی است ، به شرطی که کاری باشد که واقعاً می خواهید انجام دهید.

از بین بردن موهای شرمگاهی خطرات زیادی دارد

اگرچه این یک روش معمول برای از بین بردن موهای شرمگاهی است ، اما تأیید اینکه بعضی اوقات ممکن است اشتباه شود بسیار مهم است. مقاله ای در دسامبر 2012 در اورولوژی تخمین می زند که از سال 2002 تا 2010 ، حدود 11700 مورد “آسیب های مربوط به نظافت” در ناحیه تناسلی رخ داده است ، با تایید 335 نفر که واقعاً به اورژانس مراجعه کرده اند. تیغ در 83٪ از این جراحات بود! و یک نظرسنجی در سال 2017 بر روی 5674 بزرگسال که در مجله انجمن پزشکی آمریکا درماتولوژی منتشر شده است ، نشان داد که 25.6٪ ​​از پاسخ دهندگان آسیب مربوط به نظافت را تجربه کرده اند.

هنوز هم افراد زیادی هستند که ریسک می کنند. 95٪ كامل از 1110 نفري كه در مطالعه 2015 ژورنال پزشكي جنسي مورد بررسي قرار گرفتند ، حداقل چهار بار در چهار هفته گذشته موي عانه را از بين بردند.

این کمپین جدید زنان دارای موی عانه را نشان می دهد و بسیار قدرتمند است

حتی بدون صدمات مربوط به تیغ ، نظافت موهای شرمگاهی شما با داشتن موهایی رشد می کند. در بیشتر شرایط ، مو از فولیکول مستقیماً به جهان رشد می کند ، اما هنگامی که مو را جدا می کنید – به خصوص با تراشیدن و موچینی – ریشه های تیز می توانند به جای اینکه از آن خارج شوند ، دوباره در پوست رشد کنند. علاوه بر این ، موهای رشد کرده می توانند منجر به برجستگی ، التهاب ، زخم و عفونت شوند (به همین دلیل است که باید در برابر اصرار بیرون کشیدن آنها مقاومت کنید). از آنجا که به احتمال زیاد اصلاح و موچینی منجر به ایجاد موهایی تیز می شود که دوباره به داخل پوست می روند ، اپیلاسیون ممکن است گزینه بهتری باشد. هنوز هم ، موهای رشد کرده همیشه با هر نوع از بین بردن موهای زائد امکان پذیر هستند ، بنابراین این یک راه حل ضد احمق نیست.

در نهایت ، هنوز هم خوب است که پیش بروید و موم را رزرو کنید ، به تیغ دست بروید ، یا موهای عانه خود را اصلاح کنید هر طور که صلاح می دانید. اما برای جلوگیری از درد غیر ضروری یا موهای فرو رفته ، مواردی مانند استفاده از کرم اصلاح برای نرم کردن مو قبل از اصلاح ، همیشه گرفتن تیغ ​​تمیز و اطمینان از اینکه پوست را خیلی محکم نمی کشید در حالی که مو را از بین می برید ، در نظر بگیرید. همچنین ممکن است کرم موزدایی را انتخاب کنید ، اگرچه برخی از این مواد باعث تحریک یا لیزر موهای زائد می شوند. اگر هنوز هم متوجه شدید که دچار برجستگی ، درد یا تحریکات دیگری هستید ، برای راهنمایی های بیشتر چت با یک متخصص پوست را در نظر بگیرید – یا اگر می خواهید موهای عانه خود را به همان شکلی که هست بپذیرید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>