بیت کوین چیست و آیا باید در آن سرمایه گذاری کنم؟

[ad_1]

تا همین اواخر ، احتمالاً کلمه “بیت کوین” بخشی از زبان بومی شما نبوده است. مطمئناً آن را به صورت گذرا شنیده اید ، ممکن است سال گذشته دوباره علاقه شما را برانگیخته باشد مایسی ویلیامز گفت که مقداری خریداری کرده است، اما چقدر از نحوه کار بیت کوین می دانید؟

ارز رمزنگاری شده در هفته های اخیر بازگشت لرزه ای داشته است. پس از اینکه الون ماسک ، مالک تسلا ، به کاربران شبکه های اجتماعی گفت که بیت کوین یک چیز خوب است ، ارزش آن از 2700 پوند در مارس سال گذشته به 27000 پوند رسید.

در زمان نوشتن ، ارزش آن دوباره افزایش یافته است و یک بیت کوین اکنون معادل 34،648 پوند است – اما بیت کوین چیست و چگونه می توانید روی آن سرمایه گذاری کنید؟

چگونه اهداف مالی خود را در سال 2021 تحقق بخشیم (حتی اگر کار شما از کار خارج شده یا از کار درآورده اید)

بیت کوین چیست؟

“بیت کوین نوعی پول است که مجازی است. اساساً ، این یک نسخه آنلاین از پول است. “آنتونی مورو ، یکی از بنیانگذاران OpenMoney به او می گوید زرق و برق. “مردم می توانند بیت کوین ارسال کنند و شما می توانید آنها را برای افراد دیگر بفرستید – عملا.”

بیت کوین از سال 2009 وجود داشته است و شما می توانید از آن برای خرید محصولات و خدمات استفاده کنید ، با این حال بسیاری از مغازه ها بیت کوین را قبول نمی کنند و برخی از کشورها مانند ویتنام ، بولیوی و مراکش استفاده از آن را به طور کلی ممنوع کرده اند.

روش کار این است که هر بیت کوین مانند یک فایل رایانه ای است که می تواند در کیف پول دیجیتال ذخیره شود. افراد می توانند بیت کوین را به یکدیگر ارسال کنند و معاملات در لیستی به نام بلاکچین ثبت می شوند.

“بیت کوین اولین ارز رمزنگاری شده و بلاک چین است. بلر هالیدی ، رئیس انگلستان در Gemini ، یک بستر برجسته برای خرید ، فروش و ذخیره ارزهای رمزپایه ، ممکن است شنیده باشید که بیت کوین “طلای دیجیتال” یا “پول نقد برای اینترنت” نامیده می شود.

“معاملات بیت کوین دقیقاً مانند هر معامله مالی دیگری است که از قبل با آن آشنا هستید: انتقال ارزش (فکر می کنید دلار ، پوند یا دارایی) از یک شخص به شخص دیگر. اما به جای اینکه آن معامله را از طریق بانک یا ارائه دهنده خدمات مالی دیگر مسیریابی کنید ، مستقیماً در بلاکچین اعتبارسنجی ، ضبط و ایمن می شود. “

هالیدی توضیح می دهد که بلاکچین مانند یک پایگاه داده عمومی است اما دارای ویژگی هایی است که آن را “فوق العاده امن و قابل اعتماد” می کند.

وی می افزاید: “بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده به خوبی می توانند از طراحی مجدد اینترنت ، سیستم مالی و پول الهام بگیرند.”

چگونه می توانید بیت کوین بخرید؟

برای بدست آوردن بیت کوین سه راه اصلی وجود دارد: شما می توانید آنها را بخرید ، چیزهایی را به مردم بفروشید و از آنها بخواهید که به شما بیت کوین پرداخت کنند یا اینکه در رایانه ایجاد شوند.

استخراج بیت کوین روشی است که می توان بیت کوین را در رایانه ایجاد کرد ، اما این یک فرایند فوق العاده دشوار و پیچیده است – به علاوه ممکن است سالها طول بکشد تا یک بیت کوین از آن بدست آورید.

نحوه درخواست افزایش حقوق در همه گیری (و چه چیزی * نه * گفتن)

آیا سرمایه گذاری در بیت کوین ایده خوبی است؟

این هفته ، تسلا اعلام کرد که 1.5 میلیارد دلار (1 میلیارد پوند) در بیت کوین سرمایه گذاری می کند و شروع به گرفتن آن به عنوان پرداخت می کند. این افزایش ارزش بیت کوین را به یک رکورد افزایش داده است. اما آیا خرید بیت کوین ایده خوبی است؟

“سرمایه گذاری در بیت کوین ریسک بالایی دارد و من این مسیر را توصیه نمی کنم. هجوم تأثیرگذاران شبکه های اجتماعی و باشگاه های فوتبال وجود دارد که آن را به سرمایه گذاران خرده فروشی تبلیغ می کنند. به نظر من ، این باید دقیق تر تنظیم شود ، “مورو می گوید.

در حالی که غول های فناوری مانند PayPal سال گذشته اعلام كردند كه بیت کوین را به عنوان پرداخت می پذیرند و بانك سنگاپور گفت كه ارز رمزنگاری شده می تواند جایگزین طلا به عنوان ذخیره ارزش خود شود ، در اكتبر سال 2020 بانک انگلیس نسبت به غیرقابل پیش بینی بودن بیت کوین هشدار داد.

اندرو بیلی ، رئیس بانک انگلستان ، گفت که او از افرادی که از Bitcoin برای پرداخت استفاده می کنند بسیار عصبی است و سرمایه گذاران باید بدانند قیمت آن بسیار بی ثبات است.

بیلی در آن زمان گفت: “باید صادقانه بگویم ، سخت است كه بفهمیم بیت کوین چیزی را دارد كه ما می خواهیم آن را ارزش ذاتی بنامیم.” “ممکن است ارزش خارجی داشته باشد به این معنا که مردم آن را می خواهند.”

10 روش نابغه (و آسان!) برای ایجاد کشش بیشتر در پول شما

مورو اضافه می کند که خطر سرمایه گذاری در بیت کوین این است که شما “توانایی از دست دادن تمام پول خود را دارید”.

“قمار با پول نقد شما تفاوتی ندارد و این سرمایه گذاری های پیچیده و پیچیده هیچ جایی در برنامه های مالی مردم ندارند. واقعیت این است که رمزهای رمزگذاری شده و سایر سرمایه گذاری های پرخطر می توانند بدون هیچ محدودیتی به پیشرفت خود ادامه دهند کاملاً اشتباه است. ”

“بسیاری از مردم از ماهیت پرمخاطره این سرمایه گذاری های بی رویه اطلاع ندارند و در حالی که هشدار به مصرف کنندگان از خطرات این محصولات کاملاً خوب است ، FCA باید اقدامات بیشتری را انجام دهد و مقررات را برای جلوگیری از آسیب جدی به مالی متوقف کند.”

این در سال 2018 اتفاق افتاد ، وقتی بیت کوین افت غیرمنتظره ای داشت و از ارزش 20،000 دلار (14،592 پوند) هر بیت کوین به 3000 دلار (2،178 پوند) سقوط کرد.

چرا باید من از بیت کوین استفاده می کنم؟

گرچه بحث استفاده نکردن از بیت کوین وجود دارد ، اما بحثی نیز درباره آن وجود دارد. هالیدی می گوید استفاده از بیت کوین “بسیار ایمن” است زیرا همه معاملات باید توسط چندین طرف غیرمتمرکز توافق شود.

“بیت کوین می تواند به عنوان” ذخیره ارزش “مانند طلا یا دارایی های دیگر استفاده شود. شما می توانید به عنوان بخشی از نمونه کارهای متعادل در بیت کوین سرمایه گذاری کنید ، مقداری بخرید و آن را در طولانی مدت نگه دارید ، یا اینکه با افزایش یا کاهش ارزش بیت کوین معامله کنید. بیت کوین همچنین می تواند به عنوان یک روش پرداخت مورد استفاده قرار گیرد و به کاربران امکان می دهد از طریق اینترنت ارزش پولی را بدون نیاز به واسطه ها مانند بانک برای یکدیگر ارسال کنند. “

“از آنجا که تعداد محدودی بیت کوین وجود دارد ، و بدون توافق گسترده دیگر نمی توان هیچ چیز دیگری ایجاد کرد ، بیت کوین نشان دهنده یک پرچین جایگزین در برابر مشکلاتی است که در سیستم مالی سنتی بوجود می آیند ، مانند اثرات تسهیل کمی ، وقتی ارزش ارزهایی مانند دلار آمریکا یا پوند انگلیس قابل تضعیف است. “

چگونه می توانید بیت کوین خود را ذخیره کنید؟

هالیدی می گوید: “شما می توانید بیت کوین خود را با یک ارز مبادله ای رمزنگاری کنید که یک راه حل حضوری ارائه می دهد ، که در اصل یک حساب ذخیره سازی بسیار امن برای رمزنگاری است.” “همچنین ممکن است Bitcoin خود را در کیف پول شخصی خود نگه دارید ، یا یک راه حل ترکیبی را انتخاب کنید که این دو گزینه را متعادل کند.”

وی اضافه می کند که محافظت از ارز رمزنگاری شده شما در ذخیره سازی امن بسیار مهم است زیرا معاملات به طور کلی قابل برگشت نیستند.

هالیدی اضافه می کند: “این بدان معنی است که اگر بیت کوین شما به سرقت رفته ، گم شود یا به طور تصادفی منتقل شود ، بازیابی آن بسیار دشوار است ، اگر غیرممکن نباشد.”

مطابق با طالع بینی ، در اینجا وضعیت مالی شما در سال 2021 نشان داده خواهد شد

آیا مقیاس بیت کوین می تواند باشد؟

بیت کوین ، همراه با سایر ارزهای رمزپایه ، همانطور که با سرمایه گذاری تسلا مشاهده کردیم ، در جریان اصلی قرار می گیرد.

هالیدی می گوید: “این فقط یک گروه کوچک از سرمایه گذاران ذکاوت فنی ، مرد و ثروتمند ساکن در شهرهای بزرگ نیست.” “در حقیقت ، تحقیقات اخیر جوزا نشان داد که تنوع بسیار بیشتری در میان سرمایه گذاران رمزنگاری وجود دارد ، به عنوان مثال ، زنان از هر پنج سرمایه گذار دو نفر را تشکیل می دهند.”

با بیت کوین چه چیزی می توانید خریداری کنید؟

در حالی که قیمت بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه همچنان در معرض نوسان است ، هالیدی می گوید که صرف پول نقد و سرمایه گذاری در بیت کوین معمول تر است – اگرچه الون ماسک گفته است که تسلا اکنون آن را برای اتومبیل های خود قبول می کند.

وی ادامه می دهد: “با این حال ، تقاضای مصرف کننده شرکت ها و دولت ها را به فکر تسهیل پرداخت کالا و خدمات در طیف وسیعی از ارزها سوق می دهد.”

وی گفت: “به طور خاص ، پول های پایدار – ارزهای رمزنگاری شده ای که به یک ارز مانند دلار یا دارایی مانند طلا وابسته هستند – دسترسی به مزایای ارزهای دیجیتال ، همراه با ثبات ارز یا دارایی مورد نظر خود را فراهم می کنند. بنابراین آنها مناسب معاملات دنیای واقعی هستند. “

چگونه می توانید با بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه خرید کنید؟

هالیدی می گوید: “روش های مختلفی وجود دارد که می توانید با رمزنگاری خرید کنید.” “این فقط شامل استفاده از برنامه هایی نیست که به شما امکان پرداخت هزینه های روزمره با ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین را می دهد. اکنون همچنین می توان از کارت های اعتباری یا نقدی استفاده کرد که به شما امکان پرداخت کالاها و خدمات را با ارز محلی خود ، به عنوان مثال پوند ، و کسب پاداش به صورت ارز رمزپایه می دهد. “

اگر کمی پول نقد اضافی دارید ، سرمایه گذاری در بیت کوین می تواند ارزش آن را داشته باشد – اما مطمئن باشید که ابتدا از خطرات آن آگاه هستید و احتمالاً بهتر است کل پس انداز زندگی خود را در این زمینه قرار ندهید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>