تأثیرگذاران مسلمان چگونه ماه رمضان را سپری می کنند

[ad_1]

ماه رمضان یک زمان مقدس برای مسلمانان است ، که در سراسر جهان به عنوان ماه روزه داری ، نماز ، تأمل و اجتماع مشاهده می شود. این در نه ماه تقویم اسلامی اتفاق می افتد – که از عصر 12 آوریل در انگلستان آغاز شد و در شب 12 ماه مه پایان یافت. در حالی که ماه رمضان سال گذشته در اولین اوج شیوع همه گیر اتفاق افتاد ، امسال ، به تدریج با کاهش سرعت قفل ، بسیاری از مسلمانان می توانند برای یک جشن کمتر منزوی در خارج از کشور دیدار کنند. ما با سه تأثیرگذار مسلمان – نادر نهدی ، سالوا رحمان و اصلاح عبدالرحمان – در مورد چگونگی گذراندن ماه رمضان در سال جاری صحبت کردیم.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

یک ماه رمضان سبز

معنویت به رابطه ما با جهان پیرامون ما تسری می یابد. مسلمانان معتقدند که بشر به عنوان متولیان طبیعت ، متولیان هدایای خارق العاده محیط زیست ما ، در زمین قرار گرفته است. من می خواهم کار بهتری انجام دهم ، در طبیعت احساس می کنم بیشتر با یک هدف بزرگتر مرتبط هستم. در این ماه رمضان قصد دارم اقدامات پایدارتری را شروع کنم که مدتها پس از پایان ماه ادامه خواهد داشت. این می تواند از طریق ابزارهای مختلفی باشد – مانند تهیه منابع محلی ، کم خوردن گوشت و حتی ورود به باغبانی ، که به خودی خود به یک رسم معنوی تبدیل شده است.

غذا

غذاهای خوشمزه قسمت عظیمی از ماه رمضان است. روزه سخت به ما می آموزد که چگونه بدن ذاتاً با معنویت ما مرتبط است. علاوه بر لذت بردن از غذاهای بی نظیر ماه ، من همچنین سعی می کنم از آن به عنوان فرصتی برای برخورداری از سلامتی نسبت به بدن خود استفاده کنم. این هدیه باورنکردنی که هر حرکتی من را امکان پذیر می کند. من سعی می کنم غذای متراکم با تغذیه سالم برای پاکسازی ، سم زدایی و جوان سازی بدنم بخورم. روح فقط به اندازه ظرفی است که در آن نگهداری می شود و م aلفه اصلی نظم معنوی رابطه سالم تری با بدن ما است.

بزرگان

یک خاطره قوی از من این است که چگونه پدرم ساعتها با تلفن تماس می گرفت و به استقبال اقوام و دوستان در سراسر دنیا می آمد. او همیشه از بزرگترهایم قدردانی می کرد و در ماه رمضان این مهم تر است. در این ماه قصد دارم در کنار بزرگانم حضور بیشتری داشته باشم و برای آنها وقت بگذارم. با استفاده از ابزاری مانند اتاق مسنجر فیس بوک ، من می توانم ساعت ها با آنها صحبت کنم و به صورت مجازی جشن بگیرم ، خصوصاً وقتی اجتماعات بزرگتر متوقف می شوند.


من مخصوصاً از پختن خوراکی های ماه رمضان و رانندگی با انداختن آن در آستانه آنها ، یا پیاده روی قبل از افطار یا فقط بیرون از پنجره های جلوی آنها نشستن برای رسیدن به سرعت لذت می برم. به خصوص در زمان انزوای همه گیر ، کمی لطف و محبت به ویژه افراد آسیب پذیر در پافشاری بر تأکید بر جامعه در ماه رمضان بسیار کمک می کند.

مهمان نوازی

مهمان نوازی همیشه قسمت بزرگی از ماه رمضان خانواده من است. برخی از بهترین خاطرات من شام آخر شب با دوستان و خانواده است که در طول شب ادامه دارد! این در طی محدودیت های همه گیری متوقف نخواهد شد ، در عوض ما فقط با آن خلاق شده ایم. ما یک آلاچیق و یک گودال آتش برای تسهیل دیدارهای باغ و افطار با جامعه محبوب خود داریم. ما همچنین دوست داریم از جوانان دوری از خانواده خود دعوت کنیم و به آنها احساس کنیم خانه خودشان خانه آنهاست.

در حالی که فرانسه رأی به ممنوعیت حجاب برای افراد زیر 18 سال می دهد ، این زنان مسلمان فاش می کنند که چرا برای پوشیدن یا عدم استفاده از آنها از حجاب در جامعه امروز تصمیم گرفته اند

بازتاب

این ساده به نظر می رسد اما واقعاً اینگونه نیست. بله ، می توانم روزه بگیرم و نماز بخوانم و همه اقدامات صحیح را انجام دهم. اما معنای آنها بدون تأمل معنادار درباره زندگی من چیست. من قصد دارم این ماه را بچرخانم تا خودم را هدفمند قرار دهم تا افکار و دانش خود را از طریق تأمل و مطالعه گسترش دهم.


برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

استراحت منظم از شبکه های اجتماعی

ماه رمضان ماه تصفیه نفس است ، پرهیز از رذایلی که تشخیص می دهیم می تواند ارتباط ما با خود و خدا (SWT) را بی ثبات کند. رسانه های اجتماعی قسمت عمده ای از زندگی روزمره من را در اختیار دارند و ارتباطات معناداری با خانواده و دوستان و فضایی برای به اشتراک گذاشتن خلاقیت هایم برای من فراهم می کنند. در طول این ماه ، من در جبهه های اجتماعی ساکت خواهم بود و خودم را به ایجاد فشار وادار نمی کنم تا بتوانم انرژی خود را برای اعمال عبادی حفظ کنم.

همانطور که گفته شد ، من همچنان از رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک برای برقراری ارتباط با خانواده و دوستان مسلمان در ماه رمضان استفاده خواهم کرد. خواه در این مراسم مشترک باشد ، هم دستور العمل ها و هم دعا در این # ماه خوب.

دادن منظم به موسسات خیریه

یکی از عناصر روزه داری در ماه رمضان همچنین یادآوری مبارزه جمعی است که جامعه جمعی ما با آن روبرو شده است و به دلیل شرایطی مانند فقر ، جنگ و قحطی قادر به روزه داری و یا افطار کافی نیست. این یک یادآوری است که همه آنچه برای ما عزیز است یک هدیه است و وقتی شما آنچه را که شخص دیگری به آن نیاز دارد در دست داشته باشید ، الله (SWT) از طریق شما به دعای آن شخص پاسخ می دهد.

با این کار ، من سعی می کنم روزانه مبلغ کمی را به یک خیرخواهانه اهدا کنم ، به ویژه حمایت از خیریه منتخب خودم در کار با جامعه روهینگیا و کودکان خیابانی بنگلادشی. در 10 روز آخر ماه رمضان ، اقدامات خیرخواهانه به ویژه مورد تأکید قرار می گیرند و من اطمینان حاصل می کنم که در ده شب من ثبت نام کنم ، بستری است که به طور خودکار در طی 10 روز گذشته به اهداف انتخابی شما کمک می کند تا دیگر نگران فراموش شدن نباشید !


استفاده از زمان به عمد برای تلاوت یا یادگیری

ماه رمضان نیز ماه قرآن در نظر گرفته می شود ، دلیل این امر این است که اولین روزی است که قرآن پیامبر اسلام (ص) نازل شده است. در این ماه است که سعی می کنم بیشتر از قرآن بیاموزم ، وقت خود را صرف تلاوت و یادگیری ترجمه می کنم تا بتوانم حکمت آن را در زندگی روزمره خود بهتر انجام دهم.

دعاها (یا دعاها) نیز در این ماه فوق العاده مهم هستند ، این زمانی است که ارتباط شما با الله (SWT) در نزدیکترین و خالصترین زمان است ، جایی که می توانید قلب خود را به او برسانید. من خودم را برای یادگیری دعاهای جدید به چالش کشیده ام تا در بیان دعاهای شخصی ام بهتر بیان کنم. سرانجام ، من عاشق خواندن و گوش دادن به پادکست هایی هستم که بیشتر در مورد دین و مذهب من ، موارد مورد علاقه و توصیه های فعلی من اسرار عشق الهی توسط A. Helwa and the Angels and حضرت محمد (ص) را در اینستاگرام توسط امام عمر سلیمان آموزش می دهند

افطار کردن با خانواده و عزیزانم

در خانواده من ، ماه رمضان یکی از معدود دفعاتی است که مرتباً دور یک میز شام می نشینیم تا با هم غذا بخوریم. این یکی از زمانهای مورد علاقه من است زیرا من می توانم با والدینم ارتباط برقرار کنم ، در مورد خاطرات دوران کودکی صحبت کنم ، در مورد بنگالی بودن بیشتر بدانم و در کل مدتی را با خانواده ام سپری کنم. آشپزی برای من یک زبان عاشقانه است و ماه رمضان فرصتی مناسب برای من می دهد تا دستورالعمل های جدید را امتحان کنم و این عشق را با خانواده ام به اشتراک بگذارم.

اگرچه زندگی به نوعی عادی شروع می شود ، سیستم عامل هایی مانند فیس بوک واقعاً به ما به عنوان یک خانواده کمک می کند تا امسال از دور با اقوام و دوستانمان ارتباط برقرار کنیم. این به ما کمک می کند که کنار هم باشیم و آن لحظات مهم را جشن بگیریم ، تا زمانی که بتوانیم دوباره آنها را به درستی انجام دهیم.

هانی سیدو در مورد چگونگی جشن گرفتن ماه رمضان در قفل (و توصیه های او برای ساختن آن یک جشن حماسی)

داشتن آگاهی و قدرشناسی بیشتر نسبت به زندگی ام

روزه گرفتن فقط کاهش وزن نیست بلکه به دست آوردن تسلط بر نفس و مهار منیت است. این یادآوری یک ماهه است تا بتوانید قدردانی و سپاسگزاری را در خود و جامعه خود پرورش دهید. از آنجایی که دیگر در حال خوردن ، آشامیدن و مشارکت در مواردی نیستم که می تواند مرا از اسلام دور کند ، فرصت بیشتری برای بیان ویژگی های مهربانی ، بخشش ، سپاسگذاری و رحمت از طریق مراوده هایم دارم. وقتی هوا در لندن بهتر می شود ، دوست دارم هنگام تلاوت قرآن خود در باغ خود بنشینم تا از زیبایی طبیعت لذت ببرم و آفتاب را بر روی پوست خود احساس کنم.


برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

تزئین خانه

تزئین خانه با خانواده ام سنتی است که ما سال به سال ادامه می دهیم – این کل خانه را دور هم جمع می کند. ما معمولاً چراغ پری و چراغ چای در اطراف اتاق ها پراکنده می کنیم و به ایجاد یک فضای آرام و آرام در ماه روزه داری کمک می کنیم.

پخش قرآن روی بلندگو

در ماه رمضان تمایل دارم قرآن را با صدای بلند از طریق یک بلندگو یا از طریق تلویزیون پخش کنم. این فضای آرامش بخشی در خانه من ایجاد می کند که نمی توانم توصیفش کنم.

در تماس ماندن بصورت مجازی

ارتباط با دوستان و خانواده به صورت آنلاین بسیار مهم است ، خصوصاً در ماه رمضان امسال که نمی توانید عزیزان خود را ببینید. من در واقع از پورتال فیس بوک استفاده می کنم و افطاری مجازی را با هم برگزار می کنیم تا بتوانیم پیش از نماز عصر با هم بنشینیم و غذا بخوریم.

علاوه بر شرکت در کمپین #MonthofGood فیس بوک ، برای به اشتراک گذاشتن چگونگی جشن گرفتن ماه رمضان من و دیگر خالقان مسلمان با استفاده از سیستم عامل هایی مانند فیس بوک برای گردهمایی در این مدت.

ایجاد محتوای نشاط آور

ماه رمضان همیشه مربوط به وقت گذرانی خانواده و دوستان با هم ، دعا کردن با یکدیگر و بهتر شدن خودمان بوده است. همانطور که از حالت قفل خارج شدیم ، من از ایجاد محتوای خنده دار در فیس بوک و اینستاگرام مربوط به ماه رمضان برای عزیزانم ، لبخند زدن بر لب پس از چنین سال سخت و روزه داری در طی یک بیماری همه گیر لذت بردم.

بیرون از خانه کار کردن

هنگام کار در ماه رمضان مجبور شده ام فعالیت بدنی خودم را تنظیم کنم و رژیم غذایی خود را بر این اساس برنامه ریزی کنم. من به جای اینکه به ورزشگاه بروم ، وسایل خانه را نیز تهیه کرده ام ، این بدان معناست که هر زمان که مناسب باشد ، می توانم تمرین کنم. برای من ، همه چیز در مورد نگهداری است تا بهبود عملکرد من.

کمپین #MonthofGood فیس بوک از خالقان مسلمان از سراسر جهان تجلیل می کند. هر هفته در ماه آوریل به گفتگوی زنده سحور در Facebook Watch بروید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>