تبعیض در مورد مو واقعی است و در اینجا مواردی است که باید بدانید

[ad_1]

من 23 سال داشتم تا اینکه بدانم موهای واقعی من چه شکلی هستند. از کودکی به طور شیمیایی موهایم را صاف می کردم ، زیرا آرایشگران و خانواده به سختی می توانستند موهایشان را ضخیم و لاغر کنند. در 16 سالگی ، من اولین بافتم را برای جشن تحویل مجاز بودم – یک مراسم برای اکثر زنان سیاه پوست جوان. طولی نکشید که من در یک چرخه بافت و صافی حبس شده بودم – تنها تعاملی که با موهای کاملاً آسیب دیده ام داشتم شستشوی سریع جمعه شب قبل از سفر شنبه صبح به سالن بود.

با الهام از ظهور حرکت طبیعی مو در یوتیوب ، برای اولین بار در زندگی ام شروع به بررسی زندگی دور از “ترک خامه ای” کردم (لقبی که به دلیل طبیعت به ظاهر اعتیاد آور آن به شل کننده مو گفته می شود). تأثیرگذاران اولیه و Youtubers مانند فردی هارل و ویتنی وایت (@ Naptural85 @) باعث شد من تمایل به پذیرفتن قوزهایم داشته باشم ، روش ها و محصولات را به من آموختم تا روند کار را کنترل کنم – حتی لذت بخش. یک روز بعد از ظهر در اوایل بیست سالگی ، هنگامی که قیچی را به موهای من می رساند ، میان پاهای دوستم نشسته بودم و در حال از بین رفتن لجن و ترشیده و لنگی که من نادیده گرفته بودم بود ، دور شدم.

به همین دلیل است که زنان سیاه پوست به طور ناعادلانه پول زیادی را صرف موهای خود می کنند

همانطور که فرهای من رشد می کردند ، این واقعیت نیز درک می شد که برای تمام زندگی من ، پیام این را می دادم که موهای سیاه و سبک های محافظتی آن نسبت به انتخاب های مویی که بسیار قابل قبول تر از نگاه غربی هستند ، حقیر هستند. این همان ذهنیت اساسی است که این ایده را پایه ریزی می کند که دختران جوان سیاه پوست باید موهای خود را برای موارد خاص یا حتی گفتگوی اخیر توییتر صاف کنند که آیا نوارهای بافتی انتخاب مناسبی برای مدل موهای تولد است.

مانند اکثر ضد سیاهی ، می توان تاریخ بی احترامی به موهای سیاه را به خشونت برده داری ترسیم کرد. وقتی آفریقایی های برده وارد دنیای جدید می شوند ، سر آنها به زور تراشیده می شود تا فرهنگ خود را پاک و یکدست کنند ، زیرا بسیاری از آفریقایی ها برای بیان هویت قومی و سایر خصوصیات شخصی خود از مدل موهای پیچیده استفاده می کنند. بعداً مفهوم “موی خوب” رواج یافت زیرا برده هایی که در خانه ها کار می کردند اغلب فرزندان اربابان برده سفید بودند ، و در نتیجه بافت های موی آزادتر و مطلوبی داشتند. این منجر به یک استاندارد زیبایی واضح شد ، زنان سیاه پوست برای داشتن موهای خوب (صاف بخوانید) و فرهای طبیعی آنها به عنوان کثیف و نامطلوب کنار گذاشته شدند.

بنابراین بسیاری از زنان سیاه پوست در اسکار 2021 سبک های زیبا ، طبیعی و محافظتی را انتخاب کردند

در دنیای غرب ، معیارهای اصلی زیبایی زنان سیاه پوست را وادار می کند تا در زیبایی شناسی که ویژگی های طبیعی آفرو-محور آنها را ساده می کند شرکت کنند ، مبادا پیامدهای واقعی در جهان وجود داشته باشد. بافت گرایی ، پسر عموی رنگ آمیزی ، این ایده است که الگوهای طبیعی شل تر از موهای لاغر جذاب ترند. تصادفی نیست که رسانه ها به طور نامتناسبی از زنان سیاه پوست سبک تر با بافت موهای شل و یا اکستنشن مستقیم برخوردار هستند. زنان سیاه پوست همچنین از تأثیر انتخاب موهایشان در زندگی همسریابی خود گزارش می دهند و س questionالات مداوم و تجاوزهای خرد باعث شده خواننده آمریکایی سولانژ التماس کند “موهای من را لمس نکن!”

در نهایت ، تعصب موی آفرو یک مسئله حقوق بشر است. سیاه پوستان در نتیجه آنچه از پوست سر ما سرچشمه می گیرد ، تبعیض واضحی را تجربه می کنند. غیررسمی دانستن موهای طبیعی و سبک های محافظتی منجر به تبعیض در محل کار شده است – چندین مورد با مشخصات بالا در انگلیس خبرساز شده است. در سال 2015 ، لارا اودوفین ادعا کرد که پیشنهاد شغلی وی پس گرفته شده است زیرا موهای او در نوار بافته شده بود و به سیمون پودرلی ، وبلاگ نویس ، به این شرط پیشنهاد داده شد که کار خود را بیرون بکشد. پرستاران NHS در بیمارستان دانشگاه میدلکس به مبارزه علیه “تابش گاز نژادی” سیاست یکنواخت خود پرداختند که شامل بند جلوگیری از “شدید ، غیرمعمول ، مد ، عجیب و غریب ، غیر متعارف ، حواس پرتی یا غیرقابل کنترل” است – حمله مستقیم ، به مدل موهای سیاه.

مفهوم “موهای خوب” باید مورد بحث و استراحت قرار گیرد ، زیرا همه موها موهای خوبی هستند

در مدارس ، روسای دانش آموزان سیاهپوست به طور نامتناسبی تحت پلیس قرار می گیرند. موهای سیاه دارای برچسب “حواس پرتی” و “مخل” هستند و در نتیجه مدارس حتی دانش آموزان را از تحصیل اخراج نمی کنند ، کنایه ای که اگر به ضرر آموزش بچه های ما نباشد خنده دار خواهد بود. 46٪ والدین می گویند که سیاست مدرسه فرزندانشان ناعادلانه موهای سیاه را مجازات می کند (The Halo Collective) ، از هر 4 بزرگسال سیاه پوست 1 نفر یک تجربه منفی در مدرسه را در رابطه با بافت موهایشان بازگو می کند. به عنوان یک کودک دبیرستانی ، تنها سفر من به دفتر رئیس سال صدور اخطار در مورد برجسته های بلوند “غیر طبیعی” در میخچه های تازه من بود. همانطور که بعداً همان شب گره ها را باز کردم ، گریه کردم ، زیرا می دانستم همسالان سفیدپوست من دارای سطحی از بیان هستند که به من اجازه داده نمی شود.


در آمریكا ، ایالات متحده تاریخ را امضا می كنند كه قانون CROWN را امضا می كنند – نام اختصاری ایجاد جهانی با احترام و باز برای موهای طبیعی. این قانون صریحاً از تبعیض بر اساس بافت و مدل مو جلوگیری می کند و اکنون در مجلس سنای ایالات متحده است. اگر تصویب شود ، تبعیض مو در همه 50 ایالت غیرقانونی است. با این حال ، در چارچوب انگلستان ، قانون برابری 2010 یک چشم انداز قانونی خاکستری ایجاد کرده است ، یک نقطه کور فرهنگی ، جایی که موها نگران هستند. “خصوصیات محافظت شده” شامل مقررات این قانون برای نژاد – شامل رنگ ، ریشه های قومی یا ملی است – بنابراین مو ضمنی است ، اما به صراحت بیان نشده است ، در نتیجه انجام تخلفات همانطور که در بالا گفته شد ، آسان تر است.

در سال های اخیر ، دانش آموزان و والدین در برابر این قوانین خودسرانه و مغرضانه مبارزه کرده اند. در ماه مارس ، پس از اعتراض دانش آموزان به قوانین جدید “نژادپرستانه” از جمله ممنوعیت کوتاه کردن موهای زائد که می تواند دیدگاه سایر دانش آموزان را در کلاس “مسدود” کند ، رهبری آکادمی پیملیکو مجبور به تغییر کاربری شد.

این مدرسه دخترانه لندن اولین کسی بود که با استفاده از Halo Code قول داد که در برابر تبعیض موهای سیاه قرار بگیرد

Halo Collective ، گروهی متشکل از 30 جوان سیاه پوست بریتانیایی که تعصب نژادی مبتنی بر موهای آفرو را تجربه کرده اند ، کد Halo Code را ایجاد کرده اند – صریحاً به افراد سیاه پوست آزادی و امنیت را تضمین می کند تا موهای خود را به همان صورتی که می خواهند ، بدون محدودیت ، قضاوت یا در نهایت ، تبعیض مشاغل و مدارس به طور یکسان می توانند در کد ثبت نام کنند اما در نهایت این گروه می خواهد تبعیض مو را به وضوح در قوانین انگلستان جاسازی کند.

برای بسیاری از ما ، مو فراتر از مو است. ریشه انتخاب های ما در اهمیت فرهنگی و تاریخی عمیقی است که نمی تواند از هویت ما جدا شود. من از زمانی خوشحالم که بچه های سیاه پوست می توانند تاج های خود را جشن بگیرند بدون اینکه به تحصیلاتشان خدشه ای وارد کنند. من از پایان این ترس استقبال می کنم که آنچه از پوست سر ما بیرون می آید می تواند مانعی برای موفقیت ما باشد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>