تمام نمایش های تلویزیونی WandaVision بر اساس ساخته شده است

[ad_1]

اگر دیزنی + دارید ، احتمالاً WandaVision را تماشا می کنید. این یک معامله بزرگ است که اولین سریال تلویزیونی مارول در بستر پخش جریانی است.

مینی سریال آمریکایی براساس شخصیت های کمیک مارول ، واندا ماکسیموف ، اسکارلت جادوگر و ویژن ساخته شده است ، به علاوه مجموعه آن در جهان سینمایی مارول (MCU) است و پس از پایان فیلم Avengers: Endgame 2019 انتخاب می شود تا با دیگر ساخته های مارول سازگار باشد.

اما ، با شنیدن همه تأثیرات فرهنگی دیگر – خارج از MCU – که این سری جدید براساس آنها ساخته شده است ، شگفت زده خواهید شد. از منطقه گرگ و میش تا خانواده مدرن ، این ها نمایش های شگفت انگیزی هستند.

زنان مستأجر و گمشده به + دیزنی اضافه می شوند ، در اینجا نحوه ثبت نام در اینجا آمده است

منطقه گرگ و میش


The Twilight Zone مجموعه ترسناک کلاسیک شماست ، که در آن یک راوی وجود دارد که بیننده را از طریق ترکیبی از داستان های ترسناک راهنمایی می کند.

به آن مانند یک کتاب داستان کوتاه فکر کنید.

بازسازی این نمایش توسط جردن پیل انجام شد و به نظر می رسد که این کار با ژاک شفر ، خالق WandaVision ادامه داشته باشد.

در صحبت با Collider ، او تأثیر خود را بر او و ساخت سری جدید نشان داد: “منطقه گرگ و میش” شخصاً تأثیر زیادی بر من دارد.

“من واقعاً فکر می کنم که در واقع چطور یاد گرفتم که قصه بگویم. در آن پیچ بسیار عالی بود ، جایی که شما فکر می کنید در یک چیز قرار دارید ، و ناگهان آن را روی سر خود می چرخاند.

نمایش دیک ون دایک


نمایش دیک ون دایک

گتی ایماژ

حتی اگر آن را ندیده باشید ، احتمالاً نام آن را شنیده اید. نمایش دیک ون دایک کلاسیک فرقه کمدی است که به دنبال یک نویسنده و همسرش ، هم در حوزه های عمومی و هم در حوزه زندگی زندگی آنها دنبال می شود.

این کار به وضوح الهام بزرگی برای WandaVision بود زیرا مات شاکمان کارگردان ملاقات خود را با دیک ون دایک انجام داد تا وی را در جریان بازی خود قرار دهد.

مت به ET گفت: “ما از دیک ون دایک یاد گرفتیم که قانون شماره یک آنها در مورد چگونگی برخورد با هر چیزی این بود که اگر در زندگی واقعی اتفاق نیفتد ، نمی تواند در نمایش اتفاق بیفتد.”

وی افزود این روی چگونگی برخورد با نمایش خودش تأثیر گذاشت.

الیزابت اولسن ، بازیگر واندا ، گفت که اولین قسمت آنها “یک آهنگ عاشقانه بزرگ برای” نمایش دیک ون دایک “بود. ما سعی کردیم تا حد امکان از آن فیلم معتبر استفاده کنیم. “

من لوسی را دوست دارم


من لوسی را دوست دارم همچنین در اولین قسمت WandaVision تأثیرگذار بود.

این نمایش به دنبال لوسی ، یک زن خانه دار است که به دنبال اجرای آن در صحنه نمایش تجارت نیویورک است.

همانطور که به Collider گفت ، الیزابت از این نقش و “کمدی فیزیکی” الهام گرفت.

شما می توانید در قسمت دو WandaVision نیز تأثیرات را مشاهده کنید ، زیرا من عاشق لوسی هستم که بخاطر تصویر لوسی و شوهرش در دو تخت نشستن مشهور شد (یکی از ویژگیهای معمول نمایش ها در آن زمان به دلیل مناسب بودن برای اکران) و ما این تصویر را که مجدداً در WandaVision تصور شده مشاهده کنید.

جادو شده


بدنبال جادوگری که با مردی “عادی” ازدواج می کند و تلاش می کند زندگی “عادی” داشته باشد ، Bewitched یکی از معروف ترین صحنه های جادوگری است که در آنجا وجود دارد.

بازسازی ها شاهد حضور افرادی مانند نیکول کیدمن و ویل فرل در نقش های برجسته بوده اند ، اما الیزابت به Collider گفت که وی از بازیگر جادوگر OG الیزابت مونتگومری به عنوان الهام بخش بازیگری خود به عنوان واندا استفاده کرده است.

هر آنچه در مورد بازیگران WandaVision (و دسته های Insta آنها) باید بدانید

من جنی را خواب می بینم


من جنی را خواب می بینم

گتی ایماژ

من رویای جنی را تحت تأثیر WandaVision قرار می دهم و در قسمت دوم مشاهده می کنید.

این مجموعه درباره جن است که به صاحبش می افتد. جن 2000 سال قدمت دارد و جن یک فضانورد است – بنابراین یک مسابقه بعید است.

در WandaVision ، Vision به طور تصادفی لثه و عملکرد نامناسب را می بلعد ، که گفته می شود از این کمدی سال 1960 الهام گرفته شده است.

دسته Brady


دسته Brady

گتی ایماژ

بسیاری از طنزهای گذشته به خوبی پیر نشده اند ، اما The Brady Bunch با کارگردان WandaVision طنین انداز شد.

مت در مورد یک خانواده ترکیبی به Collider از این نمایش گفت: “در طول زمان تعداد زیادی اتاق نشیمن افسانه ای وجود دارد ، اما” تاکسی “واقعاً مربوط به این نمایش نیست که” گروه Brady “این کار را می کند.

“نکات مهم مرجع در مورد این ایده از خانواده وجود دارد و اغلب اوقات ، سن بسیار خوبی دارد.”

اوقات خوب


Good Times به مدت شش فصل اجرا شد و در یک پروژه مسکن در شیکاگو قرار دارد ، جایی که یک خانواده مبارز سعی می کنند با تمام شخصیت های متفاوت خود در آنجا زندگی کنند.

تیونا پاریس ، بازیگر مونیکا رمبو ، گفت که Good Times “نقطه مرجعی” برای The Wrap بود ، اگرچه تأثیرات خاص آن مشخص نشده است.

وی افزود: “این مانند برخورد بسیاری از عناصر و شخصیت ها است و شما مانند آن هستید ، این چگونه مناسب است؟ آیا این مناسب است؟ نوعی خاموش است … من حدس می زنم که قرار است خاموش باشد.”

نمایش ماری تایلر مور


نمایش بیشتر مری تایلر

گتی ایماژ

درست همانطور که الیزابت به Collider گفت که او از الیزابت مونتگومری از Bewitched به عنوان الهام استفاده کرد ، در همان نفس او به ماری تایلر مور استناد کرد.

وی گفت که از “ادغام ماری تایلر مور و الیزابت مونتگومری” برای کانال گذاری عملکرد خود استفاده کرده است.

کت دنیز از Wandavision در مورد پیچ ​​و تاب های داستان ، اسرار مارول و نقشی در آلیس در سرزمین عجایب که دور شد

خانه کامل


فول هاوس به همان روشی که نمایش های دیگر ذکر شده تاکنون بر روی وانداویژن تأثیرگذار نبوده است ، اما سازنده جک به مجله امی گفت که خانه کامل بخشی از “آنچه که ما انجام می دهیم” بوده است.

خواهران بزرگتر الیزابت ، مری کیت و اشلی اولسن ، فوق العاده نوجوان ، در فیلم Full House بازی کردند که الیزابت به EW گفت تجربه Wanda خود را کاملا “متا” کرده است.

مالکوم در میانه


مالکوم در میانه

تلویزیون بیستم

این کمدی معروف به دنبال یک خانواده طبقه کارگر و مالکوم است که از نظر سن کم هوش بی نظیری دارد.

در اپیزود ششم در WandaVision ، تیتراژ ابتدایی کاملاً تیتراژ افتتاحیه مالکوم در میانه است.

همچنین شکستن دیوار چهارم که با برخی از شخصیت ها دیده می شود ، وجود دارد و آن دستگاه عملکردی در اتاق نشیمن قدیمی دیده می شود.

این یک تکنیک جالب است که به این معنی است که شخصیت مستقیماً از طریق دوربین به بینندگان مخاطب می پردازد.

این آگاهی از تماشا شدن را نشان می دهد ، گرچه معمولاً شخصیت های دیگر نمی توانند مخاطب را حس کنند.

خانواده مدرن


خانواده مدرن

گتی ایماژ

Modern Family یکی از نمایش های جدیدتر در این لیست است و سه خانوار را دنبال می کند که همه خانواده هستند اما در قالب مستند زندگی بسیار متفاوتی دارند.

در قسمت هفتم WandaVision ، واندا دوباره دیوار چهارم را می شکند.

Modern Family این کار را می کند و این یکی از راه های تأثیرگذاری نمایش است.

خارج از این دنیا


خارج از این دنیا

NBC جهانی

این نمایش به اندازه برخی دیگر از تأثیرات مشهور نیست ، گرچه مت در مصاحبه ای در مورد آن صحبت کرد.

Out of This World درباره دختری است که نیمه بیگانه است و دارای ابرقدرت است.

شفر به Uproxx گفت: “او کارت یا چیز دیگری را در دست دارد و ناگهان آنها را رها می کند و سپس دستانش را کنار هم می گذارد ، و این واقعا عجیب و وحشتناک است.

“و این تأثیر زیادی بر من داشت ، با پاره شدن لحن طنز.”

دیگر طرفداران این نظریه را مطرح کرده اند که خانواده پارتیج و خواستگاری پدر ادی نیز بر سبک و احساس WandaVision تأثیر گذاشته اند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>