تنهایی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

[ad_1]

نوامبر 2018 بود که فرانچسکا اسپکتر از مردی که فکر می کرد با او ازدواج خواهد کرد جدا شد. او برای اولین بار در زندگی خود تنها زندگی می کرد ، در دوره ای که بسیاری از دوستانش شروع به زندگی مشترک کردند ، وقتی که او به مارپیچی پرهیز از وقت گذرانی توسط خودش افتاد.

اسپکتر می گوید: “من در رابطه خود باقی می ماندم زیرا از تنها بودن بسیار می ترسیدم ، چیزی که بعضی از افراد با تنها ماندن صحبت می کنند ، اما این کاملاً یکسان نیست”. زرق و برق.

“من روی مبلهای دوستم می خوابیدم تا در پی جدا شدن از زندگی خود ، هر وقت را صرف خودم نكنم و فهمیدم كه این واقعا ناسالم است.”

بنابراین در ژانویه 2019 اسپکتر ، یک برونگرا طبیعی ، قطعنامه ای را برای یادگیری نحوه گذراندن وقت به تنهایی – و لذت بردن از آن ارائه داد. او اینگونه “تنهایی” را کشف کرد.

دلسوزی برای افراد مجرد در قفل کجاست؟

تنهایی [noun.] اصطلاحی است که توسط Spectre ابداع شده و (با مارک تجاری) ساخته شده است که به معنای گذراندن وقت باکیفیت به تنهایی و تجربه شادی و سرخوشی است.

اسپکتر توضیح می دهد: “به زبان ساده ، این نقطه مقابل تنهایی است.” “من این چیزها را می خواندم که می گفتند” تنها به معنای تنها نیست “و فکر کردم ،” خوب ، اگر تنها به معنای تنهایی نیست ، پس چیست؟ ” هیچ کلمه ای برای آن وجود نداشت ، نزدیکترین آن تنها بودن است اما خلوت یک کلمه مثبت نیست. تنهایی به خودی خود واژه ای است که به معنی تنها بودن زمان است یا یک تجربه بسیار شادی آور است یا یک تجربه بسیار راضی کننده یا در بسیاری از موارد ، هر دو است. تنها وقت آن است که از آن بهره مند می شوید. “

اسپکتر کشف انزوا را کاملاً تحول آفرین توصیف می کند. او می افزاید: “من اعتماد به نفس بهتری داشتم ، سرگرمی ها و علایقی را دوست داشتم که انجام دهم ، واقعاً خودم را به روشی متعهد می کردم که واقعاً دگرگون کننده باشد.” “زندگی دوست یابی من تغییر کرد ، روابط من با دوستان و خانواده ام تغییر کرد. من در خودم و تأمین نیازهای خودم بسیار ایمن تر بودم و فقط راه های مختلفی وجود داشت که برفکر من را تغییر می داد. “

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

تنها بودن غالباً می تواند مترادف با مجرد بودن باشد ، اما اسپکتر تأکید می کند که برای یافتن تنهائی مجبور نیستید مجرد باشید.

“من فکر می کنم که مراحل خاصی از زندگی وجود دارد که به نوعی مانند یک ظرف پتری برای یادگیری لذت بردن از گذراندن وقت تنها است. برای برخی از افراد که مجرد هستند ، اما شما لزوماً وقت مجردی بیشتر وقت خود را به تنهایی نمی گذرانید – خوب ممکن است در طی یک بیماری همه گیر – اما به طور کلی برخی از افراد مجرد هر شب برای رزرو قرار ملاقات رزرو می کنند وگرنه آنها همیشه خواهند بود چت با مردم در مورد برنامه های دوست یابی ، “اسپکتر اضافه می کند.

“بنابراین این تصور که افراد مجرد تنها هستند ، منطقی نیست. از نظر تنهایی ، برخی از افراد تنها بودن را در یک رابطه سالم کشف می کنند اما تنها بودن می تواند ، به دلایل عملی ، یک روش خوب برای یادگیری این باشد که چگونه به روش خود تنها باشید اگر آن را یک تجربه مثبت کنید ، اما این تنها راه نیست به تنهایی داشتن. “

چرا اشکالی ندارد که از “از دست دادن” زمان خود در طی همه گیری ناراحت شوید

اسپکتر که یک روزنامه نگار بود ، تصمیم گرفت پادکست در مورد این موضوع را شروع کند – و او تاکنون با علائن آل بوتون ، الکساندرا شولمن و دیزی بوکانان مصاحبه کرده است.

اسپکتر می گوید: “من ضبط قسمت های پادکست را در نوامبر 2019 آغاز کردم اما تا مارس 2020 آغاز نشد ، که در نهایت زمان بسیار عجیبی بود.” . “من می خواستم نشان دهم که افراد مختلف از طیف های مختلف زندگی و مراحل مختلف رابطه می توانند از چیزی که من هستم بهره مند شوند ، زیرا این عقیده من بود ، که جهانی تر از من بود.”

اگر سال گذشته چیزی به ما نشان داده باشد ، فقط چقدر به تعامل اجتماعی احتیاج داریم – همچنین اختصاص دادن وقت تنها. هنگامی که بیماری همه گیر آغاز شد ، مردم به دو اردوگاه تقسیم شدند: کسانی که با دیگران زندگی می کردند و بنابراین به سختی وقت تنها گذرانده اند و کسانی که به تنهایی زندگی می کنند ، وقت خود را برای گذراندن وقت انتخاب می کنند. Spectre جز into گروه دوم قرار گرفت ، به جای اینکه فعالانه وقت را تنها بگذراند ، به دلیل قفل های مختلف مجبور شد برای مدت زمان بیشتری این کار را انجام دهد.

“من بعد از یک سال همه گیر شدم که صادقانه بگویم کمترین تنهایی در زندگی من بود. من هنوز زندگی اجتماعی متصل به جامعه را رهبری می کردم ، اما در عین حال زمان تنهایی را گرامی می داشتم. ”اسپکتر می گوید.

“من از تعادل موجود در زندگی خود واقعاً خوشحال شدم و به مرحله ای رسیدم که تعادل وجود نداشت ، من همیشه تنها بودم و هیچ چیز دیگری برای جایگزینی وجود ندارد – گرسنگی پوست ، انرژی رو در رو شما وقتی در کنار انسانهای دیگر هستید بنابراین این واقعا سخت بود. در آغاز به نظر می رسید یک کنایه بی رحمانه است که زمان تنها من مثل قبل نبوده است ، اما واقعاً نیاز من به اعتدال را در من ایجاد کرده است. “


با این حال ، در حالی که اسپکتر اعتراف می کند که یافتن زمان تنهایی لذت طلبانه در سال گذشته دشوارتر بوده است ، او برخی از مهارت های تنهایی را آموخته است که در اولین کتاب خود گنجانده است ، تنهایی.

“من فکر می کنم من از آن بیرون آمده ام [the pandemic] می دانم که این افسانه ترین تجربه زندگی من نبوده و اکنون برای هیچ کس در دنیا وجود ندارد ، اما مطمئناً این تجربه ای بود که به من آموخت دوست بهتری برای خودم باشم و واقعاً مراقبت از خودم را جدی می گرفتم. ” اسپکتر اضافه می کند.

برای کسانی که به دنبال دستیابی به تنهایی هستند ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که خودتان وقت بگذارید و کاری را انجام دهید که باعث شادی یا رضایت شما شود. برای برخی ، این می تواند پیاده روی و گوش دادن به موسیقی مورد علاقه شما باشد ، می تواند با یک کتاب خوب و یک فنجان چای حلقه بزند یا برای Spectre ، زمان می برد تا یک وعده غذایی را از ابتدا برای خود بپزید.

“من خودم عاشق آشپزی هستم ، کاملاً آن را دوست دارم. مراقبت از خرد کردن سبزیجات و همه چیز با هم و آن احساس غوطه وری. دست شما را مشغول می کند تا در تلفن خود نباشید ، من این را دوست دارم. ”

“من در حال حاضر در حالی که مشغول آشپزی هستم واقعاً دارم به نینا سیمون گوش می دهم ، نمی دانم چیست. معمولاً آلبوم یا چیز دیگری را که قصد داشته ام با آن درگیر شوم ، قرار خواهم داد. این فقط یک فرآیند ذهن آگاهانه می شود که در آن احساس می کنم مثل خودم هستم ، احساس می کنم با چیزهایی که دوست دارم ، فعالیت هایی که دوست دارم ارتباط برقرار می کنم و احساس می کنم کار خوبی برای خودم انجام می دهم. “

احساس تنهایی؟ این پادکست ها به تقویت روحیه شما کمک می کنند

برای اینکه واقعاً ازخودگذشتگی داشته باشید ، باید تلاش کنید تا وقت صرفاً برای خودتان اختصاص دهید. قبل از همه گیری ، اسپکتر صبح شنبه خود را برای کاری که می خواست انجام دهد ، رایگان نگه داشت.

“من شروع به انجام کارهایی در خانه کردم و آن را برای رفتن به یک مکان صبحانه یا رفتن به یک کلاس تناسب اندام در آن فضا ساختم. این کار با بلند کردن واقعی آن پنجره شروع شد ، “او به یاد می آورد.

“از آنجا شروع به برنامه ریزی تاریخ های انفرادی برای خودم کردم ، چه آن بیرون رفتن به شام ​​و چه رفتن به سینما – یادم می آید اولین باری که وارد سینما شدم ، لرزش را به یاد می آورم – از آنجا واقعا برف گرفت. من به طور قطع تکنیک های خودم را در غیاب داشتن دیگران توسعه دادم و یاد گرفتم که برنامه ریزی چیزی بسیار مهم است. خیلی بهتر از آنچه انتظار داشتم پیش رفت. این به تنهایی تبدیل شد. “

Spectre امیدوار است که تنهایی به عادی سازی و از بین بردن لکه اطراف تنها بودن کمک خواهد کرد ، چیزی که او فکر می کند در آگاهی فرهنگی ما ریشه دوانده است.

“چیزی که من در کتاب درباره آن صحبت می کنم” فقط من هستم “. این وقتی است که شما می روید ، “اوه ، این فقط من هستم تا شام نان تست کنم” یا “فقط من هستم تا وقتی از کار به خانه می آیم زحمت بیرون آوردن پتو را ندارم”. بنابراین می آموزد که بر آن غلبه کنیم و واقعاً یاد می گیریم که به وقت تنهایی احترام بگذاریم و گرامی داشته باشیم. “

روش کار این کتاب این است که به فصلی از جمله تنهایی در یک رابطه ، تنهائی در زمان مجرد بودن و تنهائی در یک خانه مشترک تقسیم شده است. اسپکتر اضافه می کند: “یک فصل در مورد چگونگی ایجاد من-فضا وجود دارد ، مانند من-زمان اما من-فضا ، بنابراین به معنای واقعی کلمه کجا می توان تنها سازی خود را تمرین کرد.”

“سپس ، وقتی همه چیز دوباره باز می شود ، یک فصل در مورد نحوه تمرین تنهایی در جمع وجود دارد. این نقشه راهی برای تنهایی است. این به یادگیری ارزش گذاری به وقت خود بازمی گردد و امیدوارم که داستان شخصی من به مردم الهام بگیرد تا ببینند این چیزی است که می توانند از آن بهره مند شوند ، من واقعاً فکر می کنم که این می تواند زندگی مردم را تغییر دهد. “

Alonement: نحوه تنهایی و کاملا متعلق به آن توسط Francesca Spectre از 4 مارس در دسترس است. می توانید آن را از اینجا خریداری کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>