جنسیت گرایی و رایحه گرایی: یاسمین بنوا به ما می گوید چرا این افسانه ها را متداول می کند

[ad_1]

گفتگوی پیرامون جنسیت و طیف هویت جنسیتی در سالهای اخیر بسیار گسترش یافته است. ما سرانجام شروع به کاوش در تمام جزئیات ، تفاوتهای ظریف و تنوع موضوع می کنیم و جوامعی را می پذیریم که جامعه مدت زیادی است از آنها اجتناب می کند. اما یک جامعه وجود دارد – جامعه من – که از این مرحله به سمت فراگیری کنار گذاشته شده است.

از همان زمان که همسالانم در اطراف من فهمیدند که نیستم ، فهمیدم که غیرجنس هستم. بلوغ شروع شد ، هورمونها پرواز کردند ، بچه ها دیگر نمی خواستند فقط با هم بازی کنند و به جای آن شروع به خیال پردازی از یکدیگر کردند. آنها درباره جنسی خود بسیار کنجکاو شده و می خواستند آن را بیان کنند.

اما من فقط آن را احساس نمی کردم. من تمام درام را دریافت نکردم. در واقع ، من حتی به یک مدرسه کاملاً دخترانه متوسل شدم زیرا فکر می کردم بدون پسران ، همه از اهمیت دادن به روابط جنسی و روابط منصرف می شوند و فقط احساس سرما می کنند. بله ، من بودم بسیار اشتباه.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

در دبیرستان ، حتی بیشتر آشکار شد که احساس نمی کنم مثل نوجوانان دیگر هستم – و آنها این کار را دوست ندارند. آنها دائماً شروع به امتحان کردن من کردند که چرا احساسی را که احساس کردم احساس کردم.

“آیا شما همجنسگرا هستید؟” ، “آیا این یک اختلال روانی است؟” ، “آیا مشکلی در دستگاه تناسلی شما وجود ندارد؟” ، “آیا از بچگی مورد آزار و اذیت قرار گرفتید؟” ، “شما احتمالاً فقط از رشد کافی برخوردار نیستید یا اواخر شکوفه دادن هستید؟ “،” مطمئناً شما بیش از حد انتخاب می کنید؟ “،” شما فقط باید برای همه دوست نداشتنی یا غیر جذاب باشید؟ “

سلامت جسمی و روانی من مورد بحث بود. اما در آن زمان ، در سن 15 سالگی ، من واقعا جوابی نداشتم. آن وقت بود که یکی از همکلاسی های من گفت: “شاید شما بی جنس باشید یا فلان شخص باشید.” من فقط كلمه “غیرجنسی” را كه در مورد موجودات در كلاس زیست شناسی به كار رفته است ، نه در متن جنسیت انسان ، واقعاً می شنیدم.

بنابراین من آن را گوگل کردم و فکر کردم به نظر می رسد مانند من است ، اما در آن زمان ، اطلاعات زیادی در اینترنت وجود داشت که من 100٪ مطمئن نبودم. علاوه بر این ، وقتی همه مدام به شما می گویند باید مشکلی برای شما پیش بیاید ، پس از مدتی ، شما فکر می کنید که آیا آنها درست می گویند؟ شما شروع به شک کردن در خود می کنید ، تجربیات زندگی خود ، افکار و هویت خود را زیر سوال می برید.

تا زمانی که شروع به صحبت کردن با افراد غیرجنس دیگر کردم – غریبه های آنلاین که در نهایت تجربیات من ، من را منعکس می کرد – متوجه شدم که تنها نیستم. هر چند این نوعی نقطه عطف بزرگ نبود. چند سال طول می کشد تا شک به خودم و هویتم نکنم. یک نتیجه طبیعی از آسیب شناسی و روشن شدن گاز برای مدت طولانی. از طریق راه اندازی فعالیت فعالانه خود برای افزایش آگاهی از جنسیت و عطر و بوی عطر و بوی در سیستم عامل خود ، من با کل جمعیتی مانند من آشنا شدم. من در سال 2018 در کنفرانس جنسیت بریتانیا شرکت کردم و صدها نفر از آنها استقبال کردند که تنوع واقعی جامعه آس را به من نشان دادند.

در اینجا واژه نامه مفیدی از اصطلاحات LGBTQ + برای تعهد متحدان به حافظه آورده شده است

افراد غیرجنسی وجود دارند که مانند من ، سطح جذب جنسی را به میزان کم و به هیچ وجه تجربه می کنند ، و هیچ علاقه جنسی یا عاشقانه ای ندارند – این همان بخش “خوشبو” است – نسبت به دیگران. اما من فهمیدم که افراد بی جنس زیادی وجود دارند که هنوز هم جذابیت عاشقانه را تجربه می کنند و بالعکس. من بسیاری از افراد غیرجنسی متاهل و افراد جنسی معطر را می شناسم – من مطمئن هستم که همه ما کسی را می شناسیم که واقعاً اهل رابطه دوستی یا رابطه نیست ، اما هنوز رابطه جنسی را دوست دارد! من افرادی را در جامعه خود می شناسم که والدین ، ​​پدربزرگ و مادربزرگ ، شوهر ، همسر ، جوان ، پیر ، سیاه پوست ، سفیدپوست هستند – و آنها به آنچه هستند افتخار می کنند.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

مسئله این است که ، آن کلیشه ها و باورهای غلط سمی که من به عنوان یک جوان 15 ساله از همکلاسی هایم در مدرسه شنیدم؟ امروز هم آنها را می شنوم. ما در جامعه ای شیفته روابط زندگی می کنیم. جایی که دوست داشته باشید و توسط یک شخص دیگر دوست داشته شوید ، نه تنها هدف نهایی بلکه انتظار است.

تا وقتی که جنسیت جنسی به بخشی از گفتمان عمومی و نمایندگی تبدیل شود ، ما همچنان دچار سوtood تفاهم خواهیم شد ، به ما می گویند که مشکلی برای ما پیش آمده است ، که در آموزش و پرورش و قانونگذاری نادیده گرفته شده و تحت پزشکی (و دارویی) قرار گرفته است. زنان مانند من همچنان به عنوان غیر دوست داشتنی ، زشت ، ناخنک و خسته کننده اخراج می شوند. این امر به ویژه در مورد زنان سیاهپوست که بسیار از جنسیت زیاد برخوردار هستند بسیار صدق می کند ، به طوری که زن غیرجنسی سیاه پوست بودن برای مردم کاملاً متناقض به نظر می رسد.

اما من به عنوان یک زن غیرجنسی و خوش عطر و بوی سیاه کاملاً شاد و کامل زندگی می کنم. برای تکمیل من نیازی به شریک زندگی ندارم – من دقیقاً همانطور که هستم کامل هستم. به همین دلیل از پلتفرم خود برای مبارزه با ننگ جنسیتی ، تخریب اسطوره ها و کمک به توانمندی جامعه آس استفاده می کنم.

برای هم پیمانان ، مثل همیشه ، اولین قدم برای نشان دادن حمایت شما ، آموزش دادن به خود و شروع عادی سازی جنسیت با وارد کردن آن در مکالمات است. به این ترتیب ، مکالمات پیرامون رابطه جنسی برای جامعه آس به طور حتم فراگیرتر و راحت تر می شوند. بالاخره افراد غیرجنسی احساس دیده شدن خواهند کرد.

ما شایسته دیده شدن هستیم.

یاسمین یکی از بنیانگذاران روز جهانی جنسیت است که امسال در 6 آوریل برگزار می شود. اطلاعات بیشتر در مورد internationalasexualityday.org پیدا کنید.

یاسمین را در اینستاگرام دنبال کنید و توییتر.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>