خارش پوست سر می تواند نشانه ای از اگزمای پوست سر باشد

[ad_1]

اگر پوست سر دارید ، در بعضی مواقع دچار خارش می شود. اما اگر بالای سر شما به شدت خارش داشته باشد ، ممکن است در واقع پوست سرتان اگزما داشته باشد. بله ، این اتفاق می افتد

طبق کلینیک مایو ، اگزما بیماری است که می تواند باعث ایجاد جوش های پوستی قرمز ، پوسته پوسته و خارش دار در نقاط مختلف بدن شما شود. رایج ترین شکل اگزما درماتیت آتوپیک است که به طور کلی در مناطقی از بدن مانند دست ها ، پاها ، مچ پا ، مچ ، گردن ، بالای سینه ، پلک ها ، آرنج ها و زانوها دیده می شود ، اما ممکن است در هر جایی باشد – از جمله زیر مو

اگر فقط در مورد پوست سر خود مشکل دارید ممکن است فکر نکنید که می توانید اگزما داشته باشید ، اما این امکان وجود دارد. گرچه احتمال دارد که داشتن اگزمای پوست سر به معنای ابتلا به آن در جای دیگر باشد ، اما این یک الزام نیست. گری گلدنبرگ ، دکتر ، استادیار بالینی پوست در دانشکده پزشکی Icahn در کوه سینا در شهر نیویورک ، به خود می گوید: “بعضی اوقات اگزما فقط در پوست سر دیده می شود.”

ترجمه: اگر با تحریک شدید پوست سر روبرو هستید ، تصور نکنید که می توانید به تنهایی با آن مقابله کنید – هرچه زودتر به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

فکر می کنید ابتلا به اگزما در پوست سر خود را از دست ندهید ، اما افراد مبتلا به این بیماری اغلب آن را با چیز دیگری اشتباه می گیرند. “سینتیا بیلی ، MD ، دیپلمات هیئت پوست آمریکا و بنیانگذار دکتر بیلی اسکین ،” بسیاری از اوقات ، بیماران فقط تصور می کنند که این نتیجه ای است که باید از طریق محصولات موی خود زندگی کنند یا پوست سرشان خشک است. ” مراقبت ، به خود می گوید.

موارد اگزما به دلیل شستن دست افزایش یافته است. در اینجا نحوه درمان آن طبق نظر یک پرستار آورده شده است …

در اینجا چگونگی تشخیص یا عدم وجود اگزما در پشت پوست تحریک شده شما توضیح داده شده است …

چه عواملی باعث اگزمای پوست سر می شود؟

اگزما اصطلاحی است که برای توصیف چندین بیماری مختلف استفاده می شود ، یکی از آنها درماتیت آتوپیک است. همه این شرایط به دلیل اختلال در سد پوستی ایجاد می شود که معمولاً مواد تحریک کننده را از بدن دور می کند و باعث آبرسانی می شود. اما اگر آن سد به درستی کار نکند ، پوست می تواند خشک ، قرمز ، تحریک شده و به مواد تحریک کننده و آلرژن حساس شود. کلینیک مایو می گوید که این اختلال سد ممکن است توسط یک تغییر ژن ایجاد شود.

برخی از محرک ها هستند که به خصوص به احتمال زیاد پوست سر شما در تماس است ، مانند مواد موجود در شامپو ، نرم کننده و محصولات حالت دهنده مو. اگر موهایتان را به صورت تهاجمی مسواک می زنید ، موهایتان را خیلی مرتب می شوید ، یا موهایتان را خیلی مد می کنید ، اینها می توانند خشکی پوست سر شما را تشدید کنند یا علائم اگزما را تحریک کنند.

علائم اگزما در پوست سر شما چیست؟

هنگامی که مانع پوست شما نتواند به درستی کار کند ، این باعث می شود که پوست نتواند رطوبت را وارد کند. همچنین باعث حساسیت بیشتر پوست نسبت به عوامل تحریک کننده احتمالی می شود. بنابراین ، طبق کلینیک مایو ، علائم اگزما اغلب شامل موارد زیر است:

  • پوست بسیار خشک
  • تکه هایی از پوست مایل به قرمز یا قهوه ای
  • خارش شدید که به ویژه در شب بدتر می شود
  • پوست حساس یا متورم پس از خراشیدن
  • بعد از خراشیدن روی لباس یا شانه های خود پوسته پوسته شوید
  • برجستگی های کوچکی که ممکن است مایع نشت کند
  • پوست ضخیم یا ترک خورده

تفاوت بین اگزمای پوست سر و پسوریازیس سر چیست؟

یک مقدار شگفت آور شرایطی وجود دارد که می تواند باعث خارش پوست سر شود ، بنابراین مهم است که مطمئن شوید که می دانید واقعاً با چه کاری روبرو هستید. به عنوان مثال ، درماتیت سبورئیک یکی از دلایل عمده ایجاد شوره سر است و یک برنامه درمانی کاملاً متفاوت از اگزما دارد.

احتمال دیگر پسوریازیس در پوست سر شما است. اگزما و پسوریازیس هر دو باعث ایجاد لکه های پوستی قرمز و خارش دار می شوند ، اما کمی متفاوت نشان می دهند. برخلاف اگزما ، پسوریازیس یک بیماری خود ایمنی است ، و لکه های پوستی ملتهب که در اثر پسوریازیس ایجاد می شوند ضخیم و پوسته پوسته هستند و ممکن است به رنگ مایل به خاکستری باشند. این تکه های ضخیم شده به عنوان “پلاک” شناخته می شوند و ممکن است توسط مواردی مانند استرس یا عفونت باکتریایی یا ویروسی ایجاد شوند.

اگر مطمئن نیستید که مسئله پوست سر شما به دلیل اگزما ، پسوریازیس یا چیز دیگری است ، بهتر است با یک متخصص پوست این موضوع را بررسی کنید. اما می توانید با فکر کردن در مورد محصولاتی که اخیراً روی پوست سر خود استفاده کرده اید و آنچه در صورت وجود به احساس بهتر پوست شما کمک می کند ، آن را باریک کنید. به عنوان مثال ، اگر می دانید در هفته گذشته از شامپوی جدید استفاده کرده اید ، این می تواند باعث ایجاد اگزما شود.

همچنین کمک می کند تا از سابقه خانوادگی خود مطلع شوید زیرا هم اگزما و هم پسوریازیس می توانند یک مولفه ژنتیکی داشته باشند. بنابراین ، اگر یکی از اعضای خانواده خود را با یک بیماری یا شرایط دیگر داشته باشید ، احتمال ابتلای شما به این بیماری را نیز بیشتر می کند.

هر آنچه در مورد پسوریازیس باید بدانید: چه عواملی باعث بروز آن می شود ، چه عواملی باعث بدتر شدن آن می شود و چگونه می توان آن را آرام کرد

در اینجا نحوه درمان اگزما در پوست سر شما آورده شده است:

اولین کاری که باید انجام دهید اگر فکر می کنید ممکن است به اگزمای پوست سر مبتلا شده باشید این است که یک تشخیص درست را از یک متخصص پوست دارای مجوز از هیئت مدیره انجام دهید. طبق کلینیک مایو ، آنها ممکن است درمان های خاصی مانند داروها را برای کاهش التهاب و آرام کردن سیستم ایمنی بیش از حد فعال تجویز کنند.

آکنه پوست سر یکی از بیماری های مهم است که میلیون ها نفر را درگیر آن می کند ، در اینجا نحوه آگاهی از ابتلا به آن و نحوه انجام آن آورده شده است.

اما مواردی وجود دارد که می توانید برای تسکین اگزما در خانه انجام دهید ، به ویژه هنگامی که صحبت از عادت های شستن مو می شود:

از شستشوی زیاد خودداری کنید. به عنوان مثال ، اگر علائم اگزما را در پوست سر خود احساس کنید ، ممکن است تصور کنید که یک مورد خاص از شوره سر دارید ، که می تواند منجر به خارش ، پوسته پوسته شدن و پوسته پوسته شدن بر روی لباس شما شود. در پاسخ ، ممکن است تصمیم بگیرید که موهایتان را مرتباً بشویید ، اما در واقع می تواند اوضاع را بدتر کند زیرا روغن های مرطوب کننده طبیعی پوست سر و موها را از بین می برد و می تواند به خشکی و تحریک کمک کند.

فقط با شامپوها و نرم کننده های ملایم بشویید. اگزما اغلب با واکنش های تحریک کننده یا آلرژیک ، از جمله واکنش به موهای خشن یا محصولات مراقبت از پوست ، ایجاد یا بدتر می شود. دکتر بیلی می گوید ممکن است هر کسی این نوع واکنش را داشته باشد – با یا بدون اگزما. اما اگر اگزما دارید ، بیشتر مستعد ابتلا به این واکنش ها هستید و می تواند علائم اگزما را تحریک کند.

Doris Day ، متخصص پوست ، شهر نیویورک ، نویسنده کتاب Beyond Beautiful ، به خود می گوید ، اگر ممکن است یک محصول مو باعث درماتیت تماسی شود که اگزمای شما را بدتر کند ، پزشک احتمالاً توصیه می کند آن را رها کنید و ببینید کجا شما را به خود سوق می دهد. آنها احتمالاً شامپوها ، نرم کننده ها و سایر محصولات موی نرم را پیشنهاد می کنند که باعث رطوبت پوست سر شما نمی شود و یا در غیر اینصورت تحمل اگزما را سخت تر می کند.

دوش ها را کوتاه و ولرم نگه دارید. این حالت مخصوصاً اگر دوش طولانی و فوق العاده داغ بخورید ، مرتباً با شامپو می جنگید تا با آنچه تصور می كنید شوره سر دارد ، شستشو كنید یا برای انجام همان كار با قدرت مالش دهید. با توجه به کلینیک مایو ، استفاده از هر چیزی گرمتر از آب گرم می تواند اگزما را بدتر کند ، همچنین می تواند بیش از 10 تا 15 دقیقه در معرض آب قرار گیرد. به علاوه ، اسکراب سخت در اگزمای پوست سر می تواند پوست شما را خراشیده کند ، که فقط ممکن است وضعیت شما را بدتر کند.

این همان چیزی است که پوست سر شما درباره سلامتی شما نشان می دهد (و بسیار جالب است)

ممکن است محصولات زیادی در داروخانه محلی شما نوید کمک به خارش پوست سر را بدهند ، اما استفاده از چیزی مانند شامپوی بدون شوره بدون نسخه اگزمای شما را درمان نمی کند. این حتی می تواند باعث بدتر شدن آن شود ، بسته به آنچه در آن است. دکتر Day می گوید که واقعاً بهتر است با پزشک خود صحبت کنید: “در بیشتر موارد ، فقط درمان های مبتنی بر نسخه واقعاً مثر هستند.” حتی اگر به اگزمای پوست سر مبتلا نیستید ، پزشک می تواند آنچه را که اتفاق می افتد شناسایی کند ، درمانی را ارائه دهد و خارش پوست سر شما را به یک چیز کمتر از سرتان آویزان کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>