داستان یک زن بریتانیایی-چینی درباره تجاوزهای خرد نژادی

[ad_1]

Nicole Miners بازیگر و ویراستار محتوای انگلیسی و چینی 25 ساله و مختلط و ساکن لندن است. وی قبل از ادامه تحصیل در انگلیس تا سن 16 سالگی در هنگ کنگ بزرگ شد.

در حالیکه موجی بی وقفه از جنایات نفرت و بیگانه ستیزی ضد آسیایی در سراسر جهان ادامه دارد ، نیکول از رگرسیون های نژادی که زندگی او را به عنوان یک زن آسیایی دو نژاد شکل داده اند ، سهیم است …

چند سال پیش ، من خودم به تنهایی با لوله به خانه می رفتم. کاملاً دیر شده بود و فقط چند نفر در سیستم عامل بودند. دو مرد مست کنارم تکان خوردند و شروع به صحبت در مورد من کردند. من گوشیم را درگیر و موسیقی را روشن کرده بودم ، بنابراین به هر حال آن را رد کردم.

سپس آنها شروع به فریاد زدن “نی هاو! نی هاو!” و سرشان را خم می کنند. من وانمود کردم که به دوستانم پیام می دهم تا بتوانم آنها را نادیده بگیرم. من نمی خواستم صحنه ای ایجاد کنم ، زیرا افراد زیادی در اطراف نیستند ، و من قطعاً در برابر دو مرد پیروز نمی شوم.

هر چه بیشتر آنها را نادیده می گرفتم ، بیشتر آنها را به عنوان نشانه ای برای ادامه کار در نظر می گرفتند. سرانجام یکی از آنها خسته شد و گفت: مگر قرار نیست زنانی مثل تو آسان باشند؟

احساس می کردم خودم را عصبانی می کنم و چشمان اشک آور را خسته می کند. اما من نمی خواستم هیچ ضعفی به آنها نشان دهم ، بنابراین برای جلوگیری از آنها شروع به راه رفتن به سمت خروجی سکو کردم. نمی توانم توصیف کنم که در آن لحظه چقدر احساس درماندگی کردم. این مردان نه تنها من ، بلکه یک نژاد کامل از مردم را برای “آسان” بودن خوار کردند.

این تجاوزهای خرد تجربیات جداگانه ای نیستند. در حقیقت ، فریاد کشیدن با “نی هاو” ، “کونیچیوا” و “من ژاپن را دوست دارم” چیزی است که من به آن عادت کرده ام ، و آنها اغلب هنگامی که من در بیرون از خانه و بارها با دوستانم در میخانه ها و بارها هستم ، اتفاق می افتند.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

یک بار که همیشه به ذهنم خطور می کند زمانی است که با دوستانم در یک بار در لندن بیرون رفته بودم و برای سفارش نوشیدنی به ما رفتم. مردی در بار به من نزدیک شد و بلافاصله ، من می دانستم که او چه می خواهد بگوید.

“اهل كجا هستی؟ … نه ، كجا هستی از از؟ “

من مودبانه جواب دادم ، نمی خواهم درام ایجاد کنم. علاوه بر این ، ممکن است او بی ضرر و کمی ساده لوحانه باشد. آن وقت بود که او گفت: “اما اگر اهل هنگ کنگ هستی ، چرا انگلیسی تو اینقدر خوب است؟”

ممکن است فکر کنید این موضوع تکان دهنده یا تعجب آور است ، اما برای من اینگونه نیست. این سوالی است که از من زیاد پرسیده شده است. لبخند می زنم و می گویم: “در واقع من نیمی انگلیسی هستم.” اما به نظر می رسید که این موضوع حتی بیشتر از این باعث گیج شدن مرد در بار شده است. “بنابراین … آیا شما در مدرسه انگلیسی یاد گرفتید؟”

تا آن زمان ، من با مکالمه کاملاً تموم شده بودم و می خواستم دوباره به جمع دوستانم ملحق شوم ، وانمود کردم مثل اینکه سوال او را نشنیده ام. او این فرصت را برای ادامه گپ زدن به خود گرفت و در حالی که برای قتل می رفت چشمک زد: “می دانید ، شما برای یک زن آسیایی زیبا هستید.”

به طور جدی؟! همین که داشتم در مورد نحوه پاسخ دادن بحث می کردم ، نوشیدنی هایم رسید ، من آنها را گرفتم و کنار رفتم. اما وقتی به جمع دوستانم پیوستم ، از اینکه چیزی به او نگفتم احساس عصبانیت و ناامیدی از خودم کردم. او احساس کرد که من یک شی هستم. مثل من یک حیوان عجیب و غریب (زنان آسیایی اغلب به این ترتیب تنزل یافته و بیش از حد تجربی می شوند – طاقت فرسا است).

تمام شب را به فکر آنچه می توانستم به او بگویم و پشیمانی از ایستادن در برابر او گذراندم. منظور او از “زیبا برای یک زن آسیایی” چیست؟ من می دانم که برای من مهم نیست که یک غریبه در مورد من چه فکری می کند ، اما شنیدن چیزی مانند آن زمان و زمان باعث عزت نفس شما می شود.

تیراندازی در آتلانتا یک فاجعه ناگفتنی برای جامعه ای است که قبلاً از حملات نژادپرستانه رنج می برد ، پس چرا احساسات ضد آسیایی هنوز در حال افزایش است؟

در واقع ، بسیار دشوار است که نگذارم این نظرات بر من تأثیر بگذارد. من سخت ترین تلاش خود را می کنم تا مسواک بزنم و عکس العملی نشان ندهم یا روی آن تأکید نکنم. اما در پایان به همه چیزهای احتمالی که می توانستم بگویم یا انجام دهم فکر می کنم.

تجاوزهای خرد بسیار مخرب است زیرا باعث می شود احساس کنید متعلق نیستید. آنها باعث می شوند هویت و ارزش شخصی خود را زیر سوال ببرید. عزت نفس من بالا و پایین می شود تا جایی که شروع به زیر سوال بردن زمینه های خودم می کنم و حتی گاهی اوقات از اینکه هستم و میراثم شرمنده هستم. بعضی روزها احساس قدرت می کنم و می دانم که در آنجا افرادی هستند که مرا دوست دارند و به من احترام می گذارند ، مانند خانواده ، دوست پسر و دوستانم. اما گاهی اوقات ، نمی توانید احساس کنید که این اقلیت هستند و بقیه جهان علیه شما هستند.

این تجاوزهای خرد فقط در انگلیس اتفاق نمی افتد. وقتی به لس آنجلس رفتم ، تجربه بزرگ شدن آنها در هنگ کنگ را تجربه کرده ام – در همه جای دنیا وجود دارد. وقتی با پدرم برای غذا به هنگ کنگ می روم ، می توانم نگاه های خیره اطرافم را احساس کنم. یک مرد سفیدپوست بزرگتر با یک زن جوان آسیایی؟ تقریباً شبیه یک فیلم هالیوودی است. مردم تصور می کنند ما یک زن و شوهر هستیم و من می توانم خودم را احساس کنم که مرتباً با هر جمله “پدر” می گویم. تقریباً انگار مجبورم که رفتن برای غذا رفتن با پدر خودم را توجیه کنم.

گای تانگ ، ستاره شناس و رنگ موی امپراتوری بلینگ ، از جرم نفرت آسیایی ، کلیشه ها و بازداشت با اسلحه در سن 16 سالگی صحبت می کند

از زمان همه گیری ، حتی بدتر شده است. وقتی سرم را بیرون می کشم احساس ترس می کنم ، اما باید به امتیاز نیم سفید بودن خود اعتراف کنم ، این بدان معناست که نژاد پرستی و تبعیض نژادی را به اندازه فردی که کاملاً از نظر شایستگی در آسیا زندگی می کند ، تجربه نمی کنم. تابستان سال گذشته ، یکی از دوستان کاملاً آسیایی من در خیابان قدم می زد که کسی فریاد “عوضی کوید” به او زد و به او گفت که به همان جایی که از آنجا آمده برگرد.

این زمان ها ترسناک و غیرقابل پیش بینی است. مردم می ترسند ، عصبانی و گیج هستند و به دنبال شخصی می گردند که مقصر باشد. اما من نگران دوستان و خانواده آسیایی خود در خارج از کشور هستم. من با خواهرم که در نیویورک زندگی می کند گفتگوهای زیادی در مورد مراقبت از مسافرت و آگاهی بیشتر از محیط اطراف خود داشته ام. من از سرفه در جمع آگاه هستم ، از آنچه مردم در اطراف من انجام می دهند بیش از حد آگاه هستم ، وقتی خودم بیرون هستم ، همیشه Airpod هایم را پایین می آورم.

اما امیدوارم مردم شروع به گوش دادن کنند. نفرت در جهان بسیار زیاد است. ما باید یاد بگیریم که با یکدیگر مهربان باشیم. ما باید در مورد فرهنگ های مختلف بیاموزیم ، دیدن همه قومیت ها در صفحه را عادی کنیم و متعهد شویم که فعالانه ضد نژاد پرستی باشیم.

بنابراین ، با دوستان و خانواده خود که می دانید صدمه می زنند تماس بگیرید و به آنها گوش فرا دهید. داستانهای آنها را بشنوید و از آن بیاموزید. همه ما را به # بغض آسیا متوقف می کنیم.

من برای اولین بار در شیوع ویروس کرونا به دلیل قومیت خود بیگانه هراسی را تجربه کرده ام و هرگز احساس آسیب پذیری نکرده ام

در اینجا چند روش دیگر وجود دارد که می توانید پشتیبانی خود را نشان دهید …

  1. از جامعه AAPI حمایت کرده و کمک مالی کنید و جلوی ظهور جرم نفرت آسیایی را بگیرید و از کسانی که تحت خشونت قرار گرفته اند حمایت کنید.
  2. با اطلاع از افزایش جنایات نفرت و برتری سفیدپوستان در آمریکای آسیایی ، از جامعه AAPI گرجستان برای قربانیان تیراندازی در جورجیا حمایت کنید.
  3. کتاب بخوانید و در مورد معنای اقلیت بودن به خود آموزش دهید – سعی کنید احساسات جزئی – حسابی درباره نژاد و شرایط آسیایی توسط کتی پارک هنگ.
  4. از مشاغل آسیایی اطراف خود پشتیبانی کنید. آنها به اندازه کافی در طی این بیماری همه گیر رنج برده اند ، لطفاً به آنها کمی عشق و حمایت نشان دهید.
  5. با دوستان خود در جامعه آسیایی صحبت کنید. به آنها گوش فرا دهید و از اشتباهاتی که مردم مرتکب شده اند بیاموزید. آن مکالمه ها را انجام دهید ، حتی اگر این به معنای احساس کمی ناراحتی باشد. مشکلات موجود در جوامع خود را بشناسیم. حرف بزن.
  6. اگر مرد هستید ، وقت بگذارید و درمورد نژادپرستی و زن ستیزی و چگونگی بهم پیوستگی عمیق آنها بیاموزید. چگونه می توانید بهتر عمل کنید؟ چگونه می توانید به خود و دوستانتان در اطراف خود آموزش دهید که بهتر باشند؟

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>