داستان یک زن درباره تربیت کودک تراجنسیتی

[ad_1]

مارلو مک و دختر 13 ساله اش در واشنگتن آمریکا زندگی می کنند. او پادکست “چگونه دختر باشیم” را در مورد تربیت یک فرزند تراجنسیتی اجرا می کند ، زیرا آنها سعی می کنند با هم بفهمند دختر بودن چیست.

در میان یک فضای خصمانه در انگلیس و ایالات متحده که در آن خشونت علیه تراجنسیتی ها در حال افزایش است ، مارلو واقعیت والدین بودن یک کودک تراجنسیتی را به اشتراک می گذارد ، و چرا این بسیار مهم است که ما جوانان جوان را که با جنسیت خود مبارزه می کنند گوش می دهیم و از آنها حمایت می کنیم هویت…

وقتی فرزندم به دنیا آمد ، به من گفتند که من یک پسر دارم.

به جز اینکه فرزند من هرگز مثل یک پسر معمولی رفتار نکرده است. به محض اینکه می توانست راه برود و صحبت کند ، به من اطلاع داد که او متعلق به دنیای دختران است: از کلاس های باله ، شاهزاده خانم ها و ملکه های جن. وقتی سه ساله بود ، هر وقت از او به عنوان پسر یاد می کردم ، شروع به اصلاح من می کرد.

من این مسئله را خیلی جدی نگرفتم تا اینکه حدود یک سال بعد ، وقتی او به چشمان من نگاه کرد و از من خواست دوباره او را در شکمم بگذارم. یادم می آید که گفت ، “مادر ، من باید به شکم تو برگردم ، بنابراین می توانم دوباره به عنوان یک دختر بیرون بیایم. مشکلی پیش آمد که باعث شد در عوض به عنوان یک پسر بچه بیرون بیایم.”

در آن لحظه ، من می دانستم که این چیزی کاملا واقعی و جدی است. می دانستم که او چیزی کاملاً واقعی درباره خودش به من می گوید.

“مشکلی نیست. شما می توانید یک دختر باشید” – یا حداقل این همان چیزی است که من با صدای بلند گفتم. در واقع ، من نمی دانستم که چگونه می خواهم این اتفاق را رقم بزنم. تا آنجا که به من مربوط بود ، آنچه “پسر” من می خواست – دختر بودن – غیرممکن بود.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

در آن زمان به نظر می رسید هیچ بچه تراجنسی در رسانه ها وجود ندارد. در حقیقت ، تنها نمونه هایی که از افراد تراجنسیتی داشتم تصویر پردازی های شورانگیز و بی پروا در فیلم ها و نمایش های تلویزیونی بود که شخصیت های تراجنسیتی (معمولاً زنان تراجنسیتی) را به عنوان روانی یا خط کشی جای می داد. در بیشتر مواقع ، شخصیتهای تراجنسیتی مرده بودند.

سرانجام ، پس از کشف افراد تراجنسیتی “طبیعی و سالم” مانند جاز جنینگز ، ژانت موک و لاورن کاکس ، فهمیدم که فرزند من می تواند به عنوان یک فرد تراجنسیتی زندگی فوق العاده ای داشته باشد. من یک گروه پشتیبانی از والدین پیدا کردم که فرزندانشان به طرز چشمگیری شبیه من بودند. من جهش کردم و دخترم را در آغوش گرفتم ، و او از چهار سالگی زندگی دختری را آغاز کرد. این تقریباً یک دهه پیش بود و ما هرگز به گذشته نگاه نکرده ایم.

به عنوان یک فرد غیر باینری ترانس ، این توصیه من برای حمایت از دوستانتان هنگام بیرون آمدن است

در ابتدا ، سازگاری با ضمایر جدید او سخت بود. من مرتب به هم ریختم و از ضمایر نر استفاده کردم. بعد از مدتی ، مغز من به سمت ضمایر جدید و نام جدیدی که او انتخاب کرده بود رفت. خانواده من در ابتدا شک داشتند. آنها فکر می کردند این مرحله ای است که با گذشت زمان می پاید. اما آنها دیدند که او چقدر دختر خوشحال است و سازگار شدند. اکنون ، هیچ یک از ما نمی توانیم تصور کنیم که دختر نباشد.

اگرچه معلمان او بسیار حمایت می کردند ، ما تصمیم گرفتیم که هویت تراجنسیتی او را در مدرسه ساکت نگه داریم. در ابتدا ، ما به هیچ یک از والدین یا فرزندان دیگر در مدرسه نمی گفتیم ، و هنگامی که او تصمیم گرفت به نزدیکترین دوستانش بگوید ، تقریباً همه آنها بسیار حمایت می کردند. خصوصی نگه داشتن این اطلاعات اکنون که او پیر شده آسان نیست ، اما اکثر مردم به حریم خصوصی او احترام گذاشته اند. در حقیقت ، هیچ یک از دوستانش به خصوص ترنس او ​​اهمیتی نمی دهند – آنها بیشتر به تفریح ​​با دوست خود اهمیت می دهند.

این پروژه باورنکردنی زیبایی زنان ترانس را به تصویر می کشد

اندکی قبل از سیزدهمین سالگرد تولد ، دخترم شروع به استفاده از داروهای “مسدود کننده” کرد که این داروها بی خطر و برگشت پذیر هستند. روش استاندارد ، که به طور گسترده توسط جامعه پزشکی در سراسر ایالات متحده و اروپا پشتیبانی می شود ، این است که کودکان تراجنسیتی در آغاز بلوغ از مسدود کننده ها استفاده کنند. این “مدتی خریداری می کند” ، به ما این امکان را می دهد تا بلوغ را متوقف کنیم و از تغییر در بدن که برای کودک بسیار آزار دهنده است (و اغلب غیرقابل برگشت) جلوگیری کنیم.

گام بعدی این است که دخترم هورمونهای استروژن مصرف کند ، تا بتواند از یک دختر به یک زن تبدیل شود. از آنجا که او تا زمانی که به یاد می آورد به عنوان یک دختر زندگی می کند ، برای او تصور نیست که مجبور شود بزرگ شود و مرد شود.

به نظر می رسد مردم فکر می کنند پزشکان به هر بچه ای که بخواهد مسدود کننده ، هورمون و حتی جراحی می دهند. مطلقا چنین نیست. در حقیقت ، واقعیت این است که دسترسی به این مداخلات پزشکی را برای جوانان بسیار دشوار می کنیم. دوستانم با بچه های ترنس در انگلیس به من می گویند که فقط یک لیست انتظار دو ساله وجود دارد که فقط توسط دکتر دیده می شود. اگر دخترتان به دلیل ریش دادن در 13 سالگی خودکشی کرده است ، آیا از او می خواهید دو سال برای کمک منتظر بماند؟

واقعیت غم انگیز این است که این کودکان به دلیل نادیده گرفتن مراقبت های پزشکی ضروری و نجات دهنده ، به تعداد نگران کننده ای به خود آسیب می رسانند. صادقانه فکر نمی کنم کودک من از بلوغ مرد سالم – از نظر عاطفی ، جسمی یا روحی – جان سالم به در ببرد – چه دختر 13 ساله ای زنده می ماند؟

ما باید از نزدیک به کودکانی گوش دهیم که می گویند: “من این را تحمل نمی کنم. من نمی توانم از این بلوغ زنده بمانم. من نمی توانم در این بدن زندگی کنم.”

تربیت کودک ترنس تقریباً شبیه تربیت هر کودک دیگری است. شما گوش می دهید ، به کسانی که می گویند احترام می گذارید و آنها را بی قید و شرط دوست دارید. وقتی مردم قوانینی می نویسند که به آنها آسیب برساند ، یا بدقولی و بی احترامی می کنند ، شما در برابر فرزند خود ایستادگی می کنید و مقابله می کنید. من خواهم خواست والدینم را برای حقوق دخترم بجنگم.

توصیه من به والدین؟ فقط گوش کن. فرزند خود را جدی بگیرید. اگر این یک مرحله باشد ، آن می گذرد و اگر یک مرحله نباشد ، شما با فرزند خود در دوران سخت زندگی می کنید (و شرایط سختی برای هر پدر و مادر وجود دارد). در پایان ، جنسیت یا هویت جنسیتی فرزندتان ، شما قادر خواهید بود به عقب برگردید و بگویید ، “من همیشه نمی دانستم چه کاری باید انجام دهم ، اما کنار فرزندم ایستادم. من پشت آنها بودم و آنها همیشه احساس می کردند که دوستشان دارند و دوستشان دارند.

امید من به دخترم – و برای هر کودکی ، خواه تراجنسیتی باشد یا نباشد – این است که آنها با حمایت عاشقانه خانواده ها و جوامع خود فرصتی برای زندگی واقعی داشته باشند.

از آنجا که اینستاگرام در پروفایل ها فضایی را برای ضمایر ایجاد می کند ، در اینجا یادآوری دلیل به اشتراک گذاری عمومی آنها مهم است

به پادکست ‘How To Be A Girl’ در iTunes گوش دهید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>