درک شووین مقصر جرج فلوید مقصر شناخته شد اما عدالت محقق نشده است

[ad_1]

حوالی ساعت 8 عصر روز سه شنبه 20 آوریل ، یک اخطار خبر فوری باعث شد نفسم در سینه ام گیر کند.

پس از نه ساعت مشورت ، هیئت منصفه مینه سوتا در مورد افسر سابق پلیس درک شووین ، که در ماه مه گذشته بیش از 9 دقیقه از زانو در گردن جورج فلوید گرفته شده بود ، حکم گرفت.

این کلیپ نشان می دهد که شووین با استفاده از وزن بدن خود پدر یک نفر را به زمین می چسباند ، و گریه های ناامیدانه مادرش را نادیده می گیرد و اعتراض می کند که تا وقتی از هوش نرود نمی تواند نفس بکشد. تا به امروز ، من هرگز این کلیپ را برای خودم ندیده ام ، اما فرار از جزئیات آنچه در آن اتفاق می افتد تقریباً غیرممکن است.

دیگر زمان آن فرا رسیده بود که دریابیم آیا شووین برای کشتن جورج فلوید در دید ساده عواقبی را به دنبال خواهد داشت یا اینکه او آزاد راه خواهد رفت. و اگرچه این تعامل ترسناک گناه شووین را آشکار می کند ، من خودم را همراه با بسیاری از سیاه پوستان دیگر در سراسر جهان آماده کردم – ما قبلا اینجا بوده ایم.

موارد بیشتر از هر کسی بوده است که می تواند به طور دقیق یادآوری کند که یک افسر پلیس یک سیاهپوست را کشته و دادگاه را بدون هیچ عواقبی ترک کرده است – اگر این پرونده اصلاً به دادگاه نرسیده باشد. اریک گارنر در سال 2014 کشته شد پس از آنکه دانیل پانتالئو وی را هنگام دستگیری در یک چوخه نگهدارنده غیرقانونی قرار داد – او مظنون به فروش سیگارهای تک از بسته های بدون مالیات بود.


اگرچه مانند پرونده جورج فلوید ، این حادثه به صورت ویدئویی ثبت شد ، در حالیکه آقای گارنر در آخرین لحظات بیداری خود نیز فریاد می زد “نمی توانم نفس بکشم” ، هیئت منصفه اعظم تصمیم گرفت که کیفرخواست پانتالئو را صادر نکند. به همین ترتیب ، افسرانی که مارون گذشته کارگر پزشکی ، برونا تیلور را در لوییزویل ، کنتاکی شلیک و کشته اند ، نیز کیفرخواست نبودند.

سه زن سیاه پوست به ما می گویند که چگونه می توان از جنبش # BlackLivesMatter حمایت کرد که فراتر از ارسال تصویر اینستاگرام است

چرخه جنون آمیز “کشتن ، دادگاه ، آزادی” بارها پیش از این بارها روحیه بسیاری از مردم را شکسته است که انتظار دارند حتی با توجه به شواهد و توجهی که پرونده به دست آورده است ، شووین به دلیل پایان دادن به زندگی یک سیاه پوست بدون شک مجازات خواهد شد .

اما پس از دو ساعت انتظار عذاب آور ، این حکم اعلام شد – شاوین در واقع در هر سه اتهام مقصر شناخته شد: قتل درجه دو ، قتل درجه سه و آدم کشی.

این چیزی بود که بسیاری از ما می خواستیم بشنویم. سرانجام: پیامدی برای کشته شدن یک فرد سیاه پوست. با رد این نتیجه در موارد متعدد قبلی ، در برخی مواقع ، این حکم لحظه ای کوتاه تنفس کرد – سرانجام ، روند قانونی به شکلی پیش رفت که به نظر می رسد پذیرفتن زندگی سیاه پوست چیزی است که مجازات آن را مجازات می کند.

اما در حالی که کارشناسان خبر سریع اعلام کردند که عدالت برآورده شده است ، احساس خلأ بسیاری از افرادی که این اتفاق را مشاهده می کردند وجود داشت. اگرچه این تصمیم درست به نظر می رسید ، اما رضایت بسیار کمی از این خبر حاصل شد که احتمالاً شوین به یک زندان طولانی مدت محکوم خواهد شد.

اکنون که این نتیجه را داریم ، در هیچ کجای دیگر کافی احساس نمی شود. جورج فلوید هنوز مرده است – و متأسفانه ، این هیچ تاثیری بر تعداد بیشماری از دیگر قربانیان وحشیگری پلیس که قبل و از ماه مه سال 2020 یا حتی از زمان صدور حکم رخ داده است ، نداشت.

یک حرکت ، یک لحظه نیست. در اینجا بهترین کتاب ها ، پادکست ها و فیلم ها برای کمک به آموزش خود در مورد نژاد و ضد نژادپرستی آورده شده است

تنها ساعاتی پس از تصمیم گیری در مورد پرونده شووین ، یک دختر 16 ساله سیاه پوست به نام ماخیا برایانت توسط پلیس در کلمبوس ، اوهایو به ضرب گلوله کشته شد و این مدت بازدم را کوتاه کرد. این یک یادآوری به موقع وحشتناک است که هیچ گونه اجباری از خشونت پلیس وجود ندارد – یک حکم مجرم در یک پرونده موفق به جلوگیری از مرگ همزمان یک دانش آموز مدرسه به دست مقامات نشد.

تغییر چیزی نیست که بتوان به صورت جداگانه در نظر گرفت – سیستم در هسته اصلی خود مقصر است.

جنبش Black Lets Matter به دلیل مرگ تراویون مارتین ، مایک براون ، ساندرا بلاند و دیگران در دهه 2010 ، از شکست های نهادی در دیدن زندگی مردم سیاه پوست مانند دیگران ظهور کرد. برخلاف آنچه برخی می خواهند باور کنند ، اکنون جنبش از بین نخواهد رفت فقط به این دلیل که یک عامل وحشیگری مقصر شناخته شده است. تا زمانی که با سیاه پوستان به عنوان یکبار مصرف رفتار شود ، مبارزه برای ریشه کن کردن برتری سفیدپوستان از جامعه باید ادامه یابد.


لازم نیست خشم جهانی برای پاسخگویی قاتلان در نظر گرفته شود – برای هر جورج فلوید ، تعداد بی شماری دیگری وجود دارد که نام آنها تیتر یک عنوان نخواهد شد. تعداد بی شماری که آخرین لحظات آنها توسط فیلم جلب نشده است. تعداد بی شماری که تلفات آنها اعتراض جهانی را برانگیخته نیست.

همه آنها سزاوار زنده بودن هستند و حتی اگر در نتیجه هر قاتلی به زندان بیفتد ، این سیستم را حل نمی کند که اجازه می دهد این اتفاق اغلب رخ دهد. هیچ محکومیتی زندگانی را که از دست داده اند بازمی گرداند و همچنین زندگی هایی که از دست می روند سرانجام به شکلی از پوشش نقره ای اثبات نخواهد شد.

نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده ، خطاب به این حکم ، از آقای فلوید “بخاطر گذشتن از جان خود برای عدالت” تشکر کرد – احساسی که از زمان کشته شدن وی چندین بار تکرار شده است.

اگرچه منظور آن حسن نیت است ، اما توهین آمیز است که به مرگ فلوید به عنوان چیزی برای دیدن نکات مثبت توجه کنید ، یا از او به خاطر آن تشکر کنید – زیرا او نباید هرگز در وهله اول مرده باشد. او این گزینه را نداشت که چهره جنبشی برای تغییر باشد و مطمئناً ترجیح می داد امروز زنده بماند ، دختر هفت ساله خود جیانا را بزرگ کند ، نه اینکه برای مرگ نابهنگامش جاودانه شود.

علاوه بر این ، به شهادت رساندن کسانی که به دست دیگران ناعادلانه می میرند ، آنها را به عنوان افراد کامل پاک می کند – آنها به هشتگ تبدیل می شوند یا عنوان اصلی یک نمودار زیبا اینستاگرامی هستند ، به جای والدین ، ​​فرزندان و دوستانی که عزیزانشان آنها را به عنوان آنها می شناختند .

تماشای قتل جورج فلوید فضول گرایی نیست. این باعث می شود شما شاهد بی عدالتی باشید که باید به آن عمل کنید

هشت هفته زمان دارد كه شوین حكم خود را از قاضی دریافت می كند. با این حال ، هیچ چیز به اندازه کافی احساس نمی شود. اگرچه خوب است که مقداری پاسخگویی وجود داشته باشد ، اما این حداقل حداقل اتفاقی است که باید می افتاده است – و این چیزی نیست که بتوان آن را جشن گرفت.

تا زمانی که ما در این وضعیت امید به تعلیق درآمده ایم که به مردم اجازه داده نمی شود جان سیاه پوستان را بگیرند و از آن رهایی یابند ، این ساختار همچنان سیاه پوستان را در یک موقعیت نابرابر نگه می دارد. مردم ادامه خواهند داد مگر اینکه این لحظه ای تلقی شود و درک شود که ریشه بیماری نژادپرستی در بنیان های جامعه ما – در ایالات متحده ، در انگلیس و فراتر از آن – ریشه دارد.

این محکومیت به هیچ وجه انتهای جاده نیست. کار ادامه دارد

دارنلا فریزیر ، نوجوان فیلمبردار مرگ جورج فلوید ، در دادگاه قتل درک شووین شهادت داد. این چیزی است که او گفت

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>