در صورت تجربه آزار و اذیت خیابانی یا شاهد آن چه باید کرد

[ad_1]

گفتگوی پیرامون ایمنی زنان مانند گذشته هرگز در جریان است. در تاریخ 3 مارس ، سارا اورارد در جنوب لندن ناپدید شد. نه روز بعد ، یک افسر پلیس مت به اتهام آدم ربایی و قتل متهم شد. صدها زن به رسانه های اجتماعی رفتند تا تجربیات خود را در مورد ارعاب ، آزار و اذیت و آزار و اذیت و همچنین آنچه مردان می توانند برای کمک به ما در اجتماع ایمن تر کنند ، به اشتراک بگذارند.

در همان زمان ، جنبش دعوت همه آغاز شد. یک پلتفرم آنلاین که زنان جوان و دختران مدرسه شهادتهای خود را در مورد خشونت جنسی به اشتراک می گذارند ، این مسئله فرهنگ پربار تجاوز را به منصه ظهور گفتمان عمومی قرار داده است.

متأسفانه ، بیشتر زنان می دانند که آزار و اذیت در خیابان چگونه است – 4 از 5 زن در انگلیس آن را تجربه کرده اند. ما با اظهارات جنسیتی یا جنسی احضار شده ایم ، چشمک می زنیم ، ساق پا می شویم ، شکم می کشیم ، مورد تعرض قرار می گیریم و می ترسیم. آزارهای خیابانی فقط چیزی نیست که زنان را تحت تأثیر قرار می دهد. فحش های نژادپرستانه ، همجنسگرایانه و ترنس هراسی هر روز به سمت مردم پرتاب می شود. این یک مشکل جهانی است.

پرونده سارا اورارد به زنان یادآوری کرده است که ما نه تنها در معرض خشونت از سوی مردان نیستیم ، بلکه ما نیز مقصر آن هستیم

این هفته هفته بین المللی آزار و اذیت خیابانی است و اهمیت بیان علیه آزارهای خیابانی را برجسته می کند.

اما ایستادن در برابر آزار و اذیت در صورت وقوع ممکن است دشوار باشد. ناراحت کننده ، ناتوان کننده و مرعوب کننده است. هرچند که فریاد زدن این وظیفه ما نیست – مسئولیت آنها این است که در وهله اول این کار را نکنند – واقعیت غم انگیز این است که هرچه این نوع آزار و اذیت ها بیشتر به رسمیت شناخته نشوند و درونی شوند ، مدت بیشتری ادامه خواهد یافت.

در نتیجه ، L’Oréal Paris ابتکاری به نام ایستادن در برابر آزارهای خیابانی – با مشارکت سازمان غیردولتی ضد آزار Hollaback! – با هدف آموزش ملت در آموزش مداخله توسط تماشاگران ، که برای همه به صورت آنلاین در دسترس است.

در اینجا توصیه های آنها در مورد اینکه در صورت آزار و اذیت خیابانی (اگر احساس آزار و اذیت در خیابان کنید) چه کاری باید انجام دهید …

چیزی بگو: به شخصی که شما را مورد آزار و اذیت قرار می دهد بگویید که دست از کاری که می کشد بردارد ، از شما دور شود یا به او بگویید چرا باعث ناراحتی شما می شود. هنگامی که مرزها را تعیین کردید ، با شخص گفتگوی رفت و برگشت برقرار نکنید ، آنها در ذهنی که مایل به یادگیری هستند ، نخواهند بود. به ایمنی برسید.

درخواست کمک کنید: همیشه می توانید از شخصی در اطراف خود کمک بخواهید. اگر افرادی در اطراف هستند اما کسی ندیده چه اتفاقی افتاده است ، دقیقاً به آنها بگویید که آزار دهنده چه گفته و چه کرده و آزار دهنده چه چیزی پوشیده است تا تماشاگر بتواند آنها را شناسایی کند. می توانید از آنها بخواهید که یک دقیقه با شما بمانند یا با شخصی که دارای مقام است (مثلاً با راننده اتوبوس اگر در اتوبوس هستید) تماس بگیرند.

این را ضبط کن: اگر احساس امنیت می کنید ، از آنچه اتفاق می افتد عکس یا فیلم بگیرید – یا از یک تماشاچی بخواهید این کار را انجام دهد. مطمئن شوید که مکان و مزاحمت را به وضوح ثبت کرده اید. پس از امنیت ، می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید داستان خود را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید یا آن را به کارفرمای شخص یا مقامات محلی گزارش دهید.

من توسط یک معلم مرد در دبیرستان دخترانه خودم مورد آزار و اذیت قرار گرفتم و شما باید داستان من را بخوانید

و اگر شاهد آزار و اذیت شخص دیگری هستید (و احساس امنیت می کنید که آنرا صدا کنید) ، که شامل “پنج D” است ، چه باید کرد؟

حواس پرتی: وانمود کنید که دوست هستید ، وقت بخواهید ، باعث حواس پرتی شوید – خلاق باشید

نماینده: فردی را در موقعیت اقتدار پیدا کنید (به عنوان مثال متصدی بار ، راننده اتوبوس) و از او بخواهید که مداخله کند

سند: آزار و اذیت را مشاهده و شاهد باشید ، این آزار و اذیت را بنویسید یا فیلمبرداری کنید ، فیلم را در اختیار قربانی قرار دهید و هرگز آن را به صورت آنلاین پست نکنید و بدون اجازه آنها استفاده نکنید

مستقیم: صحبت کنید و فرد مزاحم را صدا کنید و سپس توجه خود را به آزار و اذیت معطوف کنید. اگر آنها پاسخ دادند ، آنها را نادیده بگیرید تشدید نشود فقط از مستقیم به عنوان آخرین چاره برای جلوگیری از خشونت استفاده کنید. امنیت شما و فرد مورد آزار و اذیت در درجه اول قرار دارد.

تاخیر انداختن: فرد مورد آزار و اذیت را پس از حادثه راحت کرده و تصدیق کنید که این رفتار اشتباه بوده است. دوست بودن.

اگر تحت تأثیر مباحث مورد بحث در این مقاله قرار گرفته باشید ، مشاوره و پشتیبانی در Survivors Trust ، بزرگترین آژانس چتر برای تجاوزهای ویژه و خدمات سو abuse استفاده جنسی در انگلیس ارائه می شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>