در طی 20 سال چقدر برای زنان تغییر کرده است؟

[ad_1]

یوان رن به مناسبت بیستمین سالگرد مجله GLAMOR ، که اتفاقاً در روز جهانی زن اتفاق می افتد ، دقیقاً به آنچه در 20 سال گذشته برای زنان تغییر کرده است نگاه می کند …

دهه 90 ادویه دختران با دختران قدرت و بریتنی اسپیرز با رقص بداهه ای از مقررات مدرسه سرپیچی می کنند. در زندگی واقعی ، سرانجام قانون انگلستان تجاوز به عنف در یک ازدواج پس از سالها فعالیت زنان را غیرقانونی دانست. در دهه 2000 ، سرنوشت کودک با کمک فرشتگان چارلی به ما گفت که یک زن مستقل چه شکلی است.

با این حال ، آن زمان همچنین عصر شکارچیان جنسی مانند هاروی وینستین بود و هنگامی که رئیس جمهور ایالات متحده می توانست با آرزوی زندگی مونیکا لوینسکی ، زندگی جوانی را نابود کند. مردان شلیک کردند و قانون کاملاً طرف آنها بود.

فرهنگ پاپ تصویری بسیار براق از زن قرن 21 ایجاد کرده است. پسران هر کاری می توانند انجام دهند ، ما می توانیم بهتر انجام دهیم: در انگلستان ، دختران در مقاطع ابتدایی ، GCSE و سطح A از پسران بهتر بودند و “شکاف جنسیتی دستیابی” را ایجاد می کردند. با توجه به اینكه مردان هنوز 27٪ بیشتر از زنان درآمد دارند ، این نگرانی زیادی ایجاد نكرد. فقط تا قانون تساوی 2010 ، که به عنوان “مهمترین قانون آزار و اذیت جنسی در محل کار” شناخته می شود ، قانون تعریف کرد که چه چیزی باعث آزار جنسی می شود ، به زنان بیشتری اجازه می دهد در دادگاه با پرونده های خود مبارزه کنند.

طلوع هزاره هنوز زمانی بود که مدل ها و افراد مشهور دختر پوشیده بودند و در آنجا فقط کمال – بیشتر سفید ، باریک و ظریف – جشن گرفته می شد. نشانه هایی از تغییر در “Bootylicious” بیانسه و جنیفر لوپز وجود داشت ، اما حتی در این صورت ، بسیاری از زنان بدن مجسمه های خود را به طرز وحشیانه ای غیرقابل دستیابی می دیدند.

در این فضا ، مجله Glamour در آوریل 2001 راه اندازی شد و یک جلب جذابیت به زندگی زنان عادی اضافه کرد. من به عنوان یک خواننده نوجوان ، مانند بسیاری دیگر سعی کردم از Covergirl Reese Witherspoon در سال 2005 تقلید کنم.

بازیگر ورزشی GLAMOR زنان سال: نائومی اوزاکا در مورد فعالیت ، نژادپرستی و صحبت کردن – “من می خواهم صدای تغییر باشم”

مجلات زنان از آن زمان به بعد مطالب خود را گسترش داده و از طریق علایق و تجربیات جهانی ، خوانندگان را متحد کردند. زنان باحجاب و همچنین عناوینی مانند “او از طالبان فرار کرد و به یک سوپرمدل تبدیل شد” (Glamour ژوئن 2016) ، در تضاد با “Party Outfit SOS” است. در قسمت کمی زندگی سیاه اهمیت ندارد ، زنان رنگین پوست مانند هرگز دیده می شوند. در شماره ژانویه Self Love عشق Glamour ده زن مختلف پوشش داده شد و علائم کشش ، موهای بدن و دستاوردهای آنها را جشن گرفت.

زنان همچنین از انواع بدنی ورزشی و سالم تری استقبال کرده اند ، که همراه با افزایش ورزش های توده ای و منظم ورزشی است ، و در پی آن موفقیت های اخیر انگلیس مانند پائولا رادکلیف (دارنده رکورد جهانی ماراتن 2003) ، جسیکا انیس هیل دارنده مدال های طلای المپیک (2012) و کلی هولمز (2004). این به معنای واقعی کلمه چشم انداز انگلیس را تغییر داده است: تعداد زنانی که امروز برای ورزش به جاده ها ، پارک ها و سالن های بدنسازی برخورد می کنند ، مردم 20 سال پیش را شوکه می کرد.

جنبش # متو در سال 2017 نمونه ای از آزار و اذیت جنسی در محل کار بود و بسیاری از شرمساری های خود را در مورد آزار جنسی از بین برد. در یک نظرسنجی در سال 2020 توسط کنگره اتحادیه های کارگری انگلستان (TUC) ، 68٪ از افراد مورد بررسی گفتند که جنبش #MeToo باعث بازتر شدن آزار و اذیت جنسی شده است.

با این حال پیگرد قانونی برای پرونده های آزار جنسی همچنان کم است و تبعیض علیه قربانیان سو abuse استفاده همچنان مشهود است. یک مطالعه در ژورنال SAGE نشان داد که زنانی که خود آزار و اذیت جنسی را گزارش کرده اند کمتر از مواردی که توسط یک همکار گزارش شده است ، برای ارتقا for توسط همکار کار توصیه می شوند ، این واقعیت را برای زنانی که صحبت می کنند نشان می دهد.

هر آنچه در مورد جوایز زنان سال GLAMOR 2021: بازیگران باید بدانید

گلوگاه اصلی دیگر برای برابری جنسیتی در قرن بیست و یکم ، به طور تعجب آور ، فرزندآوری همچنان وجود دارد. شکاف حقوق و دستمزد جنسیتی هنگامی که یک زن اولین فرزند خود را دارد به شدت افزایش می یابد ، و این “مجازات ها” حتی پس از بازگشت مادران به محل کار برگشت پذیر نیستند ، به همین دلیل حق والدین مشترک بسیار مهم است.

اما طرح ترک والدین مشترک در انگلیس که در سال 2015 ارائه شد ، جذب کم و حتی 2٪ را نشان می دهد. نه تنها برای کارگران خود اشتغالی – که 15٪ از نیروی کار را تشکیل می دهند – در دسترس نیست ، دستمزد پدرانه بسته به سخاوت شرکت شما اغلب از حقوق بارداری افزایش یافته کمتر است. جذب همچنین مادر را مجبور می کند مرخصی زایمان خود را قطع کند ، که مانع دیگری برای تصویب آن است.

امید است که قانون گزارش شکاف جنسیتی در حقوق زنان در سال 2017 ، که طبق آن همه شرکتها با 250 کارمند باید متوسط ​​شکاف حقوق و دستمزد جنسیتی را ارائه دهند ، باعث ایجاد انگیزه در کارفرمایان برای انجام کارهای بیشتر حتی در زمینه رقابت نیز خواهد شد.

شکاف های پرداختی جنسیتی از همان ابتدای مدرسه کاهش می یابد و جذب دختران در افراد STEM از سطح A پایین است. بعداً عدم تعادل تقویت می شود ، زیرا دانشجویان STEM در زمان فارغ التحصیلی به طور متوسط ​​30٪ درآمد بیشتری کسب می کنند.

“من در تلفظ نام خودم اصلاح شدم”: در روز جهانی زن ، خوانندگان GLAMOR جنسیت آمیزترین سخنان مردم را به آنها فاش می کنند (و آنها شما را شوکه می کنند)

و در حالی که زنان بدن خود را در اختیار دارند و شیوه های زندگی فعال تری را دنبال می کنند ، ما با موانع جدیدی روبرو هستیم: یک نظرسنجی اخیر نشان داد که 46٪ از دوندگان زن در انگلیس هنگام دویدن به نوعی مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند.

بسیار مهم ، زنان اقلیت قومی در حال عقب ماندگی هستند و هیچ گفتگویی درباره برابری جنسیتی نباید این مسئله را نادیده بگیرد. امروزه ، شکاف حقوق و دستمزد جنسیتی همچنان در 15٪ و حتی برای گروه های خاص بیشتر است ، مانند 23.3٪ برای هندی ها. از نامرئی بودن زنان آسیایی در ورزش گرفته تا زنان قومی که بیشتر در معرض خشونت خانگی ، نژادپرستی و فشار در مدرسه هستند – با توجه به تعداد بیشتر خانواده – در دهه آینده به پوشش بیشتری نیاز دارد.

پشت هر موفقیتی که در ابتدای این مقاله به آن اشاره شد ، یک مرد است ، از مدیر مرد Spice Girls گرفته تا پدر بریتنی اسپیرز و چارلی در فرشتگان چارلی. ما باید به قهرمانی زنان از هر زمینه ای ادامه دهیم ، اما هیچ یک از اینها بدون تلاش برای تغییرات بیشتر قانونگذاری امکان پذیر نیست. بیایید امیدوار باشیم که بیست سال آینده زنان واقعاً موفقیت های خود را به دست بیاورند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>