دستگاه داخل رحمی: هر آنچه درباره IUD کویل ضد بارداری باید بدانید شامل عوارض جانبی

[ad_1]

همانطور که همه ما می دانیم ، موارد مربوط به سلامتی زنان – به ویژه هنگامی که دردی درگیر باشد – بندرت نگاهی که شایسته آن است را پیدا می کند. شما فقط باید میانگین سالهایی را که برای انجام تشخیص آندومتریوز در انگلیس طول می کشد ، بخوانید تا شواهدی از آن را داشته باشید. (ساعت هشت است).

بنابراین وقتی مسائل مربوط به درد ناشی از روش های داخل رحمی (IUD) به صورت ویروسی در آمد ، برای ما تعجب آور نبود که زنان تحت مراقبت قرار بگیرند و از آنها اطلاعات نادرست بگیرند.


من تازه بعد از 14 سال از قرص ترکیبی از بارداری استفاده کردم و این همان چیزی است که آرزو می کنم بدانم

همه چیز با این دادخواست آغاز شد – که در رسیدن به هدف 10 هزار امضا قرار دارد – که خواستار تسکین درد بهتر در هنگام قرار دادن و برداشتن آی یو دی است.

لوسی کوهن ، نیروی این دادخواست ، از طریق یک نظرسنجی دریافت که بسیاری از زنان به دلیل IUD درد شدیدی را تجربه می کنند. در نتیجه ، وی احساس كرد كه لازم است رسماً خواستار تسكین درد بیشتر شود.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

وی نوشت: “واضح است كه ما از ناحیه دست خود مشكلی داریم. تمام آنچه كه من می خواهم این است كه تسكین دردی مناسب ارائه شود.”

اکنون دانشکده بهداشت جنسی و باروری (FSRH) و کالج سلطنتی متخصص زنان و زایمان (RCOG) رسما بیانیه ای را منتشر کردند که در بخشی از آن آمده است: “ما نگران شنیدن دردی هستیم که برخی از زنان در حین قرار دادن IUD خود تجربه کرده اند. ، و این بحث در میان متخصصان مراقبت های بهداشتی را برانگیخته است. ما به عنوان متخصصانی که در زمینه بهداشت زنان کار می کنند ، هدف ما گوش دادن و تلاش برای اطمینان و تأیید و احترام به انتخاب های زنان است ، از جمله تسکین درد مناسب. “


توصیه رسمی NHS به صورت آنلاین این است که مسکن های ضد درد را بعد از وارد کردن مصرف کنید – اگرچه تجربه زنان بی شماری نشان می دهد که این حتی به اندازه کافی نیست.

ما از یک پزشک عمومی خواستیم که در مورد IUD ، آنچه در طول عمل اتفاق می افتد و آنچه می توانیم در مورد تسکین درد موثر انجام دهیم ، بیشتر به ما بگوید.

نکته اول اینکه ، IUD چیست؟

برای شفافیت ، ما از اصطلاح IUD به عنوان یک اصطلاح پتو استفاده می کنیم تا دستگاه های هورمونی و غیرهورمونی را توصیف کنیم – که به طور رسمی به آن “سیم پیچ” گفته می شود.

طبق NHS این واقعیت هایی است که باید در مورد IUD بدانید …

 • دستگاه غیر هورمونی برای جلوگیری از بارداری شما مس آزاد می کند و بسته به نوع آن از 5 تا 10 سال از بارداری محافظت می کند. دستگاه هورمونی هورمون پروژسترون را برای جلوگیری از بارداری آزاد می کند و بسته به مارک 3 تا 5 سال دوام می آورد.
 • اگر به درستی وارد شوند ، بیش از 99٪ موثر هستند.
 • در هر زمان از چرخه قاعدگی قابل استفاده است ، به شرطی که باردار نباشید.
 • در هر زمان توسط پزشک یا پرستار آموزش دیده می توان آن را خارج کرد. پس از آن می توان بلافاصله باردار شد.
 • خطر اندکی وجود دارد که بدن شما ممکن است IUD را بیرون بکشد یا حرکت کند. به شما گفته می شود که چگونه محل آن را بررسی کنید.
 • اگر قبلاً عفونت لگن داشته باشید ، ممکن است IUD مناسب نباشد.
 • این ماده از STI محافظت نمی کند ، بنابراین ممکن است لازم باشد از کاندوم نیز استفاده کنید.

آیا واکسن کرونا ویروس بر پریود من تأثیر می گذارد؟ پاسخ داده شده به تمام س youالاتی که در مورد تأثیر ضربه روی چرخه بدن دارید

چگونه IUD در واقع وارد و خارج می شود؟

دکتر الیز دالاس ، دکتر بابل ، به ما می گوید: “شما برای شروع معاینه لگن انجام می دهید تا بتوانم محل ورودی رحم را حس کنم – این دهانه رحم است. سپس یک میله نازک بلند وارد می کنم که صدا دارد تا اندازه گیری کند رحم طولانی است.

“فورسپس (تناکولوم) برای ایجاد ثبات در دهانه رحم در حین وارد کردن و کاهش سوراخ شدن سوراخ استفاده می شود. در اینجاست که می توانید بی حسی دهانه رحم – به صورت ژل یا تزریق بلوک – به شما ارائه شود زیرا نگه داشتن دهانه رحم با پانچ می تواند دردناک باشد – اما گفتن این برخی از بیماران هستند که چیزی را احساس نمی کنند.

“مستقیم نگه داشتن دهانه رحم ، IUD را وارد می کنم – و صرف نظر از نوع شما (هورمونی یا غیر هورمونی) ، بر نحوه قرار دادن آن یا مسئله درد تأثیر نمی گذارد زیرا هر دو اندازه آنها یکسان است.

“آی یو دی جدید Kyleena (همچنین هورمونی اما کمتر از میرنا) دارای ابعادی کوچکتر و دارای لوله قرارگیری باریک تری نسبت به میرنا است. این ممکن است روند درج را نسبت به میرنا دردناکتر کند.

“پس از وارد کردن – من لوله لوله را برداشته و رشته ها را به حدود 3 سانتی متر برش می دهم تا آنها در اطراف گردن رحم بپیچند – اگر آنها خیلی کوتاه هستند می توانند مستقیماً بیرون بیایند و برخی از مردان احساس می کنند که در حین رابطه جنسی آنها کمی تیز است احساس نوک. “

وی اضافه می کند ، اگرچه نادر است ، اما در برخی شرایط ممکن است تزریق تحت بیهوشی عمومی انجام شود.

این کارزار جدید تقویت کننده بهداشت روز قاعدگی با هدف از بین بردن شرم در دوران قاعدگی انجام می شود و قدرت آن بسیار لعنتی است

برای به حداقل رساندن درد چه کاری می توانید انجام دهید؟

دکتر دالاس می گوید: “قبل از انجام این روش ، من همیشه یک ارزیابی اساسی از جمله جمع آوری اطلاعات در مورد روشهای قبلی داخل رحمی را درخواست می کنم. بیمارانی که در حین تزریق دچار عوارض جانبی قبلی شده اند ، احتمالاً دوباره به آنها مبتلا می شوند.”

وی می افزاید: “برای كمك كردن به درد وارد كردن IUD ، من همیشه به بیماران می گویم كه حداقل یك ساعت قبل از عمل از مسكن ضد التهاب غیر استروئیدی (ایبوپروفن / ناپروكسن) استفاده كنند.” “هیچ شواهدی از کاهش قابل توجه درد همراه با قرار دادن وجود ندارد ، اگرچه ممکن است در ساعات پس از وارد کردن به شما کمک کند.

“من همچنین می توانم در مورد تسکین درد در هنگام قرار دادن بحث کنم – با استفاده از یک ژل بی حس کننده موضعی روی گردن رحم یا یک بلوک گردنی. شواهدی وجود دارد که این باعث کاهش درد همراه با قرار دادن دهانه دهان می شود.”

در نهایت پیش بینی چگونگی واکنش کسی ممکن نیست ، وی اضافه کرد ، “متأسفانه هر بیمار یا دهانه رحم واکنش متفاوتی نشان می دهد و فقط هنگامی که شما این روش را انجام می دهید می دانید که هر بیمار چگونه پاسخ خواهد داد.”

مهم است که استرس داشته باشید که نه هر کس تجربه منفی خواهد داشت – برخی از افراد با کمترین ناراحتی بیرون می آیند. اما واقعیت این است که در اینجا موضوعی وجود دارد که فقط در حال حاضر به شکلی حل شده است که مردم را به گفتگو وا می دارد.

در واقع این یک افسانه است که شما هنگام مصرف قرص های ضد بارداری وزن خود را افزایش می دهید

آیا غش خواهم کرد؟

بسیاری از افراد آنلاین تجربیات خود را در مورد غش به اشتراک گذاشته اند ، از جمله کیتلین موران که در ماه مه در توییتر خود نوشت که “دو بار بیهوش شد” و سپس به او پیشنهاد کمک شد ، که مبهوت بود.

زن دیگری تجربه خود را به اشتراک گذاشت و گفت: “من به دلیل شوک دهانه رحم ، از دست رفتم و سازهایی را که هنوز درون من بودند ، جا دادم.” این زن سپس اضافه كرد كه پس از یك ساعت تلاش برای دور زدن ، او را برای رانندگی به خانه تنها فرستاده اند و از آن زمان به دلیل ضربه جسمی به بدنش ، درد و تب داشته است.

باز هم ، این تجربه همه نخواهد بود ، اما مهم است که از این امکان آگاه باشید.

دکتر دالاس می گوید: “من همیشه به بیماران می گویم که دهانه رحم دوست ندارد که لمس شود و ما باید آن را صحیح نگه داریم تا وارد شود.

“گاهی اوقات به دلیل تحریک اعصاب به دهانه رحم در حین عمل ، ممکن است یک دوره ضعف بی حسی (شوک دهانه رحم) وجود داشته باشد ، این بیشتر با بالا بردن پاها همانطور که در یک غش طبیعی احساس می شود ، کنترل می شود.”

عوارض جانبی چه هستند؟

جدا از عوارض جانبی بالقوه دردناک نصب دستگاه به شرح بالا ، برخی از عوارض جانبی دیگری نیز وجود دارد که در سیستم عامل پیشگیری از بارداری ، The Lowdown گزارش شده است ، از جمله:

 • گرفتگی های عضلانی
 • ترشحات واژن
 • سینه های لطیف
 • کمردرد
 • لکه ها یا آکنه

وقتی نوبت به پریود می رسد ، وب سایت NHS خاطرنشان می کند که IUD هورمونی می تواند پریودهای شما را سبک تر ، کوتاه تر یا به طور کلی متوقف کند. این بدان معنی است که می تواند برای افرادی که پریودهای بسیار سنگین یا دردناکی دارند مفید باشد.

با این حال ، با وجود تخمک گذاری ، آی یو دی غیر هورمونی پریود شما را متوقف نمی کند. پریود در 3 تا 6 ماه اول بعد از نصب دستگاه ممکن است سنگین تر ، طولانی تر یا دردناک تر باشد و ممکن است در بین پریود لکه بینی یا خونریزی داشته باشید.

عوارض جانبی بالقوه دیگری مانند عفونت لگن و آسیب رحم نیز وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید اما خطر این موارد فوق العاده ناچیز است. بیشتر بخوانید در NHS.uk.

آیا آی یو دی می تواند به دوره های دردناک و آندومتریوز کمک کند؟

پیشگیری از بارداری هورمونی می تواند به کاهش علائم آندومتریوز ، که شامل درد و همچنین کاهش رشد بافت است ، کمک کند.

دکتر دالاس می گوید: “بنابراین باید آی یو دی هورمونی باشد و میرنا اغلب یک درمان موثر برای آندومتریوز است. آی یو دی مسی یا غیر هورمونی باعث بدتر شدن آن می شود زیرا عارضه جانبی این دوره می تواند دوره های سنگین تر و دردناک تری باشد.” .

پیشگیری از بارداری ، رضایت ، گره خوردن – به جنسی که آرزو می کنید در مدرسه داشته باشید خوش آمدید

مورد دیگری ارزش دانستن دارد؟

رشته ها را بررسی کنید

دکتر دالاس می گوید برای اطمینان از اینکه به شما احساس می شود رشته ها را احساس کنید و عادت به انجام آن هر ماه یا بعد از هر خونریزی دارید – “این بسیار نادر است اما ممکن است سوراخ رحم با IUD باشد” ، او اضافه می کند.

“علائم معمولاً درد شکمی است (که معمولاً خفیف است) همراه با نخ های از دست رفته و خونریزی غیرطبیعی است. بیشتر سوراخ ها در زمان قرار دادن تشخیص داده نمی شوند و در صورت کوتاه شدن یا از بین رفتن رشته ها یا بارداری کشف می شوند.” می گوید

اگر این اتفاق بیفتد ، ممکن است بارداری نیز اتفاق بیفتد زیرا دستگاه به درستی قرار نگرفته است.

آیا می تواند روی پوست شما تأثیر بگذارد؟

برخی افراد گزارش می کنند که پوستشان تحت تأثیر IUD قرار گرفته است. دکتر دالاس می گوید آی یو دی غیر هورمونی تفاوتی ایجاد نمی کند زیرا هیچ هورمونی وجود ندارد ، فقط مس ، که بر پوست شما تأثیر نمی گذارد.

در حالی که آی یو دی هورمونی از پروژستین استفاده می کند. “پروژستین می تواند از بارداری جلوگیری کند اما ممکن است باعث شعله ور شدن آکنه شود زیرا این هورمون باعث می شود پوست تولید ماده روغنی را که از پوست شما به نام سبوم محافظت می کند ، افزایش دهد.

وی می گوید: “اما به یاد داشته باشید که مقدار کمی به صورت محلی در رحم منتقل می شود اما اگر قبلاً مستعد شکستگی های هورمونی هستید ، ممکن است بیشتر تحت تأثیر قرار بگیرید – به ویژه اگر قبل از قاعدگی دچار شکستگی شدید.”

ارتباطات

دکتر دالاس به عنوان پزشکی که این روش را قبلاً انجام داده است ، می گوید ارتباط صادقانه مهم است.

“موضوع ارتباط با بیمار و شفافیت در مورد احتمال بسیار دردناک بودن آن و بحث در مورد گزینه های تسکین درد است که ما ارائه می دهیم.

“ما نمی توانیم پیش بینی کنیم که چه کسی درد را احساس می کند و چه کسی را احساس خواهد کرد. من بسیاری از IUD ها را نصب کرده ام و برخی از افراد بدون درد یا درد خفیف هستند و اغلب در مورد اینکه چگونه این روش دردناک تر از آنچه که تصور می کردند ، اظهار نظر می کنند.

“بنابراین فقط برای داشتن یک بحث آزاد ، صادقانه و سپس مردم اگر دردناک باشد کمتر احساس شوک و ناراحتی می کنند ، زیرا باور کنید که در این شرایط بدتر بودن است زیرا اولین اصل از اولین قانون سوگند بقراطی این است که هیچ کاری نکنید آسیب رساندن به بیماران ما بنابراین ما همیشه به دنبال راه هایی برای کاهش درد آنها هستیم. “

در حالی که درد هرگز نتیجه مطلوب نیست ، اما داستانهای زیادی از زنان نشان می دهد که آنجا وجود دارد. بنابراین باید کاری در این باره انجام شود. دریافت امضا

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>