دم اسبی چطور می تواند باعث ریزش طولانی مدت مو شود

[ad_1]

بعضی اوقات عادت های بسیار معمولی می توانند عواقب غیر منتظره ای را به همراه داشته باشند. به عنوان مثال موهای ما را بگیرید. در روزهای بدون شستشوی مو ، چه تمایلی با آن دارید؟ آن را به عقب خراشیده و ببندید؟ آیا هنگام رفتن به زیر دوش یا بیرون از ورزش نیز همین مورد وجود دارد؟ خوب ، معلوم شد که دم اسبی و مستی در بالای سر شما در واقع می تواند باعث ریزش موی غیرقابل برگشت شود ، به خصوص اگر در هنگام قفل کردن به طور منظم آن را عقب می کشید. بله

دکتر بسام فارجو ، جراح ترمیم مو و کارشناس ریزش مو در موسسه Farjo Hair هشدار داده است که استفاده مداوم از مدل موهای محکم و نرم ، می تواند دلیل این باشد که از طاسی زودرس رنج می برید.

10 دلیل برای کم پشت شدن موهای شما – به علاوه هک نبوغ TikTok برای رشته های ضخیم تر

مدل موهای تنگ می تواند باعث آلوپسی کششی شود

او به GLAMOR گفت: استفاده از مدل های بسیار تنگ در موهای شما مانند دم اسبی می تواند باعث ایجاد ریزش مو به نام آلوپسی کششی شود. “این منجر به آسیب مکانیکی ریشه ها در صورت استفاده طولانی مدت می شود. این تمایل بیشتر در زنانی است که از مدل های بافت استفاده می کنند.”

وی افزود: به بیان ساده ، اگر موهای شما شروع به ریزش می کند یا مناطقی از ریزش مو را در اطراف خط مو مشاهده می کنید ، این ممکن است دلیل آن باشد.

چگونه می توانید از آلوپسی کششی جلوگیری کنید؟

دکتر فارجو پیشنهاد می کند موهای خود را ASAP عوض کنید. “بهتر است از جلوگیری از کشیدگی موهایتان کاملاً جلوگیری کنید. اگر متوجه ریزش مو شدید ، توصیه می شود برای بلند نگه داشتن موهای خود متوقف شوید و به سبک بسیار شل تری بروید.”

طبق گفته متخصصان برتر مغز ، اینها طبیعی ترین راه ها برای رشد موهای شما هستند

اگر خسارت قبلاً وارد شده باشد چه کاری می توانید انجام دهید؟

دکتر فارجو می گوید: “به محض از بین رفتن موها ، بعید است که دوباره رشد کنند.” “گزینه ای که در صورت وجود می تواند مورد بررسی قرار گیرد ، کاشت مو در مناطقی است که مو از بین رفته است. کاشت مو با جهش و تلاش انجام شده و توسط جراح مناسب انجام شده است ، می تواند نتایج تقریباً غیرقابل شناسایی باشد.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>