راهنمای خوردن و ورزش در دوره های قاعدگی

[ad_1]

خوب ، بنابراین بسیاری از ما در حال حاضر دوره های قاعدگی خود را با استفاده از برنامه ها ردیابی می کنیم اما آخرین باری که شما بقیه چرخه خود را با آنچه در بدن خود انجام می دهید توجه داشته اید کی بوده است؟

می دانیم اوقات خاصی از ماه وجود دارد که با داشتن کیسه های انرژی احساس قدرت و قدرت می کنیم و روزهای دیگر هنگام باز کردن پرده ها در صبح احساس خیلی زیاد می کنیم.

بازیگر و نویسنده کتاب پرفروش این رژیم نیست داوینیا تیلور به GLAMOR گفت: “هورمون های ما یک جانور دائما در حال تکامل هستند ، بنابراین شما باید بهترین روش ها را برای تمرین و غذا خوردن مطابق با چرخه خود انجام دهید.”


“در طول سالها ، من یاد گرفته ام که چرخه خود را بخوانم و اینکه چطور واقعا بر سطح انرژی من تأثیر می گذارد ، و این همان چیزی است که من توصیه می کنم هنگام ورزش با چرخه خود ، نه مخالف آن.”

در اینجا راهنمای داوینا برای غذا خوردن و ورزش بر اساس چرخه شما وجود دارد …

این همان چیزی است که شما باید در دوره قاعدگی خود بخورید


قاعدگی: روزهای 1-5 / 6/7 (بستگی به چرخه شما دارد)

روز اول اولین روزی است که خونریزی می کنید و این زمانی است که سطح هورمون شما در پایین ترین حد است و باعث می شود احساس خستگی بیشتری کنید. یوگا در این روزها گزینه خوبی است ، اما چون طرفدار نیستم ، معمولاً بعضی از جلسات سبک وزن را انجام می دهم تا فقط به روشی کم تأثیر حرکت کنم. در این زمان از کاردیو پرهیز می کنم و هر روز بیش از چهل دقیقه ورزش نمی کنم.

درصورتیکه احساس نیاز کنم روزه های متناوب در این روزها راحت می شوم. گاهی اوقات کاهش سطح آهن می تواند انرژی شما را تحت تأثیر قرار دهد و شما ممکن است هوس چیزهای شیرین کنید. من از قبل یک موس شکلات آووکادو ، که پر از آنتی اکسیدان است ، آماده می کنم تا جلوی رسیدن به شیر لبنی را بگیرم. صدف یا استیک دنده چشم که از طریق علف تغذیه می شود نیز به دلیل سطح بالای آهن برای خوردن در این زمان عالی است.

پیش از روز آگاهی از غربالگری دهانه رحم ، در اینجا توصیه های تخصصی برای از بین بردن ترس ترسناک است

مرحله فولیکولی: روزهای 1 تا 14

من تمایل دارم که در روزهای سه و چهار چرخه خود اوقات بسیار وحشیانه ای داشته باشم. در نتیجه ، من با خوشحالی به خودم استراحت می دهم و پاهایم را بالا می آورم. هیچ فایده ای ندارد که خودم را فشار دهم و بدن را که قبلاً رنج می بردم ، ملتهب کنم. اما هنگامی که احساس خوبی دارید و با چرخه خود کار می کنید یاد بگیرید. برنامه های ردیابی هورمون می توانند منبع درخشان اطلاعاتی در این مورد باشند.

اگر احساس منفی داشته باشم ، یک جلسه نفس کشیدن ویم هوف می تواند مرا از آن خارج کند. نکته مهم این است که به تلاش فیزیکی صفر نیاز دارد. به معنای واقعی کلمه می توانید روی تخت خود دراز بکشید و نفس بکشید. برخی از تمرینات وی را می توانید به صورت آنلاین یا در برنامه وی پیدا کنید.

خبر خوب این است که در طی این فاز فولیکولار ، هورمون ها دوباره شروع به ساخت می کنند ، بنابراین روز هفتم دوباره شروع به دویدن می کنم و تمرینات زیادی برای پا انجام می دهم.

از روز هفت به برنامه معمول روزه داری متناوبم برمی گردم.

تخمک گذاری: روز 14 (گذشته)

جراحی استروژن می تواند با افزایش انرژی ، قدرت فوق العاده تخمک گذاری به شما بدهد! این زمان بسیار خوبی است که باید با اولین کلاس HIIT خود را به چالش بکشید یا سعی کنید بهترین های 5K خود را شکست دهید.

پروژسترون کم است ، به این معنی که تحمل درد شما زیاد است ، بنابراین با ورزش های شدید سریعتر بهبود خواهید یافت.
باز هم ، من برنامه معمول روزه داری متناوب خود را در این روزها دنبال می کنم.

آیا واکسن کرونا ویروس بر پریود من تأثیر می گذارد؟ پاسخ داده شده به تمام س youالاتی که در مورد تأثیر ضربه روی چرخه بدن دارید

مرحله لوتئال: روزهای 14 تا 28

من در این مرحله هنوز انرژی خوبی دارم ، بنابراین به تمرین ادامه می دهم. با این حال ، هرچه بیش از روز 20 حرکت می کنم ، دویدن های طولانی تر و آهسته تری را ادامه می دهم و به سرعت ثابت چربی سوزی ادامه می دهم. من تا آنجا که ممکن است وارد طبیعت می شوم و برخلاف اتکا به قهوه ، از انرژی روز برای افزایش انرژی خود استفاده می کنم.

من همچنان برنامه منظم روزه داری متناوب خود را دنبال خواهم کرد و همچنین مقدار زیادی سبزیجات صلیبی تازه به وعده های غذایی خود اضافه خواهم کرد تا هورمون های بدن را تا حد ممکن متعادل نگه دارم تا قبل از افت شدید!

ممکن است در این مرحله بیشتر به مصرف کربوهیدرات بپردازید و آنها به عنوان سوخت در این مرحله با هورمون بالا و همچنین از سطح سروتونین بهتر می سوزند. به دنبال منابع غذایی کامل مانند سبزیجات ریشه ای بروید و از کربوهیدرات های سرخ شده خودداری کنید

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>