راهنما برای خرید: هر آنچه در مورد این طرح باید بدانید

[ad_1]

در دنیایی که بسیاری از ما امیدواریم بتوانیم به نردبان ملک برویم و امنیت بیشتری در خانه های خود پیدا کنیم ، جمله “کمک به خرید” بسیار خوشایند به نظر می رسد – اما در واقع معنی آن چیست و آیا واقعاً برای افراد ما به دنبال خرید اولین خانه های خود هستیم؟

طرح راهنما برای خرید ، که توسط دولت در سال 2013 به عنوان یک راه حل بالقوه برای افرادی که قصد دارند بدون ودیعه بزرگ و بی نظیر خود را به نردبان ملک برسانند ، آغاز شده است ، از چند طرح مختلف تشکیل شده است که هرکدام موافقان ، مخالفان و ویژگی های خاص خود را دارند. در اینجا راهنمای هر عنصر و همچنین مواردی را که باید جشن بگیرید و کجا احتیاط کنید را پیدا خواهید کرد:

این گزینه Help to Buy اساساً همان کاری را که روی قلع می گوید انجام می دهد – اگر توانایی پرداخت ودیعه و رهن 100٪ از خانه را ندارید ، می توانید به جای آن یک سهم از آن خریداری کنید. سهمی که می توانید خریداری کنید بین 25 تا 75 درصد است و شما کرایه باقیمانده درصد ملک را پرداخت می کنید – به عنوان مثال ، اگر 50 درصد سهام خریداری کرده اید ، برای پس انداز نیمی از املاک خود از پس انداز و وام استفاده می کنید ، و بقیه را اجاره پرداخت کنید. شما می توانید با کسب درآمد بیشتر یا داشتن هر نوع خسارت باد ، سهم خود را از دارایی خود افزایش دهید.

من آپارتمان خود را از طریق مالکیت مشترک خریداری کردم و این همه آن چیزی است که شما باید بدانید

این موارد فقط برای افرادی موجود است که معیارهای خاص درآمد و مسکن را دارند – در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد صلاحیت خود کسب کنید.

نکته مثبت اصلی این طرح این است که به شما اجازه می دهد تا آرام تر از اجاره به مالکیت خانه منتقل شوید و شما نیازی به پس انداز زیاد برای سپرده خود و یا درخواست وام بزرگ ندارید. با در نظر گرفتن این موضوع ، می تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که به دنبال خرید مجرد هستند یا زوج هایی که درآمد کمتری دارند.

البته چند نکته منفی نیز وجود دارد. مالکیت مشترک فقط در برخی از املاک – معمولاً یک ساختمان جدید – در دسترس است ، به این معنی که گزینه های شما برای نوع ملکی که می توانید خریداری کنید محدود خواهد بود. آنها همچنین همیشه به عنوان یک ملک اجاره ای فروخته می شوند ، به این معنی که شما ممکن است حقوق کمتر و مسئولیت بیشتری نسبت به یک مالک آزاد داشته باشید.

من آپارتمان مالکیت مشترک خود را از 26 سالگی خریداری کردم و اکنون معتقدم کل کلاهبرداری است

طرح خرید وام سهام

گذشته از راهنمایی برای خرید ISA که اکنون از بین رفته است (خوب ، برای متقاضیان جدید بسته است) ، این یک گزینه محبوب برای خریداران اولین بار است. مانند مالکیت مشترک ، این امکان را به شما می دهد که هم از سپرده ای که برای پس انداز نیاز دارید و هم از وام موردنظر که باید برای آن درخواست کنید ، بکاهید ، فقط با این گزینه به جای پرداخت اجاره بهای بخشی از خود ، وام بابت مانده را به شما می دهند. خانه شما می توانید بین 5٪ تا 20٪ (40٪ در لندن) از ارزش ملک را به عنوان وام سهام خود قرض بگیرید و بازپرداخت های آن در پنج سال اول بدون بهره است. وام باید به طور کامل بازپرداخت شود: اگر پایان مهلت رسید ، وام خود را پرداخت می کنید یا خانه خود را می فروشید.

می خواهید پس انداز برای خانه اول خود را شروع کنید؟ اینها نکات کاربردی است * همه * می توانند امتحان کنند

باز هم ، نیاز به پس انداز سپرده کوچکتر و درخواست وام مسکن کمتر می تواند دسترسی به مالکیت خانه را بسیار بیشتر کند. همچنین در مدت پنج سال اول هیچ علاقه ای برای پرداخت وام وجود ندارد ، که می تواند مجموع صورتحساب ماهانه شما را کنترل کند. اطلاعات کامل در مورد این گزینه را در اینجا بیابید.

آیا منفی وجود دارد؟ البته وجود دارد! باز هم می گویم ، این طرح فقط برای خانه های نوساز در دسترس است و واقعاً در مناطق مختلف بسته به تقاضا در دسترس است. همچنین ، برخلاف رهن شما ، آنچه به عنوان وام سهام خود مدیون هستید متناسب با ارزش دارایی شما تغییر می کند. این امر به این دلیل است که راهی برای درآمدزایی – یعنی کسب ارزش ویژه در خانه – در برابر ارزش وام ندارید. پس از پنج سال اول ، شما پرداخت سود وام خود را شروع خواهید کرد ، و این گزینه همچنین به این معنی است که شما اساساً دو قبض مسکن برای پرداخت هر ماه خواهید داشت – بازپرداخت وام خود و بازپرداخت وام خود.

ضمانت وام 95٪

به عنوان بخشی از بسته ای برای ادامه حرکت بازار مسکن در سراسر بیماری همه گیر Covid-19 ، جدیدترین کودک حاضر در بلوک با 95 درصد وام مسکن با حمایت دولت اعلام شد. این ماه شروع شد و قرار است در دسامبر 2022 به پایان برسد. کمی متفاوت از دو طرح اول است ، از این رو شما هنوز مجبورید مستقیماً برای یک وام 95٪ خود به طور مستقیم به یک بانک ، جامعه ساختمان یا ارائه دهنده وام دیگر مراجعه کنید – این فقط که دولت این وامها را تضمین می کند تا به بانکها اطمینان دهد که نسبت بالایی از هزینه یک ملک را قرض می دهند.

طرح رهن 95 درصدی دولت به خریداران اولین بار یا صاحبان خانه های فعلی کمک خواهد کرد که وام را فقط با 5 درصد ودیعه تأمین کنند

مزیت بارز موجود این وامها این است که ، مانند سایر طرحها ، شما می توانید سپرده خود را با سرعت بیشتری پس انداز کنید و زودتر به نردبان ملک بروید. تا زمانی که امتیاز اعتباری مناسبی داشته باشید و با شروع سفر خود به عنوان یک صاحب خانه با مقدار کمتری سهام در دارایی خود راحت باشید ، این می تواند یک گزینه عالی باشد.

نکات منفی در گرفتن وام 95٪ قطعاً باید در نظر گرفته شود. وام گرفتن بیشتر به این معنی است که بازپرداخت ماهانه شما بیشتر خواهد شد و نرخ بهره با نرخ LTV (وام به ارزش) وام شما افزایش می یابد – بنابراین به طور قابل توجهی سود بیشتری نسبت به سپرده 10 درصدی پس انداز خواهید کرد. بیشتر نرخ هایی که من دیده ام نیز متغیر هستند ، بنابراین اگر نرخ بهره پایه – که در حال حاضر در پایین ترین سطح است – افزایش یابد ، بازپرداخت وام های شما نیز می تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد. ایده خوبی است که سناریوهای مختلفی راجع به آنچه ممکن است با نرخ بهره رخ دهد (ممکن است افزایش یابد) و آنچه در بازار مسکن اتفاق می افتد ، اجرا کنید (اگر قیمت ملک بیش از سپرده 5 درصدی شما کاهش یابد ، سهام منفی خواهید داشت) ) و اطمینان حاصل کنید که راحت هستید و می توانید این تغییرات را تحمل کنید – خواه این بدان معنی است که بازپرداخت بیشتر است یا در خانه ماندن تا زمانی که قیمت خانه دوباره بازگردد

راهنما برای خرید ISA

یکی از ابزارهای دولت برای خرید جعبه ابزار ، راهنما برای خرید ISA ، دیگر برای متقاضیان جدید در دسترس نیست – با LISA جایگزین شده است ، که می توانید در اینجا بیشتر بخوانید.

هر یک از این طرح ها مزایا و معایب خاص خود را دارد و هر یک از آنها شرایط مختلف را متناسب خواهد داشت. برای همه آنها ، مهم است که اطمینان داشته باشید که آمادگی پذیرفتن مسئولیت های ناشی از داشتن خانه را دارید و از توانایی خود در پرداخت بازپرداخت های ماهانه خود احساس خوشبختی و اطمینان می کنید.

ستون Money Matters را دوست دارید؟ آیا نگران امور مالی خود هستید؟ یا فقط می خواهید در زمینه دستیابی به اهداف مالی خود به کمک متخصص کمک کنید؟ با ما در تماس باشید [email protected] دفترچه یادداشت پول خود را ارائه دهید و به مشاوره متخصص ما که متناسب با امور مالی شماست دسترسی پیدا کنید! این ارسال ها می توانند ناشناس باشند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>