رسوایی زایمان سیاه با بازی راشل هیومز بسیار تکان دهنده بود

[ad_1]

یکی از تکان دهنده ترین و ترسناک ترین عناصر نژادپرستی سیستمیک که در جامعه وجود دارد رسوایی زایمان سیاه است. فقط در سال گذشته ، در پی اعتراضات مربوط به زندگی سیاهپوستان ، این واقعیتها آشکار شد که در انگلیس اگر شما یک زن سیاه پوست باشید ، 5 برابر بیشتر از زنان سفیدپوست در طول بارداری ، زایمان و تا 6 هفته پس از مرگ احتمال دارد – زایمان مخلوط بودن نژاد به معنای سه برابر بیشتر مردن در دوران بارداری و تا شش هفته پس از تولد است. علیرغم اینکه انگلستان مکانی نسبتاً امن برای زایمان است – كمتر از 1 در 10 هزار زن از مرگ مادر رنج می برند – نرخ پایین اختلاف نگران كننده را نشان می دهد و زنان سیاه پوست 4 برابر بیشتر از سفیدپوستان دچار مرگ مادر می شوند. شب گذشته ، راشل هیومز ، مجری تلویزیون و خواننده تلویزیونی ، در یک مستند مهم کانال 4 اعزام ها ، به چرایی وجود این آمار وحشتناک پرداخته و می توان برای تحریک تغییرات فوری برای رفع اوضاع ، اقداماتی را انجام داد.


احتمال مرگ زنان سیاه پوست در بارداری و زایمان پنج برابر بیشتر از زنان سفیدپوست است. این کمپین در حال اقدام است (و آنها به شما نیاز دارند)

در اینجا 9 چیزی است که ما از این مستند یاد گرفتیم.

1. گزارش دولت 2020 “اختلاف” در مرگ میان زنان سفیدپوست و سیاه پوست را “پشیمان” می کند ، اما “پایان هدف” ندارد.

در نوامبر سال گذشته ، کمیته مشترک حقوق بشر انگلیس گزارشی با عنوان “نژادپرستی و حقوق بشر سیاه پوستان” منتشر کرد که در آن گزارش شد
زنان سیاه پوست در آن زمان 5 برابر بیشتر از زنان سفیدپوست احتمال مرگ در دوران بارداری ، زایمان و تا 6 هفته پس از زایمان داشتند. زنان آسیایی در دوران بارداری و حداکثر شش هفته پس از تولد 2 برابر بیشتر دچار مرگ مادر می شوند. روشل از این گزارش می خواند:

“NHS این اختلاف را تأیید و تأسف می زند اما هیچ هدفی برای پایان دادن به آن ندارد”. راشل قبل از خواندن این یافته را تکرار می کند: “دولت باید هدفی را برای پایان دادن به اختلاف در مرگ و میر مادران بین زنان سیاه پوست و زنان سفید پوست معرفی کند.” اما آیا او این هدف را معرفی کرده است؟ “من نمی خواهم تصور کنم که این اطلاعات در حال پارک شدن است اما به نظر می رسد فقط مانند اعدادی است که وی مشاهده می کند.

2. “اگر سیستم بداند مشکلی وجود دارد و ما فقط می خواهیم آن را در قفسه بگذاریم ، ما هیچ برنامه ای نداریم ، زیرا یک زن سیاه پوست اولویت زندگی من نیست. این عادلانه نیست”

می گوید راشل بوآبنگ ، بنیانگذار گروه حمایت از مادران و حساب اینستاگرام mummys_day_out که حال و هوای جامعه سیاه پوستان را به عنوان “احساس غمگینی” توصیف می کند.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

3. مرگ مادران فقط بخشی از ماجرا را بازگو می کند.

بسیاری از زنان در انگلیس با عواقب زنده ماندن از یک عارضه جدی یا تهدید کننده زندگی در دوران بارداری ، تولد کودک یا اندکی بعد از آن زندگی می کنند. از این موارد به عنوان “نزدیک به خطا” یاد می شود. راشل از جید دیدار می کند ، مادر سه دختر و “نزدیک خانم”. پس از اولین تولد جید ، در نهایت خونریزی پیدا کرد و نیاز به انتقال خون داشت. پس از یک بخش انتخابی و بدون عارضه C برای دختران دوقلوی او که اکنون 21 ماهه است ، حوادث پس از تولد برای جید “کمی مبهوت” بود. او بازگو می کند که چگونه پس از دریافت مورفین به دلیل درد و علی رغم درخواست مکرر شوهرش برای کمک ، تنها پس از 12 ساعت بود که آنها اسکن را بر روی شکم او انجام دادند تا لیتر خون را در داخل کشف کنند. وی با گریه به یاد می آورد: “در عرض سه یا چهار دقیقه من تئاتر بودم ، زیرا شرایط زندگی یا مرگ بود.” “اگر من سفید پوست بودم آیا همدلی بیشتری به من نشان داده می شد؟ احتمالاً بله آیا من از این که چنین فرد قوی عقیده ای هستم می ترسم زیرا من سیاه پوست هستم و نمی خواهم به عنوان یک فرد پرخاشگر برخورد کنم ، حدس می زنم وقتی اینجا می نشینی و واقعیت کل من به دلیل رنگ پوست گوش نکرده ام؟ این خیلی عمیق است. “جید می گوید.


4- در مقایسه با زنان سفیدپوست اروپایی ، زنان سیاه آفریقایی 83٪ بیشتر در معرض زایمان و زنان کارائیب سیاه 80٪ بیشتر در انگلیس هستند.

مارس لرد ، دولایی که به روچل می گوید چگونه تفاوت بین نحوه درمان بیماران سفیدپوست خود را در دوران بارداری مشاهده می کند ، می گوید: “اگر زنان سفیدپوست با این نرخ می مردند ، لعنت می کردند کاری راجع به آن انجام دهند و اکنون کاری می کردند.” و زایمان به نحوه درمان بیماران سیاه پوست او. وی می گوید: “به زنان سیاه پوست نیز به همان روش انتخاب نمی شود.”

5- سالهاست که کارشناسان از این رسوایی اطلاع دارند ، اما هیچ کس اقدام نکرده است.

پروفسور ماریون نایت از دانشگاه آکسفورد ، مدیر ارگان تحقیقاتی Embrace UK ، می گوید: “ما سالها این اعداد را شمرده ایم ، اما هیچ کس در این زمینه کاری انجام نداده است”

6. زنان سیاه پوست و آسیایی در معرض “مجموعه ای از تعصبات” قرار دارند که زنان سفیدپوست چنین نیستند

، پروفسور نایت اظهار داشت که خاطرنشان می کند در طول مراقبت از آنها ممکن است گوش داده نشوند یا مورد تجاوزهای خرد قرار بگیرند. نایت می گوید: “ما آن را به عنوان مورد” مثل من “توصیف نمی کنیم و لزوماً از مراقبت های حساس فرهنگی که برای زنان لازم است قدردانی نمی کنیم.”

ما NHS را دوست داریم. اما این بدان معنا نیست که نژادپرستانه نیست (با 60٪ سیاه پوستان در انگلیس که اعتقاد ندارند سلامتی آنها به همان اندازه سفیدپوستان محافظت می شود)

7. یک مطالعه آمریکایی گزارش داد که برخی از پزشکان معتقدند (به دروغ) که سیاه پوستان می توانند درد بیشتری نسبت به سفیدپوستان تحمل کنند.

روشل می پرسد آیا ممکن است همین اتفاق در انگلیس نیز رخ دهد؟ تابستان گذشته کالج سلطنتی متخصصان زنان و زایمان گروه ویژه ای برای رقابت و برابری خود را با هدف مقابله با نابرابری ها و نژادپرستی در مراقبت های بهداشتی زنان تشکیل داد. رئیس كریستین اكچی معتقد است كه هنگام صحبت در مورد اینکه چرا زنان سیاه پوست مستعد برخی شرایط هستند ، تفاوت های بیشتری لازم است.
“آنچه به عنوان دلیل ارائه می شود [for this disparity] این است که زنان سیاه پوست به احتمال زیاد دارای شرایط سلامتی هستند که آنها را در معرض خطر بیشتری قرار می دهد ، آنها بیشتر از حد اضافه وزن دارند ، به عنوان مثال احتمال ابتلا به فشار خون بالا وجود دارد بنابراین ما تمایل نداریم که در واقع “چرا؟” و اغلب پاسخ این است که نژاد پرستی در جامعه به معنای قرارگرفتن در رده های پایین جامعه است ، به این معنی که احتمال این که این شرایط را داشته باشید بیشتر است ، “او می گوید ،” حتی اگر شما طبقه متوسط ​​و سیاه پوست باشید نژاد من هنوز هم که نحوه تعامل جامعه و جهان با من ، من هنوز در معرض خطر بیشتری برای نتایج فقیرتر هستم. ”

“من ماروین را به عنوان یک پدر دختر پایین آورده ام و کمی از این موضوع ناخواسته می ترسم”: راشل هیومز در انتظار یک پسر بچه و حاملگی در حال قفل شدن

8- فقط در سال گذشته گفتگو در مورد سلامت مادران سیاه مورد توجه اصلی قرار گرفته است.

راشل با بنیانگذاران کمپین 5 x مصاحبه کرد – آنها که برای حل فوری این رسوایی از دولت لابی می کنند – و آنها اشاره کردند که فقط در پی احیای BLM پس از مرگ جورج فلوید در ژوئن سال گذشته بود که میزان واقعی از اختلافات آشکار شد. طوماری که آنها راه اندازی کردند و اکنون 187،000 امضا دارد ، منجر به بحث و بررسی برنامه ای در مجلس عوام شد.

9. سیستم “تداوم مراقبت” مادر که در بیمارستان نیوهام در بیمارستان شرق لندن پیشگام است ، نتایج مثبت اولیه را در کاهش نتایج ضعیف مادر مشاهده می کند.

اما در سراسر کشور ، مراقبت های مادرانه هنوز برای زنان متنوع در سیستم تنظیم نشده است. روشل می گوید: “ما خوش شانس هستیم که NHS داریم اما میزان مرگ و میر مادران یادآوری گسترده ای از نابرابری های نژادی گسترده تر در جامعه است و تا زمانی که این مسائل برطرف نشود ، اختلافات فاصله زیادی دارد.” نادین دوریس ، وزیر زایمان در بیانیه ای به دیسپاچس گفت: “رنگ پوست یک زن نباید هیچ تاثیری بر سلامتی نوزادش داشته باشد. من کاملاً متعهد هستم که ناسازگاری ها را برطرف کنم و اطمینان حاصل کنم که همه زنان از حمایت مناسب و مراقبت های حاملگی ممکن برخوردار هستند. من یک گروه نظارت راه اندازی کرده ام تا نظارت بر چگونگی مقابله با نابرابری های سرویس بهداشتی را کنترل کنم. “

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>