روز استیون لارنس 2021: چگونه می توانید پشتیبانی خود را نشان دهید

[ad_1]

امروز سومین روز سالانه استیون لارنس است که به یاد نوجوان سیاه پوستی که در یک حمله نژادپرستانه در لندن در این روز در سال 1993 کشته شد ، نامگذاری شده است.

لارنس ، از پلامستد در جنوب شرقی لندن ، فقط 18 سال داشت که در حمله ای بی دلیل در حالی که بی گناه منتظر اتوبوس بود ، توسط یک باند از جوانان سفید پوست به علت رنگ پوست در اثر حمله با چاقو کشته و کشته شد. او مهاجمان خود را نمی شناخت و آنها نیز او را نمی شناختند.

پس از تحقیقات اولیه ، پنج مظنون دستگیر شدند اما هیچ اتهامی به آنها وارد نشد. یک تحقیق عمومی در سال 1998 ، به سرپرستی سر ویلیام مکفرسون ، تحقیقات اصلی پلیس پلیس متروپولیتن را مورد بررسی قرار داد و نتیجه گرفت که این نیرو در رسیدگی به پرونده نژادپرستانه است و توصیه می کند قانون خطر مضاعف لغو شود ، اجازه می دهد افراد بیش از یک بار محاکمه شوند قتل در برابر شواهد جدید

دو نفر از مظنونان اصلی ، گری دابسون و دیوید نوریس ، به جرم قتل لارنس در سال 2011 مجدداً محاکمه شدند و در 3 ژانویه 2012 ، تقریباً 20 سال پس از مرگ وی مجرم شناخته شدند.

هدف روز استیون لارنس چیست؟

روز استیون لارنس توسط بنیاد استیفن لارنس به عنوان جشن زندگی و میراث وی ایجاد شد.

در پی قتل وی در سال 1993 ، فعالان خواستار اصلاحات ضد نژادپرستی و برابری و تغییر در قانون شدند و امروز هدف این است که ادامه آگاهی را در مورد میراث استیون افزایش دهد.

با ادامه حملات نژادپرستانه و احساسات نفرت انگیز جامعه آسیایی ، ضروری است که ما عادی سازی نژادپرستی را به هر شکل متوقف کنیم

در اینفوگرافیک که توسط بنیاد به اشتراک گذاشته شده است ، این روز امیدوار است که “جوانان را در مورد آنچه می توانند در زندگی خود به دست آورند و در ایجاد نوع جامعه ای که می خواهند در آن زندگی کنند ، تشویق کند.”

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

مادر استیون ، بارونس لارنس ، در نگه داشتن قتل استفان در کانون توجهات و اعمال تغییر در نحوه رسیدگی به این موارد ، نقشی اساسی داشته است. وی گفت: “وقایع سال 2020 – مرگ جورج فلوید و احیای متعاقب آن جنبش Black Lives Matter ، همراه با نابرابری های اجتماعی که توسط Covid آشکار و تشدید شده است ، باعث شده است که نحوه تعامل با جوامع خود را منعکس کنیم.


“این تمرکز شدیدی بر آنچه می خواهم به نام استفان بدست آورم ایجاد کرد. من می خواهم روز استیون لارنس یک تجربه یادگیری منعکس کننده ، و یک جشن و سفر به سوی برابری و فراگیری بیشتر برای همه باشد. “

این بنیاد در حال کار با ارائه دهندگان آموزش برای متنوع کردن برنامه درسی ، تأمین منابع برای مدارس و دانش آموزان است.

چگونه می توان حمایت خود را از روز استیون لارنس نشان داد؟

روش های زیادی وجود دارد که همه ما می توانیم از Stephen Lawrence Day – امروز و بعد از آن – حمایت کنیم.

برای بزرگداشت استیفن برای روز استیون لارنس 2021 ، با اجرای آلیکا هارلی ، ری BLK و کمپوزرها ، ساعت 7 بعد از ظهر با همکاری تیکوک تنظیم كنسرت كنید. فقط به صفحه Tiktok در انگلستان بروید.

سفیدپوستان ، در اینجا چگونگی تلاش برای داشتن متحدان بهتر و فعالانه ضد نژادپرستی آمده است

سه چالش روز استیون لارنس برای مشارکت وجود دارد – انجام یک کار خوب در جامعه ، نوشتن شعر یا ساختن هنری که نشان دهنده لارنس و میراث او باشد و یادگیری چیزی در مورد میراث لارنس و به اشتراک گذاشتن آنچه کشف کرده اید. به کسانی که در آن شرکت می کنند توصیه می شود که نتایج را با استفاده از هشتگ # چالش پذیرفته شده در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. افرادی مانند Ed Sheeran ، Don Strapzy و Yinka Bokinni موارد مشترک خود را دارند.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

با جمع آوری کمکهای مالی مورد نیاز خیریه ، حمایت خود را از بنیاد روز استیون لارنس نشان دهید – این می تواند یک مسابقه میخانه در فضای باز باشد (در حال حاضر با شما و 5 همسر دیگر!) ، یک روز ورزشی ، قرعه کشی یا 5 کیلوگرم. تمام کمکهای مالی بودجه کار خیریه برای کمک به تغییر زندگی جوانان از اقشار محروم است.


این بنیاد می گوید: “هر کاری که برای روز استیون لارنس انتخاب می کنید انجام دهید ، اگر ما را در ساختن جامعه ای از افراد که ایجاد تغییر می کنند به ما کمک کنید بسیار دوست خواهیم داشت. هرچه تعداد افرادی که در شبکه های اجتماعی پست می گذارند تأثیر ما بیشتر خواهد بود و افراد بیشتری از آنچه شما انجام می دهید الهام می گیرند. “

این از مردم می خواهد که از هشتگ های زیر استفاده کنند:

# زندگی_بهترین زندگی ما
# استپن لورنس
# روز استپن لورنس
# روزبه
# چالش پذیرفته شد

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>