رگ های عنکبوتی چیست و چگونه می توانید از شر آنها خلاص شوید؟

[ad_1]

تا به حال به آن خطوط قرمز و نازک روی پوست خود توجه کرده اید؟ احتمال شما وجود دارد – همراه با تخمین 60٪ از جمعیت. به آنها رگهای عنکبوتی گفته می شود (در غیر این صورت رگهای نخ یا نام فنی آنها رگهای واریسی تلانژکتازی است) و خوشبختانه تقریباً همیشه بی خطر هستند.

ما همه در مورد آغوش گرفتن هر قسمت باورنکردنی از بدن خود در GLAMOR هستیم اما اگر از رگهای عنکبوت خود احساس ناراحتی می کنید ، به خصوص اگر آنها در قسمت مشخصی از بدن یا صورت خود رشد کنند ، روش هایی برای مدیریت آنها وجود دارد. به علاوه ، آنها می توانند به عنوان نشانه ای از یک وضعیت سلامتی دیگر بوجود آیند ، بنابراین همیشه خوب است که با آنچه در زیر سطح رخ می دهد کنار بیاییم.

برای پاسخ به هر سوالی در مورد رگهای عنکبوت ، ما از متخصصان خواسته ایم هر آنچه را که می خواهید بدانید از آنچه که هستند ، علت وقوع آنها ، و چگونگی خلاص شدن از شر آنها در صورت تمایل ، با ما در میان بگذارند.


رگهای عنکبوتی چیست؟

در غیر این صورت رگهای نخ ، رگ های عنکبوتی رگ های خونی نازک و کوچکی هستند که از طریق پوست قابل مشاهده هستند. با رگهای واریسی اشتباه گرفته نشوید ، رگهای عنکبوتی در زیر سطح برجسته نمی شوند.

دکتر Rekha Tailor ، دکتر آرایشی بهداشتی در بهداشت و زیبایی توضیح می دهد: “آنها مجموعه ای از آرتریول های کوچک و گشاد شده (رگ های خونی) هستند که بسیار نزدیک به سطح پوست جمع شده اند.” “خوشه رگ ها شبكه مانندي است و داراي يك لكه مركزي و رگ هاي تابشي است كه در اين جاست كه نام خود را مي گيرند.”

دکتر Ioannis Liakas ، مدیر پزشکی در Vie Aesthetics می گوید: “این وریدها با قطع روندهای معمول گردش خون تشکیل می شوند.”
وی افزود: “ما در دریچه های خود دریچه ای داریم كه باعث می شود خون به یك سیستم یك طرفه جریان یابد. وقتی رگها ضعیف می شوند ، مقداری خون می تواند به بیرون نشت كند ، گیر كرده و باعث افزایش فشار می شود. این منجر به ظهور رگهای واریسی بزرگتر یا کوچکتر و نزدیکتر به سطح پوست (رگهای عنکبوتی) می شود. “

هر آنچه در مورد رگهای واریسی لازم است بدانید (و بله ، آنها با رگهای عنکبوتی متفاوت هستند!)

چه عواملی باعث ایجاد رگ های عنکبوتی می شوند؟

علت دقیق رگهای عنکبوتی کاملاً مشخص نیست ، اما مانند اکثر موارد ، به نظر می رسد یک ارتباط ژنتیکی وجود دارد. سایر عواملی که با رگهای عنکبوتی مرتبط بوده اند ، اضافه وزن ، داشتن شغلی است که به ایستادن طولانی مدت و زن بودن احتیاج دارد (آنها اغلب در دوران بارداری مورد توجه قرار می گیرند).

عمار سوچده ، زیبایی شناسی AMS می گوید: “این که رگه های عنکبوت به وجود بیاید یا در طول بارداری ظاهر شوند ، خوش شانس خواهد بود.” همچنین می تواند در مردان و زنان از طریق افزایش وزن ، ایستادن منظم رخ دهد. برای مدت زمان طولانی یا ضربه فیزیکی به منطقه. “

آیا آنها خطرناک هستند؟

گرچه ممکن است بعضی ها احساس خودآگاهی کنند ، اما نکته خوب در مورد رگ های عنکبوتی این است که برای سلامتی بدن مضر نیستند. دکتر جان کوین ، دکتر زیبایی در کلینیک های کوین اطمینان می دهد: “آنها به طور کلی بسیار بی خطر هستند و هیچ نگرانی پزشکی ندارند.” با این حال ، رگه های عنکبوت می توانند گاهاً در نتیجه یک بیماری پزشکی دیگر مانند روزاسه بوجود آیند که ممکن است از درمان بهره مند شود. نالان آکساهین ، متخصص ارشد زیبایی در آزمایشگاه Rejuv Lab لندن ، توضیح می دهد: “رگ های عنکبوتی می تواند نشانه ای از یک بیماری دیگر باشد ، اغلب روزاسه.” “اگر نگران هستید ، لطفاً برای تشخیص به دکتر عمومی یا یک متخصص پوست مراجعه کنید.”

از کجا می توانید رگ های عنکبوتی را پیدا کنید؟

شما می توانید رگ های عنکبوتی را در هر نقطه از صورت یا بدن خود مشاهده کنید ، اما به خصوص در مکان های خاص شایع است. عمار توضیح می دهد: “آنها معمولاً در پاها ، صورت ، دست ها و بالاتنه دیده می شوند و به صورت شبکه ای از خطوط نازک ، قرمز ، بنفش یا آبی در یک منطقه موضعی ظاهر می شوند.”

چگونه می توانم با آنها معالجه کنم؟

گرچه معمولاً دلیلی برای نگرانی پزشکی نیست ، اما به دلایل زیبایی بسیاری از افراد می خواهند از شر رگهای قابل مشاهده خلاص شوند. دکتر تیلور توضیح می دهد: “راه اصلی برای درمان رگ های عنکبوتی بستن رگ است تا از بین برود و جریان خون کاملاً متوقف شود.” “رگهای عنکبوتی همه رگهای سطحی هستند ، بنابراین سایر رگهای سالم فقط وظایف گردش خون آنها را بر عهده دارند و این روند بر سلامت کلی شما تأثیر نمی گذارد.”

محبوب ترین روش درمان اسکلروتراپی است که شامل یک سری تزریق های کوچک است. وی می گوید: “این تقریباً بدون درد است و ماده شیمیایی مورد استفاده در تزریق باعث چسبندگی و بسته شدن رگ می شود.” “ممکن است در ابتدا کبودی وجود داشته باشد اما این به سرعت از بین می رود.”

لیزر IPL یکی دیگر از گزینه های درمانی موثر و محبوب است که شامل پالس هایی از نور شدید است که هدف آن رگ و تجزیه آن است. نالان اطمینان می دهد: “درمان بیماری در کلینیک با برخی جلسات IPL که باعث جذب و فرو ریختن مویرگ ها می شود بدون آسیب رسیدن به بافت اطراف ، کاملاً ساده است.”

سایر روشهای درمانی شامل فرسایش اندوترمال ، (جایی که از گرما برای مهر و موم وریدهای آسیب دیده استفاده می شود ، اسکلروتراپی (که برای بستن رگها از نوعی کف طبی استفاده می شود) یا بستن و سلب کردن (در صورت برداشتن رگهای آسیب دیده با جراحی).

چگونه از رگهای عنکبوت جلوگیری می کنید؟

اگرچه جلوگیری از چیزی دشوار است ، در حالی که علت دقیق آن مشخص نیست ، اما کارهای خاصی وجود دارد که می تواند احتمال ابتلا به رگ های عنکبوت را کاهش دهد. دکتر تیلور می گوید: “تعدادی از عوامل سبک زندگی وجود دارد که می تواند خطر ابتلا به مشکلات وریدی را افزایش دهد و در صورت امکان از آنها اجتناب شود.” “اینها شامل چاقی ، کمبود ورزش ، گردش خون ضعیف ، رژیم غذایی حاوی فیبر کم و نمک زیاد و ایستادن طولانی مدت است.”

[article url=”G0zdzlngPoy”]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>