ریزش مو پس از زایمان: حقایق ، توصیه ها و نکات متخصص

[ad_1]

ما می دانیم که بارداری و زایمان بدن ما را تغییر می دهد ، اما یکی از راه هایی که ممکن است به آن توجه نکرده باشیم ، موهای ما است. به طور خاص ، روشی که موهای ما در دوران بارداری ضخیم می شود ، اما ممکن است پس از زایمان شروع به ریزش کند.

اگر مادر جدید باشید و موهایتان شروع به ریزش کند ممکن است نگران کننده باشد ، اما در واقع کاملاً طبیعی است.

ما در مورد ریزش موهای زایمان پس از زایمان همه چیز را از متخصصان خواسته ایم …

چرا ریزش مو پس از زایمان اتفاق می افتد؟

لیبی متیوز ، بنیانگذار Dose & Co. استروژن ، هورمونی است که تأثیر زیادی بر روی سیستم های مختلف بدن از جمله پوست و الگوی رشد موهای شما دارد ، توضیح می دهد: “در دوران بارداری ، سطح پروژسترون و استروژن شما به سرعت افزایش می یابد.” در حالی که باردار هستید ، زنان ممکن است بهبود کیفیت پوست و مو را مشاهده کنند. “

آرایشگر مایکل ون کلارک می افزاید: “حجم خون نیز در دوران بارداری تا 50٪ افزایش می یابد که به تغذیه پوست سر کمک می کند.”

این شامپوی ارگانیک هزاران نظر 5 ستاره از افراد دارای موهای کم پشت دارد

لیبی ادامه می دهد: “ریختن روزانه حدود 50-100 تار مو طبیعی است ، اما در دوران بارداری مقادیر بالای استروژن مو را ترغیب می کند تا در مرحله رشد باقی بماند ، بنابراین موها کمتر ریزش می کنند.” “اما بعد از تولد ، سطح استروژن به سرعت کاهش می یابد و کورتیزول می تواند بالا بماند و باعث عدم تعادل شود. به همین دلیل ، همراه با کمبود خواب و کمبودهای احتمالی تغذیه ای ، مو می تواند ریزش کند.”

مایکل همچنین اضافه می کند که این تغییرات هورمونی بر مراحل رشد مو تأثیر می گذارد: “به طور کلی ، حدود 80-90٪ از موهای شما در مرحله رشد (آناژن) چرخه زندگی خود است ، اما تغییرات هورمونی در دوران بارداری موهای بیشتری را در رشد نگه می دارد یا مرحله استراحت (Catagen) چرخه. در نتیجه ، بیشتر زنان در دوران بارداری از موهای ضخیم تری برخوردار می شوند ، زیرا قسمت ریزش چرخه (Telogen) به تأخیر می افتد.

وی افزود: “پس از زایمان ، تعداد بیشتری از موها به مرحله استراحت وارد می شوند كه پس از آن ریزش مو (و رشد مجدد آنها) رخ می دهد ، بنابراین مادران تازه متولد شده ریزش مو بیش از حد طبیعی را تجربه می كنند. این مرحله موقت است و مربوط به شیردهی است. “

علائم هشدار دهنده چیست؟

لیبی می گوید: “شما ممکن است شروع به ریزش موهای خیلی بیشتر از حد معمول در دوش گرفتن یا در هنگام مسواک زدن کنید.” “همچنین ممکن است متوجه نازکی چیزهایی در اطراف خط مو شوید.”

چه زمانی در سفر بارداری / پس از زایمان به احتمال زیاد متوجه این موضوع می شوید؟

مایکل می گوید ، در حالی که سفر همه متفاوت است ، اما به طور کلی می توانید انتظار داشته باشید که ریزش مو پس از زایمان حدود سه ماه پس از تولد تأثیر بگذارد.

“این مربوط به طول مرحله استراحت رشد مو است (بین 1 تا 5 ماه). اگر موهای شما در دوران بارداری خیلی ضخیم تر شود یا موهای بلندی داشته باشید ، ریزش مو ممکن است شدیدتر باشد. چرخه رشد طبیعی مو معمولاً 6 تا 12 ماه پس از تولد برمی گردد.

وی ادامه داد: اگر احساس می کنید ریزش مو بیش از حد طبیعی است یا بیش از 12 ماه ادامه دارد ، پس به پزشک مراجعه کنید. ریزش بیش از حد مو می تواند ناشی از شرایط شایع پس از زایمان مانند کم خونی فقر آهن باشد و به راحتی قابل درمان است.

از هر پنج بازمانده Covid یک نفر ریزش مو را تجربه کرده است: آنچه شما باید بدانید در اینجا آورده شده است

هک های متخصص برای کنترل ریزش مو پس از زایمان چیست؟

  1. مصرف مکمل ویتامین قبل از تولد خود را ادامه دهید زیرا این امر به مقابله با کمبودهای غذایی کمک می کند.
  2. در صورت امکان از سشوار ، اتوی مو ، کش و مو استفاده کنید و هرگونه روش درمانی شیمیایی را موکول کنید تا ریزش متوقف شود.
  3. با موهای خود بسیار ملایم باشید. سعی کنید هر روز از شستن آن خودداری کنید ، آن را خیلی محکم نبندید و به جای بندهای موی نازک از اسکرچ نرم استفاده کنید.
  4. یک مکمل کلاژن در رژیم غذایی خود وارد کنید. اسیدهای آمینه موجود در کلاژن ممکن است به بدن کمک کند تا کراتین بیشتری تولید کند که به موهای سالم و ضخیم کمک می کند.
  5. یک مولتی ویتامین را نیز امتحان کنید – نشان داده شده است که بیوتین همراه با ویتامین C ، A ، E ، D و روی در زمینه سلامت مو مفید است.
  6. در رژیم غذایی خود از انواع پروتئین ها ، میوه ها و سبزیجات سالم استفاده کنید تا مطمئن شوید بدن تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن را دریافت می کند. غذاهایی که به رشد سالم مو نیز کمک می کنند عبارتند از: ماهی ، تخم مرغ ، سیب زمینی شیرین ، هویج ، اسفناج ، لوبیا ، مارچوبه ، گردو ، تخمه آفتابگردان و زغال اخته.
  7. هنگام شستن موها ، از یک شامپو و نرم کننده مرغوب استفاده کنید که به کوتیکول مو آسیب نرساند و موهای شما خشک نشود. از مصرف مواد شیمیایی خودداری کنید ، در عوض موهای بدون سیلیکون را انتخاب کنید.
  8. وحشت نکنید! لیبی می گوید: “وقتی موهایم برای اولین بار شروع به ریزش کرد ، اضطراب زیادی را تجربه کردم ، اما در حقیقت ، ریزش مو پس از بچه دار شدن برای خانمها بسیار معمول است.”

حقیقت در مورد اینکه آیا مکمل های ریزش مو واقعاً م workثر هستند و اینکه چگونه می توانند رشد مو را تقویت کنند ، حقیقت دارد

کلاژن چگونه واقعاً کمک می کند؟

لیبی توضیح می دهد: “موهای ما در درجه اول از پروتئینی به نام کراتین تشکیل شده است که با استفاده از چندین اسید آمینه ساخته می شود.” “برخی از اسیدهای آمینه ضروری برای رشد کراتین در کلاژن یافت می شود. کلاژن حاوی پرولین ، گلیسین و هیدروکسی پرولین است. هنگامی که ما با کلاژن مکمل می شویم ، بدن ما می تواند آنها را به اسیدهای آمینه مورد نیاز تبدیل کند. با افزایش پرولین از کلاژن ، بدن ما برای تقویت سلامت مو کراتینه ساخته بود.

“محدوده کلاژن Dose & Co باعث بهبود ظاهر و ساختار مو می شود ، باعث افزایش طول ، ضخامت ، حجم و درخشندگی می شود. این محدوده همچنین باعث بهبود کشش و استحکام پوست ، بهبود رطوبت و قدرت پوست و بهبود خطوط و چین و چروک پوست می شود.”

* هنگامی که روزانه با یک رژیم غذایی سالم از جمله انواع مواد غذایی مصرف می شود. از دوز توصیه شده روزانه دو وعده تجاوز نکنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>