زنان کم بازنشسته هستند: در اینجا نحوه جلوگیری از شکاف بازنشستگی جنسیتی وجود دارد

[ad_1]

همانطور که رفاه مالی در میان زنان بیشتر و بیشتر به یک موضوع داغ تبدیل می شود ، به ویژه یک حوزه مالی وجود دارد که به وضوح شکاف جنسیتی در سلامت مالی را نشان می دهد: حقوق بازنشستگی.

کمبود بزرگ بین پس انداز بازنشستگی زنان در دهه شصت – در مقایسه با میانگین ملی و مردان – در تحقیقات منحصر به فرد NOW: Pensions and the Pensions Policy Institute (PPI) نشان داده شد. این گزارش نشان داد که زنان به طور متوسط ​​فقط 28٪ پس انداز بازنشستگی مردان را دارند ، یعنی با رسیدن به سن بازنشستگی بیش از 145،000 پوند کمتر از مردان است. همچنین دلیلی وجود دارد که اعتقاد داریم این امر با همه گیری Covid-19 به شدت تشدید شده است ، در حالی که زنان در طی سه قفل حاملگی بیشترین مراقبت از کودکان را بر عهده دارند.

در نقطه ضعف آماری و عملی بودن این بدان معناست که برای زنان بسیار مهم است که سلامت مالی خود را در اسرع وقت در اولویت قرار دهند ، نه اینکه فکر کردن در مورد نحوه تأمین بودجه بازنشستگی خود را کنار بگذارند. جدیدترین اکنون: تحقیقات مربوط به حقوق بازنشستگی حاوی اخبار خوبی است که نشان می دهد اکنون 600000 زن دیگر در سراسر انگلیس مشغول به کار تمام وقت هستند و پس انداز بازنشستگی در محل کار از مارس 2020 با 4٪ تا 64٪ افزایش یافته است – بنابراین بسیار مهم است که فرصتی برای دریافت حقوق بازنشستگی و اطمینان از صرفه جویی کافی برای یک بازنشستگی خوشحال. در اینجا چند نکته برای اولویت بندی حقوق بازنشستگی بدون دست کشیدن از تمام لذت های زندگی ذکر شده است:

زنان هزاره به دلیل شکاف حقوق و دستمزد جنسیتی می توانند با “فقر بازنشستگی” روبرو شوند (و برای جبران مردان نیاز به 37 سال کار طولانی تر دارند)

1. شروع به فکر کنید اکنون در مورد زمانی که ممکن است دوست داشته باشید بازنشسته شوید

همه ما دیدگاه متفاوتی نسبت به آنچه دوست داریم در زندگی بعدی ما به نظر برسد داریم – بعضی از افراد تمرکز خود را بر بازنشستگی هر چه زودتر متمرکز کرده اند ، در حالی که دیگران زندگی طولانی تری را در نظر می گیرند. سن و سال شما مهم نیست ، زمان مناسبی است که باید شروع به بررسی این موضوع کنید که چه موقع ممکن است دوست داشته باشید بازنشسته شوید و چه مقدار از زندگی راحت را باید متوقف کنید اگر کار را متوقف کنید

می توانید از یک ابزار آنلاین برای کمک به شما در جهت حل این مشکل استفاده کنید ، مانند این ماشین حساب بازنشستگی از خدمات MoneyHelper دولت. و نگاهی به استانداردهای زندگی بازنشستگی ، که حداقل سطح درآمد بازنشستگی را برای استانداردهای مختلف زندگی نشان می دهد ، داشته باشید.

2. اطمینان حاصل کنید که از حقوق بازنشستگی فعلی خود کاملاً مطلع هستید

مطلع شدن از برنامه بازنشستگی فعلی خود گامی بزرگ در جهت درک و اولویت بندی آن است و ممکن است تصمیمات هوشمندانه ای وجود داشته باشد که اکنون می توانید انجام دهید و بعداً واقعاً نتیجه آن را خواهد داد.

آیا می دانید چه میزان حقوق بازنشستگی خود را پرداخت می کنید و کارفرمای شما چه مبلغی کمک می کند؟ آیا می دانید حقوق بازنشستگی شما در چه وجوهی سرمایه گذاری می شود؟

وقتی حقوق بازنشستگی شما هر ماه فقط به طور خودکار از حقوق شما کسر می شود ، فراموش کردن آن آسان است – یا حتی کمی از آن دلخوری می کنید.

اکنون: تحقیقات مربوط به حقوق بازنشستگی نشان می دهد که برای گرفتن حقوق بازنشستگی همانند مردان همتای ما ، زنان باید 5-7٪ بیشتر از مردان پس انداز کنند. اگر این امکان پذیر نیست ، خوب است – اما این نکته ای است که باید هنگام فکر کردن در مورد اولویت های مالی خود به خاطر بسپارید.

3. … و گلدان های بازنشستگی که از مشاغل قبلی جمع کرده اید

با تخمین 19.4 میلیارد پوند گلدان بازنشستگی مطالبه نشده در انگلستان ، بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که پس انداز حقوق بازنشستگی را که در مشاغل قبلی رشد داده اید ، پیگیری می کنید ، زیرا این امر می تواند تفاوت عمده ای در گلدان شما ایجاد کند. بنابراین ، زمان آن فرا رسیده است که از طریق کاغذبازی های قدیمی سرکشی کنید و مطمئن شوید که آدرس شما با ارائه دهندگان قبلی به روز است. اگر دنباله کاغذی ندارید ، باید بتوانید با استفاده از شماره بیمه ملی خود و چند جزئیات دیگر با استفاده از خدمات ردیابی حقوق بازنشستگی دولت ، گلدان های قدیمی را ردیابی کنید. اگر تازه در شروع کار خود هستید ، مطمئن شوید که اسناد بازنشستگی شما با اسناد اصلی دیگر مانند قرارداد کار شما ثبت شده است و می دانید که کجا هستند – بعداً کارها را بسیار راحت تر می کند.

یک راهنمای واقعا ساده برای حقوق بازنشستگی و اطمینان از بازنشستگی با شرایط خود

4- از تأثیری که تغییرات زندگی می تواند بر حقوق بازنشستگی شما بگذارد ، آگاه باشید

مواردی مانند طلاق ، تغییر روابط و بچه دار شدن می تواند تأثیر بسزایی در ظرفیت پس انداز شما داشته باشد. در حقیقت ، مادران تنها تا زمان بازنشستگی 18،310 پوند ثروت متوسط ​​بازنشستگی دارند – فقط 9٪ از میانگین 203،200 پوند برای مردان. رفتن به مرخصی زایمان ، تعطیلات شغلی یا رفتن به کار نیمه وقت برای نگهداری از کودکان می تواند تأثیر زیادی در پس انداز داشته باشد.

این مسئله اغلب کاملاً غیر عمدی است ، زیرا شما حتی به تأثیر آینده از دست دادن کوتاه مدت درآمد فکر نمی کنید ، اما این تأثیر را کمتر نمی کند. هیچ کس نمی خواهد در مورد احتمال فروپاشی یک رابطه یا ازدواج در آینده فکر کند ، اما مهم است که اردک های خود را پشت سر هم قرار دهید وقتی که صحبت از حق بازنشستگی می شود. اگر طلاق می گیرید ، بسیار مهم است که پس انداز بازنشستگی را در نظر بگیرید زیرا پس انداز بازنشستگی شما بعد از مالکیت ، دومین دارایی بزرگ در ازدواج است.

5- به یاد داشته باشید: هرگز برای برنامه ریزی برای بازنشستگی خود خیلی زود یا دیر نیست

مانند اکثر کارهایی که می توانید برای سلامت مالی خود انجام دهید ، بهترین زمان برای شروع تمرکز بر حقوق بازنشستگی در حال حاضر است. به جای آنکه آن را به بعد موکول کنید یا ابراز تاسف کنید که زودتر به آن فکر نکرده اید ، همین حالا اقدامات عملی را انجام دهید تا خود را در مسیر درست قرار دهید. ممکن است دلهره آور به نظر برسد ، به خصوص اینکه برخی از عناوین اصلی برای صندوق های بازنشستگی بسیار دور از دسترس به نظر می رسند ، اما در اولویت بندی حقوق بازنشستگی اکنون می توانید تفاوت زیادی در سلامت مالی و احساس امنیت در زندگی بعدی ایجاد کنید. اکنون: حقوق بازنشستگی برای برخی از تغییرات عمده سیاست ها لابی می کند که باعث می شود سه میلیون زن اضافی پس انداز حقوق بازنشستگی در محل کار شوند.

از طریق ترکیبی از سیاست های حمایتی بیشتر و اقدامات فردی ، ما می توانیم آینده مالی بهتری برای زنانی که می خواهند بازنشسته شوند – که شما شامل آن هستید – بسازیم.

سامانتا گولد ، رئیس روابط عمومی و کارزارهای NOW: حقوق بازنشستگان اظهار نظر می کند: «شکاف بازنشستگی جنسیتی مشکلی است که مدتهاست در معرض دید مردم است. از زمان اجباری شدن گزارش شرکت ها درباره شکاف پرداختی جنسیتی ، ما در تلاشیم تا مشخص کنیم که چگونه این امر منجر به شکاف بزرگ حقوق بازنشستگی جنسیتی و نابرابری هایی می شود که در سیستم بازنشستگی می بینیم.

“ما می دانیم که این زنان هستند که از زمان اولین محاصره در مارس 2020 ، مسئولیت مراقبت از کودکان را متحمل شده اند ، بنابراین مثبت است که ببینیم اکنون 600000 زن بیشتر از قبل از همه گیری همه کار می کنند – که توسط پذیرش گسترده و پذیرش کار انعطاف پذیر

“همزمان با پس انداز شخصی که در بالاترین سطح خود قرار دارد ، اکنون در مکانی هستیم که ممکن است بتوانیم برخی از این شکاف های پس انداز بازنشستگی را از بین ببریم و به زنان کمک کنیم تا برای آینده ای با امنیت اقتصادی بیشتر پس انداز کنند. با کاهش محدودیت های قفل شدن ، این می تواند آغاز دوره جدیدی از توانمندسازی مالی زنان باشد. ما همچنان به دنبال لابی دولت برای تغییر سیاست هستیم تا سه میلیون زن دیگر برای زندگی بعدی خود پس انداز کنیم. آینده اکنون است! “

ما باید در مورد حقوق بازنشستگی صحبت کنیم: چرا زنان مجرد عقب می مانند و چه کاری باید در این زمینه انجام دهیم

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>