سالگرد مرگ کارولین فلک: چه چیزی یک سال یاد گرفته ایم؟

[ad_1]

“در جهانی که می توانید هر چیزی باشید ، مهربان باشید.” اینها کلماتی است که کارولین فلاک هفته ها قبل از اینکه جان خود را در سال 2020 بگیرد ، در اینستاگرام نوشت. هنگامی که خبر مرگ 40 ساله منتشر شد ، درست قبل از اینکه وی به اتهام تعرض به دوست پسرش محاکمه شود ، سخنان او فوراً ویروسی شد. #BeKind شروع به روند كردن كرد ، هزاران نفر از طرفداران او اهمیت پیام او را پخش كردند ، و ده ها نفر از مشاهیر چهره خود را به جنبش قرض دادند.

امروز ، یک سال پس از مرگ دلخراش او ، #BeKind دوباره روند رو به رشد دارد. به نوعی واقعاً متوقف نشده است. در طول سال گذشته ، پیام #BeKind به تی شرت ها ، وب سایت های بهداشت روان ، تبلیغات کریسمس جان لوئیس و هزاران خبر از شبکه های اجتماعی مردم در سراسر جهان راه یافته است.

هشتگ #BeKind در اصل در سال 2017 توسط لوسی الكساندر ایجاد شد ، مادری كه پسرش را به علت خودكشی از دست داد و می خواست در مورد تأثیر وحشتناك ترولینگ آنلاین آگاهی ایجاد كند – چیزی كه Flack نیز تحت آن قرار گرفت. مرگ او در سال گذشته منجر به احیای هشتگ و همچنین پوشش رسانه ای پیام #BeKind توسط رسانه های جمعی شد.

ITV در پی مرگ غم انگیز کارولین فلاک بیانیه ای را درباره جزیره عشق به اشتراک گذاشته است

اما ، آیا واقعاً چیزی از آن زمان تغییر کرده است؟ بدون شک دیدن قلب بسیاری از افراد در مورد اهمیت مهربانی بسیار دلگرم کننده است ، به ویژه هنگامی که از هشتگ برای هدف عملی جمع آوری پول برای موسسات خیریه بهداشت روان نیز استفاده شده است ، اما یک سال بعد ، آیا ما مهربان تریم؟

یکی از کاربران توییتر در احساسی که امروز بارها و بارها در شبکه های اجتماعی ابراز می شود ، می نویسد: “به نظر می رسد پیام فراموش شده است.” “[Flack’s] دیگری می گوید ، مرگ روند # بقیه را آغاز کرد. ‘دوام آورد؟ نه ، اینطور نبود روزنامه ها هنوز فکر می کنند که شکسته شدن زنان قدرتمند اشکالی ندارد. ” بسیاری از آنها به نمونه هایی از مضحکه نامه اعلامیه بارداری مگان مارکل تمسخر می کنند ، حتی با توجه به این واقعیت که وی اخیراً در مورد عذاب ناشی از سقط جنین صحبت کرده است. یک زن می نویسد: “یک سال از #CarolineFlack می گذرد و هنوز رسانه های ما همچنان به این کار ادامه می دهند.” “جنبش #BeKind مدت زیادی دوام نیاورد.”

این غیرقابل انکار است که زنان در افکار عمومی ، از فلاک در ماه های قبل از مرگ تا مارکل در هر مرحله از زمان نامزدی با شاهزاده هری ، تحت رفتاری قرار می گیرند که فقط توسط رسانه ها و ترول های آنلاین می تواند به عنوان نامهربانی توصیف شود. مرگ فلاک تنها فاجعه ای نیست که باعث آگاهی از این امر می شود – این اتفاق در سال 1997 با پرنسس دیانا ، ویتنی هوستون در سال 2012 و با خودکشی سوفی گرادون در جزیره لاو در سال 2018 رخ داد – و متأسفانه ، واقعاً چیز کمی تغییر کرده است.

اما در حالی که به نظر نمی رسد پیام #BeKind رفتار رسانه ها با زنان قدرتمند را به طور گسترده تغییر داده است ، اما این پیام به میلیون ها نفر رسیده است. فقط در اینستاگرام ، بیش از 9.9 میلیون بار استفاده شده است. پروفسور رابین بانرجی ، رئیس روانشناسی و مدیر تحقیقات مهربانی در دانشگاه ساسکس ، تشخیص می دهد که ایجاد “فرهنگ مهربانی” آسان نیست. اما او معتقد است که هر کارزاری برای ترویج مهربانی شایستگی های فراوانی دارد و مطمئناً #BeKind مهربانی را به میلیون ها نفر ارتقا داده است – چیزی که او احساس می کند دنیا به خصوص اکنون پذیرای آن است.

وی با اشاره به مثال جشنواره مجازی Kindfest که در 13 نوامبر سال گذشته در روز جهانی مهربانی برگزار شد ، می گوید: “به نظر می رسد تمرکز بر روی مهربانی بیش از هر زمان دیگری در بین مردم طنین انداز است.” توسط کاپیتان سر تام مور افتتاح شد و 6000 نفر از 38 کشور مختلف در آن شرکت کردند.

قطعنامه های مهربانانه ای که همه می توانند برای زندگی شادتر اتخاذ کنند

“دیدن هزاران نفری که از سراسر دنیا با علاقه مشترک به مهربانی وارد سیستم می شدند واقعاً الهام بخش بود. من فکر می کنم این مربوط به شواهدی است که به سرعت در حال رشد است و نشان می دهد ارتباط قوی بین مهربانی و رفاه وجود دارد (نه تنها برای دریافت کننده مهربانی ، بلکه برای بخشنده نیز). “

فواید مهربانی واضح است و فاجعه هایی مانند مرگ فلاک اثبات می کنند که مهربانی شدن جامعه ما چقدر ضروری و ضروری است. پیشرفت در برخی زمینه ها ، مانند برخورد تابلوئیدها با زنان ، متأسفانه بسیار کند است. اما این واقعیت که پیام #BeKind اکنون برای یک سال کامل قویتر شده است الهام بخش است. این ثابت می کند که میلیون ها نفر در جهان آماده شروع به مهربانی تر هستند ، و با توجه به افزایش چشمگیر تلاش های داوطلبانه و جامعه در سال جاری در همه گیر ، تغییر در حال حاضر عملی است.

چگونه می توان از شخصی با افکار خودکشی حمایت کرد

ممکن است سرعت آنطور که می خواهیم سریع نباشد ، اما به عنوان افراد ، تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که کنار خیابان خود را تمیز کنیم و اطمینان حاصل کنیم که به همان مهربانی که می خواهیم هستیم. واقعاً به همین سادگی است. ما نمی توانیم دیگران را کنترل کنیم یا تغییرات جمعی را تحمیل کنیم ، اما همانطور که خود فلاک گفت آن ماه ها پیش ، در دنیایی که می توانی هر چیزی باشی ، چرا مهربانی را انتخاب نمی کنی؟

چگونه در مورد خودکشی صحبت کنیم

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>