ستاره Bling Empire Guy Tang در مورد جنایات نفرت آسیایی

[ad_1]

“نفرت آسیایی چیز جدیدی برای من نیست. من 16 ساله بودم که حمله نژادی داشتم. پسری به خانه من آمد و اسلحه ای را به سرم گرفت و سعی کرد مرا بکشد چون من آسیایی بودم. “ می گوید گای تانگ.

ستاره تلویزیونی Reality Guy Tang ، 39 ساله ، زندگی من را از لس آنجلس بزرگنمایی می کند تا در مورد سریال Netflix خود ، Bling Empire (فکر کنید Crazy Rich Asians اما IRL) صحبت کنید ، این مجموعه واقعیتی است که در ماه ژانویه گذشته بر لب همه بود و زندگی ثروتمندان را متمرکز می کند. اجتماعات آسیایی و آسیایی-آمریکایی مستقر در منطقه لس آنجلس. این فقط برای فصل دوم تمدید شده است. بازیگران به لطف درام ، درخشش و زرق و برق و داستان های صمیمانه ای که به نمایش آوردند ، یک شب به اینترنت تبدیل شدند. تانگ ظاهر خود را به عنوان دوست سرگرم کننده ، پرحرف و شوخ طبع باند اصلی نشان می دهد ، اما ما امیدواریم که در فصل دو شاهد داستان شخصی بیشتر او باشیم.

Netflix فقط فصل 2 Bling Empire را تأیید کرد! این چیزی است که ما تاکنون می دانیم …

بدون تعجب ، این مکالمه به موج فعلی نفرت آسیایی در سراسر جهان منتقل شده است ، با توجه به تیراندازی دسته جمعی در سالن های ماساژ در و اطراف آتلانتا ، جورجیا ، که منجر به کشته شدن هشت نفر شد ، شش نفر از آنها از نژاد آسیایی بودند – و سابق نفرت رئیس جمهور آمریكا از سخنان فریبنده دونالد ترامپ پیرامون همه گیری ، مانند ویروس کرونا ، “ویروس ووهان” ، “طاعون چین” و “آنفولانزای کونگ” است. تانگ تجربیات خودش در مورد این نوع موذی نژادپرستی را که طی 12 ماه گذشته بسیار وحشتناک به اثبات رسانده است ، با من به اشتراک می گذارد ، باعث ایجاد جنبشی اجتماعی با هشتگ محبوب #stopasianhate می شود که خواستار پایان جنایات نفرت در آسیا است.

“ممکن است مردم بپرسند ، چرا مردم علیه آسیایی ها نژادپرست هستند ، به خصوص که کلیشه ها می گویند آنها بسیار با استعداد و با استعداد هستند؟ خوب ، شما باید به تاریخ نگاه کنید. شما باید به مواردی مانند جنگ کره ، جنگ ویتنام ، هیروشیما نگاه کنید … بسیاری از مردم آسیا را می بینند ، همانطور که آسیا را می بینند – تهدید. ” تانگ میگه “من در كجای طیف كلیشه های معمول آسیایی جای نمی گرفتم ، من در ریاضیات مهارت ندارم. من کاراته بلد نیستم. نمی دانم کونگ فو ، من در مدرسه نمرات بدی داشتم ، اما در هنر و ساز زدن مهارت داشتم. ویولن سل نواختم و ارکستر کار کردم. اینها مواردی است که من در آنها نمره خوبی می گیرم. ” تانگ همیشه از قلب خلاق بود …

تیراندازی در آتلانتا یک فاجعه ناگفتنی برای جامعه ای است که قبلاً از حملات نژادپرستانه رنج می برد ، پس چرا احساسات ضد آسیایی هنوز در حال افزایش است؟

او می گوید تجربه بزرگ شدن او در دهه 80 و 90 ، بدون شبکه های اجتماعی به این معنی است که منابع اصلی دید مردم و سرگرمی مردم توسط فیلم ها و مجلات تأمین می شود و در آن زمان محدودیت های واقعی برای این نمایندگی وجود دارد. “من فیلمهایی را به خاطر می آورم که واقعاً محبوب بودند ، مانند شانزده شمع ، که در آن یک شخصیت آسیایی به نام Long Duk Dong وجود داشت و وای!” این فیلم بازتابی از نحوه نمایش تلویزیون به طور کلی از مردان آسیایی بود. “آنها همیشه مردم آسیا را مسخره می کنند ، ما دائماً کاریکاتور می شدیم. آنها به ما دو لیوان ، شکاف چشم ، که یک چوب خرد با یک کاسه برنج در دست دارد ، می دهند. آنها از همه این بی حرمتی های نژادی استفاده خواهند کرد. بنابراین طبیعی است ، من هرگز احساس نکرده ام که در آن جا قرار بگیرم. ”

تانگ با مادر ویتنامی و پدر چینی خود در اوکلاهما ، ایالات متحده آمریکا متولد و بزرگ شد اما ارزشهای خانوادگی وی هنوز هم به طور سنتی آسیایی بود. “در فرهنگ آسیا به ما گفته شد: دردسر ساز نشو ، هرگز توجه خود را جلب نكن ، ساكت باش … این چیزی است كه والدینم همیشه بزرگ شدن به من می آموختند. مشکلی که در این وجود دارد این است که باعث راحتی بقیه می شود ، اما شما راحت هستید و پس از آن در پوست خودمان ناراحت می شویم. ما ساکت شده ایم. ” وی می افزاید: “بنابراین اگر هر زمان تصمیم گرفتیم این مسئله را به چالش بکشیم و سعی کنیم حرف هایمان را بزنیم ، به عنوان یک مشکل شناخته می شویم. در بیشتر دوران کودکی من صدا نداشتم. “

من برای اولین بار در شیوع ویروس کرونا به دلیل قومیت خود بیگانه هراسی را تجربه کرده ام و هرگز احساس آسیب پذیری نکرده ام

از همان کودکی می دانست که “متفاوت” است. پس از اخراج از دبیرستان پس از داشتن عکسهای برهنه که از خودش در معرض دید قرار گرفت ، (“دلیل این که آنها را گرفتم این بود که می خواستم خودم را جذاب و موجودی زیبا و جنسی ببینم ، زیرا هرگز چنین چیزی را در رسانه ها ندیدم). من سعی می کردم چیزی را در خودم پیدا کنم که زیبا باشد “،) او به یک مدل مو رسید. “من می خواستم مو درست کنم زیرا می دانم که می توانم روی مردم تأثیر بگذارم. این در مورد ایجاد احساس خوب مردم در مورد خودشان است. من همه چیز مو را دوست دارم. نحوه حرکت من همان چیزی است که من به سمت آن گرایش پیدا می کنم. ”

تانگ می خواست به همه چیزهایی که نمی دید تبدیل شود ، به طوری که دختران و پسران کوچک آسیایی می توانند از این الگو پیروی کنند و درک کنند که آنها نیز گزینه تبدیل شدن به هر آنچه را که می خواستند هستند. وی دریافت که انجام مو معنا دارتر از آن چیزی است که انتظار داشت. “آرایشگر بودن هدف بسیار زیادی به من داد زیرا نه تنها ماموریت این است که مردم خودشان را دوست داشته باشند ، بلکه همچنین به من کمک می کند از طریق آنها بیشتر در مورد خودم کشف کنم.”

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

هر دو حساب اینستاگرام و YouTube او ، یک کالیدوسکوپ از خلاقیت های رنگی روی مو را به نمایش می گذارد که به زودی به 2.5+ نفر رسید و همچنین او از سیستم عامل های خود برای ایجاد فضای آموزش ، مسائل اجتماعی و سیاسی استفاده می کند. “بسیاری از آرایشگران مو احساس می کنند که ما باید یک بعدی برای مخاطبان خود باشیم. به ما گفته شده است که فقط یک صفحه مو باشید ، یا فقط یک صفحه کسب و کار باشید ، یا از نوع X تأثیرگذار باشید ، تا در خط خود بمانید. هنگامی که من برای اولین بار شروع به تغییر آن کردم ، مردم پرسیدند: ‘چه خبر است؟ چه اتفاقی برای همه تصاویر زیبا مو افتاده است؟ اما چرا نمی توانم نشان دهم که هستم؟ آن وقت است که خود را گم می کنید و در نهایت سوخته می شوید و دیگر نمی دانید برای چه چیزی ایستادگی می کنید. ”

این اعتماد به نفس همیشه آشکار نبود زیرا او اعتراف کرد که در بزرگسالی ، او در باز کردن رابطه جنسی خود مشکل داشت ، مخصوصاً در فضایی که نژاد او قبلاً هدف خود را به پشت گذاشته بود. “من تا زمانی که حدود 27 سال داشتم از کمد بیرون نیامدم. حتی وقتی این کار را کردم ، من به عنوان دوجنس خواه بیرون آمدم ، زیرا می ترسیدم که آغوش خود را بگیرم. نگاه کردن به آینه و مالکیت آن و گفتن “من همجنسگرا هستم” ترسناک بود. “او اضافه می کند:” اینقدر مالکیت لازم داشت. شما باید شجاع باشید زیرا از آن زمان به بعد ، زندگی شما دیگر هرگز مثل گذشته نخواهد بود. ” تانگ می گوید بیرون آمدن سخت ترین کاری است که او تا به حال انجام داده است. “من صادقانه می گویم هنوز از آن بهبودی می یابم …” این آسیب در تمام 30 سالگی او منتقل شده است و تانگ با ناراحتی گفت: “من هرگز از همجنسگرا بودن احساس امنیت نخواهم کرد!”

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

این احساس با پاسخ منفی که هنگام بررسی ظاهر خود دریافت می کند ، تشدید می شود. “بلند کردن موهای من خیلی جرات داشت ، زیرا در شبکه های اجتماعی مورد حمله قرار گرفتم. هنگامی که من شروع به رشد مو و اصلاح موهای صورت کردم ، مردم ناراحت شدند زیرا این چیزی نیست که ظاهراً یک مرد به نظر می رسد. ناگهان مطابق معیارهای آنها دیگر “مرد” نبودم. ”

او مصمم است تا روایت دیگران را که در این موقعیت قرار می گیرند تغییر دهد. او نام موهای خود را / نام تجاری رنگ آمیزی را MyIdentity به نام های جنسی گذاشته است # روشن کننده کرم Big9، # روشن کننده پودر Magnum8 و # اسپری حرارتی My Quick Blow به عنوان راهی برای اعتراض به روشی که جامعه و رسانه ها به تنهایی توانسته اند کل جمعیت شناختی مردان را از بین ببرد. “احساس کردم آنها سعی کردند ما یا چیز دیگری را اخته کنند. رسانه ها به ندرت مرد سکسی آسیایی را به ما ارائه می دهند. ” بنابراین برای او که به عنوان یک مرد آسیایی چهره برند خود است ، استفاده از قدرت داشتن جنسیت خود انگشت میانی برای بخشی از جامعه است که با این احساسات مبارزه می کند.

با این حال ، او از اشتراک جنبه پر سر و صدا در شخصیت خود ، که احتمالاً یکی از مواردی بود که او را در وهله اول جذب تولید کنندگان امپراتوری بلینگ نکرد ، شانه خالی نکرده است. داستان سرگرم کننده و سبک قلب تنگ ممکن است در فصل دو به نوبه خود آسیب پذیری و مکالمات دشوار زیادی را نشان دهد (خارج از “دروازه پمپ آلت تناسلی مرد” که یک صحنه بدنام در امپراتوری بلینگ بود). او می گوید از اینکه به او بستری داده می شود تا بتواند جنبه دیگری از خودش را داشته باشد ، افتخار می کند.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

“من مجبور نبودم مراقب خودم باشم. اشک و ناامنی در معرض خطر قرار خواهد گرفت ، اما واقعیت دارد. من امیدوارم که آنها روابط من و همسرم آلمار گواررا را پخش کنند ، زیرا فکر می کنم این امر برای جامعه LGBTQ + بسیار قدرتمند باشد ، تا بتواند نماینده بخشی از جهان ما باشد. ”

او همچنین مصمم است که از سیستم عامل های خود برای برجسته سازی نژادپرستی استفاده کند. “بسیاری از مردم نمی خواهند در مورد چیزهایی صحبت کنند که مستقیماً روی آنها تأثیر نمی گذارد و گفتگوهای پیرامون نژادپرستی باعث می شود افراد احساس ناراحتی کنند. زمانی به یاد می آوردم که به دوستان غیرآسیایی آموزش می دادم و آنها به معنای واقعی کلمه خمیازه می کشیدند و می پرسیدند که چه موقع شام آماده می شود؟ آنها نمی دانستند که من چقدر آزرده شده ام. ” با این حال ، با وجود همه چیز ، تانگ در مورد آینده مثبت و امیدوار به نظر می رسد. او معتقد است که ما در شرایطی هستیم که سرکوب شده ها دیگر ساکت نخواهند ماند.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

“وقتی سال 2020 اتفاق افتاد ، همه را بیدار کرد. مردم می گویند ، نه ، ما دیگر این را نمی گیریم. ” تانگ اضافه می کند که امیدوار است که در طول زندگی خود تغییر واقعی را تجربه کند و شاهد یک تغییر واقعی در میان این نسل جدید باشد. او به دنبال ایجاد خانواده با شوهرش است و می تواند به بچه های آینده خود یاد دهد كه در دنیایی كه سعی در سكوت كردن افرادی مانند آنها را دارد ، مدارا ، احترام ، غرور و اعتماد به نفس کافی را داشته باشند.

“همه ما می خواهیم نمایندگی داشته باشیم و همه ما شایسته شنیده شدن هستیم. همه ما نیاز به صدا داریم. بزرگترین آرزوی من این است که بچه های آینده ام را در دنیایی بگذارم که تحمل بیشتری داشته باشد و در دنیایی که آنها بتوانند از صدای خود استفاده کنند و زندگی واقعی و واقعی خود را بدون هیچ قضاوتی انجام دهند. بنابراین تا آن روز فرا رسد ، من به صحبت ادامه خواهم داد! “

sheimamona

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>